Назад
Дизайн кухні в стилі шале: 50+ фото прикладів

Навигация по разделу

Кухня в стилі шале: основні правила оформлення, фото приклади

дизайн кухні

Далеко не всім подобається дорогі і хитромудрі стилі з високотехнологічними елементами. Багато хто бажає з суєти міста перенестися в тиху спокійну село, в затишну хатину, яка приховає від негоди. Здійснити таке бажання допоможе стиль шале.

З першого погляду помітна дивовижна простота дизайну, натуральні деталі, проте це зовсім не позбавляє кухню функціональності і комфорту. При цьому важливо не переборщити з масивною грубою фактурою, щоб інтер'єр не став відразливим. Як це зробити, дізнаємося далі.

Особливості та характерні риси

Великою популярністю стиль шале не користується через особливості свого дизайну. У сучасному світі використовують його в основному тільки для заміських будинків.

Однак є люди, для яких він стане ідеальним і в міській квартирі, головне наявність простору, оскільки даний стиль не любить сорому і тісноти.

Отже, для кого він підійде? Якщо ви любите природу, сільські мотиви, зелену траву, альпійські пагорби, невеликі будиночки, якщо для вас міська суєта в тягар, то стиль шале саме для вас.

З його допомогою кухня буде наповнена своєрідним сільським затишком і гармонією.

Відмінні риси тут будуть наступні:

  • Виключно натуральні матеріали, такі як камінь, дерево, кераміка. Вони і в будівництві, і в обробці, і в меблях, всюди. Причому меблі повинна бути добротної, трохи грубуватою.
  • Ефект старовини, створений з використанням певних матеріалів або антикварних предметів.
  • Єдина робоча і обідня зона, яка не терпить поділу покриття на підлозі.
  • Наявність фотографій, пейзажів в масивних дерев'яних рамках, вітаються прикраси у вигляді опудал, зброї.
  • Текстиль підбирається натуральний, грубуватою текстури.
  • Хоч стиль шале і здається сильно простим, але навіть самі химерні предмети мають своє призначення і характеризуються функціональністю.

Плюси і мінуси

Кухня в стилі шале дійсно дає можливість зануритися в сільську атмосферу, простоту, природні мотиви.

Інтер'єр виконується тільки в натуральних матеріалах, одночасно роблячи інтер'єр розкішним і грубуватим. Така кухня наповнена затишком.

При всьому цьому створити такий стиль не так вже й просто. Він вимагає уважного ставлення до деталей, кожна з яких може порушити задумку.

Крім того приміщення обов'язково повинно мати високу стелю, інакше повноцінно виконати його не вийде.

Також варто відзначити, що стиль шале має на увазі найчастіше нейтральні темні тони, тому завдання наповнення кухні світлом ускладнюється.

Колірна гамма

Вже зрозуміло, що натуральні матеріали є візитною карткою стилю шале. При цьому натуральність і природність також виражається і у виборі кольору.

Найбільш актуальними тут є такі тони, як камінь, дерево, всілякі відтінки коричневого і сірого.

Крім того часто можна побачити чорний, бежевий, пісочний колір. Всі природні відтінки природи зібрані в даному стилі. Це небо, земля, вода, листя, дерево, зелень і т.д. яскраві тони в такому інтер'єрі не зустрічаються.

Стельові балки, меблі виготовляють з дерева, тому переважають коричневі мотиви.

Стіни зазвичай більш світлих тонів, таких як бежевий, світло-коричневий, вицвілий жовтий. Оздоблення може бути як зі світлого, так і темного цегли.

Яскраві акценти допускаються тільки в декорі. Це можуть бути горщики з рослинами, посуд, текстиль, фото.

Характеристика меблів

Вся кухонні меблі, включаючи кухонний гарнітур, повинна виглядати просто, а в той же час добротно, надійно.

Матеріали повинні бути виготовлені з масиву дерева. Перш за все варто вибирати тверді породи, оскільки вони міцніші, а отже більш довговічні. Це дуб, бук, ясен.

Порада! меблі з натурального дерева дуже дорога, тому їй можна знайти гідну заміну. Аналогом може виступити МДФ, покритий шпоном, відповідний зовні натуральній текстурі.

В даному стилі оригінальним рішенням стане використання старовинних, вінтажних меблів. Фасади найчастіше не покривають кольоровою фарбою, а використовують тільки лак або морилку.

В якості декору оформляють гарнітур з різьбленням або патинованими елементами. Всі ці правила відносяться не тільки до гарнітуру на кухні, але і до обіднього столу. Також використовують ковані деталі, стільці можуть мати шкіряну оббивку.

Оздоблення на кухні в стилі шале

Стіни можуть бути виконані з різних матеріалів, але в будь-якому випадку повинна зберігатися природність і натуральність.

Використовують дерев'яні стінові панелі, цегла, кам'яну поверхню. Це може бути і просто отштукатуренная стіна, яка пофарбована коричневий, сірий або бежевий колір.

Тут же можна розбавити нудний дизайн розписами у вигляді альпійських квітів, тварин. На сьогоднішній день стали широко використовуватися шпалери, які імітують дерево або камінь, мають фактурне покриття і містять сцени полювання.

Для стелі найпростішим варіантом є біле фарбування. Кращим варіантом станемо установка дерев'яних балок. Вони як не можна до речі в даній стилі, доповнюють його, гармоніюють із загальною картиною.

Для покриття підлоги теж прийнято використовувати дерево. Також він може бути кам'яним або дешевше буде викласти плитку у вигляді каменю. Крім того добре на підлозі виглядають шкури.

Актуальність побутової техніки

Техніка важлива на будь-якій кухні. У сучасному світі дуже складно уявити дане приміщення без плити або холодильника. При цьому важливо підібрати її таким чином, щоб вона гармонійно вписалася в інтер'єр. Таке завдання не з легких. Незважаючи на широкий вибір моделей, підібрати підходящий варіант не так просто.

Для вирішення даного завдання можна підібрати звичайну техніку, але відповідно до кольору, який поєднується із загальним стилем. Це може бути бежевий, коричневий, пісочний відтінок. Білосніжна техніка в даній ситуації точно не підійде. Вона буде занадто виділятися на загальному тлі, і такий контраст позбавить картину цілісності.

Порада! крім цього техніку є можливість заховати, придбавши вбудовані моделі. Її можна залишити на видному місці, але зробити її придатною під дизайн самостійно. Для цього використовують застаріваючу патину або трафарети.

Єдиним елементом техніки, яким легко зробити акцент на кухні в стилі шале є витяжка.

На ринку представлено безліч стилізованих моделей, а також багато виконані у вигляді натурального каменю. Це буде гармонійний атрибут, відмінно підходить до дизайну інтер'єру.

Освітлення кухні

Така кухня через використання деревних тонів і каменю є найчастіше досить темною. У зв'язку з цим освітлення дуже важливе.

Варіанти можуть бути наступними:

  • Світильники, що мають матові скла.
  • Окремо стоять на робочій зоні світильники.
  • Плафони круглої форми.
  • Люстра над столом в центрі приміщення.
  • Переносна лампа на підвіконні.

Люстра в даному стилі грає ключову роль в питанні освітлення. Вона є одним з важливих акцентів, одночасно доповнюючи інтер'єр під стать стилю шале.

Ідеальним варіантом стане люстра, яка містить багато ламп у формі свічок. Це можуть бути і звичайні плафони нестандартної форми з матовим покриттям.

Декор кухні

Декорованих елементів і аксесуарів в стилі шале не повинно бути сильно багато. Вони теж повинні бути простими і без вигадливих форм. Важлива в тому числі і функціональність.

Відмінно використовувати текстиль. Матеріали беруться такі, як шерсть, бавовна, кашемір.

Щоб інтер'єр не був сильно нудним, то розбавити його варто більш насиченими тонами Текстилю. Штори варто підібрати кольору баклажан, темно-червоного або кольору збродити вина.

Скатертини і пледи можуть бути світлих тонів. Дуже красиво виглядає вишивка. Меблі також декорують за допомогою печворку.

На полицях теж можна постелити тканину. Вона може бути однотонною в світлих кольорах або в клітку, горох, дрібні квіточки. На полицях часто розташовують дерев'яні іграшки, оформлені під старовину.

Посуд повинна бути приглушених тонів, використовується такий матеріал, як фаянс або глина. Сковороди і каструлі зазвичай металеві.

Стіни також прикрашають картинами, на яких намальовані мисливські сцени, сухими квітами і травами, лосинними або оленячими рогами, мисливською атрибутикою. Розміщують Великі глечики, мідні тази, глиняні барила.

А ось техніка повинна бути надійно захована. Напоказ в даному стилі її виставляти не потрібно, оскільки вона йому не відповідає.

Камін як важливий акцент в дизайні

На думку багатьох дизайнерів, стиль шале просто не може існувати без каміна. Витоки такого міркування заховані в наявності такого атрибута в мисливських будиночках, що знаходяться в альпійський горах. Саме звідси і бере початок даний стиль. Його використовували для обігріву, а часто обладнали і для приготування їжі. Камін тут просто незамінний.

Звичайно, сучасний дизайн не виключає і відсутність такого аксесуара. Особливо це стосується справжнього дров'яного каміна, встановити який в квартирі в основному просто неможливо.

Для дачного будиночка це буде чудовий варіант. А ось електричний аналог не рекомендується встановлювати, так як він лише руйнує сприйняття стилю.

Стиль шале в маленькій кухні

Для невеликого приміщення в такому стилі створити повноцінний інтер'єр не представляється можливим.

Він вимагає простору і високої стелі. Однак завжди можна використовувати певні хитрощі, щоб наблизити інтер'єр до бажаного.

Візуально віддалити стелю допоможе її вибілювання або використання світло-сірого, білого кольору.

Одну зі стін слід виконати у вигляді каменю або використовувати натуральний матеріал.

Інші стіни необхідно обладнати дерев'яними панелями. Бюджетним варіантом стане поклейка шпалер, що мають малюнок під дерево.

Разом з панелями добре використовувати меблі такої ж фактури. Однак вона не повинна бути занадто масивною, інакше в маленькому приміщенні вона буде тиснути.

Планування по можливості варто вибрати кутову, щоб звільнити кут навпроти. Тут потрібно поставити невеликий диван.

Якщо місця зовсім небагато, то від дивана краще відмовитися, а поставити дерев'яний стіл і стільці.

Декор повинен бути мінімальним. Досить картини з пейзажем, пари кованих свічників і пучків трави, повішених на стіні.

Таким чином, в стилі шале головне використовувати все натуральне. Основними союзниками є дерево і камінь.

Все повинно бути максимально просто, по-сільському.

Техніку найкраще приховати, а прикрасити інтер'єр простими фігурами, картинами, глиняними вазами і т. д.

Зараз читають
Новое youtube видео