Назад
Маленька кухня з барною стійкою: як зробити кухню ще зручніше ( реальні фото)

Навигация по разделу

Розглянемо варіанти оформлення сучасної кухні, якщо поставлені 2 умови: сама кухня маленька, проте в ній повинна бути барна стійка.

Дизайн маленької кухні з барною стійкою

Треба так сконструювати простір кухні, щоб вона була зручною, технологічною і красивою, тобто, була оформлена зі смаком, в будь-якому з інтер'єрних стилів.

Якщо підійти до проблеми конструктивно, навіть в невелику кухню можна вдало вписати компактну барну стійку. Більш того, продуманий варіант зі стійкою може виявитися просто знахідкою в умовах дефіциту простору.

Найімовірніше, від класичного варіанту доведеться відмовитися. Численні шафки і полички, широка стільниця в тісному приміщенні просто не розмістяться.

Мабуть, і острівний варіант не підійде, хоча це питання спірне. Іноді вдається настільки пропрацювати організацію простору в маленькій кухні, що острів, розташований посередині, навантажується багатьма функціями і ні в якому разі не є перешкодою.

Найбільш прийнятними способами облаштування барної стійки

1. Висока класична стійка, у якій є тільки стільниця і опора. під неї ховаються Барні стільці і не займають місця. А якщо вони будуть з прозорого пластику, то стануть «безтілесними»: якщо на них не сидять, то їх нібито взагалі немає.

2. Стійка може примикати до стіни і перебувати під підвісними шафами. так вдасться корисно використовувати місце. Під шафою, над стійкою, можна розмістити Тримачі для келихів або вузькі полички. Сидіти за такою стійкою, правда, доведеться обличчям до стіни - але що робити? Іноді по-іншому просто не виходить.

3. Дуже поширеним варіантів є поєднання барної стійки з якою-небудь поверхнею. це або підвіконня, або робоча поверхня, на якій господиня готує.

Варіант з підвіконням може виявитися відмінним замінником обіднього столу, тим більше, що перед очима тепер буде не глуха стіна, а живий вид з вікна.

Порада! корисно над барною стійкою встановити місцеве освітлення, навіть зі зміною кольорів. Це збагатить інтер'єр і створить більш цікаву атмосферу у вечірній кухні.

Чи замінить барна стійка обідній стіл на маленькій кухні, і що краще

Що краще – це кожен вирішить сам. Обговоримо обидві можливості.

1. Варіант перший: на кухні є обідній стіл , але немає барної стійки. Це звичайна ситуація, різниця тільки в формі і розмірі столу, та ще в його розташуванні.

Обідній стіл використовується для трапези і в якості допоміжної робочої поверхні, коли господиня приймається за свої щоденні справи.

2. Варіант другий: обіднього столу на кухні немає, зате встановлена барна стійка. За нею сім'я їсть і п'є, вона ж виконує допоміжні функції.

Як бачимо, призначення обіднього столу і барної стійки в умовах малогабаритної кухні в точності збігаються. Питання полягає в тому, який з варіантів є більш зручним.

Тут вступають в силу додаткові фактори. Якщо в квартирі живе холостяк або сім'я з двох дорослих, то другий варіант більш кращий, оскільки стійка займає менше місця, ніж обідній стіл. Вона є атрибутом бажаним, і господарі із задоволенням за нею сидять.

Інша справа, коли в сім'ї є малюки або люди в солідному віці. Діти, звичайно, з радістю будуть вбиратися на високі барні стільці, але і падають вони з них теж охоче.

Люди старшого покоління, як правило, подібні нововведення не вітають, тим більше, що влазити на високі табурети їм і пробувати не хочеться.

Тут було б зручно зробити стійку дворівневу: з одного боку вийде барна стійка в чистому вигляді, висока, як їй і належить, а з іншого – обідній стіл звичайної висоти, може, бути, трохи вужчий, ніж ми звикли.

Цей варіант був би ідеальним, якби вдалося його реалізувати. Але на маленькій кухні це зробити дуже важко.

Чи можна поєднати барну стійку з обіднім столом на кухні

Барну стійку, розташовану уздовж стіни або підвіконня, можна успішно інтерпретувати як Стіл обідній. Це прекрасний варіант для маленької кухні, а у випадку з підвіконням поверхню виходить великий, майже такий же, як звичний стіл. Доступ до неї односторонній, але до цієї незручності швидко звикають.

Якщо мова йде про суміщення, то найчастіше в стійку плавно переходить робоча поверхня. При цьому, оскільки вона займає місце від стіни до стіни, доводиться пристроювати стійку у вигляді букв «Г» або «П», в одній і тій же площині.

Якого розміру повинна бути барна стійка

Стандартна барна стійка зобов'язана бути висотою в 100-130 см, оптимальною вважається 110. Під неї робляться Барні стільці або табурети , теж високі, забезпечені, як правило, регулятором висоти, щоб можна було підігнати стілець для себе.

Якщо стійка дворівнева, то другий рівень, який виконує обов'язки обіднього столу, роблять 90 см.таку ж висоту має і стійка, що є продовженням робочої поверхні. В цьому випадку до неї йдуть стільці Барні до 60 см.

Ширина стільниці біля стійки не повинна бути менше 30 см, оптимальною вважається 50-60 см.Довжина розраховується за нормативом: 60 см відводиться на людину.

Зараз читають
Як зробити кухню затишною і красивою:11 порад (70 фото)
Як зробити кухню затишною і красивою:11 порад (70 фото)
Як зробити кухню затишною і красивою ? 11 практичних порад. Плюс фото ре ...
Вибираємо шпалери для кухні: корисні поради і реальні фото приклади
Вибираємо шпалери для кухні: корисні поради і реальні фото приклади
Як правильно вибрати шпалери для своєї кухні. Які бувають шпалери, і що ...
Вітальня білого кольору: 170+ реальних фото прикладів та ідей оформлення
Вітальня білого кольору: 170+ реальних фото прикладів та ідей оформлення
Особливості дизайну вітальні білого кольору. Корисні поради з оформлення ...
Новое youtube видео