Назад
Точкові світильники на кухні: 50+ фото прикладів, як вибрати

Навигация по разделу

Вибір якісних освітлювальних приладів для кухні — важливий процес, що має чимале значення для облаштування гармонійного інтер'єру. В даний час величезною популярністю користуються точкові світильники, здатні відмінно доповнювати основну люстру, або навіть повністю її замінювати.

відмінним вирішенням питання освітлення на кухні-є точкові світильники.

Від того, наскільки грамотно будуть підібрані і встановлені такі світильники, буде залежати зручність перебування на кухні, а також гармонійність дизайну приміщення. Щоб зробити правильний вибір, варто прислухатися до деяких порад фахівців.

Переваги і недоліки точкових світильників

Перед тим, як приступити до облаштування точкового освітлення на власній кухні, слід ознайомитися з усіма особливостями і тонкощами даного процесу. Такий варіант організації освітлення має як свої переваги, так і деякі недоліки.

Великою популярністю точкові світильники користуються з багатьох причин:

  • Привабливий зовнішній вигляд і елегантність - такі світильники дуже компактні, їх можна встановити на будь-якій кухні, вони прекрасно вписуються в самі різні інтер'єри (від сучасних до класичних), роблячи приміщення більш цікавим і стильним. Деякі вироби одночасно виконують роль декоративних елементів, що прикрашають інтер'єр кухні.
  • Великий асортимент - сучасні виробники пропонують величезний вибір подібних світильників різних форм, кольорів, варіантів дизайну. Таким чином, організувати на кухні правильне освітлення і надати приміщенню оригінальності не складе труднощів.
  • Широкі можливості установки - точкові світильники з легкістю встановлюються на різні поверхні. Їх можна монтувати на натяжна або на звичайний стелю, а також встановлювати на навісних шафках, полицях і тумбах.
  • Ідеальне освітлення - точкові світильники допомагають домогтися рівномірного, м'якого, приємного для очей і розсіяного освітлення, здатного вигідно підкреслити всі достоїнства кухні і візуально її збільшити. Відомо, що єдина центральна люстра краде простір і створює в ньому затемнені зони.
  • Економічність - такий тип освітлення допомагає значно економити електроенергію. Можна облаштувати на кухні відразу кілька вимикачів, щоб була можливість висвітлювати по черзі окремі зони приміщення і одночасно зонувати його, при необхідності.
  • Функціональність - точкові світильники прекрасно доповнюють основну люстру, а також самі по собі є ідеальним джерелом світла для кухні.Такі пристрої незамінні при облаштуванні невеликої кухні з низькою стелею.
Для маленької кухні хорошим варіантом буде використання точкових світильників.

Є у даного методу і деякі недоліки (втім, вони незначні):

  • Щоб встановити точкове освітлення, доведеться потрудитися, так як робота ця досить копітка, що вимагає багато часу.
  • Установка точкових світильників можлива лише на стадії ремонту стелі. Монтувати їх в кухонний гарнітур слід ще в процесі його складання.
  • Слід добре продумати спосіб установки точкових світильників на кухні, щоб приміщення виглядало органічно і не нагадувало холодну лабораторію або офіс.
світильники вмонтовані в кухонний гарнітур.

Порада! при установці в приміщенні точкових світильників, слід монтувати ще й реостат, що забезпечує більш економну витрату електроенергії.

Точкові світильники та їх різновиди

Точкові світильники можна розділити умовно на кілька видів за типом монтажу — вони бувають накладними, підвісними і врізними. врізні вироби підходять лише для установки в навісних стелях. Накладні світильники встановлюються на звичайний стелю, завдяки спеціальній кріпильної пластині під гвинти, розташованої на підставі корпусу.

врізні світильники для натяжної стелі.

Найбільш популярними є вбудовані моделі точкових світильників, представлені у величезному асортименті. Врізні світильники можна повністю втопити в основу поверхні, на яку вони встановлюються, і тоді джерело світла практично не буде помітний.

Їх також можна розташувати на стелі у вигляді певного візерунка, і тоді вони перетворяться в красивий декоративний розсіювач світла.

найпопулярніші вбудовані моделі точкових світильників.

Точкові світильники на кухні можна використовувати для створення основного, місцевого та декоративного освітлення. Слід пам'ятати, що один такий прилад здатний самостійно висвітлити приблизно 2 кв.метра приміщення. Що стосується обробки поверхонь, на які монтуються точкові світильники, то вона може бути будь-який, так як всі сучасні прилади відрізняються високою пожежобезпечністю.

точкові світильники можна вмонтувати в будь-яку поверхню/

Для виготовлення корпусів застосовуються вологозахисні матеріали, відмінно витримують підвищену вологість.

Які лампи використовуються в точкових світильниках

Конструкції точкових світильників використовують Галогенні та світлодіодні лампи, а також звичайні лампи розжарювання. найбільш популярним варіантом є світлодіодні лампи, які відрізняються високою економічністю, так як для їх роботи потрібно дуже мало електроенергії.

у точкових світильниках можливе використання ламп розжарювання, галогенних і світлодіодних.

Крім того, вони практично не здатні нагріватися. Такі лампи можна сміливо встановлювати на будь — яких поверхнях, навіть по сусідству з легкозаймистими предметами-до займання привести вони не здатні. Вбудовані світлодіодні світильники бувають неповоротними і поворотними (можуть змінювати напрямок світла).

поворотні точкові світильники створюють затишок на кухні.

Звичні всім лампи розжарювання забезпечують приємний м'яке світло, проте вони мають більші габарити, крім того, прослужать такі пристрої недовго (їх доведеться часто міняти).

Для установки на натяжних стелях можна використовувати лампи розжарювання з потужністю, що не перевищує 60 ватт.  найбільш довговічними і найменш енерговитратними є Галогенні лампи, проте їх ціна досить висока.

М'яке тепле освітлення на кухні створене за допомогою точкових світильників.

Такі пристрої дають освітлення, що відрізняється високою яскравістю, максимально наближене до природного. Єдиний недолік таких ламп-здатність сильно нагріватися, тому слід вибирати пристрої з металевим каркасом, керамічним патроном і скляним розсіювачем.

Також подібним лампам потрібно трансформатор, що перетворює 220 Вт в 12 Вт. Якщо Галогенні лампи монтуються на натяжна стеля, то їх максимальна потужність повинна бути не більше 35 ватт.

Правильна організація освітлення на кухні за допомогою точкових світильників

Щоб організувати на кухні основне освітлення, слід розташувати точкові світильники на відстані не менше 30 см один від одного, витримавши відстань від кута стіни не менше 20 см.

За рекомендацією фахівців, на кожен 1 кв.метр стелі слід розташувати світильник потужністю в 20 Вт. У разі, якщо точкові світильники будуть поєднуватися з люстрою, їх може бути менше.

точкові світильники в поєднанні з люстрою.

Завдяки правильному розташуванню точкового підсвічування, можна повністю змінити сприйняття простору. Таке освітлення допомагає візуально збільшити маленьку кухню, рівномірно наповнивши її розсіяним м'яким світлом без тіней.

М'яке світло без тіней здатний візуально збільшити простір на маленькій кухні.

При освітленні просторої кухні слід розставити джерела світла таким чином, щоб вони добре висвітлювали всі функціональні зони. При цьому повинні відчуватися камерність і затишок, а вся атмосфера кухні повинна бути приємною. Світильники часто розставляють по периметру кухні, встановлюючи в центрі приміщення, над обіднім столом, підвісну люстру.

точкові світильники розташовані по периметру кухні а в центрі велика люстра.

Їли стелі на кухні низькі, то фахівці радять встановлювати поворотні моделі світильників, направляючи їх світло на стелю. Крім того, можна також встановити лампи на козирках навісних шаф. Від використання стельової люстри слід відмовитися.

За допомогою точкових світильників можна відмінно зонувати приміщення, грамотно виділяючи кожну функціональну зону. Точкові світильники ідеально підходять для підсвічування і декоративного прикраси дворівневих стель. Найкраще використовувати для цього вбудовані моделі.

точкові світильники розташовані на дворівневому стелі.

На що необхідно звернути увагу, вибираючи точкові світильники

Вибираючи точкові світильники, які допоможуть облаштувати ідеальне простір кухні, слід звертати увагу на деякі параметри.

Країна виробник - більшість точкових світильників, присутніх на ринку країни, були зроблені в Китаї. щоб придбати дійсно якісний виріб, необхідно шукати на ньому маркування by Europe. як правило, дана продукція відрізняється більш високою якістю і, відповідно, більш тривалим терміном служби.

вибирайте якісні світильники, тоді вони прослужать вам довгу службу.

При цьому вартість європейських виробів майже не відрізняється від вартості виробів китайських. Варто звернути увагу на Точкові світильники, які виробляються в Польщі, гарною якістю при доступній вартості відрізняються вироби з Росії та України.

Якість виробів - ще недавно точкові світильники були представлені на ринку невеликим асортиментом. В даний час їх вибір дуже великий, саме тому підібрати найбільш підходящий варіант буває непросто.

Виробники пропонують освітлювальні пристрої на будь-який смак і гаманець. У магазинах можна придбати дешеві штамповані пристрої, і дорогі моделі світильників, інкрустовані кристалами Swarowski.

в даний час існує величезні вибір світильників різних видів і форм.

Колірна гамма світильників - рекомендується купувати все точкові світильники для кухні з однієї партії, щоб вони мали максимальну схожість один з одним по відтінку корпусу. Також важливо, щоб такі пристрої за своєю колірною гамою гармоніювали із загальним дизайном приміщення, і були виконані в єдиному стилі з інтер'єром.

важливо щоб точкові світильники гармоніювали із загальним інтер'єром кухні.

Конструкція пристрою - для установки на кухні рекомендується вибирати точкові світильники більш простих форм, які набагато легше буде очистити від нальоту пилу або бруду. Для монтажу на натяжних стелях більше підійдуть моделі світильників із закругленою кромкою. Щоб не помилитися у виборі, можна придбати найпростіші моделі точкових світильників, в яких немає кришталю або скла.

для кухні краще вибирати точкові світильники простих форм.

Порада! перш ніж зробити покупку, рекомендується отримати детальну консультацію про продавця, який надасть всю необхідну інформацію про сам виріб, спосіб його установки і особливості експлуатації.

При правильному застосуванні, точкові світильники стануть відмінною заміною традиційної люстри і створять на кухні ідеальне освітлення. Головне, підібрати дійсно якісні вироби-вони можуть коштувати дорожче, але зате прослужать більш тривалий час.

точкові світильники можу замінити на кухні повністю все освітлення.

Точкові світильники в дизайні кухні реальні фото приклади

Зараз читають
Дизайн П - подібної кухні (90+ фото прикладів)
Дизайн П - подібної кухні (90+ фото прикладів)
Секрети оформлення інтер'єру П-подібної кухні з вікном посередині, без в ...
Колір для кухні: який вибрати, поєднання кольорів, реальні фото
Колір для кухні: який вибрати, поєднання кольорів, реальні фото
Колір приміщення служить основою для будь-якого обраного стилю, будь то ...
Біла ванна кімната: 100+ реальних фото прикладів
Біла ванна кімната: 100+ реальних фото прикладів
Особливості дизайну білої ванної кімнати, корисні поради з оформлення і ...
Новое youtube видео