Назад
Вінілові шпалери для кухні: поради щодо вибору і 70+ фото прикладів

Навигация по разделу

Декоративне оздоблення кухні повинна не тільки радувати око або вписуватися в загальну концепцію дизайну інтер'єру. Вона повинна бути ще й функціональною, тобто витримувати температурні перепади, високий рівень вологості, механічні пошкодження, забруднення і т.д. відповідають більшості цих вимог вінілові шпалери.

Основні переваги вінілових шпалер

Популярність вінілових шпалер для кухні пояснюється великою кількістю їх переваг перед іншими видами оздоблювальних матеріалів:

  • Довговічність. Вінілові шпалери досить щільні за своєю структурою, та й технологічні особливості їх виробництва дозволяють служити цьому оздоблювального матеріалу вірою і правдою від 10 до 20 років без будь-яких змін у зовнішньому вигляді. Якісні вінілові шпалери навіть не вигоряють під впливом ультрафіолетових променів, так що для сонячної кухні вони стануть ідеальним вибором.
  • Міцність. тут знову ж грає роль щільна фактура шпалер. Підвищена щільність робить їх неймовірно надійними, тому випадково порвати їх або подряпати буде важко.
  • Стійкість до перепадів вологості. Вінілові шпалери мають відмінний рівень зчеплення зі стіною, надійний зовнішній шар і міцну основу, тому вони прекрасно переносять перепади рівня вологості і не відклеюються навіть в приміщеннях, де вологість завжди підвищена.
  • Не бояться усадки. шпалери, що мають флізелінову основу, не бояться усадок, а це означає, що клеїти набагато зручніше, ніж інші різновиди. Вінілове покриття прекрасно лягає на стіни, а після висихання шви між відрізками не розходяться і не здуваються.
  • Можна мити . Оскільки вже було сказано, що вінілові шпалери вологи не бояться, варто відзначити, що їх можна ще й мити (що особливо важливо для кухні). Просто намочіть м'яку ганчірочку в легкому мильному розчині і протріть поверхню. Після цього пройдіться по поверхні чистою вологою ганчірочкою, і все – стіна чиста.
  • Широке розмаїття фактур . Вінілові шпалери мають унікальну властивість-вони здатні імітувати будь-який тип поверхні. Є варіанти під камінь, штукатурку, деревину, текстиль, навіть цегла. Часом імітація виглядає настільки натурально, що візуально її неможливо відрізнити від справжнього матеріалу.
  • Можна використовувати під фарбування. досить часто вінілові шпалери використовують в якості основи під фарбування стін. Рельєфна текстура поверхні цього оздоблювального матеріалу дає досить незвичайний ефект при нанесенні фарби поверх.
  • Легко доглядати. як показує практика, за вініловими шпалерами доглядати дуже просто. Досить просто періодично протирати їх вологою ганчірочкою, щоб видалити забруднення і пил.

Недоліки

Незважаючи на таку велику кількість переваг, серйозних недоліків у вінілових шпалер теж вистачає. Їх теж варто врахувати перед покупкою оздоблювального матеріалу:

  • Токсичність. тут відразу потрібно зробити застереження: Це проблема характерна не для всіх видів вінілових шпалер. В даному випадку мова йде про неякісний матеріал. Справа в тому, що багато недобросовісних виробників з метою заощадити використовують неякісний полівінілхлорид при виготовленні вінілових полотен. Такий дешевий матеріал, вступаючи в реакцію з клеєм для шпалер, починає виділяти небезпечний для здоров'я людини формальдегід. Саме тому слід купувати дорогий оздоблювальний матеріал і тільки у перевіреного виробника, тоді проблем можна буде легко уникнути.
  • Погана повітропроникність. багато різновидів дешевих вінілових шпалер погано пропускають повітря, через що під товстим шаром декоративного матеріалу з часом накопичується волога. Це призводить до того, що на стінах починає формуватися цвіль і грибок. Найрідше така проблема виникає при обклеюванні стін шпалерами на флізеліновій основі.
  • Проблеми з наклеюванням. новачкам, які ще жодного разу не мали справи з вініловими шпалерами, варто взяти собі в помічники досвідченого майстра. З вінілом може бути важко працювати, він набагато важче, вимагає дотримання певних правил при обклеюванні.
  • Висока вартість. велика кількість переваг зробила вінілові шпалери одними з найдорожчих на ринку.

Важливо! Для кухні найкраще вибирати вінілові шпалери на флізеліновій основі. Цей матеріал простіше мити, він не дає усадку, краще переносить температурні перепади.

Основні види шпалер з вінілу

Існує кілька основних різновидів вінілових шпалер.

Шпалери зі спіненого вінілу

Цей різновид виробляється наступним чином:

  1. Спочатку на паперову базу (основу) наноситься вініл.
  2. Потім проводиться термічна обробка.
  3. Завершується все спінюванням вінілу.

Цей матеріал злегка шорсткий на дотик, але при цьому м'який. Ідеальний варіант для обідньої зони та інших» чистих " частин кухні.

Важливо! головним мінусом матеріалу є його низька міцність.

Вінілові шпалери гарячого тиснення

Цей сорт має ще два підвиди:

  • Важкий вініл;
    компакт-вініл.

важкий вініл

Важкий вініл має найбільшу міцність серед усіх різновидів вінілових шпалер. Саме тому він найкраще передає глибокі відтінки і складні фактури. Високий ступінь щільності матеріалу дозволяє перекривати їм практично будь-які нерівності настінної поверхні, проте ось клеїти їх досить важко.

Важливо! ще одним серйозним мінусом є те, що підвищена щільність матеріалу перешкоджає нормальному повітрообміну, а це значить, що в приміщеннях з підвищеною вологістю під такими шпалерами легко може завестися цвіль.

Компакт-вініл

Компакт-вініл – це мрія будь-якого дизайнера. Це щільний матеріал, який, по суті, є плоскими шпалерами. Але ось декоративний ефект на ньому досягає за допомогою малюнка.

Компакт-вінілові можуть імітувати практично будь-який тип поверхні (камінь, цегла, текстиль), вони стійкі до механічних пошкоджень, довго зберігають первинний зовнішній вигляд завдяки технології виготовлення.

Шовкографія

Шовкографія не просто так вважається найкрасивішим декоративним покриттям. Ці шпалери робляться виключно на паперовій основі, а в зовнішній вініловий шар вплетені справжнісінькі шовкові нитки. Саме завдяки їм шовкові шпалери мають такий благородний блиск.

Шовкографія може бути об'ємною або гладкою. Обидва різновиди виглядають чудово, так що вибір залишається за покупцем. При цьому матеріал напрочуд міцний, стійкий до стирання і вигорання.

Важливо! але в кухні такі шпалери варто використовувати в «чистих» зонах. Все-таки забруднення можуть серйозно зіпсувати зовнішній вигляд такого оздоблювального матеріалу.

Миються вінілові шпалери

Та сама різновид вінілових шпалер, яку можна мити мильним розчином. Найбільш підходящий варіант для обклеювання кухні, ігрових дитячих кімнат. Технологія виробництва цього матеріалу дозволяє навіть відмити з нього жирні плями, акварельні фарби, гуаш, написи, які були зроблені кульковою ручкою.

Існує три підвиди миються вінілових шпалер:

Вологостійкі. їх можна протирати звичайною вологою ганчірочкою, але без використання будь-яких миючих засобів.
миються. допускають використання слабкого мильного розчину.

Супермоющіеся. найміцніший вид з усіх. Його можна обробляти лужними розчинами, видаляти з нього будь-які плями (в тому числі і жирні).

Твердий вініл

Цей сорт виготовляється шляхом випаровування полівінілхлориду та паперової основи. Таким чином виробник усуває токсичні складові в складі шпалер. Крім того, ця технологія підвищує міцність матеріалу в кілька разів.

Випарений вініл відмінно імітує шкіру, шовк, венеціанську штукатурку, рогожу, забарвлення великими кистями. Однак професіонали відзначають, що цей матеріал занадто важкий, так що для обклеювання їм підійдуть не всі різновиди клею.

Важливо! для обклеювання твердим вінілом потрібні ідеально рівні стіни.

Вибираємо шпалери правильно

Асортимент вінілових шпалер сьогодні настільки різноманітний, що багато хто просто губляться в ньому. але ж вибирати цей оздоблювальний матеріал слід уважно, особливо у випадку з обклеюванням кухні:

  • Фактура покриття не повинна бути занадто пористою. надмірно пористий матеріал буде вбирати все, що на нього потрапить: вологу, жир, забруднення. Для кухні краще підібрати шпалери гладкі або злегка рельєфні.
  • Якщо стіни на кухні довгі, то вибирайте рулони шириною 75 або 100 см. якщо ж кухня і стіни невеликі, то досить буде рулонів шириною 50 см.
  • Якщо на поверхні стін є дрібні дефекти, то краще всього вибрати товсті шпалери, які перекриють всі недоліки.
  • Забарвлення і фактуру потрібно підбирати в залежності від загального дизайну інтер'єру. враховуйте, що яскраві меблі буде вигідніше виглядати на тлі бежевих, білих або сірих шпалер.
  • На однотонних шпалерах будуть помітні будь-які забруднення. Так що для кухні краще вибрати оздоблювальний матеріал з принтом.
  • Завжди купуйте шпалери з запасом. Ширину стін слід розділити на Розмір рулону, вирахувавши таким чином кількість смуг. Потім довжину рулону потрібно розділити на вийшло кількість смуг, визначивши, яку площу ви обклеїте одним рулоном. Таким чином порахуйте кількість рулонів і додайте до нього запас в 1-2 смуги.

Як клеїти вінілові шпалери?

Алгоритм обклеювання кухні вініловими шпалерами:

  1. Спочатку виберіть місце, куди ви будете клеїти перший лист. Після цього за допомогою рівня проведіть вертикальну смужку від стелі (вона буде орієнтиром). Обов'язково залиште десь 20-30 мм запасу, оскільки похибки неминучі. Особливо це стосується кутів, де потрібно запас в кілька сантиметрів.
  2. Далі нанесіть клей по інструкції, яка вказана на упаковці з шпалерами. Зазвичай інструкція універсальна: якщо шпалери мають паперову основу, то клей наноситься як на шпалери, так і на стіни, якщо матеріал має флізелінову основу, то клей наноситься тільки на стіни. Постарайтеся нанести розчин рівно, щоб не залишилося сухих зон (для цього використовуйте валик або широкі Пензлики). Для того щоб шпалерний лист ліг на стіну рівно, розгладьте його за допомогою шпателя або широкого гумового валика. Рухайтеся зверху вниз, потім до країв.
  3. Знизу подрежьте за допомогою будівельного ножа зайві шматки і проріжте отвори для розеток. Найкраще обклеювати стіни вініловими шпалерами удвох. Спочатку лист прикладається до верхнього краю стіни, потім вирівнюється по вертикалі і притискається.
  4. Не допускайте температурних перепадів і розтягування листів. Якщо полотно занадто розтягнути при поклейке, то в подальшому воно просохне і поверне колишню форму, а це загрожує перекосом і дефектами.

Догляд

Доглядати за вініловими шпалерами досить легко, досить слідувати простим радам:

  • Для того щоб перевірити вологостійкість вінілових шпалер, починайте вологе прибирання з самого непомітного місця на стіні.
  • Очистіть матеріал окремими смужками. Спочатку помийте одну смугу, а потім переходите до іншої.
    шпалери зі спіненого вінілу допустимо протирати вологою ганчірочкою, але не більше.
  • Твердий вініл можна мити теплим мильним розчином, а потім протирати м'якою губкою або бавовняною ганчірочкою.
  • Заборонено використовувати на будь-яких вінілових шпалерах чистячі засоби з абразивом і отбеливающими сполуками в складі.
  • Шви слід завжди протирати у напрямку зверху вниз, але ніяк не по горизонталі.
  • Перед тим як почати видалення складного плями на шпалерах, протестуйте засіб для чищення на невеликому непомітній ділянці декоративного покриття.
  • Складні плями, які у вас не виходить видалити губкою, спробуйте усунути за допомогою звичайної пральної гумки.

Вінілові шпалери стануть відмінним вибором для оздоблення стін на кухні. Різноманітність видів, кольорів, текстур, висока міцність, зносостійкість, можливість вологого прибирання – все це робить цей оздоблювальний матеріал незамінним для обклеювання робочих поверхонь. Однак і у вінілу є свої серйозні недоліки, які слід враховувати перед покупкою.

Вінілові шпалери на кухні (фото приклади)

Зараз читають
Новое youtube видео