Кухні в типових будинках часто відрізняються непропорційною конфігурацією. У цих умовах господареві квартири доведеться постаратися, щоб спланувати зручний і функціональний дизайн кухонного простору &8212; щоб і гарнітур вмістився, і було де зібратися сім'єю ввечері. Однак і в вузьких кухнях можна облаштувати комфортну обстановку.
Особливості дизайну вузької кухні
Щоб довга кухня не виглядала надмірно похмурою варто віддати перевагу шпалерам пастельних тонів. Добре буде виглядати білий колір в молочному відтінку, а також персикові і кремові тони.
Якщо кухня дуже довга, на одній стіні можна розташувати в якості акценту яскраву картину, яка буде візуально розділяти приміщення.
Меблі у вузькій кухні також буде виглядати краще зі світлими фасадами. Однак це не є аксіомою. Прекрасно буде виглядати і комбінований варіант, коли нижні шафи виконані в глибокому яскравому світлі, а фасади верхніх &8212; світліші.
Важлива роль відводиться вибору підлогового покриття. Основним завданням обробки кухні є візуальне розширення приміщення. Якщо ви вирішили використовувати підлогову плитку, можна її укласти по діагоналі.
Якщо використовується ламінат , укладати його потрібно перпендикулярно найдовшій стіні. Темний колір підлоги додасть трохи глибини і висоти приміщенню, а світлий &8212; освітлить сприйняття довгого тунелю кухні.
Для стелі оптимальний вибір &8212; натяжні стелі. Чим нижче вони розташовані, тим світліше повинен бути відтінок.
Наприклад, з низькими стелями добре виглядатимуть і візуально збільшувати приміщення завдяки відбиває поверхні натяжні глянцеві стелі ПВХ. Високі стелі можна оформити полотнами з вітражними або лінійними візерунками.
Яку планування вибрати для вузької кухні
Існує кілька планувальних рішень для вузьких кухонь.
Лінійне планування
Найсумніший варіант &8212; дуже вузька кухня. У такій неможливо навіть поєднати обідню зону з витягнувся уздовж однієї стіни гарнітуром. Холодильник ставиться в один ряд з гарнітуром, зазвичай біля входу.
Незручна така кухня і тим, що господині під час готування доводиться намотувати зайві метри, постійно переміщаючись між холодильником, мийкою, плитою і робочим столом.
Такі кухні настільки вузькі, що для створення комфортного середовища доводиться виносити столову зону в поруч розташовану кімнату. Єдина альтернатива & 8212; вузенький столик трансформер або відкидна від стіни стільниця за типом барної стійки .
Скрасити тунельний синдром допоможуть кілька прийомів:
- Розмістіть на стіні над входом телевізор;
- Наклейте фотошпалери з кухонною тематикою на протилежній від гарнітура стіні;
- Використовуйте шпалери з вертикальною смужкою або вертикально-спрямованими візерунками &8212; вони трохи візуально вкоротять приміщення.
Паралельне планування
Такий можна назвати кухню, в якій поміститься кухонний гарнітур з двох сторін або є місце розмістити навпроти меблів обідню зону.
У такому приміщенні вже можна більш зручно розташувати робочу зону &8212; плиту з холодильником винести навпроти мийки. Головне, щоб ширина проходу не була менше 90 см.
Можна візуально розширити приміщення, замінивши верхні ящики відкритими полицями. Можна, навпаки, наростити кухню вгору, вирішивши одночасно проблему зберігання.
В додатковий ряд ящиків під стелею можна прибрати рідко використовувані побутові прилади або посуд. Щоб ящики не нависали над головою, краще замовити гарнітур зі світлими навісними шафами.
П-кухня
Розташувати меблевий гарнітур буквою П можна в кухнях, ближчих до квадрату. Підвіконня на вікні в цьому випадку знімається і на його місці встановлюється робоча зона з мийкою .
Для господині такий варіант найбільш зручний в плані готування і зберігання. Але для створення зони прийому їжі доведеться скористатися знову або вузьким столиком уздовж стіни або столом-трансформером.
Втім, вирішити планувальні проблеми можна, розташувавши зону прийому їжі біля вікна і розмістивши там кутовий диван . При цьому робочі поверхні повинні закінчуватися перед обідньою зоною.
Г-кухня
Це ще один планувальний варіант, допустимий в тих випадках, коли двері в кухню з коридору встановлена не по центру стіни, а асиметрично.
Тут можливі 2 варіанти розміщення меблів:
- Гарнітур утворює кут біля входу, а біля вікна ставиться обідній стіл.
- Гарнітур утворює кут біля вікна (знімається підвіконня і замість нього ставиться робоча зона). Біля вільної стіни ставиться вузький обідній стіл.
На закінчення &8212; кілька загальних порад щодо планування вузької кухні:
- Винесіть зону прийому їжі в окрему їдальню. Щоб не заважали двері при подачі страв, замініть їх на розсувні.
- Барна стійка уздовж стіни допоможе вирішити проблему щоденних обідів і сніданків. Приймати гостей доведеться у вітальні.
- Кутовий диванчик і табуретки займуть менше місця ніж стіл зі стільцями.
- Якщо шафи закривають частину дверного отвору &8212; просто його звузьте на 25-30см. це вирішить проблему і не потрібно буде ламати голову над планувальними рішеннями.
- Купуйте більш вузькі кухонні Гарнітури &8212; вони дозволять розширити прохід і залишити місце для столу.
- Передбачте додаткове підсвічування &8212; навряд чи один стельовий світильник зможе забезпечити необхідний рівень освітлення. Можна протягнути по стелі 2 ряди точкових ламп або окремо підсвітити робочу зону світильниками, розташованими по низу навісних шаф.
Вузька кухня з вікном
Вікно на вузькій кухні & 8212; єдине джерело природного освітлення, тому його потрібно пестити і плекати. Фіранки повинні бути короткими і напівпрозорими, жалюзі &8212; світлими. Так як місце біля вікна є функціонально важливим, його не потрібно захаращувати портьєрами.
Біля вікна у вузькій кухні можна встановити обідній стіл з кухонним диваном. Зонувати ділянку можна за допомогою освітлення & 8212; уздовж робочих зон по стелі пустити пару рядів точкових ламп, а над їдальнею зоною повісити довгу красива люстра .
Якщо обідня зона винесена в їдальню або розміщується уздовж стіни, можна використовувати це місце більш функціонально. Якщо встановити біля вікна робочий стіл і об'єднати стільницю і підвіконня під загальною стільницею-підвіконням зі штучного каменю, виглядати така зона може дійсно розкішно.
Сміливий варіант &8212; перенести до вікна раковину. Звичайно, доведеться передбачити перепланування системи підведення води. Що стосується радіатора, то для нього можна зробити шафу з отворами в стулках. ККД радіатора, звичайно, при цьому знизиться.
Якщо кухня дивиться на північ або знаходиться на верхньому, схильному до вітрів, поверсі, можна перенести радіатор на відкриту стіну. Щоб змішувач не заважав відкривати стулку, встановіть байонетну модель змішувача, яка виймається і укладається на бік.
Вузька кухня з диваном
Вузький затишний диванчик збільшить кількість посадочних місць за вузьким столом і займе небагато місця. Це прекрасна альтернатива замість столу з мішаються стільцями.
Розмістити диванчик можна уздовж вікна, створивши окрему обідню зону. Щоб вписатися в стильовий ансамбль, оббивка повинна відповідати колірній гамі столу.
Вузька кухня з балконом
Балкон на кухні &8212; справжня планувальна Знахідка. У кухні з балконом з'являється повноцінне місце для їдальні зони. Попередньо доведеться виконати роботи по об'єднанню балкона з кухнею: прибрати балконні двері з вікном, утеплити і засклити балкон, провести туди проводку.
Панорамне скління дозволить милуватися міськими пейзажами під час прийому їжі. Що залишився простінок можна використовувати як столик для подачі страв і брудного посуду, а можна прибрати і його, перенісши радіатор на вільну стіну. Тоді на звільненим місці можна поставити барну стійку.
Балкон-їдальня &8212; кращий варіант використання додаткового простору, що не вимагає додаткових перебудов. Якщо балкон вузький, в будь-якому випадку він допоможе розширити простір для їдальні зони.
Якщо з кухнею сусідить простора лоджія, то там можна облаштувати повноцінну їдальню. У цьому випадку 2 зони можна розділити аркою або прозорими розсувними дверима.
Пам'ятайте, що будь-які перепланувальні роботи потребують отримання дозволу. Тим більше воно необхідне, якщо ви припускаєте, що коли-небудь будете продавати квартиру.
Вузька кухня-вітальня
Якщо вам пощастило стати володарями вузької кухні-вітальні , доведеться переглянути принципи розстановки меблів. Всі меблі не варто розміщувати паралельно довгій стіні, тому що таким чином приміщення витягнеться ще більше.
Можна розглянути варіант кухні з островом . Острів можна використовувати як робочу поверхню, а можна встановити на ньому варильну.
Суть такого розташування &8212; установка великих об'єктів поперек приміщення: дивани, Острів. Вузьке приміщення так буде здаватися пропорційніше.
Можна розділити приміщення на 2 зони: на видаленні ближче до вікна зробити кухню, а ближче до входу оформити вітальню або навпаки, розділивши 2 ЗОНИ барною стійкою.
Маленька вузька кухня
Маленька вузька кухня &8212; це найскладніший варіант планування.
Спочатку потрібно спробувати варіант кардинально:
- Організувати в сусідній кімнаті їдальню;
- Знести перегородку з сусідньою кімнатою і зробити об'єднану кухню / їдальню;
- Перенесіть перегородку глибше в сусідню кімнату, розширивши кухню та зменшивши кімнату;
- Якщо є балкон &8212; об'єднати кімнату з балконом;
- Розширити кухню за рахунок коридору.
Якщо все це реалізувати не вийде, доведеться викручуватися з розстановкою меблів:
- Купити вузький кухонний гарнітур, а для прийому їжі облаштувати вузький відкидається столик від стіни. Заощадити простір допоможуть також складні стільці;
- Для збільшення зони зберігання розмістити верхній ярус шафок під стелею. Нижні шафи використовувати для установки вбудованої побутової техніки & 8212; посудомийної машини,
- Духової шафи, холодильника;
- Раціонально використовувати підвіконня для створення столу;
- Придбати замість стандартної 4-хкомфорочной плити більш вузьку 2-хкомфорочную.
Вузька кухня не терпить захаращеності, в ній повинен панувати ідеальний порядок. Обов'язково в ній повинні бути присутніми елементи декору: яскрава начиння, квіти в горщиках, картина або панно на вільній стіні &8212; всі ці акценти не просто притягнуть до себе погляди, але і відвернуть увагу гостей від непропорційності приміщення.