Холодильник є невід'ємною частиною кухонного простору як раковина або плита. Якщо кухня занадто маленька, то перед господарями постає важливе питання про те, як правильно розмістити холодильник в такому приміщенні, щоб він не створював незручностей.
Основна проблема полягає в тому, що холодильник навіть скромних розмірів забирає чималу частину площі на кухні. Крім того, цей вельми габаритний предмет інтер'єру зменшує візуально і без того тісний простір кухні.
Однак впадати у відчай не варто. Є кілька способів, як грамотно розмістити холодильник на невеликій кухні так, щоб приміщення залишалося комфортним і зручним.
Де можна встановити холодильник на маленькій кухні-кращі варіанти
В одному з кутів кухні &8212; щоб холодильник візуально не захаращував приміщення і не заважав домочадцям, дизайнери радять встановлювати його в найдальшому вільному кутку. Цей прийом дозволить зробити холодильник менш помітним, крім того, він візуально підніме низьку стелю.
Все великі предмети краще розміщувати біля стіни — це стосується і холодильника. Як правило, на кожній, навіть самій маленькій кухні , є кут, одна зі стін якого переходить в робочу зону, а друга примикає до вікна.
Відстань від вікна до стін при цьому може бути самим різним, проте саме це місце буде максимально зручним для розміщення холодильника.
Головне — домочадцям не доведеться постійно спотикатися об холодильник. Якщо ще й правильно підібрати його габарити під розміри приміщення, то буде займати досить мало місця.
Якщо прийнято рішення розміщувати холодильник в кутку, рекомендується купувати найвищу і найвужчу його модель.
Бажано, щоб він був світлим — білим або в кольорі металік, тоді приміщення не буде здаватися тісним. Для ще більшої економії місця, прямо над холодильником в кутку можна розмістити мікрохвильову піч.
Холодильник, встановлений біля вікна кухні - такий спосіб розміщення найчастіше вибирають, коли кухня має кутове планування . Окремо стоїть біля вікна холодильник знаходиться недалеко від робочої поверхні, тому користуватися ним в процесі приготування їжі досить зручно.
При цьому він не захаращує кухню і залишає на ній досить багато вільного місця. Важливо вибирати високу і вузьку модель, яку потрібно буде максимально щільно присунути до стіни.
Ще один варіант — невеликий холодильник біля вікна, над яким розташовується навісна шафа для зберігання посуду або іншого начиння.
Холодильник, встановлений біля мийки &8212; часто біля мийки є досить простора «мертва» зона, в якій нічого не варто. Там же буває і вільний кут або ніша. До цього місця варто придивитися уважніше, адже встановлений там холодильник здатний повністю перетворити невелике приміщення.
При такому варіанті планування все інше простір стане виглядати легше і просторіше. Для посилення ефекту можна використовувати світлі меблі і такі ж оздоблювальні матеріали.
Щоб було легше знайти місце для холодильника в невеликій кухонній зоні, дизайнери радять позбутися від деякої громіздкою і рідко використовуваної кухонної техніки — її можна замінити на більш компактну.
Наприклад, варто підібрати духову шафу з функцією пароварки і мікрохвильової печі. Масивний кухонний комбайн легко замінюється звичайним занурювальним блендером. Повноцінну обідню зону з легкістю можна облаштувати у вітальні, а на самій кухні встановити легку і компактну барну стійку , що замінює обідній стіл .
Холодильник біля вхідних дверей - це ще одне досить популярне місце для розташування холодильника. Залежно від того, яка планування кухні була обрана, там може утворюватися або місткий кут, або рівна стіна.
Обидва варіанти чудово підходять для встановлення холодильника. Головне, правильно поєднувати його з іншими меблями, зокрема, з гарнітуром. Взагалі, дизайнери радять робити меблі для маленьких кухонь на замовлення.
Такий підхід надає можливість більш продуктивно використовувати кожен квадратний метр, не залишаючи жодного зазору між побутовою технікою і шафами.
Розташування холодильника в ніші - цей варіант є одним з найбільш практичних і зручних. У ніші холодильник частково захищений від сонячних променів, побутових забруднень і механічних впливів. Потрібно лише в точності дотримувалися правила підключення побутового приладу, і стежити, щоб ніщо не перешкоджало вільному відкриванню дверцят.
При установці невеликого холодильника, можна зайняти вільний простір над полицями або шафками для зберігання посуду, приправ, кухонного начиння.
Якщо ніша, передбачена технічними документами, відсутня, то її цілком можна облаштувати самостійно, попередньо проконсультувавшись з архітектором. Можливо, таке перепланування потребує узгодження в держорганах.
Порада! якщо в ніші буде відсутній циркуляції повітря, то холодильник може перегріватися, і це буде порушувати його нормальну роботу. Як правило, в інструкції виробники вказують мінімальні розміри ніші, необхідної для вбудовування.
Встановлення холодильника під підвіконням - такий варіант слід вибирати, якщо кухня дійсно дуже маленька, і якщо в квартирі проживає не більше двох осіб, для яких немає необхідності зберігати великі запаси продуктів.
Компактний холодильник можна розташувати прямо під підвіконням, який виконує роль обіднього або робочого столу.
Встановлення холодильника під стільницею - якщо в квартирі проживає невелика сім'я, можна сміливо купувати маленький холодильник. Його можна відмінно розташувати прямо під стільницею робочої поверхні, під обіднім столом, під барною стійкою або в іншому подібному місці на кухні.
Як правило, висота такого холодильника не перевищує 50 см.дана модель позбавлена морозильної камери, тому вона займає дуже мало місця. Щоб зберігати заморожені фрукти і овочі, можна придбати окремо морозильну камеру, встановивши її за межами кухні — наприклад, в коморі.
Встановлення холодильника в шафі - щоб здійснити подібну ідею, варто замовити кухонний гарнітур, виконаний за індивідуальними мірками, з можливістю вбудовування в нього холодильника. Сам побутовий прилад повинен мати невеликі або середні розміри, тоді він відмінно впишеться в інтер'єр.
Це прекрасний спосіб максимально заощадити простір кухні, зробити її більш ергономічною і функціональною. Холодильник може розташовуватися у верхньому відділенні шафи, тоді до нього не потрібно буде нахилятися, щоб дістати ті чи інші продукти.
Холодильник, розташований на балконі - це варіант може стати ідеальним при дотриманні певних умов:
- Приміщення кухні повинно бути максимально утеплено, інакше розміщувати в ньому холодильник заборонено.
- Необхідна хороша вентиляція балкона.
- Сама лоджія повинна бути укріпленою, і з легкістю витримувати чималу вагу великого холодильника.
- На холодильник не повинні постійно падати прямі сонячні промені.
- Слід пам'ятати, що на балконі заборонено розміщувати розетки, тому при підключенні холодильник доведеться користуватися подовжувачем.
Встановлення холодильника в коридорі - це варіант можна використовувати, якщо знайти місце на кухні не вдалося, а наявний коридор, що примикає до кухні, досить просторий для цього. Важливо розмістити холодильник таким чином, щоб він не заважав пересуванню по житлу членів сім'ї.
Його дверцята повинні вільно відкриватися, не натикаючись на сторонні предмети. Ще одне підходяще місце для установки холодильника-невеликий комору або комора.
Як облаштувати дизайн маленької кухні з холодильником
Облаштовуючи маленьку кухню, необхідно керуватися, в першу чергу питанням зручності. Не можна купувати громіздку меблі, яка буде захаращувати і без того тісне приміщення.
В даному випадку ідеально підійде тільки лінійний або кутовий тип планування. Щоб трохи розширити простір, можна об'єднати кухню з балконом.
Меблі для маленької кухні слід вибирати в залежності від стилю інтер'єру. Для приміщень, інтер'єр яких виконаний в традиційних стилях, підійдуть гарнітури, виготовлені з натурального дерева або ДСП.
Колір таких меблів може бути білим, бежевим, виконаним в будь-яких пастельних відтінках. Облаштовуючи маленьку кухню в сучасних стилях, слід звернути увагу на меблі, виготовлені з легких синтетичних матеріалів.
Вітається велика кількість металу, глянцевих поверхонь і скла — вони допомагають візуально збільшувати простір.
Що стосується побутової техніки, то її вибір залежить тільки від смакових уподобань господаря кухні. У будь — якому випадку, краще вибирати зручні і практичні моделі, які відмінно вписуються в будь-який стиль-це стосується і холодильника.
Для інтер'єрів модерн і прованс підійде побутова техніка в ретростилі, для інших інтер'єрів можна вибирати сучасні варіанти холодильника в білому, світло-сірому кольорі або в кольорі «металік».
В класичному інтер'єрі холодильник можна просто заховати за фасадом меблів. Ідеальним рішенням для маленької кухні стане вбудований холодильник невеликого розміру.
Порада! Головне правило, якого слід дотримуватися в процесі планування маленької кухні — відмовитися від меблів, без якої цілком можна обійтися. Тут немає місця для сервантів, комодів, декоративних тумбочок і численних поличок — нехай краще їх місце займе така необхідна річ, як холодильник..
Маленька кухня з холодильником (реальні фото)