Назад
Кухонний гарнітур для маленької кухні: як зробити правильний вибір (75 реальних фото)

Навигация по разделу

У стандартних малогабаритних квартирах кухні невеликого розміру, а іноді і зовсім крихітні. І підбираючи елементи обстановки для такого приміщення, доведеться добре постаратися — першу вподобану меблі і техніку в невелику кімнатку не поставиш. Як правильно підібрати кухонний гарнітур для маленької кухні, розглянемо в цій статті.

Вибираємо кухонний гарнітур

Найголовніша деталь кожної кухні – це зручний і функціональний кухонний гарнітур.

Існує три основні варіанти форми кухонного гарнітура:

  • Г-подібний-це кутовий гарнітур;
  • П-подібний-гарнітур з двома кутами, що має форму літери " П»;
  • Лінійний, який розташовується уздовж однієї стіни.

Найчастіше в кухнях невеликого розміру встановлюють кутові Г-образні гарнітури, так як така форма дозволяє максимально використовувати «принцип трикутника», про який мова піде трохи нижче.

Такий гарнітур вважається найзручнішим і функціональним, так як володіє достатньою робочою поверхнею.

Але і Однорядні гарнітури виглядають добре і нерідко стають самим виграшним варіантом – багато що залежить від розташування вікна, кількості побутової техніки, організації обідньої зони.

Мінуси – мінімальна кількість шаф і невелика робоча поверхня, але зате такі меблі не займає багато місця, а всі робочі об'єкти знаходяться під рукою.

Матеріали

Фасади кухонних гарнітурів виготовляють, в основному, з наступних матеріалів: МДФ (деревоволокнистих плит), ДСП (деревно-стружкова плита) і ЛДСП, а також натуральна деревина.

Іноді їх доповнюють скло або метал. Фасади з ДСП, МДФ покривають емаллю, ПВХ-плівкою, шпоном, декоративний пластик.

Фасади, покриті емаллю , хороші тим, що тут для кухонного гарнітура можна вибрати абсолютно будь-який колір. Такий фасад може бути як глянцевим, так і матовим, легко миється, не вбирає запахи.

Недоліки: висока вартість, схильність до вицвітання під впливом сонця, боязнь механічних пошкоджень, при цьому такі фасади вимагають частого чищення – при дотику рук на них залишаються сліди пальців.

Плівка ПВХ - найдешевший матеріал для покриття фасаду гарнітура. Вона може імітувати абсолютно будь-яке покриття: дерево, емаль, лак, камінь, метал та інші.

Плюси матеріалу: велика колірна гамма, довговічність, міцність, дешевизна. Мінуси: плівка може відшаровуватися від панелі, боїться високих температур і нестійка до вигорання під впливом сонячних променів.

Декоративний пластик клеїться поверх основи. У порівнянні з ПВХ-плівкою і емаллю він довговічніший, не боїться ударів і сонячного світла, водонепроникний, не боїться високих температур.

Недоліків у такого матеріалу мало: на глянцевому пластику часто залишаються відбитки пальців, а матовий складно мити. Іноді пластикове покриття може мати спотворення.

Деревина - хороший варіант для виготовлення кухонних гарнітурів, в тому числі і стільниць, але не дешевий. Залежно від виду дерева гарнітур матиме тільки йому властивий колір, малюнок. Найчастіше меблі для кухні виготовляють з сосни, ялини, модрини, берези, дуба.

Найголовніший недолік - висока вартість (1 погонний метр обійдеться в суму близько 2-3 тисяч рублів). Та й яскраву кухню з деревини не створиш – шкода псувати природний матеріал. Плюси-екологічність і естетичність.

Порада! якщо у вас не так багато грошей, а ви хочете якісний не дорогий кухонний гарнітур, то вибирайте декоративний пластик, це найоптимальніший варіант.

Для стільниці дуже важливо вибрати міцний і якісний матеріал, так як це найголовніша поверхню в кухні, де відбувається творчий процес.

Матеріал повинен бути стійким до вологи, температури, бути дуже міцним. Для виготовлення стільниць використовують ЛДСП, керамограніт, метал, камінь натуральний і штучний.

Найпростіший варіант – це ЛДСП . Ціна залежить від товщини полотна, а міцність – від товщини покриття. Матеріал вологостійкий, витримує високі температури, але легко дряпається. 1 кв.м. такого матеріалу товщиною 16 мм обійдеться в суму близько 200-250 рублів.

Керамограніт не боїться ні гарячої посуду, ні вологи, ні впливу гострими предметами, а виглядає дуже естетично. Стільниці з цього матеріалу роблять з плитки, скріпленої герметиком, або з цільного шматка керамограніта.

Мінус матеріалу - висока вартість і складність обробки. Ціна в середньому становить близько 10 тисяч рублів за метр погонний.

Стільниці з натурального каменю незначно відрізняються за характеристиками від стільниць з керамограніта, але коштують дорожче: готова стільниця розміром 1400×600×30 мм обійдеться в суму близько 30 тисяч рублів.

Стільниці роблять і з металу - нержавіючої сталі. Підходить для гарнітурів і кухонь в сучасному стилі і стилі хай-тек.

Це міцний, термостійкий матеріал, відносно стійкий до вологи. мінуси - вимагає ретельної полірування і не годиться для кухонь в стилі «класика». Ціна становить близько 1500 рублів за погонний метр.

Однозначно сказати, який матеріал для кухонних гарнітурів краще, дуже складно: вибирати матеріал повинен кожен самостійно у відповідності зі своїми бажаннями і можливостями.

Фурнітура

Загальновизнаним еталоном якості вважається фурнітура європейського виробництва. Добре зарекомендували себе механізми, вироблені фірмами Blum, Hettich, Boyard, Edson. Вартість варіюється в залежності від якості матеріалів і складності виготовлення.

Ручки шафок і ящиків в маленькій кухні не повинні бути химерними, великими: навпаки, повинні бути присутніми простота і лаконічність. Оптимальний варіант матеріалу-нержавіюча сталь.

Вона міцна і з часом не втрачає зовнішній вигляд. Вона дорожче, ніж пластик, але зате міцна. Попитом користуються ручки Gamet, Nomet, Boyard, Edson.

У маленьких приміщеннях дуже практичні дверцята і ящики шаф, обладнані механізмом відкривання без використання ручок. Для того що б відкрити таку дверцята, достатня натиснути на неї і дверцята відкриється.

Можна обладнати дверцята кухонного гарнітура газ-ліфтами, теж дуже зручно.

Також зручні і дверцята, обладнані механічними доводчиками.Такі дверцята не ляскають а закриваються плавна.

Щоб дверцята шаф відчинялися максимально і не заважали, можна використовувати звичайні прості петлі.

У маленькій кухні корисно використовувати «хитру» фурнітуру для зберігання – крутяться полки, «полки-паровозики» для зберігання каструль ітд.

Така фурнітура зажадає додаткових фінансових вкладень, але рівень зручності і функціональності кухні значно підвищиться.

Кухонна техніка

Займаючись облаштуванням кухні, корисно користуватися принципом «робочого трикутника», вершини якого мийка, холодильник і плита.

Максимальну зручність на кухні створює розташування цих точок саме у формі трикутника. Вони не повинні примикати один до одного і в той же час важливо, щоб знаходилися досить близько один від одного.

Більшість об'єктів можна з успіхом «заховати» в самому кухонному гарнітурі: вузькі вбудовані печі, Посудомийні машини. Замість печі можна придбати плиту, а під нею організувати ящик для зберігання кухонного начиння.

Мікрохвильову піч можна встановити на спеціальних кронштейнах, укріплених на стіні.

Холодильник повинен бути вузьким, але високим, щоб вмістити в себе всі продукти харчування. Також у продажу є і вбудовані невеликі холодильники.

Якщо холодильник великий, а на кухні планується обідня зона, то його доцільно прибрати в коридор або примикає до кухні Частина квартири.

Витяжку важливо брати невеликих розмірів, а зверху над нею можна помістити шафа або кронштейни для мікрохвильовки.

Дрібну техніку розташовувати слід, виходячи з частоти використання: те, що використовується частіше, повинно знаходитися під рукою – на нижніх полицях або на стільниці або в спеціальних висувних ящиках.

Так само можна в дверцятах кухонного гарнітура вбудувати невеликий плоский телевізор. Головне вибрати зручне місце, що б ручка сусідніх дверцятах не травмувала екран.

Підвищуємо функціональність

Рейлінг, розташований уздовж фартуха – хороший варіант для зберігання кухонних пристосувань. Його мінус полягає в одному: все кухонне обладнання залишається на виду.

Зупиніть свій вибір на високих навісних шафах до стелі: вони займуть залишилися зверху сантиметри, при цьому подарують зайві пару-трійку полиць.

Відмовтеся від орних дверей гарнітура: краще використовувати жалюзі або дверцята, що відкриваються наверх, а також складаються в гармошку дверцята.

Зручно мати і бутилочницу – невеликий вузький шафка, який займе залишилися десь в куточку сантиметри, але вмістить в себе кілька ємностей з рідинами.

Порада! у маленький гарнітур можна вбудувати ваги, Годинник, Таймери і багато іншого, що збільшить витрати на гарнітур, але додасть кухні додаткову функціональність.

Вибираємо колір

При створенні інтер'єру невеликої кухні варто керуватися простим принципом: світлі відтінки простір збільшують, а темні – крадуть.

у кухні має бути якомога більше світлих відтінків в поєднанні з яскравими або темними акцентами. Найкращі кольори для маленького кухонного гарнітура вважаються: білий, бежевий, ваніль, світле дерево, світло блакитний.

Колірна гамма не повинна бути строкатою: зупиніться на 2-3 кольорах і комбінуйте їх.

Добре виглядає поєднання білого, бежевого і чорного кольору з переважанням світлих відтінків. Можна використовувати і яскраві кольори, скомбіновані з нейтральним відтінком.

Якщо в кухні світле покриття стін, то гарнітур може бути яскраво-червоного кольору з сірою стільницею, насиченого синього в супроводі світлих відтінків, трав'янисто-зеленого і інших кольорів.

Так само колір гарнітура потрібно вибирати з урахуванням кольору стін, підлоги і стелі. Наприклад колір шпалер повинен бути одного тону що і гарнітур. А стільницю можна виконати в кольорі підлогового покриття кухні.

У вузькій маленькій кухні небажано використовувати гарнітур з малюнком у вигляді горизонтальних смуг – він візуально витягне кухню. А ось вертикальні смуги дозволяють зробити приміщення більш гармонійним.

Порада! Не використовуйте в кухні тільки білий колір, інакше таке приміщення стане незатишним. Додайте кілька яскравих аспектів, хоча б малюнок на одній зі стін-це пожвавить маленьку кухню.

Поради

І наостанок кілька корисних порад:

  • У невеликих приміщеннях уникайте встановлювати меблі незвичайної форми, об'ємні конструкції – вони додадуть кухні громіздкість. А трохи скруглить кути гарнітура можна-це додасть трохи вільного простору.
  • Якщо ви вибрали кутовий гарнітур, то в кутку розташуйте мийку, щоб не захаращувати робочу поверхню.
  • Для збільшення робочої поверхні підійде викочування стільниця.
  • Користуйтеся органайзерами для ящиків – вони створять порядок.
  • Використовуйте підвіконня, якщо він широкий, для оброблення продуктів.
  • Іноді в маленькій кухні доцільно зробити невелику барну стійку – вона буде використовуватися як додаткова робоча поверхня або як обідній столик, а в її кутку можна розташувати стійку, що крутиться, з поличками або кошиками.
  • При виборі фасаду і стільниці гарнітура зупиніться на глянцевих поверхнях – вони відбивають світло, що зробить приміщення візуально просторіше.
  • Фасади гарнітура в маленькій кухні не повинні бути глухими і закритими – їх доповнюють скляними вставками, але з матового скла, щоб не було видно кухонного начиння.

Зробити функціональною і затишною можна будь-яку кухню, навіть невелику за площею. Чималу роль в створенні інтер'єру грає і правильно обраний кухонний гарнітур.

А різноманіття матеріалів, техніки і приємних дрібниць на ринку зараз таке велике, що цим гріх не скористатися. Залишається тільки фантазувати, а потім втілювати ідеї в життя.

Кухонний гарнітур для маленької кухні (реальні фото приклади)

Зараз читають
Планування маленької кухні: 70 фото прикладів, ідеї та варіанти
Планування маленької кухні: 70 фото прикладів, ідеї та варіанти
Варіанти планування на маленькій кухні. Як правильно вибрати і розставит ...
Шпалери для вітальні: 100+ реальних фото прикладів
Шпалери для вітальні: 100+ реальних фото прикладів
Як правильно вибрати шпалери для вітальні. Корисні рекомендації дизайнер ...
Новое youtube видео