Назад
Ванна кімната в класичному стилі: 130+ реальних фото прикладів

Навигация по разделу

Класичний стиль навряд чи колись втратить актуальність, його можна використовувати в інтер'єрах різного призначення, включаючи ванну кімнату. Він надає піднесений вигляд звичайним речам, вписується в затишні куточки будинків. З оформленням ванної кімнати на класичний манер можуть виникнути складності, що пояснюється специфікою приміщення. Але аристократичний вигляд варто витрачених зусиль.

Основні ознаки класичного стилю у ванній кімнаті

Класика далеко не завжди означає розкіш і помпезність, велика кількість декору і громіздких предметів обстановки. У цього поняття налічується кілька інтерпретацій. Класика нерідко продовжує античні традиції, є також сучасна варіація.

Дизайнерами виділяється кілька спільних рис цього напрямку. Воно добре адаптується до особливостей конкретного приміщення, здатне уживатися з інноваційними технологіями. При цьому класичний стиль не втрачає своєї величності і витонченості. У нього немає чітких меж, що може створювати труднощі в реалізації проекту. Зате цей напрямок відкриває масу можливостей для польоту фантазії.

Щоб отримати бажаний вигляд, необхідно дотримуватися ключових канонів стилю. Вони пов'язані з плануванням. У приміщенні неодмінно повинні бути координаційні центри, мова йде про об'єкти, навколо яких формується композиція.

Для реалізації класичного стилю потрібен простір. Цьому напрямку властива чітка симетрія і геометрія, що проглядається в монолітності предметного ансамблю. Інтер'єрні форми повинні бути правильними.

У приміщенні присутні кілька світлових джерел – це вимога прийшло з сімнадцятого століття, в ті часи яскравих світильників не існувало. У випадку з ванною кімнатою ця умова дотримуватися необов'язково. Якщо в приміщенні є вікно, одного джерела світла буде достатньо.

Класичний інтер'єр складно уявити без добротної меблювання, обробки поверхонь, виконаної за допомогою натуральних матеріалів. Головне-пам'ятати, що у ванній кімнаті панує висока вологість, негативно впливає на деревину і мармур. Доведеться подбати про їх захист. Багато власників будинків і квартир жертвують естетикою в ім'я практичності.

Канони класичного стилю відрізняються простою, але з облаштуванням інтер'єру ванної нерідко виникають складнощі. Подібний нюанс не завадить створенню презентабельного дизайну.

В обробці переважають переважно світлі, кремові відтінки, які підкреслюють елегантність обстановки.

Класичні інтер'єри відрізняються лаконічністю, але в них неодмінно є витончені деталі, якими декоровані меблі і поверхні.

Оздоблювальні матеріали

Якість матеріалів обов'язково має бути високим – це дозволить виконати довговічний ремонт. Дизайн потрібно ретельно продумати, зробивши акцент на практичності.

В якості підлогового покриття застосовується деревина або мармур. У ванній майже всі поверхні будуть контактувати з вологою. Звичайний дерев'яна підлога в таких умовах прослужить недовго. Декоративний камінь використовується в рідкісних випадках, що пояснюється його високою вартістю. Найчастіше перевага віддається керамічній плитці з текстурою, що імітує канонічні покриття.

У великих приміщеннях допускається комбінація декількох матеріалів, наприклад, плитки навколо ванної і шпалер з флористичним малюнком поблизу зони відпочинку. Паперові види відклеюються швидко, а ось вінілові чудово справляються з поставленим завданням.

Щоб інтер'єр санвузла виглядав більш лаконічно, можна обмежитися звичайною фарбуванням. Ефектно виглядає декор стінових поверхонь у вигляді ліпнини і молдингів.

Стелі надають гладкість за рахунок штукатурення, фарбують в світлий колір. Подібне рішення сприяє врівноваженню» строкатого " оформлення, зоровому підйому низьких стін.

Натяжні полотна на основі ПВХ-плівки також доречно використовувати, але не завжди. Так чинять, якщо є потреба в маскуванні недоліків поверхні. Вони забезпечують її захист від вологи і вогкості. Натяжними полотнами користуються для отримання стель, що складаються з декількох рівнів.

Складніше монтувати вироби з гіпсокартону, але вони більш пластичні і істотно збільшують дизайнерські можливості.

Меблі та сантехніка

Головним інтер'єрним елементом виступає ванна. Суворі обмеження в її декорі відсутні, але класична білосніжна ємність на прикрашених різьбленням ніжках, буде виглядати максимально гармонійно. Можна помістити її в центр планування.

Допускаються експерименти з кольором і формою. Багато хто віддає перевагу практичному акрилу. Мармурові та мідні купелі також вписуються в класику, але їх частіше виготовляють на замовлення.

В інтер'єрі класичної ванної може бути не тільки купіль, але і душова кабінка. У продажу можна відшукати презентабельні вітражні огорожі, а також стандартні двері зі скла. Головне, щоб в очі не кидалися Сучасні сантехнічні деталі.

Ванну можна встановити як по центру кімнати, так і в еркері. Іноді застосовується подіум. Джакузі в класичному інтер'єрі місце також знайдеться.

У просторій ванній кімнаті можна встановити дві однакових раковини. Вони не тільки посприяють підвищенню функціональності інтер'єру, але і допоможуть у створенні бажаної симетрії, як того вимагає Стилістика. Їх розташовують навпроти один одного або поруч.

Для скромних за розміром приміщень зазвичай вибирають накладні раковини овальної форми з тумбою. Особливо розкішно виглядають порцелянові вироби, розписані зсередини.

Найпопулярнішою моделлю раковини вважається «тюльпан», з ніжкою, схожою на колону.

В автентичній ванній кімнаті можна не тільки водні процедури приймати, деякі власники будинків і квартир розташовують там унітаз. Для нього виділяється окрема зона, інакше цілісність композиції виявиться порушена.

При облаштуванні ванної кімнати потрібно враховувати її площу. Настінні ящики з поличками входять в обов'язковий меблевий набір. Дерев'яні об'єкти з класичними фасадами, ручками з металу, часто пофарбовані в благородний відтінок теж застосовуються.

Якщо ванна кімната простора, можна облаштувати зону для релаксу: встановити пуф, крісло, журнальний стіл, щоб можна було випити кухлик чаю після обмивання. Жінкам знадобиться міні-столик з дзеркалом, щоб була можливість оперативно навести красу. Тут доречно згадати, що спосіб життя аристократів був розміреним, вони виконували повсякденні справи неквапливо.

Кран в класичному інтер'єрі ванної рекомендується зробити «під старовину», він повинен мати фігурні вентилі. Бронзові предмети і вироби з нержавіючої сталі з покриттям, що імітує золото або срібло, також стануть вдалим рішенням.

Колір і декор

Декор в класичній ванній – це дрібні деталі і, звичайно, дзеркала. На одну зі стін варто повісити велике дзеркало в красивій різьблений рамі.

Що стосується кольорової палітри, то вона повинна бути спокійною, виглядати природно. Багато відтінки запозичують у природи. Це пов'язано з переважанням матеріалів і декоративними особливостями їх текстури. У загальній гамі можуть бути присутніми строкаті відтінки, вони служать акцентами, підкреслюють дизайн, але не є центром композиції.

Ванні кімнати в класичній стилістиці нерідко оформляють в білому кольорі. Це універсальне рішення, що надає приміщенню більш просторий вигляд. Монохромне світле оформлення при бажанні можна розбавити темними вкрапленнями.

Цікаво виглядає білосніжна ванна кімната в класичній стилістиці з великими віконними прорізами, які пропускають багато сонячного світла. У закритих приміщеннях білий колір допоможе уникнути ефекту "комірчини".

Класичну ванну кімнату можна декорувати і в бежевій палітрі. Домінуючим роблять молочний, пшеничний, горіховий або деревний відтінок.

Бежевий колір також чудово поєднується з іншими тонами, включаючи теплі. Їм можна оформити весь простір, підкресливши його благородний характер.

З класичним стилем добре поєднується синій колір. Він викликає стійкі асоціації з морською тематикою. Блакитна палітра в класичній стилістиці вселяє почуття спокою з умиротворенням. Потрібного ефекту вдається досягти за рахунок поєднання білого з темними синіми відтінками.

Іноді можна зустріти Приміщення, повністю витримані в блакитних тонах. Їх зазвичай використовують в обробці стінових поверхонь і меблювання, намагаючись урізноманітнити оформлення.

Сіра ванна кімната в класичній стилістиці багатьом здається нудною і «безликої». Уникнути подібного ефекту можна за допомогою гармонійних комбінацій (з блакитним, білим, бежевим). Поверхні з мармуру не будуть здаватися одноманітними, а глянець забезпечить глибину.

Оригінально виглядає інтер'єр ванної з контрастними акцентами. З ними оформлення точно не здасться тьмяним. Тут є місце контрастним вкрапленням, які м'яко вплітаються в загальний предметний ансамбль. Це можуть бути фіранки жовтого кольору, Червона купіль або деталі з позолотою. Головне, щоб ці акценти гармоніювали з основною гамою, не порушуючи гармонії.

Освітлення та аксесуари

Предмети декору для класичної ванній слід підбирати дуже ретельно. Роль аксесуарів грають рушники, килимки і, природно, штори. Останні не тільки приховують приміщення від сторонніх поглядів, а й сприяють створенню затишної атмосфери. Вікно у ванній можна закрити римськими або класичними шторами. Їх також можна використовувати для огорожі купелі.

Прикрасити ванну кімнату допоможуть картини, які захищені склом, оскільки умови далекі від музейних. Зате таке оформлення підсилює аристократичний дух.

Окрема увага приділяється аксесуарам за типом склянок для зубних щіток і мильниць. Подібні деталі складно помітити під час побіжного огляду, але саме вони надають інтер'єру завершений вигляд. Від застосування дешевих аксесуарів із пластику краще відмовитися.

Система освітлення ванної кімнати дуже важлива. Світло можна зробити багаторівневим, але ненав'язливим. Потрібний ефект досягається за рахунок точково розташованих світильників, що монтуються в підвісні стелі. Їх обов'язково розташовують над ванною і над дзеркалом.

Основним джерелом світла може служити красива люстра з кришталевими підвісками, прекрасно доповнює класичне оздоблення приміщення. Замість неї можна використовувати бра з тканинними абажурами, відкидають тіні на стіни.

Маленька ванна кімната в класичному стилі

Класичний дизайн рідко використовують для малогабаритних приміщень. Але, якщо є бажання, таке оформлення можна вдало інтегрувати в будь-яке планування. Для цього потрібно скористатися більш сучасним трактуванням.

Кращим натяком на розкіш є наявність в приміщенні матеріалів натурального походження. Маленьку ванну слід обставити якісної меблюванням, виконаної на основі дерева. У цей набір буде входити тільки найнеобхідніше. Слід подбати про компактну розстановці меблів.

Якщо ванна маленька, розміщувати ванну по центру небажано, краще поставити її впритул до стінки. З метою економії простору варто розглянути можливість її заміни стилізованої кабінкою для душа.

Місця зберігання розташовують на стінах, щоб вони не перешкоджали переміщенню.

Візуальному розширенню простору сприяють дзеркала, а також глянцеві поверхні.

У малогабаритних класичних ванних кімнатах слід використовувати світлі відтінки. Правильний підбір колірної гами, оздоблювальних матеріалів і меблів вирішить проблему обмеженого простору, допоможе раціонально все спланувати.

Класичні інтер'єри ванних кімнат виглядають статусно і привабливо, саме тому вони настільки популярні. Переваг у такого оздоблення більш ніж достатньо.

Зараз читають
Дизайн дуже маленької кухні (80+ реальних фото)
Дизайн дуже маленької кухні (80+ реальних фото)
Як облаштувати дуже маленьку кухню. Як вибрати колір і декор, техніку і ...
Рейкова стеля на кухні: 20+ реальних фото прикладів
Рейкова стеля на кухні: 20+ реальних фото прикладів
Як вибрати рейкова стеля для кухні. Різновиди, таблиця з плюсами і мінус ...
Навісні шафи для кухні: як вибрати матеріал, форму і розмір (реальні фото приклади)
Навісні шафи для кухні: як вибрати матеріал, форму і розмір (реальні фото приклади)
Як вибрати форму, матеріал і розмір навісних шаф для кухні. Корисні пора ...
Освітлення на кухні: як правильно організувати (110+ фото)
Освітлення на кухні: як правильно організувати (110+ фото)
Організація світла на кухні: загальний і декоративний світло, підсвічува ...
Новое youtube видео