Стиль «лофт» — це зародився в 40-х роках минулого століття в індустріальних кварталах Нью-Йорка архітектурний стиль, пізніше завоював популярність у всьому світі.
Слово «loft»в перекладі з англійської означає «горище», хоча для облаштування цього інтер'єру використовуються не тільки горища, а й будь-які Промислові будівлі: занедбані заводи і фабрики, склади, майстерні.
Популярність такого рішення облаштування жител була обумовлена великим стрибком цін на землю в Сполучених Штатах, і величезною кількістю порожніх фабричних споруд. Зараз квартири в стилі «лофт» перебувають на піку популярності.
Для того, щоб стати господарем подібного житла, зовсім не обов'язково Шукати покинутий завод, адже створити індустріальний стиль можна навіть у звичайній міській квартирі.
Переваги і недоліки стилю " лофт»
Кухня в стилі «лофт» &8212; це ідеальне рішення для людей, які йдуть в ногу з часом, живуть динамічно і розкуто.
Міська Краса бетонних джунглів, наповнена металом, бетоном та склом, не має нічого спільного з пастирською безтурботністю затишних заміських будинків.
При створенні такого стилю необхідно відкинути всі умовності, і не боятися реалізовувати найнеймовірніші і епатажні ідеї, використовуючи нетривіальні матеріали.
Кухня в стилі «лофт» завжди буде виглядати сміливо, сучасно, незвично і модно.
Переваги такого інтер'єру:
- Будь-які комунікації, які присутні на кухні (труби, балки, цегляні кладки і т. д.), можна і потрібно залишити, як є, не витрачаючи сил і грошей на їх маскування;
- Обладнавши таке приміщення, можна не дотримуватися загальноприйнятих правил, і розставляти всі предмети інтер'єру на власний розсуд (наприклад, поставити в центрі кухні плиту або мийку);
- Всі використовувані предмети інтер'єру можуть мати самий непрезентабельний вигляд — потертості, іржу, тріщину, і при цьому вони будуть мати гарний вигляд разом, створюючи неповторний стиль.
Є у даного стилю і свої недоліки:
- Згідно з вітчизняним законодавством, квартиру в стилі "лофт", облаштовану в покинутому заводі або фабриці, просто не можна буде приватизувати, або прописатися в ній;
- Справжнє промислове будівля, в якому розташувався "лофт", може мати в своїх стінах шкідливі випаровування і покидьки, тому екологічна привабливість такого житла не завжди висока;
- Лофт — це зазвичай велике приміщення з величезними вікнами, яке складно і дорого опалювати взимку, крім того, будуть потрібні чималі витрати на його звукоізоляцію.
На щастя, відтворення стилю «лофт» в інтер'єрі кухні можливо навіть в умовах міської квартири. Правда, до цього доведеться докласти деяких зусиль.
Основні особливості індустріального стилю
Для облаштування кухні в стилі "лофт" необхідно виконання декількох обов'язкових умов:
- Приміщення повинно бути досить великим і просторим, з високими стелями;
- Стіни і підлогу такої кухні не повинні носити слідів декоративного оздоблення у вигляді шпалер, гіпсових панелей, лінолеуму і т. д., вітається Гола цегляна кладка, бетон, штукатурка, грубий дощату підлогу;
- Вікна повинні бути великими (чим більше і вище, тим краще);
- На кухні слід встановити тільки найсучаснішу побутову техніку, високотехнологічну і блискучу хромом і сталлю;
- Вітається використання нестандартних елементів декору з металу, пластику, скла, каменю, мотузки, дроту;
- Даний стиль не сприймає нагромадження меблів, побутової техніки, аксесуарів і т. д., в приміщенні завжди повинно залишатися достатньо вільного місця;
- Все приміщення кухні слід умовно розділити на зони-робочу і обідню, використовуючи для цього предмети інтер'єру або підсвічування;
- Одне з основних правил облаштування лофт: кухня повинна бути максимально урбаністичної і навіть кілька брутальною;
- Ідеально, якщо приміщення розташовується на верхньому поверсі або горищі.
Який фасад вибрати для кухні в стилі " лофт»
Вибираючи меблі для кухні в стилі «лофт», слід віддавати перевагу матовим або блискучим фасадам лаконічних і прямих форм.
Колірна гамма може бути світлою, натуральної — вітається використання білого, світло-сірого і кольору металік.
Можна також використовувати дерев'яні Фасади — чим грубіше вони будуть, тим краще.
З гарнітуром для кухні в індустріальному стилі прекрасно поєднуються шкіряні і ковані вироби, бронзова і мідна фурнітура, чавун. У невеликих кількостях допускається використання вантажних аксесуарів.
Якщо стиль «лофт» на кухні облаштовується в звичайній міській квартирі, можна встановлювати фасади з МДФ і ДСП, що імітують натуральне необроблене дерево.
Фурнітура може бути виготовлена з прозорого пластику і матової сталі.
Скло слід використовувати щедро — в якості кухонного фартуха, декоративних вставок, Кришки для обіднього столу.
Гармонійно в інтер'єрі буде виглядати легка Металеві меблі, виготовлена у вигляді полиць і пеналів.
Навісні шафки використовувати можна, проте по мінімуму.
До кухні в стилі «лофт» однаково добре підійде і абсолютно новий, блискучий пластиком і хромом гарнітур, і дерев'яні меблі, яка виглядає так, як ніби її вже використовували дуже багато років.
Кольорове оформлення кухні в індустріальному стилі
Колірна гамма кухні в стилі «лофт» повинна визначатися холодними натуральними відтінками — сірим, білим, цегляним, бежевим, теракотовим.
Стеля найкраще робити білим, проте цікаво виглядатимуть також бетонні сірі плити без обробки.
В якості декору стелі можна використовувати грубі дерев'яні балки.
В обробці стін можна проявити фантазію. Дуже стильно буде виглядати стіна з цегляної кладки (у звичайній міській квартирі таку кладку можна імітувати).
Ще один варіант — три стіни залишити сірими бетонними або цегляними, пофарбувавши одну основну стіну в яскравий контрастний колір — червоний, темно-сірий, коричневий, синій.
Вибираючи колір для оздоблення стін на кухні, слід в першу чергу керуватися розмірами приміщення. Якщо воно невелике, стіни краще фарбувати в світлі відтінки.
При облаштуванні великої просторої кухні можна сміливо використовувати насичені темні тони.
Вибір підлогового покриття для індустріальної кухні
Що стосується статі, то варіантів його обробки може бути кілька. Відмінно в лофт буде виглядати грубий дерев'яна підлога, імітувати натуральне дерево можна також за допомогою ламінату.
Хороше рішення — використовувати натуральний або штучний камінь, великий керамограніт.
Колір підлоги слід підбирати так, щоб він гармоніював із загальним виглядом приміщення. Пол на кухні може бути білим, сірим, коричневим, чорним, темно-червоним.
Цікаво буде виглядати в такому інтер'єрі глянсовий паркет — особливо, якщо його трохи штучно «зістарити».
Також можна зробити наливна підлога темного кольору (можна чорного), який підкреслить сучасність і урбаністичність кухні.
Вибір штор для кухні в стилі "лофт" і декор стін
Як вже було сказано, вікна в кухні в індустріальному стилі повинні бути великими і високими.
Використовувати для їх декорування тюль, фіранки з оборками, мереживні штори Категорично забороняється. Якщо є необхідність захистити приміщення від проникнення сонячних променів, слід встановити на вікнах легкі жалюзі.
Але найкраще просто залишити їх відкритими.
Як виняток, якщо кухня велика і світла, можна використовувати римські штори з щільної грубої тканини — забарвлення їх повинна бути однотонною, без візерунків і орнаментів.
Щоб кухня виглядала більш сучасно і цікаво, потрібно ретельно продумати варіанти її декорування.
На стіни рекомендується повісити відповідні стилю аксесуари: оригінальні рекламні плакати в стилі поп-арт із зображеннями їжі і напоїв, звичайні дорожні знаки, таблички з покажчиками.
Можна просто розмалювати найбільшу стіну яскравим графіті.
Любителі сучасного живопису можуть розставити в приміщенні абстрактні і сюрреалістичні картини, просто притуливши їх до стін. Так вони будуть ще більше привертати до себе увагу і підкреслювати незвичайність і сучасність кухні.
Установка освітлення в кухні, виконаної в індустріальному стилі
Оформляючи кухню в стилі «лофт», основний акцент слід робити на природному освітленні, благо, великі вікна до цього розташовують. Однак без установки декількох штучних джерел світла в такому приміщенні все ж не обійтися.
Щоб кухня виглядала цікаво і відповідала обраному стилю Повністю, до вибору люстр доведеться підійти відповідально.
Органічніше всього в такому інтер'єрі будуть виглядати яскраві лампи, розвішані всюди у великих кількостях.
Без абажурів для таких ламп можна зовсім обійтися, або ж використовувати найпростіші металеві абажури, що прикривають тільки верхню частину лампи.
Дуже оригінально і цікаво буде виглядати велика кришталева люстра, розташована прямо над обіднім столом, в центрі кухні.
Відмінний варіант для організації освітлення індустріальної кухні — використання контурного підсвічування робочої зони. Забезпечити її можна за допомогою підкреслюють висоту приміщення підвісних світильників.
Також можна трохи поекспериментувати з точкової або базової підсвічуванням, встановивши в потрібних місцях точкові світильники або прожектори.
Дуже важливо, щоб в такому приміщенні було однаково світло не тільки вдень, але і вночі.
Головне, не перестаратися, і не перетворити свою кухню в холодний і безликий заводський цех — для цього в температуру освітлення слід додати теплоти і м'якості, загадковості і «ламповості».
Декор кухні в стилі " лофт»
Ідеї декору в подібному приміщенні — це море креативу і справжній політ фантазії.
Особливістю індустріальної кухні можна зробити велику кількість в ній аксесуарів зі скла — з нього можуть бути виконані полки, стільниці, плафони для ламп, вази.
Дуже органічно в інтер'єр впишуться різні ковані елементи, мідний посуд, дерев'яна кухонне начиння. Такі елементи не обов'язково повинні бути дорогими і дизайнерськими, все, що потрібно для декорування кухні в стилі «лофт», можна знайти на міських блошиних ринках.
За допомогою незвичайних старих предметів можна вдихнути нове життя в приміщення, створити в ньому неповторну атмосферу і підкреслити власну індивідуальність.
Головне, не використовувати занадто багато декору, і залишити на кухні досить вільного простору.
Краще нехай кухня буде простою, але повністю відображає внутрішній світ свого господаря.