Назад
Кухня 3 на 3 кв метра: поради з облаштування, реальні фото приклади

Навигация по разделу

Кухні розміром 3 на 3 метри зустрічаються нерідко: вважається, що дев'яти квадратів досить для зручної і функціональної кухонної зони.

Правильно обладнати таку кухню не просто: на невеликій квадратурі необхідно розмістити всю побутову техніку, робочі поверхні, часто &8212; обідню зону.

У цій статті ми поговоримо про дизайн маленьких кухонь, площею дев'ять квадратних метрів. Як зробити все функціонально і красиво? Читайте!

Який стиль вибрати

Багато що залежить від стилю оформлення кухні. Від деяких варіантів відразу доведеться відмовитися: химерний бароко, претензійний ампір, характерний великою кількістю декоративних елементів бохо-шик.

Ваш вибір &8212; максимально лаконічні стилі з мінімум деталей. Невелике приміщення не можна перевантажувати, тому відмовтеся від великої кількості декору.

Втім, зациклюватися виключно на мінімалізм теж не варто. Одна справа, якщо він вам до душі. В іншому випадку розгляньте такі варіанти, як лофт або хай-тек . Любите більш традиційні інтер'єри? Прованс, неокласика, модерн можуть припасти вам до смаку.

Вибір колірної гами

Невелика площа накладає обмеження і на колірну палітру. Постарайтеся уникати занадто темних відтінків &8212; вони візуально зроблять приміщення ще менше. Віддайте перевагу світлим, повітряним тонам, щоб розширити кухню.

Виняток: іноді темні кольори, наприклад, чорний або індиго можуть стати виграшним ходом. Однак в такій ситуації проявіть особливу увагу до освітлення і ретельно вибирайте фактуру.

Занадто яскраві кольори краще використовувати в якості невеликих акцентів, мазків. Постарайтеся не переборщити: велика концентрація яскравих відтінків на невеликій площі ріже очі і призводить до швидкого стомлення.

Якщо хочете зробити кухню візуально вище, спробуйте вертикальні градієнти з плавними переходами відтінків. Щоб зробити її ширше, розмістіть градієнт горизонтально. Уникайте різких і контрастних тонів, вони приведуть до протилежного ефекту.

Не менш важлива і фактура. Глянець, завдяки здатності відбивати світло і дзеркальним властивостям, набагато краще матових поверхонь. Останні дозволені тільки з дуже світлими тонами &8212; білим, перлинно-сірим, бежевим.

Оздоблення стін і стелі

Правила кольороподбору актуальні і для чистової обробки. Вибирайте світлі матеріали з простою, бажано глянсовою фактурою.

Якщо дозволяє висота стін, встановіть натяжні стелі. Вони трохи віднімуть висоту, зате буде нескладно підібрати відповідний колір або відтворити візуальний ефект, візуально збільшує кімнату.

Відмовтеся від рельєфних шпалер з масштабними візерунками &8212; вони зменшують приміщення, відтягують на себе увагу.

В іншому ж керуйтеся загальними рекомендаціями для оформлення чистової обробки кухні: стійкі до нагрівання і вологи матеріали, які легко чистити.

Вибір меблів

Розташувати в невеликій кухні 3 на 3 метри всю необхідну меблі досить складно, особливо якщо ви плануєте облаштувати там столову зону.

Спочатку подумайте про гарнітуру. Відмовтеся від широких конструкцій. Ваше завдання &8212; максимально ефективно використовувати наявну площу. Кращим вибором буде вузький г-подібний гарнітур.

Порада! спробуйте задіяти стіни. Високі шафки в цьому випадку краще містких тумб.

Якщо у вас є можливість винести їдальню зону на балкон або в іншу кімнату, скористайтеся нею. Якщо ж немає &8212; можливі варіанти. Багато переробляють підвіконня в невеликий обідній стіл. Однак це зручно для сім'ї з одного-двох осіб.

Як варіант &8212; встановіть відкидний стіл, який в складеному вигляді не займає місця, а в розкладеному перетворюється в повноправне обіднє місце.

Не слід купувати громіздкі стільці &8212; краще вибрати легкі Барні або розкладні, які при необхідності нескладно винести в інше приміщення.

Заслуговують на увагу і кухні-трансформери. Невелика тумба при бажанні перетворюється в обідній стіл, а її підстава може вмістити досить велику кількість посуду і кухонного інвентарю.

Вибір побутової техніки

Стандартний набір кухонних приладів також займає місце. Навіть якщо ви звикли обходитися тільки холодильником і плитою, необхідно вирішити, як їх розміщувати.

Рекомендуємо купувати вбудовану техніку. Це допоможе заощадити до 20-30 сантиметрів корисної площі.

Звертайте увагу на характеристики: зараз в побутових магазинах представлений широкий вибір вузької побутової техніки, яка займає значно менше місця.

Що стосується дрібної техніки на зразок кухонних комбайнів, міксерів, тостерів та іншого, рекомендуємо визначити для себе, що саме вам потрібно. Чи дійсно Ви будете користуватися комбайном або він більшу частину часу простоїть на полиці?

Якщо у вас немає комори або іншого місця для зберігання рідко використовуваних приладів, радимо все ж обійтися без них.

Планування простору на кухні

У невеликій кухні дуже важливо правильно розташувати всі меблі і побутову техніку. Рекомендуємо розмежувати робочий трикутник і столову зону. Скористайтеся класичним прийомом, поділивши приміщення по діагоналі.

Незважаючи на брак місця, намагайтеся, щоб прохід між зонами становив не менше 80 сантиметрів &8212; це продиктовано міркуваннями не тільки зручності, але і безпеки.

Вибір декору

У цьому випадку приказка &171;менше, але краще&187; як ніколи актуальна. Для невеликої кухні надлишок декору може стати фатальним &8212; навіть найкращий дизайн-проект не витягне приміщення.

Вибирайте максимально не об'ємний декор. Невелика акуратна люстра, принт на фасадах або фартусі, красивий посуд і аксесуари, штори…

Відмовтеся від декоративних елементів, які займають місце, але не несуть практичної користі.

Освітлення

Незважаючи на те, що для невеликих приміщень часто досить денного світла, про освітлення теж доведеться подбати. Люстра або точкові світильники &8212; вибір за вами.

Однак перевагу краще віддати невеликим, акуратним лампам &8212; громіздкі конструкції крадуть обсяг кімнати.

Важливий і спектр світла: білі тони зроблять приміщення візуально просторіше. Крім того, ми рекомендуємо подбати про підсвічування над робочою зоною.

Цікавий прийом: розділити невелику кухню на зони можна за допомогою різних типів освітлення. Бра над обіднім столом і точкові світильники над робочими поверхнями зовні поділять кімнату.

Якщо ви хочете зробити кімнату вище, встановіть високі стелі зі світлодіодними стрічками &8212; дизайн візуально &171;підніме&187; стіни.

Реальні фото приклади

Зараз читають
Дизайн кухні в стилі шале: 50+ фото прикладів
Дизайн кухні в стилі шале: 50+ фото прикладів
Дизайн кухні в стилі шале. Основні правила оформлення, практичні поради, ...
Кухня в стилі лофт: 50+ фото прикладів дизайну сучасної кухні
Кухня в стилі лофт: 50+ фото прикладів дизайну сучасної кухні
Дизайн кухні в стилі лофт, плюси і мінуси, основні особливості оформленн ...
Мікрохвильовка на кухні: варіанти розміщення, реальні фото
Мікрохвильовка на кухні: варіанти розміщення, реальні фото
Дізнайтеся куди можна поставити мікрохвильовку на кухні, що б при цьому ...
Новое youtube видео