Назад
Шпалери для вітальні: 100+ реальних фото прикладів

Навигация по разделу

Оформлення інтер'єру вітальні вимагає вдумливого підходу, адже в цій кімнаті домочадці проводять багато часу, приймають гостей. Обстановка повинна бути затишною, важливо продумати кожну деталь. Особливо відповідально потрібно підійти до вибору шпалер для стін.

Які шпалери вибрати для вітальні: загальні рекомендації

Є ряд загальних рекомендацій, яких слід дотримуватися при виборі шпалер у вітальню.

Увагу потрібно акцентувати:

  • На матеріалі виготовлення;
  • Колірній гамі;
  • Стилістиці інтер'єру.

Пріоритет рекомендується віддавати екологічно безпечним матеріалам. Ніяка економія не варто того, щоб шкодити здоров'ю. Краще вибирати дихаючі полотна, які не виділяють токсинів і не допускають перезволоження стін. У продажу можна відшукати шпалери, відразливі пил.

Не менш важливий зовнішній вигляд: значення має і колірна гамма, і фактура, і малюнок. Все повинно бути гармонійно, на етапі покупки потрібно переконатися у відсутності видимих дефектів. Якщо є сумніви у власних можливостях, для поклейки шпалер краще найняти професіоналів. Так потрібно чинити і в тому випадку, якщо на стінах багато нерівностей.

Експерти в області дизайну інтер'єрів рекомендують скласти план майбутнього ремонту. Потрібно заздалегідь продумати, що буде змінюватися в приміщенні, щоб потім не довелося переклеювати шпалери. Найчастіше обробку стін підбирають до вже існуючої обстановці: меблювання, штор, стельової облицюванні. Якщо трансформації будуть глобальними – це теж потрібно враховувати.

У вітальні з низькими стелями варто поклеїти шпалери з вертикальними смужками, вони візуально додадуть висоти стінок.

У кімнаті, яка погано висвітлюється, не варто застосовувати темну обробку. Якщо так вчинити, приміщення візуально зменшиться в розмірах і буде здаватися похмурим.

Для вітальні площею 16-18 кв.м підійдуть шпалери з невеликою рельєфністю. Вони хороші тим, що ловлять світлові переливи, формують перепади відтінків.

Полотна з блиском посприяють візуальному розширенню простору, головне – не перестаратися, інакше вітальня може перетворитися на подобу кінозалу.

Якого кольору вибрати шпалери для вітальні?

Одним з головних критеріїв вибору шпалер у вітальню вважають колір. Варіантів предостатньо. класичними відтінками вважають:

  • Бежевий;
  • Білосніжний;
  • Кремовий;
  • Слонової кістки.

Вони відмінно вписуються в різні інтер'єри. За допомогою світлих тонів можна скорегувати вигляд малогабаритних приміщень, візуально зробити їх просторіше. На тлі такого облицювання будуть виграшно виглядати елементи обстановки в будь-якому кольорі. Світлі тони в цьому плані досить уживчиви. Багато підбирають колір шпалер відповідно до індивідуальних переваг. Перерахуємо найпопулярніші варіанти, щоб було простіше визначитися.

Сірі шпалери

Не кожен власник будинку або квартири зважиться обклеїти стіни сірими шпалерами. Існує думка, що вони роблять інтер'єр нудним і навіть похмурим. Насправді за допомогою таких шпалер можна прикрасити вітальню. Існує безліч відтінків сірого, кожен з яких хороший по-своєму. Така обробка стін додасть інтер'єру вітальні сучасний вигляд.

Сірі шпалери найчастіше клеять в приміщеннях, витриманих в хай-тек-стилістиці.

Бежеві шпалери

При спогляданні бежевих шпалер іноді створюється враження, що вони вигоріли на сонці. Пісочні тони відмінно підходять для залу. Оздоблення стін, виконана в такій палітрі, буде добре гармоніювати з будь-якими меблями і шторами. Пастельні фарби зроблять кімнату візуально просторіше.

Бежеві шпалери підкорюють елегантністю, допомагають у створенні затишної обстановки. Їх можна поєднувати з обробкою з натурального дерева в будь-якій палітрі. Бежевий відмінно гармонує зі світлим блакитним, ніжним зеленим, білосніжними тонами.

На замітку! можна зробити колір підлоги трохи темніше, ніж стіни, це додасть додатковий затишок інтер'єру.

Білі шпалери

Білосніжні шпалери допоможуть домогтися візуального збільшення простору вітальні. Вони послужать хорошим фоном для яскравих декоративних елементів (без строкатих аксесуарів кімната буде виглядати стерильно). Контраст можна забезпечити за допомогою темного підлогового покриття або килима.

Стіни, оформлені в білому кольорі, наповнюють приміщення повітрям. Така обробка поєднується з будь-якими іншими відтінками. Головне, не застосовувати білі стіни в поєднанні з такою ж меблями, інакше приміщення буде виглядати як лікарняна палата.

Коричневі

Коричневий відтінок дуже популярний, адже з його допомогою легко створити затишок в приміщенні, зробити атмосферу гостинною.

Важливо! більшість коричневих відтінків виглядає важкувато, тому їх рекомендується застосовувати тільки в обробці просторих віталень.

Кімнату, оброблену в світло-коричневих тонах, не хочеться залишати. Правильний вибір відтінку наповнить приміщення теплом. Можна використовувати плавні переходи між шоколадним кольором, кавовим і молочним.

Для віталень, витриманих в класичному стилі, відмінно підходять шпалери з позолотою, що мають рельєфний візерунок.

Зелені

Зелений колір прекрасно підходить для оформлення стін у вітальні, він викликає виключно позитивні емоції. Оздоблення в такій гамі надає антистресову дію. Зелені шпалери можна поєднувати з синім, шоколадним, білосніжним, чорним і іншими відтінками в інтер'єрі. Можна додати червоних акцентів, щоб зробити декор більш виразним, освіжити приміщення.

Синій

Шпалери синього кольору заспокоюють і розслаблюють. При цьому потрібно враховувати, що вони заберуть частину природного освітлення. З цієї причини бажано застосовувати синій колір в комбінації з білосніжним, сірим, світлою деревиною. Він добре поєднується з жовтим і зеленим відтінками.

Бузкові

Бузкові шпалери часто використовують фрагментарно, але можна обклеїти ними і всі стіни. Особливо ефектно виглядають покриття з позолотою, вони надають інтер'єру елегантний вигляд. Шпалери в такій гамі асоціюються з ароматними бутонами і таїнством цвітіння. Можна спробувати скомбінувати кілька відтінків бузкового.

Чорні

Покриття для стін чорного кольору слід використовувати з обережністю і тільки фрагментарно, інакше приміщення стане похмурим. Їх часто комбінують з жовтим, синім і зеленим. Ними можна обклеювати не більше 1/4 площі стін в кімнаті.

Шпалери з квітами

Завжди будуть модними шпалери з квітковими візерунками. Раніше популярністю користувалися покриття з численними дрібними квіточками. Мода зазнала змін, тепер в моді більші принти, виразні бутони, які виглядають дуже реалістично. Стіни у вітальні можна обклеїти шпалерами з великими квітами, що комбінують в собі контрастні тони.

Для японського стилю відмінно підходять покриття із зображенням сакури. Перетворити кімнату допоможуть реалістичні фотошпалери. Така обробка сприяє створенню заспокійливого інтер'єру з романтичними нотками.

Шпалери під цеглу

Одну зі стін у вітальні можна декорувати шпалерами під цеглу. Таке оформлення виглядає модно і ідеально підходить для приміщення, витриманого в лофт-стилістиці.

Найчастіше шпалерами під цеглу виділяють балконний блок і стінку, на якій знаходиться електричний камін. Покриття, що імітують цегляну кладку, відрізняються оригінальністю, підходять як для просторих, так і для малогабаритних віталень.

Як правильно комбінувати шпалери?

Багатьма дизайнерами використовується прийом комбінації шпалер. Важливо домогтися вдалого поєднання відтінків і фактур. Шляхом такої комбінації можна домогтися виграшної презентації меблів і елементів декору.

Шпалери нерідко поєднують з метою поділу вітальні на функціональні зони. Подібний прийом додає оригінальності інтер'єру, робить його більш сучасним.

Компонування шпалер може бути вертикальної і горизонтальної.

У першому випадку відбувається поділ площі стінки на кілька сегментів. Можна доповнити шпалери настінними панелями-це класична комбінація. Популярна компоновка стіни з трьох частин і виділення фрагмента плазмою.

Горизонтальне поєднання передбачає розділ на зони просторого приміщення. Можна позначити стіну з віконним прорізом, а протилежну виділити за рахунок шпалер іншого кольору.

Важливо! для правильної комбінації шпалер у вітальні слід використовувати контрастні один одному покриття.

Презентабельно виглядає поєднання гладкої фактури з рельєфною, дрібного малюнка з великим.

Досить часто однотонні шпалери доповнюють покриттями з візерунком.

Можна поєднувати темний і світлий відтінки.

Щоб різні по виду полотна гармоніювали між собою, використовуйте максимум 3 різні фактури і відтінку. Не потрібно забувати про баланс світлого і темного (оптимальним вважається співвідношення 70 : 30).

Існують базові правила поєднання шпалер, дотримуючись яких легко створити презентабельний вигляд вітальні:

  1. Покриття повинні мати однакову товщину, особливо, якщо мова йде про одну і ту ж стінці.
  2. Не можна використовувати в межах однієї кімнати більше двох малюнків, подібне можливо тільки в тому випадку, якщо комбіновані шпалери відносяться до однієї колекції.
  3. Яскраві відтінки повинні гармоніювати з нейтральними – приглушеним сірим, білосніжним, пісочним.
  4. Перед покупкою шпалер потрібно порівнювати два види, приклавши фрагменти один до одного, – оцінку виконують в умовах природного освітлення.
  5. Найпростіший спосіб компонування передбачає поєднання двох кольорів, ідеально гармоніюють між собою.
  6. При використанні різнотекстурних покриттів вони повинні мати видимим схожістю.

До переваг грамотного поєднання шпалер відносять можливість зонування простору, маскування дефектів стінових поверхонь, виділення важливих інтер'єрних деталей.

Стилі

При виборі шпалер для вітальні завжди потрібно дивитися на стиль, в якому вона витримана.

Шпалери для вітальні в класичному стилі

Класичний дизайн передбачає використання світлих тонів. Деякі дизайнери застосовують неповну обробку стінових поверхонь. У класичній вітальні непогано виглядатимуть тканинні шпалери. Головне-пам'ятати, що текстиль досить важкий матеріал (в порівнянні з папером), з його приклеюванням можуть виникнути труднощі.

Можна декорувати стіни у вітальні шпалерами, на яких зображена ліпнина, всілякі розпису, колони. Оформлення повинно бути ефектним, гармоніювати з меблями.

Радимо використовувати монохромні вінілові або очеретяні шпалери з непомітним малюнком. Для такого інтер'єру також підходять новомодні рідкі шпалери. Ідеально буде виглядати холодна настінний розпис. Можна використовувати покриття з дрібним візерунком по всій площі приміщення.

Шпалери в стилі прованс

Прованський дизайн вітальні переносить у французьку провінцію, тому і оформлення стін має бути відповідним. Вибирайте шпалери з непомітними малюнками, в ідеалі квітковими. Прованс віддає перевагу приглушеним тонам, обробці, яка виглядає так, ніби вицвіла під впливом сонця. Допустимі невеликі потертості.

У таких інтер'єрах добре виглядають шпалери ніжних жовтих і зелених відтінків. Переважати повинна пастельна палітра. Рішення про те, які покриття використовувати – монохромні або з ніжними рослинними візерунками, приймається індивідуально.

На замітку! для прованських інтер'єрів рекомендується вибирати бамбукові або вінілові шпалери в тон зістареної меблів. Допустимо застосування стеклообоев.

Сучасні шпалери

Шпалери в сучасному стилі повинні виглядати ультрасучасно. Це можуть бути однотонні білосніжні полотна, бежеві або сірі. Небажано використовувати яскраві малюнки, великі зображення.

Одну зі стін можна обклеїти шпалерами, що імітують цегляну кладку або камінь. Більшість власників житлової нерухомості віддає перевагу матовим і металізованим покриттям, виграшно оттеняющим меблі.

Правильний підхід до вибору шпалер для вітальні додасть приміщенню респектабельний вигляд, зробить інтер'єр затишним і незабутнім.

Зараз читають
Кухня з низькою стелею: практичні поради з оформлення і 40+ фото інтер'єрів
Кухня з низькою стелею: практичні поради з оформлення і 40+ фото інтер'єрів
Приклади оформлення кухні з низькою стелею. Вибір матеріалу для оформлен ...
Кутова кухня з барною стійкою: 50+ реальних фото прикладів
Кутова кухня з барною стійкою: 50+ реальних фото прикладів
Дизайн кутовий кухні з барною стійкою. Вибір стилю і форми гарнітура. Ви ...
Кутова малогабаритна кухня: переваги і недоліки, особливості планування, реальні фото
Кутова малогабаритна кухня: переваги і недоліки, особливості планування, реальні фото
Розберемося у всіх нюансах планування кутових малогабаритних кухонь, осо ...
Як вибрати електричну варильну панель і на що звертати увагу при її покупки
Як вибрати електричну варильну панель і на що звертати увагу при її покупки
Як вибрати електричну варильну панель для будинку. Плюси і мінуси, практ ...
Новое youtube видео