Назад
Дизайн кухні 10 кв.метрів: можливі варіанти планування, 100+ реальних фото

Навигация по разделу

Так вже складається в нашому житті, що на кухні ми проводимо дуже багато часу – не тому, що любимо готувати або їмо нескінченно, а тому що там зручніше і затишніше. Наші кухні стали виконувати комбіновану функцію кухня + їдальня, кухня + бар, кухня + Вітальня.

Ось чому дизайн кухонної території настільки важливий для нас. Домігшись багатофункціональності, ми радіємо, як діти.

Кухня в 10 квадратів ідеальний варіант, щоб розмістити на її площі практично все необхідне. Якщо ж її дизайн розробити "аби як", то добрий відсоток корисної площі буде втрачено, про комфорт і функціональності доведеться забути.

Кутове планування кухні площею 10 кв. м

Мабуть, найпоширеніша планування, що дозволяє розумно розташувати меблі і техніку зі зручним доступом до кожного предмету інтер'єру. кутове розташування дозволить заощадити і без того вражаюче простір за рахунок осередку кухонних елементів всередині кута і уздовж суміжних стін.

Меблі . Трикутник площею 10 кв. м передбачає довжини сторін 4 і 5 м (якщо внутрішнє з'єднання 90 градусів), а тому сюди проситься острівна планування з технікою і робочими поверхнями уздовж стін і обіднім столом , винесеним в центр.

У кутку розмістіть круглу раковину, тільки нехай у тумби буде фронтальна дверцята і сходяться під прямим кутом задні стінки. Банальний підхід до мийки з кута надзвичайно не зручний, в чому ви дуже скоро переконаєтеся.

Не розташовуйте прямо впритул варильну плиту – сусідство води і відкритого газу (електрики) доставляє незручність і роздратування. А ось посудомийній машині тут саме місце.

Холодильник нехай обмежує площу кухонного кута, з іншого боку з тією ж функцією прекрасно впорається колонка/пенал або стелаж тієї ж висоти, що і холодильник.

Полки при кутовий плануванні розташовуйте на одному рівні, інакше гармонія кута буде втрачена. Чи не практичними будуть і відкриті полиці, але вельми ефектні ближче до кута полиці зі скляними дверцятами.

Полку над мийкою повинна мати фронтальну поверхню, як і мийна тумба, що дозволить витримати стильове рішення.

Освітлення . Кутовий простір завжди затемнено в будь-якій кімнаті, а тому підсвічування по нижній поверхні полиць буде найоптимальнішою. Над обіднім столом дуже доречна підвісна люстра (світильник) з низькою посадкою.

Важливо! відмовтеся від кутового дивана в 10-метровій кутовій кухні. Краще займіть простір стильною мийкою з фронтальними дверцятами і аналогічною полицею – куточок виявиться зрізаним, приміщення стане елегантніше, затишніше і тепліше.

Ось деякі варіанти кутовий планування кухні 10 кв.метрів.

Ще більше фото кухонь кутовий планування можна подивитися в нашій Фотогалерея .

Квадратна 10-метрова кухня

Квадрат 10-метрової площею допускає більший розбіг фантазії, ніж трикутник. Хоча довжина використовуваних стін має меншу протяжність, гармонію в квадраті тієї ж площі створити простіше.

Додатковий стильовий бонус квадрата – кілька кутів, кожен з яких можна обіграти по-своєму, не порушуючи загального ключа.

Меблі . Дотримуйтеся того ж правила при розміщенні мийки: кутове положення з фронтальною панеллю тумби згладить кути і додасть м'якість обстановці.

Якщо ви вирішили використовувати прямокутну стикування, то змістите саму чашу трохи правіше або лівіше: кутовий підхід до раковини скоро набридне і почне дратувати, що обумовлено психологією.

У самому кутку можна розмістити дуже симпатичну маленьку підвісну сушку, якої цілком достатньо, якщо Ви користуєтеся посудомийній машиною.

Зрештою, сушка призначена не для зберігання посуду, а лише для обсушування. Полку над сушінням повинна повторювати контури нижньої частини: якщо Фронтальна панель, то і там, і там.

Один з кутів (ближче до вікна) може займати елегантний обідній стіл без гострих кутів. Положення столу біля вікна більш гармонійно і не вимагає додаткового освітлення в денні години.

Розташування біля вікна мийки не прикрасить приміщення, а скоріше додасть кухні Провінційний вид. Острівне положення столу на квадратній 10-метровій площі вельми спірно.

Математика нам на допомогу: у такого квадрата приблизно 3-метрові сторони, так що зайняте столом майже весь внутрішній простір створює дуже сумнівне зручність.

Холодильник краще поставити ближче до дверей. Таким чином ви окреслите межі квадрата і не «з'їсте» жодного сантиметра продуктивної площі.

Не заганяйте в кут плиту. Найкраще місце для неї-через одну секцію від мийки або через одну секцію від вікна (вікно по ліву руку).

Освітлення . У квадраті важлива підсвічування робочих кутів і серединне освітлення. Освітлення робочих поверхонь, плити і мийки можна забезпечити світильниками під полицями або уздовж стін.

Стельова люстра повинна відповідати дизайну. Якщо стіл стоїть ближче до кута біля вікна, то дуже «затишно» використовувати настінний світильник в тому ж стилі, що і стельова люстра.

Важливо! стельові люстри в стилі хай-тек мають поворотні лампи. Розгорнувши їх в напрямку кутів, ви забезпечите підсвічування всім 4 темних місцях кухонного квадрата. Такий же світильник з поворотними лампами дуже ефектний в настінному виконанні.

Кухня-вітальня 10 кв. м

Кухня-їдальня, кухня-бар, кухня-вітальня - три квітки одного букета. Всі ці терміни застосовні до квартир «студіо» або до приватних будинків. Приміщення, сплановане таким чином, вимагає обмеження безпосереднього кухонного простору за допомогою барної стійки будь-якої конфігурації.

Потужний витяжка над плитою в даному випадку життєво необхідна – в іншому випадку в житловій/обідній частині постійно будуть витати запахи їжі, що, погодьтеся, не додає комфорту.

Меблі . Обмеживши кухонний ділянку барною стійкою , ви створите умовний квадрат або прямокутник з двома «уявно-символічними» стінами.

Функціонально будуть використовуватися тільки дві реальні стикуються стіни, а тому рекомендації по кутовому розміщенню меблів тут будуть дуже доречні.

Для подібного «харчоблоку» площею 10 метрів дуже вірним дизайнерським рішенням стануть різнорівневі полиці, які створять ефект руху повітря.

Не варто захоплюватися відкритими полицями. Вони стануть універсальними збирачами пилу і кухонного жиру. Краще використовувати частково засклені стелажі-дещо інше освітлення подібної кухні змусить скло бликовать, що дасть можливість візуально окреслити рамки кухонної території.

Роль обіднього столу покладається на барну стійку. Посадка людей під час їжі по обидві сторони барної стійки розташовує до душевного спілкування.

Освітлення . З огляду на специфіку кухні-вітальні, серединне стельове освітлення для неї не потрібно. У ній досить закріпити довгі лампи під полицями і красиво оформити підсвічування на верхній панелі по центральній лінії барної стійки .

Над плитою передбачено освітлення в витяжному блоці. Освітити простір для миття посуду можна декоративним світильником, прикріпленим до верхньої полиці.

Дизайн кухні 10 кв. м з балконом

Планування подібного кухонного приміщення, як правило, має прямокутну форму з балконом в торцевій частині.

Невелика відстань між бічними стінами і балконні двері в торці не дозволяють розмістити обідній стіл посередині, тому його присувають до стіни ближче до балкону, а то і зовсім розташовують на балконних території, якщо дозволяє площа і вироблено якісне скління і утеплення.

Меблі. у витягнутій кухні з балконом меблі розподіляється уздовж бічних стін в дві лінії. При такому плануванні дуже доречна вбудована техніка, в окремих випадках розташована в кілька ярусів, що не справляє враження купчастості і виглядає досить органічно: наприклад, посудомийна машина + Сучасний гриль + мікрохвильовка.

У кухні з балконом доречні відкриті полиці і стелажі, але їх не повинно бути занадто багато, тому що місце, де готують їжу, все ж відрізняється підвищеною забрудненістю.

Закриті або скляні полиці і рівень їх розміщення на стінах буде відповідати обраному стилю. У подовженій кімнаті з балконом розташування мийки і плити зазвичай в середній частині.

Оригінально виглядає їх постановка у різних стін один проти одного. У кутку при вході в кухню саме місце холодильним і морозильним камерам, які тим самим як би «задають тон» стильовому втіленню ідеї.

Освітлення. у подібному приміщенні особливу увагу слід приділити стельових ламп. Якщо кімната сильно витягнута, то їх може бути і дві.

Дуже важлива додаткова стінна підсвічування в районі обіднього столу і на балконі. До слова, якщо балкон не використовується як обідня зона, то там доречний диван з множинними азіатськими подушками, що створить чудові умови для відпочинку і розслаблення.

Отже, 10-метрова кухня дає простір фантазії і дозволяє втілити в життя досить сміливі дизайнерські ідеї на будь-якому геометричному просторі: будь то трикутник, квадрат, пенал з балконом або ж умовно обгороджену ділянку, поєднаний з їдальнею або вітальнею. 10 метрів – не так вже й мало.

Якщо поставити собі за мету, то можна навіть заощадити і візуально розширити простір і перетворити вашу кашоварню в цукерку. При цьому вона навіть виграє від такої «економії». Грамотно обраний стиль виконання допоможе бездоганно розставити акценти і підкреслити естетику

Кухня 10 кв. метрів &8212; реальні фото

Можливо Вам буде цікава наша фотогалерея де представлено 220 + фото прикладів красивої кухні від професійних дизайнерів .

 

Зараз читають
Біла кухня з дерев'яною стільницею: 60+ фото прикладів
Біла кухня з дерев'яною стільницею: 60+ фото прикладів
Дизайн білої кухні з дерев'яною стільницею. Вибір кольору стільниці і фа ...
Біло-зелена кухня: 60+ фото прикладів, правила поєднання білого і зеленого кольору
Біло-зелена кухня: 60+ фото прикладів, правила поєднання білого і зеленого кольору
Дизайн кухні в біло - зеленому кольорі. Правила поєднання білого і зелен ...
Скіналі для кухні: поради щодо вибору і 100+ реальних фото прикладів
Скіналі для кухні: поради щодо вибору і 100+ реальних фото прикладів
У цій статті ми детально розглянемо можливі варіанти дизайну скіналі для ...
Новое youtube видео