Назад
Дизайн маленької кухні 4 кв метра (70+ фото прикладів)

Навигация по разделу

Кухня 4 квадрата — мабуть, найменша кухня яка тільки може бути. Такі кухоньки зустрічаються і в будинках сталінських будівель, і в хрущовках. Звичайно, маленька кухня-це не завжди причина, щоб міняти квартиру, можна облаштувати функціонально і затишно і таке маленьке приміщення.

Вибираємо стиль

У маленькій кухні, звичайно, не вийде облаштувати класичний інтер'єр або кухню в стилі рококо, що вимагають численного декору, текстилю та простору. А ось сучасні Стилі — мінімалізм , техно, хай-тек , скандинавський, що передбачають мінімальну завантаженість аксесуарами, прекрасно впишуться і в 4 квадратних метра. Давайте розглянемо деякі бажані стилі для маленької кухні.

Скандинавський стиль — один із мінімалістичних стилів.

Його риси:

  • Максимум світла-голі вікна, наявність додаткового підсвічування;
  • Світлі стіни-в Скандинавії досить короткий світловий день, велика кількість світлих відтінків компенсує цей недолік;
  • Багатофункціональна меблі-кутові ящики, рейлінги, кутові шафи, підвіконня в якості столу або робочої поверхні;
  • Світла глянсова плитка над робочою зоною або навіть як обробка однієї стіни;
  • Затишний сірий килимок з геометричним принтом: особливо часто в скандинавському стилі зустрічаються зигзаги, смужки і хвилі.

Мінімалізм-ідеальний функціональний стиль для найменшої кухні.

Його характеризують:

  • Стриманий монохромний дизайн без кольорових акцентів;
  • Закриті системи зберігання - ніяких відкритих полиць і рейлінгів;
  • Відсутність декору і фурнітури-меблі лаконічного дизайну;
  • Гра з фактурою для невеликого розмаїття — можна розбавити інтер'єр кам'яною стільницею, кахельним фартухом, дерев'яними дверцятами шаф.

Хай-тек або космічні інтер'єри — також відмінне рішення для маленьких кухонь.

Що відрізняє кухні хай-тек від інших стилів:

  • Сучасні модні матеріали;
  • Холодний блиск-побутова техніка з металевими поверхнями повинна бути на виду, додасть блиску скіналі і скляні вставки в фасади меблів;
  • Мінімалістичні меблі без фурнітури холодного кольору;
  • Підсвічування повинна бути скрізь — над робочою зоною, над мийкою, в меблів.

Сільські стилі прованс і кантрі, мабуть найзатишніші з представлених тут.

Для них характерно:

  • Дерев'яні меблі, допустимі скляні вставки;
  • Натуральні матеріали-дерев'яні меблі та підлога, лляні або хб штори, керамічна плитка;
  • Затишний декор — гарний посуд на виду, вази з квітами (горщики на підвіконнях з рослинами), текстиль на дерев'яному рейлинге, плетені аксесуари для фруктів і випічки.

Яке планування вибрати для такої маленької кухні

Вибір планувань для маленької кухні невеликий. якщо виходить поєднати в приміщенні робочу зону з обідньою, то планування буде однозначно лінійної. меблі вибудовується уздовж однієї стіни, при можливості для збільшення зони зберігання зверху навішується ще один підстельовий ряд ящиків. Поруч з вільною стіною ставиться вузький або відкидний стіл.

Якщо обідня зона винесена в їдальню, то можна вибрати дворядну планування. меблі в такій кухні розташовується уздовж двох стін навпроти один одного. Це хороший варіант для маленької кухні, що дозволяє дотримати правило золотого кухонного трикутника.

Якщо прибрати навісні шафки з одного боку, кухня не буде виглядати такою захаращеною.  якщо перебудувати в робочу зону або в мийку підвіконня, то вийде трохи модифікована П-планування.

Якщо двері розташовані асиметрично, можлива l образне планування. біля дверей можна поставити холодильник, а саму орні двері або зняти, влаштувавши арочний прохід, або замінити на гармошку або відкатні двері, в залежності від можливостей планування. На жаль, на маленькій кухні не вийде облаштувати кухню з Острів . Для острова просто не вистачить місця.

Намагаючись вибрати найбільш підходящий варіант розташування меблів і техніки, можна скористатися нашим конструктором.

Як організувати робочу зону на кухні

Робоча зона на маленькій кухні розташовується в будь-якому випадку зручно, так як тут немає відстаней більше кроку і витягнутої руки. Зазвичай біля дверей ставиться холодильник, потім стоїть мийка, потім плита. Лінійне планування відрізняється найменшою робочою зоною, тому цей варіант вибирають люди, які трохи часу проводять на кухні.

Не можна розташовувати плиту поруч з холодильником. Не можна ставити холодильник біля вікна, якщо там йдуть стояки опалення. Не можна ставити плиту біля вікна, щоб не загорілися випадково фіранки. Можна викроїти кілька сантиметрів для робочої зони, розмістивши мийку в кутку. Можна замінити стаціонарну плиту на варильну поверхню, а духову шафу вбудувати в гарнітур — все це дозволить також заощадити місце для робочої поверхні.

Які меблі вибрати і як правильно розставити

Основне правило для меблевого гарнітура на маленькій кухні — використання кутових секцій і скошені краї шаф біля входу. для комфортного використання кухонного простору необхідний прохід шириною не вже 90 см.

Якщо кухня не квадратна, а більше прямокутна і витягнута, це правило дотримати складно. Кращий вихід-замовити більш вузький кухонний гарнітур хоча б з одного боку. Заповнити відсутню для зберігання місце допоможе верхній ряд шафок.

Якщо немає місця для столу, продумайте варіант відкидного столу або барної стійки . Якщо вас не бентежить деякий дискомфорт, то можна зробити стільницю об'єднаної з підвіконням. це дозволить розширити площу столу і одночасно милуватися урбаністичними пейзажами за вікном під час їжі.

Стільці, до речі, краще придбати складні. Зараз випускається досить великий асортимент зручних і красивих складних стільців з будь-якого матеріалу. Можна скористатися і табуретами для кухонних посиденьок, а після їжі просто скласти їх одну в іншу.

Меблі на маленькій кухні можна наростити вгору хоча б з одного боку. Нехай це буде ряд додаткових шафок або високий пенал. Якщо є місце під шафами внизу, можна обладнати їх висувними ящиками.

Допоможе звільнити простір відмова від відкриваються стулок меблів і заміна їх на відкриваються вгору. Гарнітур краще і зручніше зробити на замовлення, попередньо спроектувавши його в спеціальних програмах.

Чим обробити підлогу, стелю, стіни

На жаль, ця проблема вирішується без варіантів. Для оздоблення стін і стелі можна взяти будь-які матеріали: шпалери, фарбу, панелі ПВХ. Головне, щоб матеріали добре милися і були світлого кольору. Тільки світлі відтінки візуально розширюють простір, тому тут без них не обійтися.

Стеля краще буде виглядати натяжна глянсовий білий з полотна ПВХ. у високій кухні допоможе створити перспективу багаторівневий стелю: гіпсокартонний або натяжна. Будь-які кольорові або темні варіанти будуть віддавати відчуття висіння над головою.

Обмежень для матеріалу підлоги також немає-кахель, дошки,  лінолеум , ламінат , паркет кожен вибирає виключно виходячи з величини бюджету. У кожної статі є плюси і мінуси: про кахель добре б'ється посуд і на ньому добре видно бруд, дошки складніше мити, лінолеум може порватися.

Який колір вибрати

Візуально розширити площу можна за рахунок правильного використання кольорової палітри. Для зміни сприйняття простору приміщення оформляють в пастельних тонах. Яскраві кольорові поверхні можуть зробити приміщення тісним.

Ось кілька порад щодо оформлення невеликого кухонного простору:

  • Стелю і стіни можна оформити одним холодним відтінком;
  • Низькі стелі потрібно робити на пару тонів світліше стін;
  • Дальню від входу стіну також можна оформити більш світлим відтінком, щоб кімнату подовжити;
  • Відтінок стін повинен збігатися з кольором меблів;
  • Якщо хочеться використовувати кілька кольорів, можна скомпонувати такі відтінки: сіро-коричневі, пісочно-бежеві, біло-кремові.

Як оформити вікно

Вікно в маленькій кухні має бути максимально відкритим для сонячного кольору. В ідеалі воно може залишатися голим. Прихильникам традиційного оформлення можна порадити короткі шторки до радіатора або жалюзі до підвіконня. Вдалий варіант, що звільняє підвіконня-міжрамні жалюзі, керовані вузлом виведеним назовні.

На шторках, до речі, не забороняється неяскравий стильовий принт: дрібні квіточки і пташки для сільських стилів, геометрія для Скандинавії та ін При бажанні можна об'єднати підвіконня зі стільницею замовивши спеціально виріб за мірками зі штучного каменю або з робочою зоною, встановивши там мийку.

Як організувати освітлення

Незважаючи на те, що кухня 4 квадрата має мікроскопічні розміри, освітлення тут можна влаштувати і основне і додаткове. Регульована по висоті люстра здатна, звичайно, охопити світлом все приміщення, але традиційно вона повинна бути розташована над центром обідній стіл , що змінює кількість світла в інших кутах, якщо обідня зона знаходиться не в центрі.

Виправить положення додатковий ряд точкових світильників по стелі і додаткове підсвічування робочої зони влаштована або над фартух , або внизу підвісних шаф. Замінити світильники можна світлодіодними стрічками, які монтуються ще простіше. Додасть жвавості в інтер'єр також лампочка на витяжці, освітлення всередині шаф і підсвічування під нижніми шафами.

Як зробити кухню більше практичні поради

Незважаючи на все написане, маленька кухня залишається маленькою як би не хитрувалися господарі в неї все помістити.

Кращим виходом з положення стануть тільки кардинальні заходи:

  • Об'єднання кухні з суміжною кімнатою шляхом знесення стіни;
  • Розширення кухні за рахунок лоджії ;
  • Розширення кухні за рахунок передпокою за рахунок демонтажу дверей і перегородки;
  • Перенесення обідньої зони в окрему їдальню.

Якщо всі ці варіанти нездійсненні, доведеться викроювати простір сантиметр за сантиметром:

  • Шукати вузький холодильник, відмовлятися від плити на користь вручений поверхні, розглядати як варіант вбудовану техніку;
  • Замовляти меблі за індивідуальними менш глибокими розмірами, нарощувати зону зберігання вгору, використовувати кутові шафи;
  • Обрізайте обідню зону, використовуючи відкидний стіл або барну стійку, розкладні стільці або перебудуйте підвіконня під обідній стіл;
  • Використовувати в обробці світлі відтінки, дзеркальні і глянцеві поверхні для зорового збільшення кухні;
  • Збільшити кількість природного освітлення, максимально відкривши вікно, провести додаткове освітлення;
  • Прибрати двері або замінити їх на гармошку або розсувні.

Якщо у вас маленька кухня, можливо Вам буде цікава наша фотогалерея де представлено 320 + фото прикладів маленької кухні від професійних дизайнерів .

Зараз читають
Кухня з низькою стелею: практичні поради з оформлення і 40+ фото інтер'єрів
Кухня з низькою стелею: практичні поради з оформлення і 40+ фото інтер'єрів
Приклади оформлення кухні з низькою стелею. Вибір матеріалу для оформлен ...
Кутова кухня з барною стійкою: 50+ реальних фото прикладів
Кутова кухня з барною стійкою: 50+ реальних фото прикладів
Дизайн кутовий кухні з барною стійкою. Вибір стилю і форми гарнітура. Ви ...
Кутова малогабаритна кухня: переваги і недоліки, особливості планування, реальні фото
Кутова малогабаритна кухня: переваги і недоліки, особливості планування, реальні фото
Розберемося у всіх нюансах планування кутових малогабаритних кухонь, осо ...
Як вибрати електричну варильну панель і на що звертати увагу при її покупки
Як вибрати електричну варильну панель і на що звертати увагу при її покупки
Як вибрати електричну варильну панель для будинку. Плюси і мінуси, практ ...
Новое youtube видео