Назад
Кухня в класичному стилі: реальні фото, поєднання кольорів, маленькі і великі кухні

Навигация по разделу

Класика ніколи не старіє, не втрачає актуальності і завжди є ознакою витонченого смаку. Саме тому кухня в класичному стилі – це просте, але в той же час грамотне рішення, яке дозволяє з'єднати такі важливі властивості цього приміщення, як практичність, стиль і затишок.

Однак створення шедевра дизайнерського мистецтва зажадає сил і великої уважності до деталей.

Основні правила дизайну класичної кухні

1. Класичний стиль - це прихильність чітким лініям і геометричним формам. Практично завжди кухня в такому дизайнерському рішенні передбачає лінійне розташування гарнітура (іноді також може бути застосований кутовий варіант ).

2. Найбільше така стилістика підходить просторим кухонним приміщенням-в ньому можна розкрити все багатство і розкіш деталей.

Однак перевага класики в тому, що вона не зіпсує і маленьку кухню - в даному випадку знадобиться більш ретельне продумування проекту, проте затишок і комфортабельність будуть забезпечені в будь-якому випадку.

3. Для даного стилю характерне використання тільки натуральних або задекорованих під них матеріалів. Найчастіше зустрічається використання деревних масивів , також дизайнери нерідко вдаються до деталей з натуральних каменів.

Найбільш часто гарнітури в класичному стилі виготовляються з дуба, кедра, горіхового і вишневого дерев. Однак використання повністю натуральних елементів передбачає великі фінансові витрати, тому більш демократичні варіанти зазвичай лише імітують перераховані вище варіанти.

4. Велика увага при оформленні приміщення звертається на підбір освітлювальних приладів. Зрозуміло, що сучасні пластикові і схожі з ними люстри до такого стилю абсолютно не підходять.

З обережністю потрібно підходити і до впровадження точкового освітлення – це функціонально, але може порушити єдність стилю приміщення.

5. Найчастіше класика не передбачає великої кількості дрібних деталей-не повинно бути відчуття перевантаженості. Однак доречні і відповідні до загальної колористики предмети інтер'єру стануть хорошим придбанням навіть для такого приміщення.

Важливо! посуд в класичній кухні повинна відповідати загальному дизайну, тому краще зупинити вибір на порцелянових або керамічних предметах єдиного оформлення.

Який колір вибрати?

Колірне рішення такої кухні найчастіше передбачає використання монохромних тонів. В інтер'єрі присутні два - три кольори, при цьому яскраві, неонові і кидаються в очі відтінки повністю виключається.

Завдяки цьому класика ніколи не дратує погляд і не набридає. Розглянемо більш детально можливі колірні палітри.

Світлі класичні кухні

Даний варіант популярний у всі часи і, відповідно, ніколи не виходить з моди. Класична кухня рідко оформляється в білому кольорі - він не володіє властивістю благородства, яке притаманне класичному стилю.

краще вибирати з пастельній палітри: Колір ванілі або карамелі, відтінки капучино і слонової кістки , а також молочний, кремовий, пшеничний кольору – все це стане відмінним рішенням для колорування.

Рідше використовують дуже світлі відтінки блакитного і рожевого. Перевага пастельних відтінків не тільки в попаданні під стилістику, але і хорошою сполучуваності між собою. Добрими вкрапленнями в світлу кухню стануть позолочені і посріблені деталі.

Вибираючи для оформлення світлі тони, потрібно мати на увазі їх Візуальні властивості: вони розширюють простір і полегшують його, тому краще підходять для невеликих приміщень.

У зворотному випадку перевагу краще віддати темним відтінкам, які, навпаки, візуально зменшують і «збирають» простір.

Класичні кухні в темних тонах

Серед темних відтінків найбільш часто в оформленні використовуються відтінки коричневого. Іноді також можна зустріти темно-сірі і темно-сині тони.

Чорний колір є одним з можливих рішень, проте тільки в поєднанні з іншими відтінками, інакше інтер'єр з класичного перетвориться в готичний.

Темні кольори завжди виглядають виграшно і благородно, тому подібна колірна палітра вдало впишеться в класичний інтер'єр.

При створенні дизайну можна використовувати контрастні кольори, тобто поєднувати темні і світлі відтінки, перераховані вище. Головне, як уже зазначалося раніше, не додавати занадто яскраві деталі, що вибиваються із загальної концепції.

З'єднання бежевого і коричневого завжди було найбільш вдалим варіантом для оформлення кухні, і ця тенденція справедлива на сьогоднішній день.

Завдяки тому, що дані кольори мають велику кількість відтінків, які вдало поєднуються між собою, перед дизайнерами відкривається безмежний простір для фантазії, який при грамотному підборі тонів здатний вилитися в стильну і витончену класичну кухню.

Колір дерева при оформленні класичної кухні

Вище розглядалися світлі і темні відтінки без прив'язки до матеріалів, однак для кухонного гарнітура саме дерево-ідеальний варіант оформлення .

Тому описані вище кольору і правила їх використання найбільш виграшно виглядатимуть в разі, коли значна частина деталей інтер'єру виконана з дерева (або оформлена під нього).

Крім гарнітура, до них відноситься меблі (стіл, стільці і т.д.), а також підлога – найкращим варіантом для нього стане паркет. В цілому, саме колір дерева-це найкраще рішення для класики.

Маленька кухня в класичному стилі

При розробці проекту невеликого кухонного приміщення найбільшу важливість має функціональність кожної деталі інтер'єру. Класика дозволяє поєднати красу і ергономічність, тому така стилістика цілком може використовуватися для оформлення кухні з маленькою площею.

В даному випадку варто дотримуватися наступних порад:

  • Віддавайте перевагу світлим відтінкам, які дозволять візуально збільшити простір і уникнути відчуття захаращеності.
  • Зверніть увагу на кутові малогабаритні кухні – це ідеальний варіант з точки зору поєднання функціональності і стилю. На сьогоднішній день на ринку існує величезний асортимент таких гарнітурів, особливо російських виробників, тому навіть найвимогливіший покупець зможе знайти меблі собі до душі.
  • Приділіть особливу увагу правильному підбору освітлення – маленька кухня обов'язково повинна бути світлою, це запорука теплоти і затишку.
  • Уникайте важких деталей – об'ємних штор, великих світильників, масивних меблів. Все повинно бути пропорційно – розмір кухні повинен відповідати розміру деталей інтер'єру.

Дотримуючись цих правил, можна створити ідеальну класичну кухню навіть в невеликому приміщенні.

Великі кухні

Кухонне приміщення великої площі – це саме те, що дозволить втілити початкові канони класичного стилю. Класика асоціюється у багатьох з розкішшю, великою кількістю масивних деталей – і це близько до істини.

Звичайно, все це повинно мати суворе функціональне призначення, адже кухня, в першу чергу, це обіднє і робоче приміщення, проте у великій кімнаті можна знайти місце і функціональним, і декоративним предметам.

Оформлення великої кухні знаходиться в тісній залежності від бюджету. При готовності до великих витрат Класика можна постати в її споконвічному розумінні – меблі зі справжнього дерева, кришталеві люстри в вінтажному стилі, вбудована техніка, натуральний ламінат і порцеляновий посуд – навряд чи подібна кухня залишить когось байдужим.

Однак і при менших витратах класична кухня може виглядати елегантно – замінники натуральних матеріалів на сьогоднішній день досить складно відрізнити від оригіналу непрофесійним поглядом.

Крім того, Класика може бути не тільки розкішною, але і стриманою – відсутність люстри з кришталю точно не залишить приміщення безликим, а ось грамотно підібрані меблі та аксесуари дозволять підкреслити вишукану простоту класичного стилю.

Підсумовуючи, можна сказати, що класика стане хорошим вибором для кухні будь-якого розміру. При цьому вона не має жорстких кордонів, тому кожен дизайнер може створити своє трактування класичної кухні, яка буде включати в себе всі її переваги – стиль, комфортабельність і затишок.

І, звичайно, ще один безсумнівний плюс в тому, що така кухня може служити дуже довго час і при цьому не втрачати свою актуальність.

Якщо вам цікавий класичний стиль, ви можете подивитися нашу фотогалерею де представлено 140+ фото кухонь в класичному стилі від професійних дизайнерів.

Зараз читають
Дизайн кухні в стилі шале: 50+ фото прикладів
Дизайн кухні в стилі шале: 50+ фото прикладів
Дизайн кухні в стилі шале. Основні правила оформлення, практичні поради, ...
Кухня в стилі лофт: 50+ фото прикладів дизайну сучасної кухні
Кухня в стилі лофт: 50+ фото прикладів дизайну сучасної кухні
Дизайн кухні в стилі лофт, плюси і мінуси, основні особливості оформленн ...
Мікрохвильовка на кухні: варіанти розміщення, реальні фото
Мікрохвильовка на кухні: варіанти розміщення, реальні фото
Дізнайтеся куди можна поставити мікрохвильовку на кухні, що б при цьому ...
Новое youtube видео