Синій колір входить в палітру улюблених тонів багатьох людей, так як викликає приємні асоціації з теплим морем і небесної синявою. Якщо ви також належите до числа любителів синього, то при ремонті напевно задумаєтеся над його використанням в інтер'єрі квартири.
Чи варто оформляти кухонне приміщення в подібних тонах, в якій кількості і які поєднання можна використовувати – розповімо про все по порядку.
Синя кухня: переваги і недоліки
Почнемо з позитивних аспектів використання даного кольору в інтер'єрі:
- Синій надає заспокійливу і заспокійливу дію.
- З фізіологічної точки зору він відомий тим, що сприяє зниженню артеріального тиску.
- Справляє враження благородства і строгості.
- Може візуально подовжити і звузити приміщення, надати свіжість інтер'єру.
- Відмінно підходить для середземноморського і скандинавського стилів, ампіру і арт-деко.
Однак разом з достоїнствами, Синява, особливо при використанні на кухні, може мати значні недоліки, в тому числі:
- Найголовніший недолік цього кольору в тому, що він сприяє зниженню апетиту. Звичайно, на цей факт можна дивитися з різних сторін: для тих, хто піклується про свою вагу, така властивість виявиться навіть корисним.
- Також не варто забувати, що синій відноситься до холодної палітрі, тому в зимову пору на такій кухні навряд чи буде тепло і затишно.
- Для темних приміщень, в яких мало природного світла, цей колір може стати вироком: він обтяжить меблі і зробить кухню холодної і незатишною.
- Занадто простора кухня в такому колірному рішенні стане здаватися ще більше, що може викликати відчуття порожнечі і знову ж позбавити затишку.
Таким чином, не всі недоліки синіх фарб компенсуються достоїнствами, тому перед використанням цього кольору в якості основного на кухні потрібно добре подумати.
Відтінки синього кольору
Синій колір досить різноманітний, проте всі його відтінки можна умовно поділити на світлі і темні. Перерахована вище особливість надавати приміщенню похмурість особливо властива темним відтінкам. Однак просторим і добре освітленим приміщенням темно-синій додасть благородства.
Що стосується світлих відтінків, то вони менш вимогливі до площі і освітленості кухні, але саме світлі відтінки є найхолоднішими. В цілому, вирішення питання про те, які відтінки краще використовувати в інтер'єрі, повністю залежить від інших фарб, які присутні на кухні.
Скільки синього має бути на кухні?
Щоб уникнути перерахованих вище недоліків синяви, використовувати її краще не в якості основного кольору, а акценту, який додасть ту саму свіжість, яка згадувалася в якості переваги даного кольору.
Сині фарби можна використовувати в наступних деталях:
- Посуд, штори , кухонний фартух або фасад гарнітура .
- Одна зі стін – що посприяє візуальному витягуванню приміщення.
- Темно-синій також відмінно підійде для оформлення стільниці .
Якщо ж ви вирішили використовувати синій в якості основного кольору на кухні, то краще поєднувати його з теплою палітрою, що дозволить компенсувати деякі мінуси. Поговоримо докладніше про можливі поєднаннях кольорів при оформленні кухні.
Поєднання кольорів
Синій і білий
Поєднання синіх і білих фарб широко використовується в інтер'єрах морської тематики. Білий відмінно доповнить синяву, при цьому краще, якщо жоден з кольорів не буде домінувати або білого буде більше.
Однак обидва кольори є досить холодними, тому краще додати до цієї пари теплі і яскраві акценти – наприклад, жовті або помаранчеві. Білий буде добре поєднуватися і зі світлими, і з темними відтінками, тому його сміливо можна назвати одним з кращих компаньйонів синяви.
Порада! синій і білий дуже добре виглядатимуть при створенні етнічних мотивів – наприклад, гжелі.
Синій і жовтий
Синій і жовтий – це те саме розведення холодних фарб теплою палітрою, про який говорилося раніше. І хоча дані кольори є протилежними в гамі, їх спільне використання найчастіше є успішним.
Така контрастна кухня також може використовуватися при створенні інтер'єру морської тематики, якщо вибрати світлі відтінки жовтого і насичені відтінки синього.
Крім того, синій добре доповнять пісочні відтінки жовтого. В цілому, при правильному підборі відтінків і елементів дизайну дане поєднання буде дуже вдалим.
Синій і помаранчевий
За ефектом синьо-Помаранчевий дуже близький до описаного вище поєднанню фарб. Однак на практиці іменного поєднання синього і оранжевого зустрічається найчастіше: багато в чому завдяки тому, що сонячність і життєрадісність, які властиві помаранчевого, добре скрашують холод і відстороненість синього.
Одним з можливих колірних рішень є оформлення стін в світлих відтінках, кухонного гарнітура в темно-синьому, а столу і стільців або дивана – в яскравому помаранчевому.
Але це поєднання вимагає дуже уважного ставлення до відтінків і ретельного підбору кожної деталі інтер'єру, тому буде потрібно чимало часу і зусиль, щоб створити ідеальний дизайн кухонного приміщення.
Синій і бежевий
Бежевий колір відомий як один з найбільш універсальних, тому в його гарній сполучуваності з синім можна не сумніватися.
Будучи чимось середнім між холодним білим і теплими жовтим і помаранчевим, беж вбирає в себе всі описані вище переваги: додає в інтер'єр теплоти і затишку, підтримує благородство синього. велика кількість відтінків бежевого кольору робить доступним різноманітні поєднання.
При поєднанні бежевого і синього найчастіше основним кольором є перший, другий же може бути присутнім в якості деталей: фасаду гарнітура, фартуха, фіранок, стільниці і т. д.
Краще, якщо бежевого в оформленні інтер'єру буде більше, ніж синього – це дозволить уникнути холоду і похмурості кухні.
Синій і сірий
Для створення стриманого і елегантного дизайну сіро-синє поєднання підходить ідеально. Добре підходять один одному такі відтінки, як лаванда і срібло, насичений синій і класичний сірий, ніжно-бузковий і перловий.
Варто застерегти від оформлення кухні тільки в такій колірній гамі: без теплих відтінків ризик виникнення відчуття холоду і незатишності занадто великий.
Синьо-сіра кухня найчастіше відповідає сучасному стилю, хоча цілком може використовуватися і в класичних інтер'єрах. Найчастіше синій застосовується в якості кольору гарнітура, а Сірий у всіх інших деталях.
Порада! серед відтінків сірого особливо хорошим компаньйоном синього є металік: дане поєднання найбільш вдало впишеться в приміщення, що знаходяться на південній, теплій стороні.
Синій і чорний
Поєднуючи сині і чорні тони, великий ризик «потонути» в похмурості кухонного приміщення. Так як самі по собі ці кольори добре поєднуються, можна використовувати їх в якості акцентів на світлій, наприклад, бежевій кухні.
Наприклад, чорний фартух і синьо-білий гарнітур при загальному світлому оформленні стін можуть стати гарною ідеєю для оформлення кухні. В цілому, поєднання чорного і синього не є кращим варіантом для їдальні, проте зарахувати його до однозначно невдалим також не можна.
Синій і дерево
Будучи в якійсь мірі відтінком коричневого, дерево є одним з кращих компаньйонів синяви. Таке поєднання може використовуватися в кухнях будь-якого стилю і виконання: дерево буде добре виглядати в якості практично будь-якої деталі інтер'єру.
Світле дерево в поєднанні з синім зможе створити морський дизайн їдальні, темне підійде для класики. Краще, якщо колір дерева буде присутній на кухні в тій же кількості, що і синій, а доповнять дану пару будь – які з перерахованих вище відтінків: Сірий, Чорний, бежевий або жовтий-всі вони добре підходять до натуральності дерева і свіжості синього.
Підводячи підсумок, можна сказати, що синій колір може бути як основним в інтер'єрі кухні, так і додатковим, головне, щоб приміщення не було монотонним.
Вище вже були перераховані всі переваги і недоліки синяви, з яких можна зробити єдиний висновок: якщо враховувати всі нюанси і особливості візуального і психологічного впливу, то синій можна сміливо використовувати при створенні дизайну кухні вашої мрії.