Основні характеристики, які підходять для визначення поняття кутовий кухні — це місткість, компактність і функціональність. Г-подібне планування допомагає зробити приміщення більш ергономічним, так як кожен метр в ньому використовується розумно.
Навіть найменша кухня стає більш зручною, в ній з'являється додаткове місце для установки інших необхідних елементів інтер'єру. Такий спосіб облаштування підходить і для приміщень середніх або великих розмірів, він прекрасно поєднується з багатьма популярними стилями, його можна застосовувати і в міській квартирі, і в заміському будинку.
Особливою популярністю користується кутове планування кухні, що передбачає установку барної стійки.
Переваги та недоліки
Установка барної стійки на кутовий кухні-вдале рішення, що допомагає грамотно організувати простір:
- Барна стійка не буде займати багато місця на кухні, при цьому вона здатна замінити собою цілий обідній стіл.
- При необхідності, місце під барною стійкою можна обладнати для зберігання кухонного начиння.
- Барна стійка відмінно підходить для швидких перекусів і сніданків, за нею приємно випити кави вранці або келих вина ввечері.
- У квартирі-студії барну стійку можна використовувати для поділу житла на зони.
- Барна стійка виглядає дуже сучасно і стильно, вона може стати справжньою прикрасою будь-якої кухні.
- При бажанні, барну стійку, що є продовженням кутового гарнітура, можна використовувати в якості додаткової робочої поверхні.
- Барна стійка дозволяє максимально компактно розставити меблі на кухні, не займаючи багато місця.
Вибираючи відповідну конструкцію барної стійки для своєї кутовий кухні, слід враховувати деякі особливості її використання:
- Як правило, барні стійки мають висоту не менше 110 см, а це означає, що для них доведеться купувати спеціальні високі стільці. Для дітей і літніх людей такі стільці будуть незручними.
- За барною стійкою одночасно може розміститися не більше 4-х чоловік, тому її не можна буде використовувати в якості обіднього столу, якщо сім'я досить велика.
Підводячи підсумок, можна сказати, що барна стійка ідеально підходить молодим людям, у яких немає маленьких дітей.
Який стиль інтер'єру підходить
Одне з головних переваг барної стійки, поєднаної з кутовим гарнітуром — це можливість використовувати її практично в будь-якому інтер'єрі кухні.
Класичний стиль &8212; має на увазі використання дорогих натуральних матеріалів. Для створення такого інтер'єру потрібно середнє за розміром або велике приміщення.
Кутовий гарнітур, виконаний в світлих тонах (або в кольорі натурального дерева), повинен мати плавні лінії. Можуть бути присутніми декоративні елементи у вигляді інкрустації або різьблення. Побутову техніку краще заховати за фасадами.
Всі елементи такої кухні повинні гармонійно один одного доповнювати — це стосується і барної стійки. Необхідно, щоб вона виглядала консервативно і строго. Хромовані елементи в даному випадку недоречні, для виготовлення стільниці можна використовувати масив дерева або камінь.
Стиль хай-тек &8212; відмінно підходить для облаштування кутової кухні. Цей сучасний стиль характеризується строгістю ліній, лаконічністю, простотою і відсутністю декоративних елементів.
При облаштуванні гарнітура з барною стійкою рекомендується застосовувати синтетичні матеріали, легкі металеві конструкції, глянцеві поверхні. Колірна гамма повинна бути стриманою і монохромного, найкраще підійдуть Білий, Червоний, Сірий, чорний, помаранчевий, індиго і колір металік.
Стиль модерн &8212; ідеально підходить для облаштування кухні кутовий планування з барною стійкою. Це непоганий варіант для створення інтер'єру в невеликому або середньому приміщенні. Стиль модерн хороший тим, що при його створенні можна сміливо поєднувати між собою найрізноманітніші матеріали, як натуральні, так і синтетичні.
Стиль модерн має на увазі вдалий симбіоз елементів, ніяк не сумісних на перший погляд. Барна стійка на такій кухні повинна виглядати розкішно, варто зробити з неї справжня прикраса інтер'єру. Стиль модерн ідеально підійде для людей з розвиненим художнім чуттям і просто гарним смаком.
Стиль мінімалізм - кутовий гарнітур повинен бути досить простим і ненав'язливим, виконаним в єдиній колірній гамі. При цьому не варто йти в повну монотонність, краще трохи виділити гарнітур на загальному тлі.
Матеріал його виготовлення особливої ролі не грає — це може бути деревина, ДСП, МДФ, метал, скло. Важливо, щоб гарнітур був максимально закритим.
При створенні стилю мінімалізм не варто виставляти на загальний огляд посуд, краще зберігати її за фасадами меблів. Що стосується барної стійки, то для її виготовлення варто застосовувати такі холодні синтетичні матеріали, як штучний камінь, загартоване скло, хромований метал.
Де найкраще встановити барну стійку на кутовій кухні
Кутова кухня, на якій встановлена барна стійка, завжди буде нагадувати гостям про те, що власники житла володіють хорошим смаком.
Якщо стійка вийде прямо з стільниці кутового гарнітура, то для її виготовлення варто використовувати такий же матеріал. Таким чином, барна стійка не буде виглядати, як окрема частина інтер'єру, і відмінно впишеться в загальний стиль приміщення.
Дуже часто барні стійки встановлюються у квартирі-студії . В даному випадку до її облаштування слід пред'явити інші вимоги: вона послужить своєрідним бар'єром, що розділяє зону кухні і вітальню.
Бажано підібрати стійку, яка буде мати загальний колір з фоновим оформленням вітальні. Головне, щоб вона нічим не була схожа з кухнею, так як в даному випадку красиво розділити приміщення на зони навряд чи вийде.
Відмінний варіант облаштування кутовий кухні з барною стійкою-виконання її у вигляді придатка . Іншими словами, стійка повинна прилягати до стільниці приблизно на 10 см нижче її рівня. Її кріплення здійснюється без допомоги функціонального дерева і вертикальних опор.
Даний спосіб відмінно підійде для кутової кухні, так як за барну стійку поміститься досить велика кількість осіб (більше 4-х). Однак для установки подібної стійки потрібно чимало вільного місця, тому даний варіант при облаштуванні малогабаритних кухонь розглядати не варто.
Ще один вдалий спосіб облаштування інтер'єру кутовий кухні з барною стійкою, що є дійсно зручним і функціональним-монтаж барної стійки уздовж стіни . Конструкція повинна бути встановлена на відстані приблизно 50 см від стіни, її також можна присунути до стіни впритул.
Барні стійки і їх різновиди
Сучасні виробники пропонують найрізноманітніші варіанти барних стійок для облаштування кутових кухонь. Підібрати найбільш підходящу конструкцію під конкретний інтер'єр не складе труднощів.
Барна стійка на ніжці - прекрасний варіант, який користується величезною популярністю. Така стійка виглядає легкою і невагомою, простір під нею залишається абсолютно вільним, завдяки чому виникає даний ефект.
Опорою конструкції служить одна або дві тонкі хромовані ніжки. Часто встановлюють одну довгу трубу, що дістає до стелі, до якої кріпиться стільниця. На такій трубі можна розташувати металеві кріплення для склянок та інших предметів.
Барна стійка з основою - під стільницею розташовується повноцінне міцну основу, завдяки якому вся конструкція виглядає дуже грунтовно і солідно. Найчастіше такі барні стійки встановлюються на великих кухнях.
Під їх стільницями нерідко розташовуються відсіки для зберігання кухонного начиння. При бажанні, подібна стійка може бути організована у вигляді окремого острова, який не залежить від кутового гарнітура.
Напівкругла барна стійка - це варіант слід вибирати в разі, якщо барна стійка повинна замінити собою повноцінний обідній стіл. Для просторого приміщення підійде досить велика конструкція, здатна розмістити більшу кількість людей.
Виглядає напівкругла барна стійка дуже оригінально і стильно, проте для використання в маленькій кухні вона не підходить.
Двоярусна барна стійка - така конструкція ідеальна, якщо в будинку є діти або люди похилого віку, яким незручно розташовуватися за звичайною стійкою стандартної висоти. Цей варіант передбачає установку двох стільниць різних рівнів, які будуть знаходитися з різних сторін центру стільниці.
Один з варіантів — просто приєднати до обіднього столу стандартної висоти більш високий рівень, що виконує роль барної стійки. Таким чином, вся сім'я зможе збиратися разом, вибираючи кожен для себе найбільш зручне місце.
Як облаштувати маленьку кухню з барною стійкою
Кут є центральним елементом кутової кухні. Завдяки сучасним технологіям, простір, що утворюється всередині такого кута, можна використовувати максимально функціонально. Як найчастіше оформляють невелике приміщення з подібною плануванням, і де в ньому знайти місце для барної стійки?
Існують основні правила облаштування кутової кухні:
- Як правило, кутовий гранітур розташовують у глухих стін, без вікон, ніш і виступів.
- Найчастіше верхній кутовий шафка — це Полиця, встановлена між двома шафами.
- Нижній і крайній верхній модулі гарнітура часто закінчуються невеликими відкритими поличками, кути яких мають закруглену форму.
- У кутовому модулі зручно розташовувати мийку, так як стояки та інші комунікації традиційно знаходяться в самому кутку.
- По сусідству з мийкою можна розташувати пральну машину (якщо є достатньо місця).
- Завдяки кутовий конструкції, є можливість підібрати мийку з об'ємною і широкою чашею, яка буде більш зручною в роботі.
- Барна стійка може бути продовженням кутового гарнітура — в такому випадку її можна буде використовувати, як додаткову робочу поверхню, а під нею можна облаштувати додаткові місця для зберігання кухонного начиння.
- Барну стійку можна також встановити з протилежної стіни від кутового гарнітура, тоді вона буде виконувати роль обіднього столу, а також допоможе зонувати приміщення.
Завдяки грамотному облаштуванню кутової кухні і правильному розташуванню в ній барної стійки, навіть маленьке приміщення стане зручним і комфортним.
При використанні подібної планування у великому приміщенні всі необхідні елементи інтер'єру, включаючи меблі та побутову техніку, будуть розташовуватися в крокової доступності один від одного, тому господині не доведеться бігати по всій кухні під час приготування їжі.
Кутова кухня з барною стійкою відео
Перш ніж зробити вибір на користь барної стійки, подивіться варіанти розташування і реалізацію цієї ідеї.