Білий колір, як символ чистоти, свіжості і світла вже давно вважається самим універсальним при розробці дизайну кухні. А ось вибір чорного може стати досить сміливим рішенням. За рахунок правильного використання чорного і білого можна проявити себе справжнім знавцем сучасних дизайнерських напрямків, так як монохромні поєднання – це ознака тонкого смаку.
Чорно-білі кухні вибирають зазвичай прихильники лаконічних, але, в той же час, виразних рішень. Така колірна гамма володіє, з одного боку, простотою, а з іншого боку – стриманим благородством. Вона підійде для спокійних і врівноважених людей, які люблять порядок.
Плюси чорно-білої кухні
- Універсальність. При такому оформленні складно помилитися в поєднаннях кольору і легше уникнути колористичних помилок.
- Білі поверхні здатні відбивати світло, тому створюється відчуття простору.
- Чорно-біла кухня – це прекрасна грунт для експериментів.
Але є і деякі мінуси :
- Будьте готові часто прибирати, так як на чорному чітко видно всі патьоки і порошинки, а на білому – цятки, крапельки і нагар.
- Чорний колір може візуально зменшити приміщення кухні.
- Надлишок чорного в інтер'єрі здатний викликати стан стресу, поганий настрій і навіть депресію.
Що виконати в чорному, а що в білому
Як тільки ви вирішили, що дизайн кухні буде передбачати лише класичне поєднання двох кольорів, постає наступне питання: що виконати в чорному, а що в білому кольорі.
Біла кухня-чорна стільниця
Коли переважає біла палітра, а чорний використовується лише в деталях, інтер'єр стає більш чітким, геометричним. Чорна стільниця проводить межу між двома паралелями шаф і окреслює робочу зону.
Таким чином створюється відчуття глибокого простору, інтер'єр робиться більш динамічним. Посилити акцент допоможуть чорні стільці, світильники, чорно-білі гравюри або постери на стінах.
Біла кухня-чорний фартух
Фартух призначений для захисту стін від всіляких забруднень в процесі готування. Однак саме він може стати стильним елементом декору кухні. Підкреслює строгість і стрункість кухні. Це свого роду фон для меблів, яка буде виглядати в більш виграшному світлі, навіть простенькі шафки і полички перетворюються.
Білий верх-чорний низ
Можливо, така кухня виглядає занадто офіційно, не по-домашньому. Але все ж ця креативна ідея завоювала чималу популярність, ставши безпрограшним варіантом. Чіткий контраст розмежовує простір.
Верхня зона кухні здається повітряної, а нижня стає більш вагомою. Стіни приміщення візуально розсуваються. І головний плюс: чорний колір ідеально маскує велику побутову техніку.
Біла кухня-чорна підлога
Чорна підлога надає приміщенню респектабельність. Незалежно від наповненості меблями, кухня буде виглядати насичено, без відчуття порожнечі. І з точки зору психології, такий дизайн дуже комфортним для людини, оскільки створює відчуття приземленості і надійності. У кухні не потрібні додаткові акценти-цю місію бере на себе підлогу.
Чорний стіл-біла кухня
Чорний обідній стіл, оточений комфортабельними стільцями, чудово поєднується з білим кухонним гарнітуром. Здатний стати яскравим акцентом в одному екземплярі, а може бути і підтриманий невеликою кількістю предметів чорного кольору.
крім того, стіл в такому кольорі надає широкі можливості ефектного Доповнення інтер'єру кухні серветками, посудом та іншими композиціями.
Третій колір
Чорно – білий-досить самодостатня пара. Але акцентно додавши третю фарбу, можна додати інтер'єру особливу емоцію. Як же перетворити дует чорного і білого в тріо?
Червоний
Найефективніший варіант.
Будь-яка деталь червоного кольору в чорно-білому інтер'єрі додасть кухні динамічності і легкої агресії.
Підійдуть будь-які відтінки: червоний, малиновий, Фуксія, кармін. Але варто пам'ятати, що червоний-дуже потужний.
Він концентрує увагу на собі, тому дуже важливо знайти баланс, а точніше виміряна кількість цього кольору в якості третього.
Сірий
По суті, цей відтінок і є результат змішання чорного і білого кольорів.
Як акцент він здатний зменшити, нейтралізувати контраст. У той же час не привносить нічого зайвого.
Різноманітність сірої палітри дозволить домогтися будь-якого бажаного результату: додати стриманість або внести емоційність, створити вінтажне або урбаністичне настрій, зробити кухню лаконічною або більш ажурною.
Зелений
Це колір життя, колір природи.
Загальновизнані його розслаблюючі медитативні властивості.
Зелені вкраплення в чорно-білій кухні розбавлять її суворість, додадуть весняний, оптимістичний настрій.
Відтінок може бути будь-яким: від ніжного м'ятного до похмурого болотного, від яскравого салатного до насиченого трав'янистого.
Зелений колір, безсумнівно, зробить кухню більш «апетитною», адже це колір яблук, огірків, авокадо, оливок, шпинату.
Жовтий
Колір, який здатний підбадьорити, налаштувати на позитивний лад, стимулювати активність, травлення і апетит. Акценти жовтого кольору засвітяться на чорно-білій кухні, як яскраві лампочки, як сонячні зайчики, внесуть потрібний енергетичний імпульс, створять відчуття теплоти.
Однак слід мати на увазі, що при тривалому впливі велика кількість жовтих фарб починає втомлювати і навіть дратувати. Тому важливо не переборщити.
Яскраві елементи допоможуть уникнути безликості в інтер'єрі, розбавлять його зайву строгість і холодність.
За допомогою фарб можна виділити дрібні побутові прилади, світильники, стільці, штори, вази, керамічні фігурки та інше.
Але варто дотримати помірність, так як безліч непотрібних деталей може роздрібнити інтер'єр, позбавивши його єдності.
Який стиль підійде для кухні в чорно-білому кольорі
Чорно-біла кухня просто ідеальна для тих, хто не боїться втілювати в життя найфантастичніші ідеї.
До цих квітів підходить практично все. Щоб не сумніватися, досить провести паралель з одягом. Тому не дивно, що поєднання чорного і білого може бути реалізовано буквально в будь-якому стилі.
Класичний стиль
Для нього характерна симетрія і сувора геометричність форм.
Як в меблів, так і в обробці використовуються натуральні або задекоровані під них матеріали, різьблені дерев'яні елементи і фурнітура традиційних форм.
Підлогове покриття також має бути дерев'яним.
Меблі підбирається комфортна, але практична, з плавними витонченими обрисами.
Люстри завжди ажурні і декоровані.
Хай-тек
Це строгий дизайн, чіткі лінії і гладкі Фасади.
Стиль любить блиск і блиск.
Тут доречні пластик, шкіра і метал. Вони зроблять чорно-білу кухню більш актуальною, особливо в поєднанні зі сталевими, скляними, сріблястими і хромованими предметами.
Хорошим рішенням буде точкове підсвічування в різних місцях.
Мінімалізм
Все підпорядковане функціональності і відмови від надмірностей. Цей стиль категорично відкидає непотрібні прикраси та інші елементи декору, що не несуть логічного навантаження.
Гарнітур з прямими лініями і рівними дверцятами, ніяких відкритих полиць і дрібних предметів на виду.
Техніка, як правило, вбудована, Світильники і меблі без декору.
Але є і пом'якшені варіанти стилю мінімалізм, наприклад, скандинавський, коли допускається наявність яскравих деталей: одна-дві картини, люстра, штори, сервірувальні серветки.
Ретро
Краще поєднання кольорів для даного стилю і придумати складно. Воно наповнить простір кухні вінтажним духом, ніби повертаючи нас в епоху чорно-білого кіно. Ставка робиться на гру світла шляхом комбінування глянцевих і матових поверхонь.
Фартух може бути виконаний зі стилізованим малюнком. А додати інтер'єру своєрідної гостроти допоможуть креативні аксесуари в стилі хенд-мейд, що демонструють неабиякий смак господаря кухні.
Лофт
Цей авангардний стиль користується великою популярністю у жителів сучасних мегаполісів.
У лофт завжди багато металу, в обробці переважає цегла, бетон, грубі труби і зістарене дерево. Але головна його особливість-максимально відкритий простір. Ось чому лофт припав до душі втомленим від тісноти городянам.
Чорно-біла кухня може дуже гармонійно вписатися в такий стиль, оголена цегляна кладка стане для неї прекрасним фоном.
Прованс
Найзатишнішу і по-справжньому домашню атмосферу створює чорно-біла кухня, оформлена в романтичному стилі прованс. Це рай для любителів декоративного посуду і милих дрібничок.
Цілком доречними будуть яскраві фіранки, візерункові шпалери і наївний квітковий декор. Вітаються численні відкриті полиці, де будуть стояти баночки, тарілочки, спеції.
Яким людям підходить кухня в чорно-білому кольорі
Думка про те, що чорно-білий інтер'єр нудний, пересічний і підходить тільки для офісів, давно втратила актуальність. Ця гамма в міру урочиста, стримана і одночасно нейтральна.
Вона має велике значення для людей, що віддають перевагу благородним відтінкам. Чорний колір, особливо в поєднанні з глянцем і склом, дарує відчуття глибини і нескінченності. Білий надає легкості і легкості.
Чорно-біла кухня підходить людям, які:
- Цінують стиль;
- Хочуть завжди залишатися в тренді;
- Знайти компроміс між елегантністю та практичністю;
- Не люблять півтонів;
- Не бояться нетривіальних рішень;
- Прагнуть до абсолютної гармонії.
Чорно-білі кухні вельми екстравагантно виглядають в будинках, де прийнято демонструвати, а не приховувати їх. А що може бути виграшніше, ніж стильний монохромний дизайн.