Назад
Кутова малогабаритна кухня: переваги і недоліки, особливості планування, реальні фото

Навигация по разделу

Площа кухні – основний критерій, від якого потрібно відштовхуватися при її плануванні. Для маленьких приміщень найкращим варіантом завжди було кутове розміщення меблів, яке дозволяє звільнити простір, не позбавляючи його при цьому функціональності.

З точки зору стилю і естетики така кухня також здатна задовольнити найвимогливіших дизайнерів – саме тому подібне планування користується заслуженою популярністю в сучасних квартирах.

Переваги і недоліки кутовий планування кухні

До безперечних переваг кутовий кухні відносяться:

  • Подібний гарнітур займає мало місця , що особливо актуально для багатоквартирних будинків старого зразка з мініатюрними кухонними зонами. Також малогабаритність стане плюсом для квартир-студій, які більш властиві сучасному будівництву.
  • Зручність при використанні: завдяки тому, що всі функціональні ланки приміщення знаходяться в максимальній близькості, створюється ергономічний ефект, який оцінить будь-яка господиня.
  • При кутовий плануванні гарнітур зазвичай включає в себе велику кількість шафок і ящиків (в тому числі навісних), які здатні вмістити всю необхідну кухонне начиння і приналежності – тому навіть в мініатюрному приміщенні буде можливість знайти кожної речі своє місце.
  • Найчастіше кутова кухня має Г-подібне планування, що дозволяє розділити приміщення на дві області – робочу і обідню зони. детальніше можна почитати тут .
  • Найчастіше кутовий кухонний гарнітур створюється під індивідуальні мірки, завдяки чому з'являється можливість максимально використовувати простір і вибрати тільки ті модулі, які найкращим чином задовольняють вашим потребам.

Крім описаних достоїнств, кутова планування має і недоліки:

  • Можуть виникнути труднощі безпосередньо з кутовим елементом гарнітура , особливо якщо є виступи, труби та інші «перешкоди». Зазвичай в ньому розміщують мийку , однак практика показує, що це не найзручніший варіант, особливо для людей з великою комплекцією.
  • Індивідуальне проектування часто значно збільшує вартість меблів , тому потрібно бути готовим до великих витрат, ніж при покупці звичайного гарнітура.
  • Невеликий недолік також полягає в тому, що часто лінії відкривання дверей і висувних ящиків перетинаються , і це може створити певні незручності, якщо на кухні працюють відразу кілька людей.

Незважаючи на описані незручності, переваги кутовий планування з лишком їх перекривають, саме тому така кухня не виходить з моди вже багато років.

Порада! невеликі кухонні приміщення найбільше поширені в Росії, тому саме російські виробники пропонують великий асортимент кутовий кухонних меблів &8212; даний факт потрібно мати на увазі при виборі деталей інтер'єру.

Як правильно підібрати колір для маленької кутової кухні

Як відомо, колір відіграє важливу роль при сприйнятті інтер'єру. Так як малогабаритні кухні найчастіше є частиною невеликого приміщення, при виборі колірного рішення краще віддати перевагу світлим тонам. Найбільшу популярність мають беж, сірий і молочний кольори.

Якщо хочеться яскравих фарб, то їх можна використовувати при декоруванні таких деталей, як штори , серветки, скатертини і т.д. – тобто правильно вибудовуючи взаємодія основного кольору і акцентів в інтер'єрі.

У кухнях кутовий планування добре виглядатимуть натуральні «дерев'яні» кольору. Однак тут також краще віддати перевагу світлим відтінкам, які візуально розширюють і полегшують приміщення.

Не варто забувати, що для правильного сприйняття кольору дуже важливо освітлення: тут кращим варіантом стане не велика люстра посередині, а розсіяні по приміщенню точкові світильники.

Порада! при плануванні освітлення зверніть увагу на можливість вбудувати світлодіодні лампи в навісні шафи – це дуже зручний варіант для робочої зони.

Барна стійка

Дуже часто частиною кутової кухні є барна стійка , причому вона може мати різне розташування і функціональне призначення. Найпопулярніший варіант-використання вузької барної стійки в якості продовження гарнітура, який з Г-образного перетворюється в П-подібний.

Також іноді бар розташовують посередині, проте це виправдано тільки в разі досить масштабного приміщення, інакше стійка буде створювати лише незручності.

Крім того, можна розмістити широку барну стійку окремо від гарнітура - в такому випадку вона повністю замінює звичайну обідню зону зі столом і стільцями.

Даний елемент інтер'єру є ознакою гарного смаку і почуття стилю, проте не варто забувати, що в маленькій кухні найголовніше – функціональність, тому потрібно заздалегідь продумати, наскільки компактно впишеться барна стійка в дизайн, і чи не буде вона створювати незручностей при використанні приміщення за прямим призначенням.

Холодильник

Куди помістити холодильник при кутовий плануванні? Часто це питання ставить в глухий кут, адже в маленькому приміщенні для великої техніки місце знайти досить важко.

Існує кілька варіантів вирішення даної проблеми:

  • Невеликий вбудований холодильник в навісному або підлоговому положенні. Звичайно, така техніка не є дуже місткою, проте відмінно підійде для самих маленьких приміщень.
  • Кутовий холодильник – його не часто зустрінеш на практиці, проте з точки зору функціональності і стилю така вбудована техніка дасть фору багатьом іншим варіантам, в тому числі з точки зору стилю. Єдиний мінус-такий холодильник, швидше за все, доведеться замовляти за індивідуальними мірками, що може значно збільшити його вартість.
  • Найпоширеніший варіант – стандартний холодильник в одному з кінців кухонного гарнітура: підійде у всіх випадках, головне, щоб це дозволяла площа приміщення.

При розміщенні холодильника завжди потрібно враховувати правило трикутника: мийка повинна знаходитися між холодильником і плитою, причому між кожним з трьох елементів повинна бути хоча б одна стільниця - таке розташування є максимально зручним і функціональним.

Меблі

Вибір малогабаритних кухонних меблів на сьогоднішній день дуже широкий. Варто мати на увазі, що розміри меблів повинні відповідати загальним габаритам приміщення: краще віддати перевагу маленьким або середнім модулів прямокутної форми, інакше існує ризик зайвого нагромадження простору.

Що стосується дверцят, найкращим чином в таку кухню впишуться відкидні і складні варіанти.

Крім того, можна звернути увагу на відкриті полиці, які не поступаються в зручності закритим, але додають дизайну оригінальність.

При виборі меблів варто звернути увагу на прийом, який здатний візуально збільшити стелі і розширити простір – це використання вузьких шаф-пеналів.

Для тих же цілей добре підходять ящики і шафи на високих ніжках, які до того ж зручні при прибиранні приміщення.

Що стосується облаштування обідньої зони, то для маленької кухні найкраще підходить круглий стіл і табурети, які також сприятимуть візуальному розширенню кухні.

Якщо приміщення має зовсім маленькі розміри, можна звернути увагу на складні столи і стільці &8212; благо, на сьогоднішній день існує велика різноманітність подібних меблів, і навіть такий варіант може виглядати стильно і дорого.

Кутова кухня: нюанси планування

При плануванні малогабаритної кухні потрібно звернути увагу на наступні важливі нюанси:

  • Кутова кухня може бути будь-якого стилю, і при цьому не втратить краси і функціональності. Однак на практиці найбільш простий, елегантний і зручний варіант – це класичний стиль.
  • Економія не повинна бути головним критерієм при виборі кухонного гарнітура – дешеві матеріали під впливом вологи і зміни температури прийдуть в непридатність вже через пару років. якщо зайві турботи і переплата вас не приваблюють, краще відразу поставитися серйозно до питання вибору меблів, в тому числі з точки зору фінансів.
  • На маленькій кухні особливу цінність набувають ергономічні деталі: розкладні стільниці, викочуються ящики і інші «чудеса» сучасного меблевого мистецтва значно спростять життя господарів.
  • Незамінний елемент малогабаритного кухонного приміщення – це Рейлінг. Він являє собою трубу або рейку, яка кріпиться до стіни і дозволяє підвісити численні кухонне приладдя (наприклад, ополоник, шумівка та ін.). Безсумнівна перевага цього пристосування в тому, що його можна спорудити власними силами.

В цілому, при плануванні малогабаритної кутовий кухні потрібно звертати особливу увагу на сполучуваність окремих елементів і можливість забезпечити приміщення корисними деталями, проте головне – не перестаратися, інакше можна домогтися зворотного ефекту.

Підводячи підсумок, можна зробити наступний висновок: навіть невелике кухонне приміщення здатне стати повноцінним функціональним робочим місцем для господині, і при цьому не втратити красу і стиль, якщо використовувати малогабаритну кутову меблі, вибір якої на сьогоднішній день практично не обмежений.

Кутова малогабаритна кухня фото

Зараз читають
Арка на кухні: гідна заміна дверей (50 реальних фото)
Арка на кухні: гідна заміна дверей (50 реальних фото)
Вибираємо форму арки і матеріал. Порівняння дверей і арки: що краще? Пок ...
Новое youtube видео