Штори на кухні є не тільки декоративною прикрасою, вони виконують відразу кілька важливих функцій &8212; захищають приміщення від сторонніх очей і сонячних променів, створюють затишок і підтримують необхідну атмосферу. Якщо грамотно оформити віконний отвір, можна приховати і деякі недоліки приміщення — наприклад, трохи «підняти» стелю, або візуально збільшити вікно.
Конструкція кухонних штор, при правильному оформленні, завершує дизайн інтер'єру, і навіть стає його родзинкою. До процесу вибору штор для кухні слід ставитися відповідально. Відмінним рішенням для облаштування кухонь у всіляких традиційних інтер'єрах стануть французькі штори — модель, яка прийшла з минулого, але до сих пір не втратила своєї актуальності.
Недоліки і переваги французьких штор в інтер'єрі кухні
Розкішні фіранки з невагомою тканини з пишними фестонами — французький винахід. Такі портьєри свого часу прикрашали інтер'єри будуарів аристократів і банкетні зали палаців. Друга назва подібної конструкції штор - »Маркіза".
Поступово багато декорований текстиль почали використовувати при оформленні театральних сцен. В даний час, через кілька століть, французькі штори все також асоціюються з розкішшю і багатством, проте прикрашати з їх допомогою можна навіть вікна звичайних міських квартир.
Є кілька причин використовувати гардини у французькому стилі на кухні.
Ефектні фестони виглядають дуже респектабельно, дорого і не так строго, як римські штори. Крім того, вони практично не закривають доступ до підвіконня або вікна, і пропускають в приміщення досить сонячного світла.
Французькі штори можна відмінно поєднувати з ламбрекенами, портьєрами та іншими видами віконного текстилю.
Навіть на вузькому і маленькому вікні такі штори будуть виглядати доречно, так як пишність складок, їх кількість і висоту можна регулювати на власний розсуд.
Французькі штори чудово підійдуть для вікон кухні, розташованої на першому поверсі, так як вони надійно захищають приміщення від сторонніх поглядів.
Розкішний текстиль відмінно доповнить багатий класичний інтер'єр, а також додасть особливого шарму навіть найпростішої і скромною кухні.
Єдиний недолік французьких гардин — для їх пошиття доведеться витратити багато тканини, щоб створити пишну і ефектну драпірування. Крім того, прання і прасування таких штор також буде вимагати деяких зусиль.
Порада! щоб полегшити догляд за французькими шторами, рекомендується застосовувати при їх пошитті не натуральну тканину, а матеріал з додаванням синтетичних волокон. Таке полотно можна буде не прасувати після прання, так як воно не помнеться.
Основні різновиди французьких штор
Існують різні види французьких штор. При бажанні і наявності деякої фантазії, можна навіть розробити власний варіант таких гардин. Між собою французькі штори можуть відрізнятися за такими ознаками .
- Довжина - гардини можуть бути як довгими, так і короткими. Однак для облаштування кухні найчастіше вибирають варіант штор довжиною до підвіконня, як більш практичний. Довгі гардини можна використовувати при декоруванні просторої кухні-вітальні з великими панорамними вікнами.
- Види фестонів (воланів) - вони утворюються за допомогою спеціальної тасьми, яка використовується при пошитті штор. Фестони можуть бути легкими, щільними — в залежності від сили стяжки.
- Механізм - французькі штори бувають підйомними і статичними. Підйомні конструкції обладнуються особливим механізмом, за допомогою якого можна регулювати довжину штор. Статичні французькі штори виконують роль тюлю, вони просто кріпляться до карнизу, повністю закриваючи вікно по ширині. Додаткові механізми для таких конструкцій не потрібні.
Багато людей плутають французькі штори з австрійськими. Вони дійсно мають схожі риси, проте моделі австрійського типу обладнані фестонами в самому низу, тоді як французькі штори повністю складаються з воланів.
Вибір тканини і забарвлення для французьких штор
Французькі штори для кухні можуть мати будь-яку довжину, проте найбільш практичним варіантом є модель штор до підвіконня. Розкішна драпірування» в підлогу " при облаштуванні кухні використовується набагато рідше.
Що стосується вибору текстилю, то тут особливих обмежень не існує. Можна сміливо вибирати самий повітряний матеріал, або ж щільний фактурний текстиль. Різниця буде у формі складок &8212; чим тканина щільніше і важче, тим чіткіше позначаються фестони.
М'які тонкі тканини завжди спадають плавними «хвилями», а за допомогою легких тканин можна сформувати пишні, практичні невагомі, «Хмари». При виготовленні французьких штор найбільшою популярністю користуються такі напівпрозорі тканини, як муслін, органза, шовк, шифон, батист, поліестер і тюль. Що стосується непрозорих полотен, то особливим успіхом користуються французькі штори з бавовни, атласу, жаккарда і льону.
Щодо забарвлення, то тут варіантів може бути безліч – французькі штори можуть мати будь-який відтінок, проте багато людей віддають перевагу світлим нейтральним тонам: білому, бежевому, молочному, пастельному.
Тканини зі строкатими малюнками використовуються вкрай рідко, і це пов'язано з конструкцією штор &8212; при підйомі французької гардини Краса будь-якого візерунка просто загубиться в складках і воланах. Однак якщо все ж є величезне бажання трохи оживити інтер'єр своєї кухні за допомогою барвистого принта, то варто використовувати тканини світлих відтінків, з повторюваним строкатим орнаментом — це можуть бути квіти, клітина або горох.
Порада! щоб зробити конструкцію французьких штор більш цікавою і «багатою», можна використовувати для прикраси нижнього краю стеклярус, бахрому, золочені нитки, яскраву облямівку і інші декоративні елементи.
З яким стилем інтер'єру кухні гармоніюють французькі штори
Французькі штори в наші дні виглядають далеко не так помпезно, як їх далекі попередники кілька століть тому. Однак свої основні риси, такі як ніжність, легкість, м'якість і витончена аристократичність, вони все ж зберегли.
Щоб кухня, оформлена за допомогою французьких штор, виглядала органічно і елегантно, слід підібрати відповідну обстановку, в якій обов'язково повинні бути присутніми основні елементи класичних стилів. Такі гардини прекрасно впишуться в інтер'єр Шеббі-шик, вони також будуть гармоніювати зі стилем прованс.
Але найкраще французькі штори вписуються в традиційний класичний інтер'єр з усіма властивими йому атрибутами: дерев'яними фасадами меблів, різьбленими ніжками столу і стільців, кришталевими люстрами і бра, світлими відтінками в оббивці меблів, позолоченими візерунками і кам'яними стільницями.
Однак щоб створити ідеальний інтер'єр кухні з французькими шторами, зовсім не обов'язково використовувати всі перераховані вище елементи — досить додати в дизайн два-три з них.
Такі гардини прекрасно доповнять і підкреслять інтер'єри кухонь, виконані в стилях рококо, Ампір, Ренесанс, еклектика.
При бажанні, їх цілком можна поєднувати навіть з такими демократичними і сучасними стилями, як кантрі, англійська і середземноморський стиль.
Порада! вибираючи французькі штори для своєї кухні, необхідно подбати про хорошу вентиляцію всього приміщення. Якщо цього не зробити, в численних оборках гардин будуть постійно накопичуватися різні випаровування, яких не уникнути під час приготування їжі, і тоді штора втратить свою привабливість.
Як правильно вибирати французькі штори для кухні
Французькі штори виглядають дуже розкішно і презентабельно, проте універсальними такі моделі не є. Далеко не кожну сучасну кухню можна прикрасити подібними гардинами. Вибираючи найбільш підходящий варіант, необхідно враховувати деякі важливі фактори.
Перше, на що слід звернути увагу — це стиль інтер'єру, він повинен бути традиційним, а не ультрасучасним. Французькі штори абсолютно не підходять для кухонь, виконаних в стилях мінімалізм, хай-тек, етно-стиль.
Важливий також відтінок гардин — якщо кухня невелика, він повинен бути максимально світлим. Тканина в такому випадку слід підібрати легку, напівпрозору. Не варто купувати занадто дорогі натуральні тканини для пошиття гардин, які не зовсім доречно виглядатимуть на кухні.