Назад
Матова кухня в інтер'єрі: плюси і мінуси, догляд за фасадами, кращі фото приклади

Навигация по разделу

Матові фасади для кухонних гарнітурів знову повертаються в моду. Ще не так давно вони поступалися популярністю глянцевим & 8212; ті виглядали свіжо і незвично, візуально збільшували простір і вважалися простими у догляді.

Однак зараз елегантні матові меблі знову в тренді. Давайте розберемося, в чому переваги таких кухонь, для яких приміщень вони підходять і як за ними доглядати.

Матові кухні: з чого їх роблять?

Сучасний вибір матеріалів для кухонних гарнітурів надзвичайно широкий. Пропонуємо скористатися нашим списком, щоб зробити оптимальний вибір.

Найдоступніший варіант &8212; матова кухня з ДСП . Щоб надати йому матовий ефект його обклеюють спеціальною плівкою або встановлюють пластикові панелі.

Такі меблі можуть непогано виглядати, проте матове покриття не відрізняється стійкістю: найчастіше подряпини і відколи з'являються вже в перші місяці експлуатації. Виняток &8212; меблі з ДСП з алюмінієвими профілями.

Набагато міцніше кухонний гарнітур з МДФ. як і в минулому випадку, матовість надають різного виду зовнішньою обробкою. Однак крім уже перерахованих варіантів можна зустріти і більш міцні обшивки. Відмінний вибір & 8212; гарнітур з МДФ, обшитого натуральним шпоном. Елегантна поверхня чудово підійде під класичні інтер'єри .

Найдорожчий варіант матової кухні &8212; з масиву деревини . Міцні, екологічно чисті, елегантні гарнітури прослужать вам довгі роки.

Втім, багато що залежить не тільки від основи гарнітура, але і від обробки. Крім пластика і шпону використовуються наступні види.

Плівкові Фасади, вже згадувані вище, досить неміцні і дуже швидко втрачають зовнішній вигляд. Зараз у продажу з'явилися гарнітури з акрилова плівка &8212; ось вона прослужить до 7 років, якщо дотримуватися умов експлуатації.

Альтернативою може стати кухня з фасадами, декорованими матовими акриловими панелями. Такі меблі стійка до пошкоджень і відрізняється високими жароміцними властивостями. Однак необхідно врахувати, що доглядати за нею буде складно: матовість досягається за рахунок спеціального рельєфного напилення на поверхню.

Відмінно виглядають емалеві матові кухні. До того ж, вони відрізняються підвищеною міцністю і досить прості в догляді. Але і обійдуться вам недешево.

Матова кухня: плюси і мінуси

Шанувальники матових і глянцевих кухонь можуть сперечатися годинами, приводячи різні аргументи за або проти обраного типу гарнітура. Пропонуємо вам наочну таблицю, що включає в себе всі достоїнства і недоліки матовою меблів для кухні.

плюси мінуси
елегантний зовнішній вигляд, можливість підібрати гарнітур під будь-який дизайн інтер'єру. колірна палітра вужча, ніж у глянцевих гарнітурів.
відносна простота в догляді. Підтримувати чистоту на такій кухні набагато легше, ніж на глянцевому. для маленької кухні доведеться ретельно пошукати дизайнерське рішення: при неправильному підборі відтінків матова поверхня може візуально зменшувати простір.
на відміну від глянцевих кухонь, вам не доведеться щогодини витирати відбитки пальців. необхідно підбирати хороший неабразивний миючий засіб, щоб не пошкодити поверхню.
Широкий вибір матеріалів основи і облицювання. у сучасних інтер'єрах така кухня може виглядати злегка старомодно.
немає необхідності думати про те, як буде "бликовать" освітлення і підсвічування. у деяких випадках догляд буде складніше, ніж за глянцевою поверхнею.

Рекомендуємо зважити всі переваги і недоліки перед тим, як зробити остаточний вибір. Крім того, не зайвим буде ознайомитися з нашою статтею про глянцевих кухнях & 8212; впевнені, з повною інформацією за обома варіантами визначитися стане легше!

Як доглядати за матовими кухнями

Якщо ви хочете, щоб кухня прослужила вам довгі роки, доведеться дотримуватися певних правил догляду за нею. Такі гарнітури вимагають менше уваги, ніж глянцеві. Однак і тут є загальні рекомендації:

  • Матовий гарнітур з натурального дерева можна мити за допомогою парогенератора. Він легко відпарить будь-які забруднення і вам залишиться тільки стерти їх м'якою ганчіркою.
  • Не використовуйте абразивні або містять спирт кошти: від них поверхню швидко потьмяніє.
  • Не користуйтеся губками або щітками: тільки мікрофібра або м'які не ворсисті ганчірки.
    ЛАЙФХАК: деякі використовують паперові рушники. Це набагато гігієнічніше.
  • Постарайтеся витирати кухню в міру забруднення &8212; на деяких типах матових поверхонь в'їдаються краплі жиру видалити дуже складно.
  • Після прибирання обов'язково витирайте стільницю і фасади насухо: це продовжить термін життя кухні.

Як бачите, нічого складного в догляді за матовими кухнями немає &8212; згідно відгуками, це набагато простіше, ніж підтримувати ідеальний стан глянсовою меблів.

Матова кухня в інтер'єрі

Застосовувати матові поверхні в інтер'єрі кухні можна різними образами. Ми підготували для вас добірку фотографій, які покажуть найвдаліші дизайнерські прийоми.

Наприклад, для маленької кухні в хрущовці повністю позбавлений блиску гарнітур навряд чи підійде: все ж хочеться візуально збільшити простір. В цьому випадку ми рекомендуємо вам вибрати глянсову кухню, а матовість додати за рахунок фартуха. Зазвичай цей елемент забруднюється чи не більше стільниці, а такий прийом значно полегшить догляд за ним.

Дуже ефектно матові кухні виглядають в приміщеннях з глянцевим підлогою. Таким чином можна зробити приміщення вище, а контраст додасть інтер'єру лаконічність і своєрідний стиль.

Виправдано і використання комбінованих гарнітурів. В цьому випадку низ кухні роблять матовим, а верх &8212; глянцевим. Ми рекомендуємо подібний прийом для маленьких кухонь , яким ви хочете додати обсягу. Блискучі шафки зроблять приміщення візуально більше, а робоча поверхня буде простою у догляді.

До речі: дуже стильно виглядають такі кухні, якщо контрастність досягається не тільки за рахунок фактур, але і правильним підбором кольору. Ви можете використовувати як два близьких по тону відтінку, так і діаметрально протилежні. Вибір за вами!

Іноді дизайнери йдуть далі і комбінують різні фактури на одній площині. Рішення досить сміливе, Однак, безумовно заслуговує на увагу.

Іноді на матовою кухні оформляють глянсову стільницю. В цьому випадку ми рекомендуємо проявити крайню уважність до матеріалів: перевірте, щоб він був міцним, екологічним, стійким до спеку і механічних пошкоджень. В іншому випадку є ризик, що доведеться міняти весь гарнітур.

Ідея: якщо у вас на кухні є острів, зробіть глянсову стільницю на ньому, залишивши інші робочі поверхні матовими.

Вдалим рішенням на матовою кухні стане підсвічування. По-перше, вона допоможе зробити приміщення більше &8212; ефект, який матовість зазвичай краде. По-друге, додаткове освітлення над робочою поверхнею ще нікому не завадило. Крім того, на відміну від глянсової обробки, матова не буде бликовать, що дозволяє використовувати широкий ряд дизайнерських рішень і робити підсвічування більш яскравою.

Стильний варіант: доповніть матові Фасади скляним фартухом, який підсвічується зсередини світлодіодними стрічками. Дорого, але ефект того вартий.

Колірна палітра: матовий в різних тонах

Те, яке враження справить матова кухня, багато в чому залежить і від правильного кольороподбору. Наприклад, на маленьких кухнях краще відмовитися від темних або занадто строкатих гарнітурів &8212; вони візуально зроблять приміщення ще менше. А світлі, пастельні тони, навпаки, допоможуть розширити його або зробити стіни вище. Давайте подивимося, як виглядають матові кухні, виконані в різних відтінках.

Класичний варіант &8212; білі гарнітур з матовими панелями. Він добре підійде як для невеликих, так і для просторих кухонь. Однак врахуйте, що доглядати за ним досить складно &8212; на білому видно весь бруд.

Більш практичне рішення &8212; біла матова кухня з чорними стільницями. Так прибирання буде потрібно менше, а виглядають такі гарнітури дуже стильно.

На кухнях у стилі хай-тек добре виглядають комбінований варіант. Наприклад, чорний низ і білий верх.

Ідея: якщо ви хочете додати фарб, нижню частину зробіть яскравою &8212; лимонної, салатової, помаранчевої. Перевага білого кольору в тому, що він поєднується з усією палітрою.

Для класичних інтер'єрів вибирайте стримані тони &8212; Бежевий, Коричневий, Сірий. Красиво виглядають матові кухні венге та інші варіанти під дерево. Якщо дозволяє бюджет подумайте про гарнітурі з цільного масиву дерева, покритого спеціальної матовою водовідштовхувальним просоченням.

Чорні матові кухні досить примхливі. Доглядати за ними майже так само складно, як і за глянцевими. Тому добре подумайте, чи зможете ви підтримувати порядок. Зате виглядають вони дуже стильно.

Дуже незвично виглядають матові кухні в яскравих тонах: червоний, індиго, Жовтий, Зелений. Палітра відтінків досить широка, тому вибирайте колір виходячи із загального інтер'єру кухні.

Більш стримані варіанти &8212; лавандовий, Блакитний, світло-фіолетовий підійдуть до стилів прованс або кантрі. Тут важливо підібрати правильну комбінацію кольорів, щоб не зіпсувати дизайнерську задумку.

Якщо монокольорові кухні здаються вам нудними, спробуйте поєднувати відтінки. Керуйтеся загальними правилами кольоропідбору: поєднання повинно не дратувати око і не бути занадто химерним.

Непогано виглядають одноколірні гарнітури з контрастним або принтованим фартухом.

Малюнок можна нанести і на сам гарнітур. Різноманіття принтів дозволяє підібрати картинку під будь-яку стилістику, тому вибір за вами: фрукти, ягоди, спеції, пейзажі або абстракція. Однак тут важливо дотримуватися почуття міри: на маленькій кухні добре виглядають тонкі аплікації або візерунки, на великих ви можете дозволити собі повномасштабну картину.

Вибираємо гарнітур по дизайну інтер'єру

Кухонний гарнітур &8212; найважливіший елемент приміщення. Тому якщо ви хочете оформити кімнату в певному дизайнерському стилі, важливо підібрати відповідні меблі. На наступних фото & 8212; приклади матових кухонь в різних інтер'єрах.

Найпростіше, якщо ви плануєте оформити матову кухню в класичному стилі . Вибирайте природні (наприклад, деревні) або пастельні, світлі відтінки. Добре підійдуть Білий, бежевий, кремовий. Звертайте увагу і на деталі. Тонка патина, матові або металеві ручки, відсутність вигадливих ліній & 8212; те, що вам потрібно.

Більше свободи в дизайні матових кухонь дозволяє бароко. Рекомендуємо Комбіновані гарнітури & 8212; з матовими фасадами і скляними дверцятами шаф. Врахуйте, що такі меблі добре виглядає тільки на просторих кухнях.

Для стилю прованс підійдуть світлі гарнітури з простими лініями. Звертайте увагу переважно на натуральні матеріали: дерев'яні панелі, стільниці з каменю і дерева. В цьому випадку приміщення буде виглядати бездоганно.

Ці ж правила вірні і для кухонь в стилі кантрі. Правда, якщо прованс допускає використання різних пастельних відтінків, то тут ми рекомендуємо вибирати виключно природні тони: бежевий, коричневий, світло-зелений.

Є думка, що матові кухні не виглядають в стилі хай-тек. Це невірно: головне, правильно підібрати форму і колір меблів. Звертайте увагу на прямі гарнітури без завитків і складних форм. В цьому випадку відмінно виглядають всі відтінки чорного і сірого.

Однак і від яскравих кольорів відмовлятися не варто: якщо ви зумієте правильно обіграти їх, результат, безсумнівно, порадує.

Матові кухні ідеально підходять для горища: блиск для нього занадто витончений. Тут у вас повна свобода вибору відтінку &8212; головне, щоб він добре поєднувався з іншим інтер'єром. Лофт дозволяє експерименти, тому не бійтеся сміливих комбінацій.

Вишуканий ар-деко теж незвично виглядає з матовими поверхнями. Уникайте занадто яскравих відтінків і керуйтеся загальними ідеями стилю і кухня вийде дуже красивою.

Втім, перераховувати стилі можна майже нескінченно &8212; практично до будь-якого можна підібрати матовий гарнітур, який впишеться в інтер'єр.

Як бачите, матові кухні відмінно підходять практично в будь-яке приміщення: вони красиві, прості в догляді і відрізняються широким розмаїттям як в матеріалах, так і в кольоровій палітрі.

Кухня з матовими фасадами фото приклади

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Зараз читають
Дизайн кухні в стилі шале: 50+ фото прикладів
Дизайн кухні в стилі шале: 50+ фото прикладів
Дизайн кухні в стилі шале. Основні правила оформлення, практичні поради, ...
Кухня в стилі лофт: 50+ фото прикладів дизайну сучасної кухні
Кухня в стилі лофт: 50+ фото прикладів дизайну сучасної кухні
Дизайн кухні в стилі лофт, плюси і мінуси, основні особливості оформленн ...
Мікрохвильовка на кухні: варіанти розміщення, реальні фото
Мікрохвильовка на кухні: варіанти розміщення, реальні фото
Дізнайтеся куди можна поставити мікрохвильовку на кухні, що б при цьому ...
Новое youtube видео