Чорна кухня – це особливий випадок. Вона поза модою і трендами, як маленьке чорне плаття Шанель.
Кому підходить
Так склалося, що такий колір кухні воліють люди, яких можна віднести до категорії забезпечених. В якійсь мірі вони хочуть кинути виклик суспільству і підкреслити свій статус. Зазвичай це самодостатні особистості, вже домоглися певних висот в кар'єрному і соціальному зростанні. Вони усвідомлено вибирають саме чорний інтер'єр, благо виглядає меблі чудово, багато і вишукано.
Здатні зважитися на такий дизайн люди креативні, які не бояться експериментувати і готові долати стереотипи.
Чорний фасад, незвичайна фурнітура, кілька яскравих акцентів стануть ідеальним способом самовираження для тих, хто втомився від ординарності.
Подібна кухня просто створена, щоб справляти враження і приємно шокувати гостей.
Поширена думка, що чорна кухня – доля холостяцької квартири. Лише психологи зможуть відповісти, чому жінки при виборі кухонного гарнітура спочатку відсувають найтемніший відтінок на задній план. Він здається занадто складним, драматичним і похмурим.
Проте, в сучасних дизайн-проектах такі варіанти зустрічаються все частіше. Але ж всього-то пару десятків років тому наші співвітчизники бачили їх тільки в зарубіжних журналах.
Особливості чорної кухні
Найбільш гармонійний дизайн вдасться створити в стилі модерн або хай-тек .
Втім, і в класиці можливо знайти гідні варіанти.
Чорні Фасади впишуться в арт-деко, лофт і авангард. Лаконічний дизайн завжди краще творчого безладу.
Досить часто чорний гарнітур пропонується для квартири-студії, де кухня знаходиться в єдиному просторі з вітальнею, холом або лоджією. Тут функціональна меблі буде виглядати ефектніше.
Її не ховають, а, навпаки, візуально привертають увагу. Елегантна чорна кухня чудово збалансує більш спокійний інтер'єр вітальні.
Для даної кухні рекомендовані прості форми і чіткі лінії, елементи з металу, скла і штучного каменю. Дуже презентабельно виглядає фон в поєднанні з імітацією дерева від світлих до дорогоцінних темних порід.
Чорний глянець виглядає набагато багатше і ефектніше матових аналогів. Дзеркальні фасади незвичайно відображаються, доповнюють простір загадковою глибиною.
Критично важливо правильно підібрати освітлення, оскільки чорні поверхні його поглинають. Головна умова-рясний природне світло, велике вікно і скляні двері.
Додаткові світильники і точкове підсвічування зробить кухню ще світліше і затишніше.
Кришталева люстра або декоративні вставки, інкрустовані кристалами, також додадуть гламуру і блиску.
Велика ймовірність того, що вдома чорний гарнітур буде виглядати не так, як на сторінці каталогу. Адже важливу роль відіграє фон. Можна зробити ставку на світлі шпалери або додати в інтер'єр яскраві акценти: зелені, жовті, червоні.
Сприйняттю чорної меблів завадить наявність в зоні видимості дрібної побутової техніки, посуду та інших ознак того, що тут активно готують і приймають їжу. Тому варто максимально продумати системи зберігання, вибравши шафи і ящики, що дозволяють уникнути безладу.
І, звичайно, будьте готові до того, що забиратися доведеться часто і з особливою ретельністю. На чорному тлі дуже помітні забруднення, пил, відбитки, розлучення.
З яким кольором поєднувати
Чорний – це свого роду єднання всіх кольорів. Значить, і поєднується він практично з усіма.
Найбільш вдалі компаньйони для чорного кольору
Білий. відтіняє чорний колір, позбавляє від його трагічного звучання.
Він може стати кольором підлоги або стелі.
А можливо лише буде присутній в фурнітурі, стільниці, фартусі.
Вітаються білі стільці, світильники або ж скатертину.
Особливої уваги заслуговують стіни. Для маленької площі небезпечно вибирати шпалери з великим чорним малюнком, інакше кухня з втілення строгих ліній і чітких контурів перетвориться в безладні плями. Нехай покриття стін буде однотонним або з дрібним абстрактним візерунком.
Ефектний штрих – білі штори. При такій ідеальній геометрії недоречні пишні фіранки з об'ємними декоративними елементами. Допускаються моделі з ниток, різноманітні варіанти жалюзі і римських штор .
Червоний. він вносить експресію, чуттєвість і пристрасність. Але з такими акцентами потрібно працювати дуже акуратно, щоб не придбати кричущий характер.
Наприклад, штори або жалюзі можуть бути не однотонними, а всього лише з червоним орнаментом, вишивкою, принтом.
Червоний можна обіграти витонченими вазами, квітковими горщиками, настінними годинниками, фоторамками, навіть посудом.
І зовсім необов'язково вибирати яскраво-червоний тон, є ще вишневий, карміновий, кораловий.
Жовтий. вийде досить яскраве поєднання.
Світлі відтінки підійдуть для класичного інтер'єру, а яскраво-жовтий відмінно впишеться в модерн.
Максимально вдалими будуть статуетки, абажури, світильники або свічки, текстиль та інший декор.
Зробити інтер'єр сонячним і значно розширити простір дозволить пофарбована в жовтий колір Стіна.
Сріблястий . Будь-яка кухня буде гармонійна в поєднанні з мийкою з нержавіючої сталі або побутовою технікою сріблястих тонів. Чорна не є винятком.
Якщо в дверцята шаф вставити матові скла, обрамлені алюмінієвим профілем, з'явиться зоровий обсяг і деякий шик.
Змішувач, ніжки і спинки стільців, різноманітна Кухонний посуд – все це може мати сріблястий колір.
А холодильник і духовка з хромованою поверхнею підкреслять урбаністичний стиль.
По-королівськи вишукано виглядає чорна меблі із золотою або срібною патиною.
Присутність урочистого чорного кольору не терпить суєти. Тому в прагненні розбавити стриману палітру більш соковитими фарбами, варто обмежитися трьома відтінками, щоб не виник колірний дисонанс.
Які елементи виконати в чорному
Гарнітур
Щоб оцінити його гідності в повній мірі, потрібен простір. Кутовий варіант візуально зменшить кімнату, а прямий звузить її.
Полегшити сприйняття допоможуть скляні і дзеркальні елементи.
Чорні шафки будуть приємно виглядати з мармуровою стільницею.
Виявиться до речі і скляний фартух , можна використовувати скіналі з контрастною фотодруком або глянсову мозаїку.
Стільниця
Буде чудово виглядати з фасадами будь-якого кольору, але особливо розкішно на скандинавській кухні серед меблів чисто білого кольору.
Чорна стільниця чітко розділяє верх і низ робочої зони. Це візуально робить кухонні меблі довше і врівноважує її ряди.
А якщо додати і чорний фартух, то створюється ефект багаторівневого простору.
Правда така стільниця стане центром підвищеної уваги і зобов'язує постійно утримувати її в стерильній чистоті.
Пол
Він принесе в інтер'єр респектабельність і дорожнечу, проте візуально зменшить простір. Для кухні невеликого розміру таке покриття не підійде.
Добре поєднується зі стінами не тільки білого кольору, але і інших тонів.
Стеля за рідкісним винятком повинен бути світлим. Можливо і комбінування кольорів підлогового покриття, що дозволить розділити кухню на зони.
Стіни
На чорному тлі все набуває чіткі обриси.
Є у нього і ще одна унікальна властивість – створюється відчуття віддаленості предметів.
З трьома білими стінами і однією чорною навіть сама маленька кухня здасться ширше і більше.
Шпалери традиційної якості можуть замінити фотошпалери з відтінками чорного або модні крейдяні.
Також на стіні будуть добре виглядати елементи кольору срібла або мармуру.
Обідня група
Це безпрограшне рішення для контрастного плану. Однак в разі, коли колір столу відрізняється від загального оформлення кухні, він повинен ідеально збігатися з кольором стільців, фартуха або стільниці.
Помилки в чорному інтер'єрі
Не варто перефарбовувати всі стіни в чорний колір, особливо якщо кухня невелика або в ній недостатньо освітлення. Такий крок зробить інтер'єр дійсно похмурим і замкне простір.
Використання чорного в мінімалізмі може виглядати нудно. Цьому кольору необхідні неабиякі рішення і яскраві акценти. Він підійде для лаконічного хай-тека, неординарного лофт, природного класичного стилю.
Ідея підбору &171;тон в тон&187; може мати два результати, і обидва плачевні. Якщо все-таки вдасться підібрати всі предмети в ідеально збігається кольорі, то в підсумку вийде абсолютно безликий інтер'єр, в якому меблі зіллється в суцільну і невиразну лінію. Якщо ж кольору обстановки будуть відрізнятися на пару тонів, то на кухні назавжди оселиться відчуття неохайності. Тільки гра кольору оживляє приміщення.
Ще гірша крайність – надлишок контрасту. Психологічно це дуже важко для сприйняття. Різкі переходи дратують, викликають втому і дискомфорт. Важливо знайти акуратну грамотну дозування, вигідно балансувати на тонкій грані між стильними нюансами і несмаком.
Якщо в інтер'єр не внести фактурні акценти, він може здаватися порожнім. Дерево, наприклад, додає теплоти, а скло загострює на собі увагу. В тренді мідь, латунь, золото. Вони надають гламур і шик.
Не варто економити на освітленні робочої зони. Буде це вмонтована підсвічування, настінні бра або підвісні світильники на довгих шнурах, питання обговорюване. Світла повинно бути дуже багато. Інакше буде страждати не тільки якість страв, але і здоров'я очей, м'язи шиї і спини.
Не можна нехтувати конструктивною допомогою дизайнера. Коли мова йде про складний інтер'єр в чорній гамі, легко помилитися, припуститися помилки. Грамотний професіонал допоможе все продумати, обійти незрозумілі моменти, обіграти колірні аспекти. Так ви станете володарем кухні своєї мрії без особливого клопоту і нервування.