Назад
Планування кухні: основні правила, практичні поради, 60+ реальних фото прикладів

Навигация по разделу

Планування кухні &8212; це не така проста справа як може здатися на перший погляд. Від грамотної розстановки меблів і техніки на кухні залежить дуже багато чого. Наприклад, ви можете в неправильному порядку спробувати засунути купу різноманітних кухонних предметів в малогабаритну кухню.

Тим самим ходити потім і натикатися на кути кухонного начиння. Або ж навпаки, спробуєте зробити грамотну розстановку меблів в просторій кухні. І бігати потім по ній як по футбольному полю в пошуках потрібної тарілки. Давайте розберемося, як правильно розпланувати кухонний простір і грамотно розставити меблі та кухонну техніку.

Куди все поставити і розмістити

При розстановці на кухні меблів і техніки важливо враховувати правило робочого трикутника, завдяки якому робочий процес стає зручним і комфортним, а головне безпечним. Складається такий трикутник з плити, холодильника і мийки. Вони є головними складовими під час готування їжі, оскільки саме між ними відбувається переміщення.

Розташування має бути в такому порядку: спочатку холодильник, мийка встановлюється посередині, а потім йде плита. Це пов'язано з природною послідовністю, тобто продукти спочатку лежать в холодильнику, їх дістають, миють і потім здійснюють термічну обробку.

Головним завданням є розміщення цих предметів на відстані один від одного не менше 60 см.також необхідно враховувати розташування систем комунікацій для установки будь-якого елемента. Тепер детальніше про кожного з них.

Де розмістити мийку

Існує кілька варіантів розміщення мийки на кухні. Найпоширеніший з них, якій підійде для будь-якого планування гарнітура, є установка на прямій. Причому це єдиний спосіб для лінійної форми кухні . Мийка встановлюється по центру між холодильником і плитою. Вона може бути прямокутної, квадратної, круглої форми.

Другий варіант підійде для кутового планування Г-образної або П-подібної форми. Розташування здійснюється в самому кутку. Такі мийки вважаються кутовими, але також можуть мати форму кола, прямокутника або квадрата.

Ефектним і найсвітлішим місцем установки мийки Є біля вікна. В цьому випадку можна поєднати приємне з корисним, спостерігаючи за красивим видом з вікна під час миття посуду або продуктів.

Увага! дане місце установки в основному є найбільш витратним, так як потрібно тягнути систему комунікацій досить далеко. Тому вартість монтажу значно зростає. Крім цього витирати вікно доведеться набагато частіше через попадання на скло крапель.

Нарешті на великій кухні дуже зручно встановити доповнення у вигляді острова, де і буде розміщена мийка. Острів може стати продовження робочої поверхні, а також дуже часто під столом розташовують ящики. При цьому необхідно заздалегідь продумати протяжку комунікацій, оскільки вони будуть проходити під підлогою.

Де встановити плиту

Як вже говорилося, плита входить в робочий трикутник, тому її розташування залежить від пристрою мийки і холодильника. По суті, її розміщення можливо таким же чином, як і мийки, проте потрібне виконання певних обмежень.

Перш за все, від мийки і холодильника вона повинна стояти на відстані як мінімум 60-90 см.згідно з правилами експлуатації не можна її встановлювати ближче 50 см від балконних дверей або відкривається стулки вікна.

Порив вітру може погасити полум'я, що дуже небезпечно, якщо вчасно не помітити. Тому під вікном, яке відкривається, плиту не слід встановлювати.

Також норми безпеки свідчать, що від стін плита повинна стояти на відстані не менше 6-7 см.у зв'язку з цим в щільну до кута її встановлювати не рекомендується. Найкраще біля стіни поставити шафу або продовжити робочу поверхню мінімум на 15 см, а потім поставити плиту.

Тим більше під час приготування бризки жиру легше відмити зі стільниці, а не з вертикальної стіни. Тому найкращим варіантом є розташування на прямій лінії гарнітура.

Куди поставити холодильник

Холодильник займає найбільше місця через свої великі габарити, тому для нього важливо вибрати правильне місце. Перш за все, потрібно дивитися на сторону, до якої він відкривається.

Бажано щоб це було до найближчої стіни. Крім того дверцята повинна відкриватися повністю, інакше шафки просто неможливо буде відкрити.

Найкращим місцем установки холодильника вважається кут. Він займе мало місця, не буде перегороджувати дорогу.

Часто його встановлюють біля дверей, де знаходиться пряма стіна і також утворений кут.

Цей варіант може виявитися ще зручніше першого в залежності від планування кухні. Все більшою популярністю користується вбудована техніка, тому таке розташування холодильника теж актуально.

Розміщення пральної та посудомийної машини

Пральну і посудомийну машини теж досить часто встановлюють на кухні. За правилами розташування не рекомендується їх ставити поруч з плитою, оскільки, незважаючи на наявність захисного термоізоляційного шару, нагрів все одно може негативно діяти на роботу приладу.

так робити не варто

Мінімальна відстань між ними має бути 15 см, але в ідеалі 40 см.крайній шафа для установки пральної машини теж небажаний. Кріплення буде ненадійним за рахунок кріплення тільки з оной боку. Техніка може бути як вбудованою, так і розташовуватися під стільницею, що не має палаців.

Порада! Проблему зручності вирішує розташування посудомийної або пральної машини біля мийки. Це не тільки наявності під рукою миючих засобів що дуже зручно, але і підключитися до системи комунікацій буде набагато простіше, так як все буде знаходити поруч.

Планування маленької кухні

На маленькій кухні питання планування меблів і техніки стоїть особливо гостро. Не завжди вдається здійснити все задумане і встановити всі необхідні елементи. Звичайно, мийку або плиту навряд чи вийде перенести в інше приміщення.

А ось холодильник цілком можна не встановлювати на кухні, а поставити, наприклад, в коридорі або передпокої.

Пральну машинку можна відмінно розмістити у ванній кімнаті і звільнити простір в маленькому приміщенні.

Якщо холодильник планується встановлювати на кухні, то рекомендується вибирати високі і вузькі моделі. Вони мають великий обсяг, але в той же час по ширині займають мало місця.

Якщо у великому холодильнику потреби немає, то він може бути маленьких розмірів, низький. Тоді його зручно поставити під стільницю або, наприклад, використовувати його в якості підставки для мікрохвильової печі.

Значно економить місце вбудована техніка, тому кожен з приладів краще купувати даній комплектації. Перевагу також варто віддавати вузьким моделям. Вибір на ринку сьогодні великий, тому підібрати потрібний варіант не так вже й складно.

Ідеї планування кухні (реальні фото приклади)

Зараз читають
Цегла в інтер'єрі кухні - 30 реальних фото і 9 порад з оформлення
Цегла в інтер'єрі кухні - 30 реальних фото і 9 порад з оформлення
Де і як використовувати цегла в інтер'єрі кухні. 9 практичних порад з оф ...
Як навести чистоту і порядок на кухні: 7 кроків і 12 порад
Як навести чистоту і порядок на кухні: 7 кроків і 12 порад
Покрокова інтсрукція по наведенню чистоти і порядку на кухні. Плюс 12 по ...
Дизайн штор для спальні: 130+ реальних фото прикладів
Дизайн штор для спальні: 130+ реальних фото прикладів
На що звернути увагу при виборі штор для спальні. Корисні поради та реко ...
Новое youtube видео