Назад
Кухня в стилі ретро: фото приклади з описом, поради з оформлення

Навигация по разделу

Оригінальні кухні, оформлені в ретро стилі, не поступаються в популярності навіть найсучаснішим варіантам. При правильному плануванні дизайну, такі приміщення відрізняються своєю неповторною чарівністю і затишком.

кухні в ретро-стилі виглядають дуже позитивно і затишно.

Однак створити справжній ретро-інтер'єр досить складно: необхідно суворе відповідність духу часу і розуміння безлічі нюансів. У цій статті ми розберемося з тим, як оформити кухню в стилі ретро і що для цього необхідно.

іноді ретро-чарівність створюють невеликі несподівані нюанси.

Види

Перш за все потрібно розуміти, що ретро &8212; це досить об'ємне поняття, що включає в себе безліч підстилів. Якщо ви хочете витримати атмосферу, необхідно дотримуватися одного конкретного стилю, а не змішувати вікторіанські тенденції з поп-артом.

іноді бажання створити ретро-стиль призводить до суперечливого результату.

Однак наведений вище приклад &8212; крайність. Вікторіанський стиль відносяться до ретро вельми умовно і далеко не за всіма класифікаціями. А поп-арт є підвидом стилістики шістдесятих. Всього ж виділяють п'ять типів ретро-стилю.

важливо розуміти, якого результату ви хочете досягти.

відома : в єдиній думці про їх кількість зійтися не можуть досі. Деякі дизайнери відносять до ретро навіть моду в оформленні кухні дев'яностих років.

Ретро стиль тридцятих років прийшов до нас з Америки. Показна розкіш матеріалів і прикрас у поєднанні зі стриманістю ліній і приглушеною кольоровою гамою &8212; пряма данина застійним рокам, сухому закону і розгулу американської мафії. Для цього стилю характерні натуральні матеріали, загальна стриманість інтер'єру і підкреслена елегантність.

якісні матеріали та розкіш &8212; характерно для ретро-30.

Для кухонь ретро часів сорокових більше притаманна стриманість і практичність. Використовуйте дерево, метал і тільки входить в моду керамічну плитку. До особливостей стилю можна віднести багатофункціональність: намагайтеся, щоб у кожної речі було кілька застосувань.

І, принаймні, якщо ви розраховуєте витримати достовірну імітацію того періоду, відмовтеся від непотрібних прикрас. Фарби & 8212; приглушені, природні, проте з помітними вкрапленнями, які додадуть позитиву і легкості вашого інтер'єру.

для сокових характерні прості фрактури з несподіваними добавками.

Кухні, оформлені під ретро стиль п'ятдесятих років, виглядають дуже легко і яскраво. Завдяки періоду післявоєнного відновлення, в моду входять насичені, яскраві кольори і різноманітні хромовані деталі.

Одна з характерних особливостей &8212; відсутність будь-яких візерунків. Віддавайте перевагу монокольорової обробці і предметів меблів. Досягати ж різноманітності рекомендується за рахунок поєднання різних відтінків для різних елементів. Меблі має гострі обриси і строгі лінії &8212; без надмірно складних фігур.

на кухні в стилі п'ятдесятих простота поєднується з помітними квітами.

Набагато більше фривольності приносить з собою ретро шістдесятих. По-перше, в візерунках з'являються яскраві Квіткові, рослинні, етнічні мотиви. Можна зустріти найнеймовірніші поєднання як кольорів, так і форм.

Єдине, що залишається незмінним &8212; строгість форм і відсутність складних фактур. Таке оформлення & 8212; наслідок зародження відразу двох культур: молодіжного руху хіпі та естрадного поп-арту. Таким чином, ретро шістдесятих &8212; це поєднання строгих форм з самим неймовірним буйством фарб. З іншого боку, з'являються і несподівані рішення &8212; круглі стільці, обтічні лінії, кути потихеньку починають пом'якшуватися.

для шістдесятих характерні несподівані поєднання.

Для тих, хто не любить яскравих фарб, слід звернутися до ретро сімдесятих років. Їм на зміну приходять теплі, природні відтінки. Фаворити того часу &8212; зелений, бежевий, коричневий, золотистий. При цьому в якості компенсацію за потьмянілу палітру, візерунки стають складніше і химерніше.

Крім того, меблі починають робити більш складної форми, поступово жорсткі сидіння витісняють пуфики і диванні куточки. У моду входить стиль кафе, а значить, для цього періоду характерна поява барних стійок , шафок для вина та іншої властивої общепиту меблів.

М'які кольори сімдесятих виглядають вигідніше з декількома помітними акцентами. Тенденція того часу &8212; килими.

Особливості стилю

Дизайн кухні під старовину, нехай навіть це всього лише минуле століття, завдання не настільки тривіальна, як може здатися на перший погляд. Перш за все вам необхідно розуміти, що необхідно суворе відповідність обраному вами тимчасового періоду.

передати атмосферу вийде, якщо відповідати правилам.

Звичайно, не всі на перший погляд помітять різницю між меблями тридцятих або п'ятдесятих років &8212; однак без цієї відповідності складно уявити справжню кухню в стилі ретро.

найпростіші меблі в поєднанні з ретро-фартухом виглядають зовсім інакше.

Тому користуйтеся рекомендаціями, якщо хочете домогтися повної відповідності :

 • Виберіть одне конкретне десятиліття , то, дух якого вам ближче. Як не дивно, навіть при мінімальних особливостях різниця між стилями дуже помітна. Тому не намагайтеся розмістити на кухні відразу все &8212; виняток допустимо тільки якщо ви претендуєте на еклектичне оформлення.
 • Віддайте перевагу натуральним матеріалам: дерево, метал, камінь, кераміка, скло. Однак врахуйте, що з середини шістдесятих
 • Яскрава кольорова палітра . Для великого відрізка часу характерно використання насичених тонів. Тому при виборі кольору стін або гарнітура для кухні в ретро стилі, має сенс зупиниться на помітних, незвичайних тонах.
 • Суворе дотримання геометричних форм. відмовтеся від неправильних ліній: допустимі чисті кола, рівні квадрати і прямокутники.
 • Дотримуйтесь характерних для обраного вами часу візерунків: повністю відмовтеся від них для раннього ретро або додайте етнічні, квіткові мотиви для більш пізнього.
 • Не забувайте враховувати особливості географії . Як не дивно, ретро & 8212; це не тільки час. Перш за все вирішіть, на яку країну ви орієнтуєтеся. Все ж в Європі, Америці та Радянському Союзі дизайнерські тенденції різних років помітно розрізнялися.
 • Переконайтеся, що матеріали вже існували в той час. Фальшпанель може імітувати обробку стіни певного періоду, але ось чи буде це автентично? Вирішувати вам.
 • Звертайте увагу на побутову техніку. більшість предметів кухонного інвентарю до середини вісімдесятих відрізнялися майже ідентичним зовнішнім виглядом: обтічні форми, характерні ручки, масивні деталі. Втім, є і хороша новина: багато виробників випускають досить достовірну техніку ретро, тому шукати оригінал вам не знадобиться. Досить купити сучасний гаджет, адаптований під дизайн ретро.
така кухня &8212; це теж ретро. Головне &8212; підібрати деталі на зразок гратчастих дверцят.

Звичайно, сучасний дизайн інтер'єрів кухні в стилі ретро дозволяє деякі вольності. Однак якщо ви хочете дійсно автентичне оформлення, все ж прислухайтеся до наших рекомендацій.

правильний підбір кольорів, аксесуари&8230; без цього немає ретро.

Чистова обробка

Ремонт кухні в стилі ретро визначає її зовнішній вигляд не менше, ніж меблі. Перш за все вам доведеться відмовитися від більшості сучасних матеріалів: пластик, полімери або модні нині імітації в період, званий ретро, були не особливо поширені. В цілому ж, незалежно від обраного Вами часового відрізка, зберігалися певні загальні мотиви &8212; через обмеженість доступних матеріалів в принципі.

Плитка для ретро набагато природніше, ніж модне скло або фальшпанель.

Наприклад, для стін слід вибирати шпалери або фарбу. Колір і візерунок залежать від епохи, проте є мотиви, які будуть універсальні для будь-якого ретро: клітина, смужка, ромби. Будь-які геометричні мотиви на стінах допустимі. Ефектно виглядає поєднання таких шпалер з плиткою або просто фарбами.

Так як ретро не допускає занадто великої різноманітності форм, варто поекспериментувати з комбінуванням різних фактур. Крім того, спробуйте знайти цікаве поєднання кольорів &8212; в ретро, на відміну від багатьох класичних стилів оздоблення, прийнятно (і навіть вітається!) поєднання трьох і більше кольорів.

користуйтеся традиційними для ретро мотивами або знайдіть свої поєднання.

Що стосується підлоги в ретро-стилі, то перше, що спадає на думку практично кожному &8212; це використання підлоги в шахову клітку, де білі плитки чергуються з червоними або синіми. І це насправді так &8212; плитка вважається одним з найпопулярніших матеріалів для оформлення підлоги в ретро-стилі. Однак обмежуватися саме &171; шахматкою&187; не обов'язково &8212; іноді цікавіше виглядає Рівне однотонне покриття або смуги.

Шахова плитка & 8212; класика ретро.

Іноді в якості альтернативи плитки пропонують дошки або ламінат &8212; однак перший варіант не дуже зручний та й коштує досить дорого (якщо мова йде про натуральному матеріалі). Що ж стосується ламінату, спробувати сенс є, проте вам варто зупинитися виключно на натуральних, але не дуже темних відтінках.

ламінат або паркет краще виглядають в світлих тонах.

В оформленні стелі повинні переважати прості і лаконічні форми. Звичайна побілка або фарбування з матовою текстурою прекрасно доповнять стильовий напрямок кухні. У приміщенні з високими стелями можна прикрасити поверхню декоративними балками & 8212; з простого дерева, не перестарайтеся зі складними формами.

такі балки зроблять ретро автентичніше.

Що стосується оформлення фартуха, в ретро стилі вам доведеться відмовитися від безлічі звичних матеріалів. Крім того, не вітається однотонне оформлення робочої зони. Панно, мозаїка ,Візерункова декоративна плитка & 8212; насправді вибір залишається досить широким, тому Ви можете сміливо експериментувати.

фартух може бути принтованим або однотонним.

Крім того, має сенс подумати про принтованому фартусі &8212; наприклад, з використанням різноманітних постерів (для цього буде потрібно загартоване скло) або характерних обраному вами періоду гасел.

Освітлення

Досить багато уваги доведеться приділити вибору світильника. Вбудовані точкові лампи, світлодіодні стрічки, приховане підсвічування &8212; все це відноситься до набагато більш пізнього періоду.

іноді від правила можна відступити: якщо кухня дуже маленька.

Ваш вибір &8212; люстри , бра , настінні світильники.

Причому центральне місце на кухні в ретро-стилі займає саме люстра. Однак ніяких складних, багаторівневих, вигадливих моделей: тільки проста кругла або прозора форма на тонкому ланцюжку або навіть шнурку. Правда, в більш пізніх випадках можна використовувати яскраві моделі у вигляді зірки, квітки або абстрактної геометричної фігури.

Без люстри вашій ретро-кухні чогось не вистачить.

Якщо ж ви хочете звернутися до ретро-шику і зробити ставку на дорогі матеріали, вибирайте люстри з натурального кришталю або металу. Вона може бути досить складної форми &8212; зверніть увагу на те, які люстри використовувалися в той період і постарайтеся знайти максимально достовірну імітацію.

складна металева люстра прикрасить інтер'єр.

Світильники повинні бути зроблені під старовину. Плафони з символічним орнаментом стануть ідеальним доповненням інтер'єру. Непогано виглядають різноманітні бра або Торшери з тканинними абажурами &8212; однак переконайтеся, що вони підходять по дизайну і освітлення до основного оформлення кухні.

Важливо! відмовтеся від використання синтетичних матеріалів. По-перше, тоді це було просто не прийнято. По-друге, існує серйозна ймовірність створити пожежонебезпечну ситуацію.

Меблі

Ніхто не може посперечатися, що саме меблі багато в чому визначає зовнішній вигляд кухні в стилі ретро.

меблі повинні відповідати обраному періоду.

Перш за все необхідно розібратися з тим, чи можна використовувати популярні в наш час гарнітури. З одного боку, як предмет меблів, він з'явився вже в кінці дев'ятнадцятого століття. З іншого, поширення де небудь, крім як професійних кухонь, отримав тільки в кінці вісімдесятих років двадцятого століття.

хоча&8230; справжні ретро-меблі виглядають так. Може відмовитися від умовностей?

Таким чином, використання гарнітури в ретро-період було не надто поширеним. Якщо ваше завдання домогтися повної достовірності, вам на допомогу прийдуть різноманітні стелажі, полиці, ящики і столики. У цьому випадку не обов'язково навіть намагатися підібрати їх в ідеальній відповідності один з одним: навпаки, якийсь різнобій додасть шарм і зробить відповідність епохи максимальним &8212; мало хто тоді купував зроблену на замовлення меблі цілим набором.

домогтися такого ефекту можна трохи різномастими шафками або видатною вперед технікою.

З іншого боку, мало хто здатний відмовитися від чарівних гарнітурів в ретро-стилі. Якщо він буде відповідати обраній епосі за забарвленням, формами і загальної стилістики &8212; чому б і ні?

Ретро-гарнітури можуть бути чарівними.

До того ж, ніхто не заперечує, що користуватися таким гарнітуром набагато зручніше, ніж набором різномастої меблів. Головне, щоб гарнітур не виглядав занадто сучасним. Віддайте перевагу округлій формі і пластику яскравих кольорів. Втім, ефектно виглядають дерев'яні гарнітури, однак і коштують вони відповідно.

ретельно вибирайте колір: від нього залежить все враження.

Особливу увагу приділяйте вибору обіднього столу . Він може бути круглим або прямокутним, тому форму вибирайте на свій розсуд. Крім того, важливо простежити, щоб матеріали відповідали обраній Вами часовій епосі. Тому пластик не підійде для ретро стилю сорокових, а ось для сімдесятих він буде вельми доречний.

Кручені ніжки складної форми залиште для класики , а монолітні конструкції &8212; для хай-тека . Набагато краще виглядають традиційні столи на чотирьох прямих, тонких ніжках.

зробіть стіл одним з головних акцентів кухні.

Стільці можуть бути як простими табуретами, так і зі спинками &8212; тут все залежить від вас. В останньому випадку вони не повинні бути різьбленими &8212; прості металеві або пластикові спинки.

вибір стільця не така проста задача, як здається на перший погляд.

Зверніть увагу! Така навмисна простота &8212; одна з характерних особливостей ретро, де стильний зовнішній вигляд досягається за рахунок фарб і гри фактури, а не за рахунок складних форм.

Побутова техніка

Як би вам не хотілося купити найсучасніший гаджет, від цього бажання при оформленні кухні в стилі ретро доведеться відмовитися. Занадто багато шарму їй надають саме яскраві пузаті холодильники, вінтажні ретро-плити і об'ємні Тостери.

такий холодильник відразу ж створює атмосферу.

Зверніть увагу! мабуть, вибір побутової техніки для кухні в стилі ретро, єдиний пункт, де ми не закликаємо вас до автентичності. Навпаки. З метою безпеки краще придбати сучасну імітацію, яка, до того ж, володіє всіма функціями гаджетів в стилі хай-тек, а виглядає дуже вінтажно.

Коштують такі прилади часто набагато дорожче звичайних, але ці витрати окупаються: вони надають вашій кухні автентичності. Віддавайте перевагу білій або, навпаки, яскравою побутовою технікою. А ось чорну вписати в інтер'єр ретро кухні стане занадто складно.

Біла техніка виглядає не гірше, ніж яскрава.

Побутова техніка минулої епохи відрізняється плавними лініями, обтічними формами. Класичний приклад - » пузатий " холодильник. Часто прилади, наприклад, Духові шафи укомплектовані довгими ручками-скобами. Якщо є віконця, то кути їх заокруглені. Агрегати зовні справляють враження масивних і важких, вони можуть бути пофарбовані в жовтий, блакитний, зелений, червоний, рожевий або інший яскравий колір.

яскрава техніка &8212; характерна особливість ретро.

Лайфхак! якщо з якихось причин ви не можете придбати техніку в стилі ретро, купуйте звичайну, сучасну. Просто сховайте її в спеціальних шафах за дверцятами або знімними екранами. Це не дуже зручно, зате допомагає зберігати автентичність. В іншому ж випадку від приміщення в ретро-стилі доведеться відмовитися.

Раковина в стилі ретро

Навіть такий незначний предмет, як мийка посуду для кухні, може виявитися важливий вплив на створення атмосфери в стилі ретро. Наприклад, вам швидше за все доведеться відмовитися від традиційних змішувачів &8212; для ретро більше були характерні крани з поворотними важелями управління.

зверніть увагу на те, як виглядає ваша раковина.

Зараз ви можете знайти досить достовірну імітацію, проте коштувати така сантехніка буде досить дорого: один змішувач обійдеться вам тисяч в 7-8 рублів.

Раковина також впливає на сприйняття вашої кухні.

В якості основного матеріалу безпосередньо для раковини, вибирайте мармур або, що краще, метал. Яскрава алюмінієва мийка круглої або прямокутної форми цілком вписується в шаблони ретро.

відповідне рішення для ретро-кухні.

Декор

Як би ви не старалися у всіх попередніх пунктах, без правильного підбору аксесуарів завершити атмосферу кухні в стилі ретро навряд чи вийде. Такі дрібниці створюють остаточне враження. Важливе значення для створення стилю має посуд. Уважно вивчіть фотографії того періоду, на якому ви зупинили вибір. Можливо, це будуть прості, нарочито-грубі гуртки або ж яскраві чашечки в горох.

характерний посуд та інші дрібниці створять атмосферу.

В якості декору ви можете використовувати :

 • Радіоприймач;
 • Тостер яскравого кольору;
 • Різноманітний дрібний текстиль;
 • Гравюри у витончених рамках;
 • Скатертина в горох або смужку;
 • Баночки для спецій, круп та інших сипучих продуктів;
 • Декоративні настінні тарілки;
 • Кухонні механічні ваги;
 • Великий яскравий чайник;
 • Хлібниця;
 • Настінні годинники.

На стіни можна повісити листівки, постери або фото, характерні того періоду.

така експозиція оживляє стіну.

Зверніть увагу! для ретро характерне використання великої кількості декоративних дрібниць, тому ви можете себе не обмежувати. На відміну від стриманих стилів, ретро дозволяє невеликий перебір в оформленні.

Баночки, посуд і килим &8212; відмінний антураж для ретро.

Вам важливо переконатися в тому, що всі елементи поєднуються між собою, тому проявіть уважність до деталей. І тоді у вас вийде створити чудову кухню в стилі ретро!

загальне враження визначає сукупність факторів.
Зараз читають
Бежева кухня: інтер'єр, поєднання кольорів (100+ реальних фото)
Бежева кухня: інтер'єр, поєднання кольорів (100+ реальних фото)
Інтер'єр кухні, виконаний в бежевих тонах – класика дизайну. Беж завжди ...
Дизайн маленької спальні: 70+ фото прикладів та ідей оформлення
Дизайн маленької спальні: 70+ фото прикладів та ідей оформлення
Як оформити дизайн маленької спальної кімнати. Корисні ідеї та поради з ...
Новое youtube видео