Назад
Тюль на кухню: плюси і мінуси, різновиди, реальні фото приклади

Навигация по разделу

Поекспериментувавши з різноманітними текстильними новинками багато господинь повертаються до використання традиційних завіс з тюлю. У чому секрет матеріалу?

штори ― ефективний спосіб швидко і не дуже затратно оновити інтер'єр.

Чому багато господинь вибирають тюль для вікна на кухні

  1. Довговічність. жоден матеріал не зрівнятися з тюлевими фіранками по міцності. Не втрачаючи колір і фактуру багато років, завіси можна перешивати, декорувати новими елементами, призбирати &8212; дизайнерські рішення не знають кордонів.
  2. Простота догляду. вікно на кухні, як і фіранки слід мити і чистити приблизно раз на місяць. Навіть при наявності оптимальної витяжки, ця частина кухонного інтер'єру потребує систематичного догляду. Тюль, як жоден інший матеріал легко прати. Досить замочити завіси, дотримуючись технологію прання синтетичних речей, злегка випрати і добре прополоскати. Якщо в нитяному наповненні тюлі немає бавовняних або інших натуральних ниток, її не потрібно прасувати. Багато господинь розвішують віджату тюль прямо на вікно. Матеріал висихає за півгодини, не розтягується і не збирається в складки.
  3. Дешевизна. асортимент завіс для кухонного вікна коливається від бюджетних до дуже дорогих. Тюль має стандартну низьку ціну при надзвичайній красі тканини. Структура тюлево ткацтва передбачає, що це легкий, повітряний матеріал з великою кількістю відкритих осередків. Саме завдяки структурі тканини тюлеві фіранки завжди використовувалися ка багате прикраса, ця тканина може прикрасити будь-який інтер'єр і приховати можливі недоліки приміщення.

Різноманітність кольору і малюнка

Сучасні технології припускають для тюлевих тканин, крім традиційного французького плетіння з синтетичної нитки, такі матеріали як: органза, вуаль, серпанок і сітка. Це різні способи плетіння і вибір текстилю, при яких виходить тюлева тканина.

Органза

Тюль органза виготовляється шляхом щільного плетіння. Матеріал виходить суцільний, але досить легко пропускає повітря якщо плетіння передбачало використання натурального шовку.

незважаючи на очевидну простоту виконання, ця драпірування виглядають дуже ефектно.

Органза з синтетичних ниток набагато дешевше і за зовнішнім виглядом не відрізняється від шовкової. Єдиною відмінністю, можна вважати не таку високу гігроскопічність матеріалу.

Для кухонного вікна білий або пастельний тюль з органзи буде багатим доповненням. Візуально збільшивши простір, така завісу збереже прохолоду в жаркий день.

Сітка

Вид плетіння сітка можна отримати як з натуральних (бавовняних, лляних) так і з синтетичних ниток (віскоза). Плетіння досить просте, в результаті тканина нагадує дрібну, або велику сітку. Вплетені різнокольорові нитки дозволяють вибрати як однотонні, так і різнокольорові завіси.

у такий штори сітка може бути як великої так і дрібної.

Перевага синтетичної тюлевої сітки полягає в тому, що кухонне вікно буде надійно закрито від сторонніх поглядів, а господиня зможе контролювати все, що відбувається на вулиці. До недоліків матеріалу відноситься те, що на сітці досить швидко накопичується пил, але легкість прання швидко прибирає цей недолік.

Плетіння вуаль

Вуаль — ефектна ідея для кухні в будь-якому стилі.

Тюль по типу вуаль можна використовувати не тільки для кухонного вікна, але і як основну завісу в вітальню або спальню. Тканина має щільну структуру, хоча виготовляється з тонких синтетичних ниток.

Нанесений принт робить вуаль дуже багатим матеріалом, тому така завіса не вимагає доповнення. З недоліків матеріалу: кухонна тюль з вуалі вимагає прасування, оскільки тканина схильна до деформації незалежно від того, використовувалися в ній натуральні або штучні нитки.

Батистові тюлі

Бавовняні нитки класу екстра, при плетінні утворюють гладку і тонку структуру. Вишита батистова тюль, при підборі колірної гами, що підходить до конкретного інтер'єру, зможе створити на кухні особливий колорит і комфорт. Батист & 8212; матеріал натуральний,після прання (досить простий & 8212; матеріал не можна прати в пральній машині, вибілювати, кип'ятити), потрібно прасування.

батистові тюлі виглядають дуже дорого в інтер'єрі.

Шифонові тканини

Сучасні довгі штори & 8212; це колосальний вибір кольорів, різноманітний крій і фактура.

Тюль з шифону структурна, з опуклим малюнком, безліччю кольорових ниток або однотонна &8212; барвистий варіант для кухонного вікна. Навіть вазони з квітами блякнуть на тлі такої завіси. Виготовляється з синтетично ниток, легко стирається, не прасується. Єдиною складністю може бути пошиття необхідної завіси, матеріал обсипається по необроблених краях.

Плетіння жаккард

Рельєфна тюль виготовляється з ниток різної товщини з різноманітним малюнком. Саме на жакардових тюлях розквітають казкові сади і співають Райські птахи. Найбільш дорогий матеріал, але це окупається його міцністю. Завіса з жаккарда прослужить мінімум 40-50 років, не втрачаючи кольору і зберігаючи структуру.

Тюль для кухні володіє неординарними декоративними можливостями.

Способи декорування кухонного вікна

Короткий тюль

Спосіб декорування з використанням короткої завіси досить практичний. Однак господиням не слід забувати про правила протипожежної безпеки & 8212; біля кухонної плити забороняється вішати фіранки, які стикаються з плитою.

Коротка тюль з органзи або вуалі дозволить наповнити кухню легкістю і збільшити простір. Повісивши тюль велику по ширині вікна, і прикрасивши отвір складками, можна домогтися класичного дизайну.

у такий дизайн гармонійно впишуться фіранки, підвішені на декоративних гачках, як на фото.

Прикрасивши низ короткої тюлі широкою облямівкою в колір стін, і призібравши тюль по краях, досягається середземноморський варіант дизайну.

За допомогою такого способу кріплення тюлі до карнизу, як широкі петлі, пошиті з такого ж матеріалу, як і основні завіси, створюють стиль кантрі або середньовічний європейський стиль сільського житла.

Довгий тюль

при ручному пранні терти тюль не можна. Досить злегка стискати її, а останнє ополіскування проводити в холодній воді.

Довга тюлева завісу в підлогу підійде тільки якщо кухня має велику робочу площу. У малогабаритних приміщеннях вішати довгу тюль не практично і недоцільно. Навіть якщо завісу буде складатися з двох половин, щоб доступ до вікна був зручний, Довга тюль найчастіше буде заважати господині, а не радувати.

У великих кухнях, де простір біля вікна вільно, або розташовується обідній стіл, як доповнення до інтер'єру можна використовувати тюль з жаккарда. Гарний, соковитий малюнок і яскраве забарвлення будуть радувати господиню завжди, навіть якщо на кухні більше не буде декоративних елементів.

Арковий тюль

Завіса, яка відкриває вікно, але має звисаючі кінці, зручний і практичний варіант як для маленьких кухонь, так і для великих їдалень.

арочна шторка – безпрограшний варіант для вікон, що виходять на північну сторону, де не вистачає сонячного світла.

При оформленні інтер'єру в стилі Прованс, часто використовують тюль арку з широким декоративним бортом. Як основний матеріал беруть вуаль або батист без яскравого малюнка. Арку можна розташувати у віконному отворі як складками, так і злегка хвилясту. Дизайн завіси дозволяє Як убезпечити кухню від сторонніх поглядів, так і забезпечити доступ повітря.

Тюль з половинок

Віконна штора з двох, трьох половинок буде хорошим варіантом декору якщо крім вікна на кухні є і балконні двері. Кожен елемент завіси можна підібрати з різних матеріалів, драпірувавши віконний отвір від тюлі жаккард, до шифону і батисту.

При комбінації тюлі з встановленими жалюзі можна швидко оформити інтер'єр в стилі модерн. Цей варіант використовується в тих приміщеннях, які розташовані на сонячній стороні, і господиня може відчувати задуху в жаркий сонячний день.

забарвлення і фактура матеріалу для пошиття тюлі можуть бути абсолютно різноманітні.

Якщо перевага віддається східному стилю, замість жалюзі, як доповнення, використовують гардини. Але варіант дизайну вікна з гардинами буде доречний тільки в великих кухнях, з достатнім надходженням повітря.

Тюль на люверсах

Люверси або металеві кільця по краях тюлю дозволяють легко повісити матеріал на вікні. Сховавши люверси в кухонний карниз або навпаки залишивши їх зверху, можна домогтися ексклюзивного дизайну приміщення.

люверси ― шторний кріплення у вигляді металевих, дерев'яних або пластикових кілець, що обрамляють круглі отвори у верхній частині фіранок.

Крім металевих, на тюлевих завісах зустрічаються пластмасові люверси і обробка краю штор плетеним шнуром по типу люверсного кільця. Головним критерієм при виборі типу люверса є індивідуальний смак господині і загальний інтер'єр кухні.

Існує кілька практичних рекомендацій щодо вибору металевого люверса:

  • Несхильність корозії. Метал повинен бути добре оброблений.
  • Щільність вставки. Кільце не повинно мати гострого, ріжучого краю.
  • Рівномірність. Люверси повинні бути чітко розташовані по краю тюлі.

Найбільш красивими вважаються жакардові кольорові тюлі на люверсах жовтого (золотого) кольору. На багатій тканині ці декоративні елементи виглядають як дорогоцінний метал.

Тюлева завіса з ламбрекеном

Французький стиль передбачає драпірування ламбрекеном. Ламбрекен як окрема драпірування на всю ширину карниза прекрасно поєднується з тюлем з будь-якого матеріалу. Головне правила, щоб сам ламбрекен був виготовлений з легкого матеріалу, бажано за фактурою збігається з основним полотном.

Крім красивого вигляду, ламбрекени приховують карниз &8212; це практична сторона використання даної драпірування.

Ламбрекени можна пришити безпосередньо до самої фіранки, можна повісити окремо. Таке доповнення поєднується з коротким, довгим тюлем, тюлем з двох половинок.

Ламбрекен ― коротка статична штора, що вивішується на всю ширину карниза або віконного отвору.

Якщо кухонна завісу зшита у формі арки, використовувати ламбрекен дизайнерами не рекомендується, це наляпісто і недоречно. Якщо тюль кріпиться люверсами, то вони самі по собі виконують декоративну функцію, доповнювати карниз ще й ламбертом буде не естетично.

Асортимент тюлі, декоративних вставок, способів декорування настільки багато, що перед господинями виникає спокуса вмістити в один віконний отвір всі стилі і дизайни.

Не слід поспішати, для кожної жінки є свій неповторний інтер'єр, і знайти його досить просто, потрібно просто не боятися експериментувати.

Тюль на кухонне вікно (реальне фото)

Зараз читають
Дизайн квадратної кухні: 40+ фото прикладів, практичні поради
Дизайн квадратної кухні: 40+ фото прикладів, практичні поради
Варіанти планування кухонного гарнітура на квадратній кухні. Оформлення ...
Новое youtube видео