Назад
Який стиль вибрати для кухні: 120+ фото прикладів, поради щодо вибору

Навигация по разделу

Кухня є справжнім дзеркалом житла. Кожна господиня бажає, щоб вона була затишною, комфортною, функціональною і привабливою. Щоб облаштувати таке приміщення, в першу чергу слід підібрати найбільш підходящий стиль інтер'єру для нього. При цьому необхідно враховувати переваги домочадців, загальний інтер'єр житла, його розміри, вік проживають в будинку людей, їх характер.

Популярні стилі інтер'єрів для облаштування кухні

Класичний стиль інтер'єру

Мабуть, це самий безпрограшний варіант, коли мова йде про створення інтер'єру кухні. Класика завжди залишається актуальною і ніколи не виходить з моди. Для подібного дизайну підходить приміщення будь-якого розміру, хоча краще, щоб воно було просторим.

Щоб отримати відмінний результат у вигляді ідеального класичного інтер'єру кухні, дизайнери радять дотримуватися деяких основних його принципів:

  • Необхідно вибрати правильне поєднання дорожнечі обстановки і комфорту, а також дотримуватися прийняту чіткість геометричних форм інтер'єру.
  • Не варто експериментувати з колірною палітрою — стелі повинні бути білими, при бажанні їх можна прикрасити декоративною розеткою по центру, або ліпними карнизами.
  • Для оздоблення стін слід вибирати матеріали (або фарбу) світлих бежевих відтінків. Бажано, щоб стіни були однотонними.
  • Необов'язково встановлювати на класичній кухні паркетну або дерев'яну підлогу, так як він буде непрактичним і дорогим. Можна використовувати якісну плитку або керамограніт. При цьому колірна гамма-підлоги повинна відповідати загальній стилістиці приміщення.
  • Для створення справжнього класичного інтер'єру на кухні слід встановити меблі з масиву дерева темних відтінків. Вона не повинна бути химерною, вітаються прості форми. Висока вартість таких меблів компенсується її відмінною якістю і тривалим терміном служби.
  • Двері і вікна можуть мати арочну або прямокутну форму. Виготовити їх рекомендується з натурального дерева.
  • У центрі стелі потрібно розмістити розкішну люстру з лампами, стилізованими під свічки, і кованими елементами.
  • Прикрасити стіни можна декількома репродукціями натюрмортів відомих художників.

Що стосується позолоти та інших атрибутів розкоші, то від них варто відмовитися на користь затишку і комфорту.

Інтер'єр в стилі прованс

Кухня, інтер'єр якої виконаний в стилі прованс, відрізняється особливою витонченістю, будучи при цьому надзвичайно простий. Найбільш впізнаваними і характерними рисами даного стилю можна назвати стіни з грубою обробкою, старі меблі в світлих тонах, квіткові візерунки, легкий текстиль.

Кухня, виконана в стилі прованс, завжди виглядає дуже затишною і теплою. Вона як би наповнюється світлом і переносить мешканців житла в атмосферу Південної французької провінції.

Основні правила, якими слід керуватися при облаштуванні кухні в стилі прованс: варто відмовитися від використання темних відтінків, які в даному випадку виглядають абсолютно недоречно.

Потрібно, щоб покриття стін виглядало злегка недбало. Ідеальний варіант - просто нанести штукатурку, після чого побілити стіни. Точно таким же способом можна обробити і стелю.

Для облаштування підлоги рекомендується використовувати грубі дерев'яні дошки або плитку. Меблі в стилі прованс може бути виконана виключно з натурального дерева. Кращий колір для неї-світлий.

Величезну роль при створенні такого інтер'єру грають численні декоративні дрібниці: кошики з лози, глиняні горщики, керамічні статуетки, мішечки зі спеціями, вази з лавандовими букетами і багато іншого. Не менш важливий текстиль на вікнах — він повинен бути легким і світлим.

Інтер'єр кухні в стилі хай-тек

Для даного стилю характерне використання високих технологій. Інтер'єр подібної кухні складається з чітких строгих ліній, геометричних форм, складних конструкцій. Вітається застосування контрастних кольорів.

У приміщенні повинен бути присутнім необхідний мінімум меблів, кухня не повинна виглядати захаращеною. В інтер'єрі хай-тек домінують штучні і високотехнологічні матеріали: пластик, метал, скло, бетон. Вони можуть поєднуватися між собою, створюючи холодний і строгий дизайн кухні.

Одна з переваг подібного приміщення — це простота догляду за ним. Кухня в стилі хай-тек відмінно підходить сучасним діловим людям, які цінують час, люблять комфорт, і не проводять багато часу за приготуванням їжі.

Стиль модерн

Даний стиль зародився в кінці XIX століття, а періодом його розквіту став XX століття (його початок). У ті часи він представляв собою химерне поєднання речей масового виробництва і художніх творів. Зараз модерн виглядає зовсім по-іншому.

Основні концепції даного стилю: в ньому присутні плавні, вигнуті лінії, є асиметрія. Обов'язково повинні бути блискучі гладкі поверхні. Сам по собі інтер'єр виглядає досить строго, в приміщенні не повинно знаходитися багато предметів меблів.

Що стосується колірної гами, то перевагу слід віддавати легкому контрасту і м'яким тонам. Завдяки стриманості відтінків і колірному мінімалізму можна візуально збільшити приміщення.

Дуже важливо правильно організувати освітлення такої кухні: воно повинно бути приглушеним, м'яким і рівномірним. Люстру слід підібрати строгу, з чіткими лініями. Від великої кількості аксесуарів в такому інтер'єрі варто утриматися.

Всі предмети меблів повинні виглядати просто і стильно, при цьому відрізнятися функціональністю і зручністю. Від використання текстилю також можна відмовитися.

Кухня в стилі мінімалізм

Як і в стилі хай-тек, для цього інтер'єру характерна наявність мінімуму меблів — звідси і його назва. Всі предмети, присутні на кухні, повинні бути строгими і лаконічними, і головне, їх повинно бути мало.

В інтер'єрі може бути присутнім одночасно не більше трьох різних відтінків — неяскравих, приглушених, базових. При цьому невеликі вкраплення яскравих тонів допускаються.

Дуже важливо на кухні в стилі мінімалізм організувати правильне освітлення — як природне, так і штучне. Світла повинно бути багато, затіненим зонам в такому приміщенні немає місця. Сам простір кухні слід організувати таким чином, щоб в ньому залишалося багато вільного місця.

Стиль мінімалізм відмінно підходить для облаштування кухонь скромних розмірів. Його можна вибирати, якщо планування приміщення — вузька. При обробці слід використовувати натуральні і синтетичні матеріали. Стеля краще зробити світлим. Потрібно, щоб на кухні переважали матові поверхні.

А також необхідно підібрати багатофункціональну і строгу меблі з вбудованою побутовою технікою. Трохи оживити кухню допоможуть незвичайні предмети декору: люстра оригінальної форми, незвичайна ваза в кутку, унікальна підставка для фруктів.

Лофт

Кухня в стилі лофт стане ідеальним рішенням для людей, що живуть динамічно і йдуть в ногу з часом. Урбаністична естетика бетонних джунглів, яка рясніє бетоном, склом і металом, відмінно вписується в просторі міські квартири. Створюючи подібний стиль, необхідно відкинути умовності, щоб реалізувати найепатажніші ідеї.

Вибираючи меблі для такої кухні, рекомендується віддавати перевагу блискучим і матовим фасадам лаконічних форм. Що стосується колірної гами, вітається використання світло-сірого і білого тонів, а також кольору металік. Відмінно підійдуть грубі дерев'яні Фасади.

З гарнітуром в стилі лофт прекрасно поєднуються Ковані вироби, бронзова, шкіряна і мідна фурнітура. Гармонійно виглядатиме легка Металеві меблі, виконана у вигляді полиць і пеналів. До кухні в стилі «лофт» підійде новий, блискучий хромом гарнітур, а також старі дерев'яні меблі.

Колірна гамма-кухні визначається холодними відтінками — білим, сірим, цегляним, теракотовим, бежевим. Стеля варто зробити білим, або залишити бетонні сірі плити без обробки. Декорувати таку стелю можна грубими дерев'яними балками.

При обробці стін варто проявити фантазію. Стіна з цегляної кладки в такому інтер'єр буде виглядати дуже стильно. Текстиль для прикраси вікон можна не використовувати, проте довгі темні і важкі портьєри здатні непогано прикрасити велике панорамне вікно кухні в стилі лофт.

Японський стиль

Щоб створити інтер'єр кухні в японському стилі, потрібно звільнити приміщення від старих речей і непотрібного мотлоху. Філософія дизайну Країни висхідного сонця & 8212; натуральність і простота. Кухню варто очистити від декоративних надмірностей, залишивши необхідний мінімум меблів.

Особлива увага приділяється обробці стін приміщення. Їх можна просто пофарбувати, вибравши приглушені спокійні тони — бежевий, оливковий, світло-коричневий, білий. Підійдуть і миються шпалери, але в такій же приглушеною колірній гамі. Японці цінують лаконічність і люблять простоту, тому не варто захаращувати простір своєї кухні непотрібними предметами.

На тлі світлого відтінку стелі і стін буде добре виглядати темна підлога, виконаний в колірній гамі чорного ясена або темного горіха. В якості оздоблювального матеріалу найкраще використовувати дерево або ламінат (плитка японському стилю абсолютно не відповідає).

Вся побутова техніка на кухні в японському стилі повинна бути вбудованою — чим менше вона проглядається в інтер'єрі, тим краще. Для вікон слід підібрати бамбукові жалюзі.

Інтер'єр кухні в колоніальному стилі

Колоніальний стиль поєднує поєднання класичного стилю з деякими елементами екзотики. Особливу увагу слід приділити вибору меблів, так як саме від неї залежить, наскільки самобутньою буде атмосфера кухні.

Що стосується обробки стін і стелі, то вона буде служити ненав'язливим фоном для створеного інтер'єру. Рекомендується підібрати дерев'яний гарнітур з різьбленими фасадами, великий круглий обідній стіл і віденські стільці до нього. Стеля варто декорувати темними балками.

Для вікон потрібно підібрати світлі напівпрозорі штори. В якості декоративних елементів можна використовувати мідний посуд в східному стилі, незвичайну кераміку, бронзові статуетки, китайську вазу.

Як вибрати стиль кухні відповідно до її розмірів

Чим менше розмір кухні, тим сучасніше повинен бути її інтер'єр. Для маленьких приміщень відмінно підходять стилі мінімалізм, хай-тек і модерн, що мають на увазі мінімальне використання меблів, а також установку вбудованої побутової техніки, яка істотно економить простір.

Помпезні і гламурні стилі, що мають на увазі застосування численних декоративних елементів (класичний, середземноморський, Шеббі-шик, колоніальний), краще створювати на просторих кухнях.

Як вибрати стиль кухні в залежності від віку її господарів

Молоді люди, які проживають без дітей, часто вважають за краще строгі, лаконічні і витримані стилі, без присутності в них зайвого декору. Такі інтер'єри повністю відповідають духу часу, вони не віднімають час і дозволяють жити, не знижуючи обороти.

Що стосується більш зрілих пар, то вони часто віддають перевагу класичним стилям — зі зручними меблями з натуральних матеріалів, м'яким освітленням, милими дрібничками, красивим посудом в серванті.

Вибираючи стиль інтер'єру кухні, важливо не помилитися — в цьому приміщенні люди проводять досить багато часу, і тому воно повинно бути максимально комфортним.

Стиль кухні в залежності від характеру домочадців

Динамічним, сміливим і рішучим натурам ідеально підійдуть стилі хай-тек і мінімалізм.

Спокійні і врівноважені люди з традиційними поглядами на життя віддадуть перевагу класичному інтер'єру.

Індивідуалісти, які звикли домагатися поставлених цілей, по достоїнству оцінять кухню в стилі лофт, розташовану в просторій міській квартирі.

Який стиль вибрати для кухні( відео)

Щоб вибрати ідеальний стиль для кухні, потрібно врахувати кілька факторів: розмір приміщення, склад сім'ї і вік домочадців, переваги в дизайні. Огляд найпопулярніших стилів для інтер'єру кухні дивіться у відео.

Кухня в різних стилях (фото приклади)

Зараз читають
Світла кухня: як оформити дизайн кухні в світлих тонах ( 180 реальних фото)
Світла кухня: як оформити дизайн кухні в світлих тонах ( 180 реальних фото)
Світлі кухні - це класика, визнана всіма професіоналами в сфері дизайну. ...
ТОП 12 кращих холодильників - Рейтинг 2017-2018
ТОП 12 кращих холодильників - Рейтинг 2017-2018
ТОП-12 кращих холодильників 2018 року. Думка експерта про кожну модель, ...
Новое youtube видео