Назад
Як збільшити простір на кухні: 70+ реальних фото прикладів

Навигация по разделу

Більшості міських жителів доводиться задовольнятися невеликими кухнями, площа яких значно обмежує можливості використання приміщення. Однак не варто сприймати такий стан справ, як даність — простір навіть найменшої кухні можна «збільшити», якщо грамотно підійти до питання. Починати» розтягувати " приміщення слід ще на етапі його планування.

найбільш вдалим вибором для маленької кухні буде гарнітур в світлих тонах

Можливо, доведеться пожертвувати деякими елементами інтер'єру заради розширення простору — це може бути стіна, повноцінний обідній стіл, деякі побутові прилади. Існують перевірені і дієві прийоми, які дозволять перетворити кухню з тісної комори в зручне і комфортне приміщення для приготування їжі, посиденьок в колі сім'ї і чаювань з друзями.

Вибір компактних меблів для невеликої кухні

Облаштовуючи невелику кухню, слід відмовитися від масивних меблів, яка займає занадто багато місця, і при цьому не є особливо функціональною. у такому приміщенні немає місця декоративним сервантам і вітринам з виставленими на огляд витонченими сервізами. Необхідно підібрати компактний гарнітур, кожна Полиця якого буде максимально корисною і затребуваною.

простір на компактній кухні повинен бути максимально використаний

Бажано віддати перевагу моделі з висотою до самої стелі — так можна виграти ще більше місця для зберігання різної кухонного начиння, не зазіхаючи при цьому на дорогоцінні квадратні метри кухні.

Якщо дотримуватися деяких правил, вибираючи меблі, вдасться повністю перетворити і "розширити" навіть найтіснішу кухню:

  • Кухонний гарнітур, виконаний в світлих тонах, виглядає менш громіздким. Бажано, щоб він зливався з кольором стін.
  • Прекрасним рішенням для облаштування маленької кухні стане покупка прозорих меблів (столу, барної стійки і навіть стільців із пластику), яка здається практично невагомою.
  • Хоча б один предмет меблів на невеликій кухні повинен максимально тягнутися вгору. Так він приверне увагу до верхньої частини приміщення, і візуально «підніме» стелю.
  • Меблі повинні бути якомога меншими. Перевагу слід віддавати максимальної функціональності кожного предмета інтер'єру. Велика кількість малогабаритних меблів створює ефект безладу на кухні, тому її має бути мінімальна кількість.
  • Істотно заощадити простір допоможуть розсувні і розкладні конструкції меблів.
  • Економити місце на кухні також допоможуть дверцята гарнітура, що мають незвичайну форму — вони можуть зрушуватися убік, вгору, складатися гармошкою. Такі дверцята надають більше можливостей і свободи при плануванні кухні.
  • Ще одне чудове рішення — використання відкритих полиць, які є більш ергономічними.

Порада! ідеальне рішення для зберігання речей на невеликій кухні — всілякі вбудовані стелажі, цокольні ящики і високі шафи.

Використання світлої колірної гами в інтер'єрі

Давно відомо, що світлі відтінки допомагають візуально «розширити» невеликий простір, вони наповнюють його світлом, роблять предмети більш легкими і невагомими. Якщо кухня невелика, світлі тони на ній повинні переважати. Світлими повинні бути стіни, стеля і навіть підлогу. Бажано, щоб всі меблі, в тому числі і кухонний гарнітур, теж були максимально світлими.

світла і затишна невелика кухня

Щоб приміщення не нагадувало лікарняну палату і не виглядало занадто стерильно, необхідно використовувати вкраплення яскравих, контрастних кольорів — проте їх повинно бути небагато. Облаштовуючи маленьку кухню, не рекомендується вибирати оздоблювальні матеріали і фасади меблів соковитих, насичених відтінків. Слід пам'ятати про те, що такі кольори візуально наближають предмети, а значить, роблять приміщення ще більш тісним.

компактна кухня з яскравим акцентом

Вибір штор і штор для маленької кухні

Вибираючи фіранки або штори для такої кухні, рекомендується віддати перевагу напівпрозорому легкому текстилю, який добре пропускає сонячне світло. бажано, щоб такі штори були короткими і діставали до підвіконня, а не до підлоги.

Також цілком можна обійтися однією світлою шторою — її можна зібрати посередині красивою брошкою або підхопленням. В інтер'єрі невеликої кухні добре буде виглядати Довга серпанок на вікнах, яка струмує вниз тонкими нитками і практично не обмежує потік денного світла.

короткі напівпрозорі фіранки будуть кращим варіантом на малогабаритній кухні

Відмінним рішенням також стануть світлі легкі жалюзі, або римська штора світлого відтінку. При необхідності, вони повністю відкривають вікно, через що приміщення здається більш просторим і світлим. Якщо інтер'єр кухні виконаний в таких сучасних стилях, як мінімалізм або хай-тек, то від використання фіранок або портьєр краще відмовитися.

римська штора на маленькій кухні

Порада! щоб приміщення не виглядало захаращеним і ще більш тісним, не варто використовувати підвіконня, як підставку для численних квіткових горщиків.

Використання вбудованої побутової техніки

Вбудована побутова техніка — це дуже практичне рішення, що допомагає істотно оптимізувати простір невеликої кухні, зробити його більш функціональним і компактним. слід встановити в максимально зручних місцях всю побутову техніку: заховати в особливу нішу духову шафу, встановити варильну поверхню, замість повноцінної плити (вона може бути двоконфорочної). у високий шафа-пенал слід заховати холодильник і посудомийну машину.

вбудована побутова техніка відмінне рішення для невеликої кухні

Вбудована побутова техніка не просто займає мало місця на кухні. Вона практично непомітна, нічим не порушує цілісність кухонного гарнітура. Більшість приладів надійно заховані під стільницями і за дверцятами шаф, не порушуючи гармонію дизайну. При цьому користуватися ними так само зручно, як і звичайною побутовою технікою.

Пральна машина захована за дверцятами кухонного гарнітура

Порада! додати приміщенню додатковий обсяг допоможуть точкові світильники, розташовані під відкритими полицями.

Перепланування маленької кухні

Можливо, доведеться вдатися до деяких радикальних заходів — наприклад, прибрати стіну між кухнею і вітальнею, або розширити приміщення за рахунок об'єднання його з балконом. Також можна облаштувати велику арку замість звичайних дверей. Існують різні способи перепланування невеликих приміщень, потрібно лише вибрати найбільш оптимальний з них.

Кухня поєднана з вітальнею відмінний варіант розширення простору

Дуже важливо також підібрати правильне розташування кухонного гарнітура, який безпосередньо впливає на ергономіку приміщення. найбільш зручним плануванням, яка підходить для кухонь будь-яких розмірів, є Г-подібне планування (її також називають кутовий). вона відмінно вписується в приміщення квадратної або прямокутної форми.

Г-подібне планування кухонного гарнітура

Ще один варіант облаштування тісного простору — лінійна, або пряма планування, при якій гарнітур розташовується уздовж однієї зі стін кухні. Для невеликих приміщень категорично не підходять острівна і П-образна планування, які віднімають занадто багато вільного простору.

лінійне планування для невеликої кухні

Використання багатофункціональних полиць, шафок і рейлінгів

Кожна господиня цінує затишок і зручність в будинку, особливо на кухні, яка повинна бути максимально комфортною. Порядок, функціональність і практичність в цьому приміщенні дуже важливі. Забезпечити все це допоможуть рейлінги, завдяки яким все найнеобхідніше завжди буде знаходиться під рукою, простір буде ідеально організовано і зникне безлад.

Рейлінг біля раковини з набором лопаток і ополоників

рейлінги &8212; оптимальний варіант зберігання кухонного начиння на маленькій кухні.

Вбудовані шафки, багатофункціональні полиці, ніші, відсіки для зберігання допомагають організувати простір таким чином, щоб все саме потрібне і важливе постійно було під рукою, не захаращуючи при цьому кухню. рейлінги потрібні для того, щоб такі предмети завжди розташовувалися прямо перед очима, на відстані витягнутої руки.

Переваги рейлінгів перед звичайними полицями і шухлядками:

  • Вони мають більш доступну вартість;
  • Продаються в комплекті з численними аксесуарами;
  • Легко і просто встановлюються в будь-якому місці, незалежно від планування кухні і її розмірів;
  • Здатні витримувати солідні навантаження;
  • Завдяки фурнітурі, вписуються в будь-який інтер'єр і стиль кухні;
  • Істотно збільшують функціональність кухні і роблять її більш зручною;
  • Не займають багато місця.

Облаштування обіднього столу на маленькій кухні

Стіл-один з центральних елементів будь-якої кухні. У комплекті зі стільцями, він займає чимало місця, проте без нього в такому приміщенні точно не можна обійтися. На щастя, існує чимало дизайнерських хитрощів, що дозволяють вміло вписати обідній стіл в інтер'єр навіть самої тісної кухні.

розкладний стіл приставлений до підвіконня

Одним з них є використання круглого столу, який займає набагато менше місця, ніж квадратні та прямокутні моделі. Конструкція столу може бути розкладний. Звичайний прямокутний стіл можна просто впритул присунути до стіни, або встановити в кутку кухні.

Круглий стіл на невеликій кухні

Якщо є необхідність заощадити простір в приміщенні по максимуму, можна обладнати на кухні барну стійку, яка одночасно буде виконувати роль обіднього столу. Така конструкція дуже компактна і займає мало місця. Прямо під нею можна встановити ніші і полки для зберігання кухонного начиння.

барна стійка замість обіднього столу, заощадить місце на маленькій кухні

Ще один спосіб — облаштування столу за допомогою розкладної дошки, прикріпленої до широкого підвіконня. Мабуть, це ідеальне рішення, коли мова йде про необхідність розширення простору маленької кухні.

економія простору за допомогою столу-дошки

Грамотне використання простору на кухні (реальні фото приклади)

Зараз читають
Дизайн квадратної кухні: 40+ фото прикладів, практичні поради
Дизайн квадратної кухні: 40+ фото прикладів, практичні поради
Варіанти планування кухонного гарнітура на квадратній кухні. Оформлення ...
Новое youtube видео