Кухня, інтер'єр якої виконаний з натурального дерева — це справжня прикраса будь-якого житла. Багато господинь мріють про таке місце в своєму будинку. Воно наповнене затишком і теплом, подібна кухня завжди залишається актуальною і стильною.
Крім того, дерево відрізняється високою екологічністю. Виконаний з даного матеріалу гарнітур виглядає респектабельно, дорого і благородно. Такі меблі здатна служити тривалий час, залишаючись при цьому міцною, надійною і привабливою зовні.
Переваги та недоліки дерев'яної кухні
Незважаючи на дешевизну і доступність меблів, виконаної з ДСП і МДФ, виготовлений з масиву дерева гарнітур залишається таким же популярним і затребуваним, як і багато років тому.
Секрет такого успіху криється в унікальних якостях цього натурального матеріалу:
- Дерев'яні меблі виглядає дуже респектабельно і солідно, вона створює непередавану атмосферу в будинку, а також підкреслює статус господарів житла. Цей натуральний матеріал є справжнім втіленням краси, надійності, високої якості і довговічності. Якщо дерево добре обробити, меблі з нього прослужить багато років, зберігши всі свої початкові характеристики.
- Натальное дерево відрізняється високими естетичними властивостями. Завдяки величезній різноманітності фактур і відтінків деревини, підібрати ідеальну меблі, відповідну особистим смакам, не складе труднощів. Завдяки унікальному природному малюнку, будь-які предмети, виготовлені з масиву дерева, є неповторними і єдиними в своєму роді.
- Якщо за деревом правильно доглядати і постійно підтримувати в кухні оптимальний температурний режим, виключивши вогкість, то дерев'яні меблі буде служити дуже довгий час (як мінімум, 50 років).
- Кухня, виконана з масиву дерева, екологічна. Вона безпечна для людини, і не викликає алергічних реакцій. Все, що відчують домочадці, постійно перебуваючи в такому приміщенні — це приємний аромат натуральних смол, який надає благотворний вплив на організм.
- Незважаючи на капризи моди і її швидкоплинність, меблі з масиву дерева завжди залишається на піку популярності, вона високо цінується і є справжньою прикрасою будь-якого житла.
Вибираючи меблі з натурального дерева для власної кухні, слід пам'ятати про деякі її особливості:
- Встановлювати дерев'яний гарнітур необхідно подалі від радіаторів та інших джерел тепла. Натуральна деревина занадто чутлива до тривалого впливу теплової енергії, вона може пересохнути і потріскатися з часом.
- Дуже важливо забезпечити правильний догляд таких меблів — потрібно купувати спеціальні засоби, які дозволять їй надовго зберегти свій привабливий зовнішній вигляд.
- Важливо розуміти, що меблі, виготовлені з масиву дерева, не можуть бути дешевими, і щоб їх придбати, доведеться викласти чималу суму. Однак, враховуючи всі переваги таких меблів, дану інвестицію слід вважати вдалою.
Для яких стилів інтер'єрів слід підібрати меблі з дерева
Кухня в стилі кантрі - до такого інтер'єру підходить меблі, виконана з масиву дерева. Всі предмети, починаючи від звичайних стільців, і закінчуючи шафами для зберігання кухонного начиння, повинні бути максимально простими.
Необхідно, щоб вся обстановка асоціювалася з сільським затишком, не варто перевантажувати її дизайнерськими нововведеннями і ексклюзивними речами.
Рекомендується поєднувати дерево з іншими натуральними матеріалами: природним каменем, керамікою, натуральним текстилем. Меблі з дерева можна пофарбувати в білий колір, проте природний вигляд деревини також буде виглядати дуже органічно.
Кухня в стилі прованс - дерев'яні меблі стане справжньою прикрасою подібного інтер'єру. Слід вибирати більш витончені речі-круглий стіл з гнутими ніжками і такі стільці до нього, красивий сервант зі старовинним чайним сервізом, легку етажерку для посуду.
Особливу увагу необхідно приділити дрібницям і прикрасити кухню приємними дрібничками: статуетками, вазочками, свічниками, і так далі.
Кухня в середземноморському стилі - для облаштування подібного інтер'єру найбільше підійде проста дерев'яні меблі, пофарбована в білий, світло-сірий або блідо-блакитний колір.
Створити відповідну атмосферу допоможе якісний текстиль: легкі лляні фіранки, білосніжна скатертина, м'які подушки на дивані, великий абажур над обіднім столом. Не варто перевантажувати такий інтер'єр декоративними елементами, так як він повинен бути досить лаконічним.
Кухня в сільському стилі - при облаштуванні подібного інтер'єру без дерев'яних меблів ніяк не обійтися. Вона може бути досить грубуватою і простий. Вітається наявність речей з "бабусиного горища": це може бути Старий масивний скриню, старовинний сервант, груба лава, тощо.
Окрасою такої кухні стане проста глиняний посуд на полицях і короткі ситцеві фіранки на вікнах.
Кухня в класичному стилі - створюючи такий інтер'єр, слід віддавати перевагу витонченої меблів з натурального дерева. Вона буде чудово поєднуватися з дорогим текстилем і антикварним посудом.
Вітається позолота, а також різьблені елементи на фасадах гарнітура. Синтетичним дешевим матеріалам на подібній кухні місця немає.
Світле дерево в інтер'єрі кухні
Кухонний гарнітур, виконаний зі світлого дерева, відмінно підійде для облаштування кухні невеликих розмірів. Він візуально збільшить приміщення, зробить його більш світлим і просторим. Однак необхідно пам'ятати, що доглядати за такими меблями доведеться більш ретельно, так як світлої поверхні будуть помітні всі дрібні подряпини і всілякі забруднення, яких на кухні просто не уникнути.
Кращі відтінки для створення гармонійного інтер'єру кухні: натуральний колір деревини, Бежевий, Світло-сірий, білий, пастельний, колір кави з молоком, колір слонової кістки. Окрасою кухні стане світлий текстиль-легкі штори на вікнах, мереживна скатертина, тощо.
Темне дерево в інтер'єрі кухні
Гарнітур з темних відтінків деревини виглядає дуже благородно і дорого. Він ідеально підійде для облаштування кухні в класичному стилі. Фасади таких меблів можна прикрасити різьбленням і позолотою. Вона буде чудово поєднуватися з важкими портьєрами на вікнах, масивної бронзової люстрою, дорогим порцеляною.
Гарнітур в темних тонах слід вибирати, якщо приміщення кухні досить просторе. Він буде добре поєднуватися з такими матеріалами, як керамограніт, натуральний камінь, скло. Кухня з подібних меблів вже виглядає самодостатньо і стильно, тому перевантажувати її численними декоративними елементами не варто.
Вибір меблів для кухонного гарнітура з дерева
Стіл - бажано, щоб даний предмет меблів також був виготовлений з масиву дерева. Його форма може бути будь-який: круглої, прямокутної, квадратної, овальної. Важливо, щоб стіл підходив до розмірів приміщення і поєднувався із загальним інтер'єром.
Дуже добре виглядає модель обіднього столу круглої або овальної форми, встановлена на одній масивної різьблений ніжці — такий предмет інтер'єру стане справжньою окрасою кухні-вітальні, виконаної в класичному стилі. Якщо приміщення невелике, можна підібрати більш легкі моделі. Їх колір може бути як темним, так і світлим.
Стільці - дизайнери радять підбирати їх таким чином, щоб створити єдиний ансамбль зі столом. У магазині меблів можна придбати вже готовий комплект. При необхідності, можна виготовити стільці під замовлення. Вони повинні бути не тільки красивими, але і зручними.
З недавніх пір в моді знову легкі віденські стільці, які прекрасно поєднуються зі стилями прованс, Шеббі-шик, середземноморський і класичний. Цілком доречно в поєднанні з дерев'яним гарнітуром виглядатимуть масивні стільці з дерева з високими спинками.
Вибір штор для дерев'яної кухні
Створюючи інтер'єр кухні з меблями з масиву дерева, необхідно підібрати для неї відповідний текстиль. Для приміщення в стилях прованс, сільський і кантрі ідеально підійдуть легкі короткі фіранки світлих відтінків — це може бути льон, ситець, батист.
У кухні, інтер'єр якої виконаний в середземноморському стилі, дуже гармонійно виглядатимуть довгі штори з легкого шовку, також в світлих тонах. Окрасою класичного інтер'єру стануть важкі портьєри з атласу, оксамиту, шовку. Також можна підібрати витончену тюль з органзи, струмує вниз численними складками.
Оздоблення стін на кухні з дерев'яними меблями
В даному випадку рекомендується віддавати перевагу натуральним видам обробки. Від використання традиційних миються шпалер найкраще відмовитися. Відмінним рішенням стане обробка стін декоративною штукатуркою. Також можна просто пофарбувати стіни, вибравши фарбу світлих тонів.
Не варто вибирати для обробки такої кухні керамічну плитку, яка занадто спростить інтер'єр. В обробці кухонь, виконаних в стилі прованс, кантрі, Шеббі-шик і сільський, можна використовувати дерев'яні панелі темного кольору, встановлені на тлі білосніжних стін.
Оздоблення стелі та підлоги
Для обробки стелі можна вибрати самі традиційні матеріали — наприклад, гіпсокартон. Відмінним варіантом також стане натяжна стеля-матовий або глянсовий. Що стосується його кольору, то слід зробити вибір на користь класичного білого відтінку.
Для обробки підлоги можна використовувати найрізноманітніші матеріали: натуральне дерево, паркет, керамограніт, керамічну плитку, ламінат. Слід відмовитися від такого недорогого матеріалу, як лінолеум. Важливо також враховувати загальний інтер'єр приміщення-наприклад, для кухні в класичному стилі підійде підлога зі світлого керамограніта.
При облаштуванні кухні в стилі сільський або кантрі, для обробки підлоги можна вибрати звичайну дерев'яну дошку. Паркет стане прикрасою кухні, облаштованої в стилі середземноморський, Шеббі-шик або прованс.
Організація освітлення на дерев'яній кухні
Якщо кухня з дерев'яним гарнітуром і такий же меблями досить простора, то до організації освітлення можна підійти з розмахом. Наприклад, в самому її центрі можна встановити масивну кришталеву люстру (одно - або дворівневу). Відмінно буде виглядати люстра підвісної конструкції, стилізована під великий канделябр, з встановленими в ньому лампочками у вигляді свічок.
Не можна забувати про додаткове освітлення &8212; дизайнери радять використовувати кілька настінних бра, виконаних у вигляді таких же свічок. Кращими матеріалами для люстри, які будуть поєднуватися з дерев'яними меблями, стануть бронза, кришталь, скло і кераміка.
Як правильно доглядати за гарнітуром з масиву дерева
Щоб значно продовжити термін служби дерев'яного гарнітура, необхідно дотримуватися деяких простих правил при догляді за ним. Слід встановити його подалі від впливу прямих сонячних променів. Також необхідно постійно підтримувати в приміщенні стабільну температуру, не допускаючи її перепадів.
Важливо стежити за тим, щоб на дерев'яну поверхню не потрапляли хімічні речовини, здатні миттєво зіпсувати деревину. Для видалення пилу бажано використовувати м'які серветки, змочені антистатиком. Також слід придбати спеціальні засоби для полірування, застосовувати які варто не частіше 1 разу на 3 місяці.
Кухня з дерева реальні фото приклади