Білий колір на кухні & 8212; колір чистоти, легкості і легкості. Чим більше на кухні білого кольору, тим просторіше і чистіше вона здається. Білий фартух на кухні виглядає престижно і модно і свідчить про почуття стилю господарів.
Плюси і мінуси білого фартуха на кухні
Тренд Total White стає все популярнішим рік від року. Білий кухонний фартух виглядає стильно, свіжо і сучасно, прекрасно справляючись зі своїми функціями &8212; служити захистом обробки від бруду і вологи. Він може розміщуватися тільки над робочою зоною, простягатися до мийки і навіть захоплювати простір над плитою.
Він добре впишеться і в білу кухню і в кухню, з контрастним основним кольором.
Білий фартух має ряд переваг:
- Це універсальний елемент практично для будь-яких стилів: хай-тека, Провансу, Скандинавії, класики та ін.;
- Білий візуально розширює простір, тому чудово вписується в маленьку кухню;
- Білий фартух &8212; це елемент монохромності, яка довго не вийде з моди;
- Білий елемент на кухні практично ідеально поєднується з будь-якими кольорами, тому при заміні стилю в процесі ремонту легко впишеться в оновлений інтер'єр;
- На білому тлі буде мати гарний вигляд підсвічування і будь-які кухонні приналежності, які можна розмістити на рейлинге.
Звичайно, не можна не згадати і недоліки білого на кухні. В основному це необхідність більш ретельного догляду. Матеріал для фартуха потрібно підбирати відповідно до основної концепції кухні.
З якого матеріалу можна виконати Білий фартух на кухні
Різноманітність матеріалів для створення кухонного фартуха величезна незважаючи на жорсткі вимоги до них: він захищає стіни від вогкості, пара, перепадів температур, бризок розпеченого жиру, просто забруднень. тому матеріал для фартуха повинен добре і швидко чиститися, не накопичувати бруд в порах, не сприяти розмноженню бактерій.
І при таких жорстких умовах він може бути виготовлений з величезної кількості матеріалів. Давайте розглянемо з яких матеріалів бувають зроблені кухонні фартухи, в чому їх плюси і мінуси, а також до якого стилю підходить кожен запропонований варіант.
Керамічна Біла плитка
Керамічна плитка – традиційний елемент на кухні: вона міцна, проста в догляді, не псується від впливу жирів і вологості.
Розрізняється кілька способів кладки плитки:
- Цегляна кладка - традиційний варіант оформлення фартуха: прямокутні плиточки створюють ілюзію стіни, пофарбованої в білий колір. Таке оформлення виглядає непомітно і добре вписується в сільські стилі і в сучасні: лофт, арт-деко, Скандинавію та ін.
- Комбінована кладка передбачає, що частина плиточок викладається традиційним способом, а інша частина – по діагоналі або вертикально. Можна таким чином викласти невелике панно або виділити якусь частину фартуха &8212; верхню або нижню.
- Рівна кладка квадратної плитки стримано і органічно буде виглядати над мийкою, робочою зоною, варильною поверхнею. Це ідеальний варіант для стилів індастріал, мінімалізм, ретро та ін Дрібна квадратна плиточка буде добре виглядати в сільських стилях, а також пінап та ін.
- Кладка ялинкою можлива тільки при наявності прямокутної плитки. Таке укладання добре виглядає, якщо на підлозі покладений паркет, вона додасть завершеність таким стилям інтер'єру, як прованс і вінтаж, ретро і модерн.
- Кладка зигзагом &8212; це поперечна різновид ялинки, це прекрасний варіант для кухні в стилі еклектика, фьюжн, поп-арт. Також таке оформлення додасть родзинки в сільські стилі.
Фактурна плитка
Фактурна або рельєфна плитка імітує ліпні візерунки, кам'яну або цегляну фактуру, Геометричні або флористичні візерунки. Розкішна ліпнина на фартусі буде чудово виглядати в кухнях з декором в стилях класика, ампір, бароко, Грецький та ін.
Цегла і камінь символізують природність і простоту в затишних сільських стилях. Брутально і по-модному грубувато вони будуть виглядати в кухнях лофт, техно, модерн.
Флористичні візерунки добре впишуться в еко-стилі, стиль бідермейер і пр.геометрія більш характерна для мінімалістичного японського стилю, модерну, Скандинавії.
Скляний фартух
Скіналі або скляні фартухи кілька останніх років впевнено тримаються в тренді моди. Вони красиво виглядають, ефектні завдяки відбиваючим властивостям і прості в догляді. Білі скіналі можуть бути глянцевими і матовими, фактурними і гладкими, насиченими і напівпрозорими.
Скіналі гармонійно впишуться в стилі хай-тек, мінімалізм, Скандинавія, футуризм &8212; тобто, в ті стилі, в яких на першому місці стоять плавність ліній і відображають поверхні. Прекрасно така обробка буде поєднуватися з недорогий пластикової кухонними меблями.
Мозаїчний фартух
Мозаїчне оформлення фартуха навіть в монохромному виконанні буде виглядати витончено і оригінально. мозаїка буде ефектно виглядати, виконана з самих різних матеріалів:
- Білого скла;
- Кераміки;
- Смальти.
Витончений дизайн Створений мозаїкою буде добре виглядати в стилях еклектика, модерн і ретро. Візерунки з білої мозаїки різних відтінків можна використовувати в етнічних і в сільських стилях.
Дерев'яний фартух
Якщо ви хочете оригінальності, в деяких стилях буде чудово виглядати дерев'яний фартух пофарбований білою фарбою. МДФ-панелі стійкі до вологи і легкі в догляді і в монтажі. Їх не рекомендується встановлювати близько газових плит: матеріал має гарну горючістю. Хорошою альтернативою МДФ може стати ламінат. Можна навіть використовувати натуральне дерево, проте зону біля плити доведеться облицювати іншим матеріалом.
Оздоблення стіни з білої деревини – ефектний варіант для модерну, еко-стилю і японського мінімалізму. Цей фартух не буде білосніжного кольору, так як в будь-якому випадку в деревному малюнку буде видно прожилки коричневого відтінку, що потрібно врахувати при виборі для кухні колірної гами.
Кам'яний фартух
Фартух з білого каменю внесе в інтер'єр респектабельність.
Для створення фартуха можна використовувати наступні матеріали:
- Білий мармур буде виглядати шикарно. Це розкішне дороге рішення для таких непростих стилів, як класика, бароко, ампір, рустик, модерн та ін..
- Літокераміка або композитна плитка &8212; це дешевий аналог мармурового покриття. Матеріал являє собою поєднання керамічної основи і шару натурального мармуру.
- Можна використовувати для обробки кухні інші види каменю: вапняк, граніт та ін..
Кам'яна стінка органічно буде виглядати в еко-інтер'єрах, а також в стилях рустик, лофт, Англійська, Грецька та ін.
Пластиковий фартух
Пластик &8212; недорогий і дуже практичний матеріал для оздоблення стін в робочій зоні. Панелі ПВХ недорого коштують, прості в догляді, а виглядають так само актуально, як керамічні або скляні фартухи. Це хороший варіант для сучасних кухонь. Фартух з ПВХ відмінно поєднується з будь-якими меблями &8212; пластикової та дерев'яної.
Підсвічування
Особливо ефектно виглядає білий фартух з підсвічуванням. Найбільш поширений варіант підсвічування &8212; установка світильників з направленим світлом безпосередньо над фартухом. Таке підсвічування дозволить направлено висвітлити робочу зону і не буде світити в очі тим, хто сидить за столом.
Якщо над фартухом розташовуються навісні шафи, то більш зручними будуть світильники розміщені на днище шафок. краще для цих цілей вибрати світлодіодну стрічку або люмінесцентні світильники &8212; вони дають більш рівномірне освітлення. точкові світильники занадто яскраві і будуть негарно відбиватися на глянцевій поверхні як сліпучі плями.
Для скляних скіналі підсвічування може бути 2 видів:
- Світлодіодна стрічка кріпиться зверху і знизу на торці панелей. Для цього використовується спеціальний алюмінієвий профіль з каналами для LED-стрічки і проводки. Тонкий і вузький профіль не кидається в очі.
- Підсвічування може кріпитися з тильного боку скляної панелі, яка відсувається від стіни за допомогою дистанційних власників. Світлодіодна стрічка утоплюється в нішу. Виглядає таке освітлення дуже сучасно & 8212; у вигляді чіткої світиться смуги.
На сучасній минималистичной кухні з білим монохромним фартухом буде добре виглядати кольорова світлодіодне підсвічування з RGB стрічкою &8212; фіолетова, синя, зелена, червона. Пультом можна регулювати установку динамічного режиму зі зміною кольорів або з іншими ефектами або фіксацію певного одного кольору.
В яких стилях буде добре виглядати білий фартух
Дизайн фартуха повинен гармоніювати зі стилем кухні.
Білий фартух може добре вписатися абсолютно в будь-який стиль, крім, напевно готики:
- У класичній кухні фартух з білого кахлю завжди буде до місця.
- Бароко передбачає фактурну візерунчасту білу плитку, але ефектніше в такому інтер'єрі буде виглядати скинали: біле матове скло з матовим же малюнком прекрасно підійде до розкішного палацового дизайну.
- Модерн – до місця в такому інтер'єрі будуть глянцеві панелі з білого акрилу. Фактурні матеріали тут краще не використовувати.
- Сільські стилі віддадуть перевагу в першу чергу білий глянсовий цегла, тобто, його керамічну імітацію.
- Мінімалізм і техно віддадуть перевагу біле матове скло.
- Модні скандинавські тенденції для фартуха пропонують однозначно білу цеглу.
З якими квітами поєднується білий фартух на кухні
Карколомно буде виглядати повністю біла кухня з білим фартухом і з невеликими колірними акцентами. Він гармонійно комбінується з меблями будь-якої «масті», фактури, кольору і форми. Будь-яка приналежність буде чудово виглядати на тлі білосніжної стіни &8212; хромована мікрохвильовка, ваза з квітами, кухонне начиння.
Білий колір нейтральний, він виступає відмінним роздільником для багатьох відтінків, тому білий екран буде однаково доречний і в монохромно-сірому техно і в строкатому модерні або контемпорарі. Сірий вважається відтінком білого: таке поєднання переважно для інтер'єрів сучасного стилю: техно, Індастрі, фьюжн прекрасно візьмуть білу стінку в свій переважаючий сірий.
Контрастний-класичний чорно-червоний, чорно-білий, червоно-сірий колір кухні також дозволяє зробити білий фартух. Особливо добре він буде виглядати як роздільник між квітами нижнього і верхнього ярусу шаф на кухні. Тут фартух може грати роль колірного акценту в інтер'єрі. Контраст характерний для яскравих стилів & 8212; модерну, мінімалізму, хай-тека.
Кольорова обробка кухні включає кілька відтінків, іноді навіть до п'яти. Біла обробка робочої зони може або виступати в таких інтер'єрах зв'язкою для інших відтінків або колірним акцентом в сучасних, але більш витіюватих стилях &8212; ретро або вінтаж.