Назад
Керамічна плитка для кухонного фартуха: реальні фото приклади

Навигация по разделу

Кухонний фартух — це важливий елемент, що виконує не тільки естетичну роль, але і надійно захищає стіну від зовнішніх несприятливих впливів. Це означає, що до його облаштування слід поставитися з усією серйозністю.

Для обробки цієї робочої зони необхідно підібрати якісний матеріал, здатний протистояти пилу, вологи, гарячого пару, бруду. Він також повинен легко митися і не втрачати з часом своїх зовнішніх характеристик.

яскравий фартух, невелика світла і затишна кухня.

З таким завданням непогано справляється керамічна плитка, яку вже можна сміливо назвати класичним варіантом обробки стін. Щоб фартух з плитки прослужив довго, необхідно не тільки вміти вибрати якісний матеріал, але ще і грамотно встановити його на поверхню робочої зони.

Чому для обробки кухонного фартуха підходить плитка

Кахель вважається одним з найнадійніших матеріалів для покриття підлог і стін. Він стійкий до забруднень і легко відмивається, тому кахлю часто віддають перевагу при обробці приміщень з високими показниками вологості.

за допомогою плитки можна створювати найрізноманітніші ефекти, наприклад, виділяти якусь зону.

Для виготовлення керамічної плитки виробники використовують суміш піску, декількох видів глин і мінералів. Все це ретельно пресується, після чого обпалюється, потім покривається емаллю і обпалюється ще раз.

Цей матеріал має порівняно невелику вагу і володіє високими показниками міцності і стійкості до механічних пошкоджень.

Кахель має численні переваги:

  • Стійкість до температурних перепадів - це вогнестійкий негорючий матеріал, що витримує найвищі температури і зберігає свої зовнішні декоративні показники;
  • Водостійкість - рівень поглинання води плиткою дуже низький, тому даний матеріал ніколи не набухає і не жолобиться, його колір і форма завжди залишаються колишніми;
  • Інертність до хімічних реагентів - плитка не боїться лугу і кислоти, тому при догляді за нею можна використовувати будь-які побутові хімічні засоби;
  • Гладка поверхня у високій щільності - на ній не розмножуються мікроби і не вбираються сторонні речовини;
  • Довговічність - прослужити плитка може багато років, залишаючись такою ж, як і в день покупки;
  • Простота в догляді - щоб підтримувати кахельний фартух в ідеальній чистоті, досить протирати його періодично вологою губкою.

Яку плитку для обробки кухонного фартуха варто підібрати

Класична плитка - традиційний матеріал, який навряд чи вийде з моди. Через багато років фартух, декорований таким кахлем, виглядає все так само актуально і респектабельно. Цей матеріал більше підійде людям, які не планують занадто часто міняти інтер'єри і затівати чергові ремонти.

класичний варіант обробки керамічною плиткою, це один з кращих і практичних варіантів.

Плитка 10х10 - досить популярний варіант, і простий в укладанні. Монтаж такої плитки здійснюється з незначною підрізуванням. Завдяки дрібним елементам, даний матеріал чудово підходить для облаштування тісних кухонь.

перевага подібної плитки — вона легко встановлюється в самих важкодоступних місцях.

Крім того, він має особливість візуально збільшувати і трохи розширювати простір. Щоб досягти подібного ефекту, дизайнери радять вибирати оздоблювальний матеріал світлих тонів або білого кольору.

Плитка &8212; мозаїка - це матеріал відрізняється такою якістю, як універсальність. Він органічно і стильно виглядає в обробці фартуха, будучи при цьому міцним і довговічним, стійко переносить навантаження.

за допомогою мозаїки можна створювати самі немислимі візерунки.

Щоб почистити мозаїку, не потрібні особливі склади — вона здійснюється за допомогою звичайних побутових засобів, так як цей матеріал не схильний до впливу агресивних хімічних складів.

Плитка ромбом - як можна зрозуміти з назви, матеріал має ромбовидну форму. Він буває матовим або глянсовим, часто випускається з декоративним орнаментом і навіть позолотою, на сучасному ринку представлений у великій колірній гамі.

Часто ромбовидну плитку вибирають дизайнери для обробки робочих поверхонь в класичних інтер'єрах. Плитка подібної форми виглядає респектабельно і елегантно.

укладання плитки ромбом виглядає оригінальна.

Плитка " кабанчик» &8212; цей оздоблювальний матеріал зі смішною назвою являє собою невелику керамічну плитку, за своєю формою нагадує цеглу. Найчастіше в обробці фартухів і інших поверхонь застосовується трохи опуклий «кабанчик» з характерними скошеними гранями з чотирьох країв.

Плитка &171;кабанчит&187; в будь-якому стилі буде виглядати гармонійно.

Виглядає така плитка вельми гідно, крім того, вона має доступну вартість. На сьогоднішній день можна купити плитку «кабанчик», виконану в самих різних відтінках.

Порада: власникам невеликих кухонь слід вибирати більш дрібну плитку для обробки робочої зони &8212; фартуха. Чим просторіше і більше приміщення, тим більше може бути використовувана керамічна плитка.

Способи розкладки керамічної плитки при облаштуванні фартуха

Існують різні методи укладання керамічної плитки при облаштуванні кухонного фартуха. Причому важливий тільки колір матеріалу або його форма &8212; спосіб розміщення елементів також має величезне значення при оформлення кухні.

Самий елементарний спосіб, скористатися яким можуть навіть новачки — укладання плитки на поверхню стіни в один ряд . Подібний спосіб варто застосовувати при монтажі однотонної плитки, кахлю з візерунками, або плитки з нанесеним на її поверхню зображенням.

класична кухня з укладанням плитки в один ряд.

Діагональне укладання - найчастіше подібного способу монтажу віддають перевагу при установці візерункової плитки. Він також підходить для укладання кахлю при комбінуванні його з дзеркальними фрагментами.

сучасна домашня кухня з діагональною плиткою.

Таке дизайнерське рішення виглядає дуже привабливо, крім того, воно допомагає візуально розширити і наповнити світлом невелике приміщення кухні. Єдиний недолік-необхідність постійно підрізати матеріал, якого буде потрібно досить багато.

Установка кахлю зі зміщенням (виконується у вигляді імітації цегляної кладки) - цей метод монтажу має на увазі застосування в облаштуванні фартуха плитки «кабанчик». При бажанні, подібним чином цілком можна укладати і самий традиційний квадратний кахель. Що стосується відтінків матеріалу, то вони можуть бути будь-якими.

варіант зі зміщенням актуальні і для дизайну фартуха під цеглу і плиток одного кольору.

Будматеріали та інструменти, що використовуються при укладанні плитки на фартух

Щоб якісно викласти плитку і облаштувати дійсно привабливий і добротний фартух, будуть потрібні деякі спеціальні пристосування:

  • Перфоратор - з його допомогою необхідно очистити стіну від старого покриття;
  • Набір шпателів - вузький, щоб набирати клей, гумовий, щоб працювати зі швами, і зубчастий, щоб розподіляти розчин по стіні;
  • Шуруповерт з міксером - змішувати клейовий склад;
  • Будівельні рівні - щоб ідеально рівно здійснити монтаж плитки;
  • Кілька відер - для клею та води;
  • Брусок з абразиву, кусачки і плиткоріз - для різання кахлю і його корекції;
  • Хрестики з кілочками - необхідні для установки потрібної товщини шва;
  • Гумова киянка - необхідна, щоб перевіряти щільність прилягання фартуха;
  • Лінійка та олівець - для нанесення розмітки;
  • Шнур - для рівного монтажу плитки.

Які підготовчі роботи потрібні перед облаштуванням фартуха

Як тільки весь необхідний інвентар і матеріали будуть підготовлені, можна приступати до ретельної підготовки самої робочої поверхні. Для цього слід повністю видалити зі стіни все наявне покриття.

Позбутися від старої плитки можна за допомогою перфоратора. Потрібно зробити все таким чином, щоб залишився лише штукатурний шар.

Потім доведеться перевірити щільність його прилягання — якщо буде виявлено, що деякі елементи відшаровуються, їх доведеться видалити і тут же гарненько закрити нерівності.

Також необхідно перевірити рівність стіни, а якщо плитка буде заходити на інший кут — то і рівність кута теж слід перевірити. Щоб клейовий розчин щільно схопився з поверхнею, рекомендується по всій стіні зробити невеликі насічки.

Порада: цілком можливо, що на старій стіні були виявлені цвіль або грибок — тоді її доведеться ретельно обробити спеціальним складом з антикорозійними властивостями.

Етапи проведення всіх робіт по монтажу плитки

Розмітка стін - щоб її зробити, знадобиться будівельний рівень. З його допомогою слід прокреслити уздовж стіни лінію (саме в тому місці, в якому встановлюється перший ряд фартуха). Перший ряд плитки необхідно укладати на прикріплену до стіни планку.

Від неї, за допомогою того ж рівня, прокреслюються вертикальні лінії для рівної укладання кахлю. В ході роботи доведеться уважно стежити за тим, щоб плитка лягала ідеально рівно.

Підготовка клею - спеціальний клей можна придбати в будівельному магазині. Він розмішується в приготованому заздалегідь відрі з водою, при цьому слід дотримуватися пропорції, зазначені на упаковці. Підготовлена субстанція повинна бути не рідкою, а досить в'язкою.

Накладання плиткового клею - для якісної розмазки по стіні підготовленого складу використовується зубчастий шпатель. За допомогою зубів на поверхні клею залишаються борозенки, через що клею під плиткою буде значно менше, ніж якби склад просто намазали рівним суцільним шаром. Це означає, що при вирівнюванні кахлю по його боках буде виділятися менше зайвого клейового розчину.

Укладання першого ряду кахлю - процес залежить від того, якого розміру кахель використовується. Наприклад, при монтажі плитки 10х10 варто викладати її від кута. Спочатку необхідно прикинути, який з кутів буде найбільш непомітним.

Щоб дотримати відстані між кахлем на фартусі варто скористатися продаються в магазині будматеріалів пластиковими хрестиками відповідного розміру. Такі хрестики можна укладати по одному на кожні чотири плитки, проте після повного засихання клею без зусиль витягти їх буде складно.

Існує ще один спосіб установки таких хрестиків. Вони розташовуються боком, щоб між кахлем заходив тільки один кінець хрестика.

Облаштування стінки фартуха - на перший ряд, відповідно до вертикальними лініями, укладаються наступні ряди плитки. При цьому необхідно передбачити всі наявні розетки і зробити під них відповідні за розміром отвори. Обрізку кахлю слід здійснювати після ретельних вимірів.

Порада: нічого не можна робити «на око», потрібно обов'язково використовувати відповідні інструменти. Найкраще розташовувати розетки в зручних місцях, тоді на плитці можна буде робити тільки невеликі зрізи, а не вирізати отвори.

Затирка швів - саму затірку також слід купити в магазині будматеріалів. Для протирання швів можна використовувати будь-яку губку (відмінно підійде призначена для миття автомобіля). Головним інструментом стане гумовий шпатель & 8212; він не дряпає верхній глянсовий шар кахлю.

Менший Шпатель необхідний для обробки всіх внутрішніх кутів. Важливо пам'ятати, що залишки затірки необхідно прибирати з плитки дуже швидко, весь процес повинен зайняти не більше 20-ти хвилин.

В іншому випадку цементна затирка тут же затвердіє і видалити її буде складно. Завершальний етап роботи & 8212; відмивання кахлю від розлучень та інших слідів затірки і клею.

Майстер клас з укладання кахельної плитки на фартух кухні (відео)

Важливі нюанси і тонкощі роботи

Потрібно запам'ятати кілька важливих порад, які допоможуть домогтися чудових результатів при укладанні плитки на місці фартуха. Не вся плитка однаково практична, тому якщо немає бажання витрачати свій час на постійний догляд за керамічним фартухом, варто уникати кахлю з опуклим і фактурним рельєфом, так як протирати його від забруднень доведеться часто.

Кіраміческая плитка & 8212; це найнадійніший і тому найпопулярніший матеріал для обробки кухні.

Купуючи плитку для майбутнього фартуха, слід передбачати якийсь запас — не більше 15%. Це потрібно на випадок, якщо плитка випадково поб'ється, або буде нерівно підрізана.

Не варто вибирати на кухню занадто темний або навпаки — надмірно світлий кахель. Краще використовувати кахель світлих або темних, але не дуже глибоких тонів. Дизайнери радять купувати всю плитку обов'язково з однієї партії, в такому випадку матеріал не матиме відмінностей по відтінку.

Кухонний фартух з плитки (реальні фото)

Зараз читають
Дизайн квадратної кухні: 40+ фото прикладів, практичні поради
Дизайн квадратної кухні: 40+ фото прикладів, практичні поради
Варіанти планування кухонного гарнітура на квадратній кухні. Оформлення ...
Новое youtube видео