Назад
Планування кухні в хрущовці: 100+ фото реальних інтер'єрів кухні з маленькою площею

Навигация по разделу

Хрущовками називають 5-поверхові будинки радянської забудови з маленькими квартирами і тісними кімнатами. Кухня в такому житлі має вкрай скромні розміри — всього 6 кв.метрів.

Облаштувати таке приміщення таким чином, щоб воно було не тільки комфортним, але і привабливим зовні, вкрай складно. Однак існують деякі секрети дизайнерів, які допоможуть впоратися з цим завданням.

Вибір оптимального планування для кухні в хрущовці

Кутове планування - такий варіант облаштування кухні в хрущовці є найбільш правильним і зручним. Він дозволяє максимально ефективно використовувати простір, роблячи його більш функціональним і комфортним.

Гарнітур, встановлений буквою Г, ідеально підходить для створення правильного робочого трикутника, який складається з холодильника, мийки та плити. Всі меблі при кутовий плануванні розташовується таким чином, щоб на кухні залишалося ще вільне місце для пересування.

Існують правила, що дозволяють зробити Г-подібну кухню в хрущовці ще більш зручною:

  • Між побутовою технікою слід залишати зазори шириною близько 5 см.
  • Гарнітур повинен бути високим, ємним, і при цьому компактним.
  • Вбудована побутова техніка допоможе ще більше заощадити простір. При цьому рекомендується вибирати так звані «міні» прилади.
  • Замість великої громіздкою плити варто використовувати невелику варочною поверхню. Якщо сім'я невелика, досить буде 2-х комфорочного пристрою.
  • Мийку варто перенести до віконного отвору, тоді можна буде більш гармонійно розмістити кутовий гарнітур, використовуючи всі ніші в приміщенні.

Лінійне планування - хороше рішення для облаштування інтер'єру кухні в хрущовці. При такому плануванні гарнітур встановлюється уздовж однієї зі стін в суцільну лінію. Таким чином, в приміщенні залишається ще достатньо місця для розстановки інших меблів.

При лінійному плануванні можна обладнати обідній стіл, використовуючи широкий підвіконня — для цього до нього необхідно приєднати відкидну стільницю. Всі шафки в гарнітурі, як навісні, так і підлогові, повинні бути максимально місткими. Чим вище сам гарнітур, тим більше в ньому корисного простору.

Порада! щоб забезпечити на такій кухні рівномірне освітлення, рекомендується використовувати стельову підсвічування, або ж встановити необхідну кількість точкових світильників. Над обіднім столом можна розташувати велику люстру.

Правильне розташування меблів на кухні в хрущовці

Вибираючи меблі для такої кухні, перевагу слід віддавати відкидним і розсувним, а не орним дверцятам. Ще більше звільнити простір допоможуть розкладний обідній стіл і стільці.

Також варто купувати меблі, які можна легко трансформувати — наприклад, з висувними секціями, пристосованими для зберігання, і придатними на роль стільниць.

Як не дивно, візуально збільшити простір в маленькій кухні допоможуть великі, а не дрібні елементи декору. Також варто використовувати всілякі глянцеві і дзеркальні поверхні. При цьому рекомендується уникати відкритих полиць і віддавати перевагу закритим шафам.

Горизонтальних деталей на кухні в хрущовці повинно бути якомога менше. Візуально розширюють простір вертикальні лінії-наприклад, вузькі і високі підлогові шафи.

Барна стійка - відмінний спосіб економії місця на маленькій кухні. Її можна використовувати замість обіднього столу, розташувавши поруч кілька високих барних стільців.

Якщо стільниця стійки досить широка, її підставу можна використовувати для зберігання: наприклад, встановити там хлібницю або мікрохвильову піч.

Кухонний стіл - дизайнери радять використовувати скляний стіл прямокутної форми, який можна притулити до стіни. Він візуально збільшує простір, до того ж, не займає багато місця. Круглий стіл для маленької кухні — далеко не найкращий варіант.

Стільці можна також підібрати прозорі, виконані зі спеціального міцного пластику. Кутові дивани займають занадто багато місця, тому від них також краще відмовитися. Ще в ролі обіднього столу може виступати широке підвіконня, доповнений відкидною стільницею.

Холодильник - складно уявити кухню без цього побутового пристрою. Господиня активно користується ним в процесі приготування їжі, постійно відкриваючи і закриваючи дверцята.

Однак правильно розмістити холодильник на кухні в хрущовці таким чином, щоб він не заважав і не займав багато місця, досить складно. Оптимальним варіантом є вбудований в меблі невеликий холодильник, проте така ідея не підійде для великої родини.

Існують і інші варіанти розміщення холодильника:

  • Встановити його в нішу, яка підходить за розмірами;
  • Вбудувати в основу стільниці, якщо холодильник-однокамерний;
  • Винести холодильник за межі кухні-наприклад, на критий балкон, або в коридор;
  • Встановити холодильник в кутку біля вікна, поруч з варильною поверхнею.

Газова колонка - найчастіше даний пристрій в хрущовках ретельно маскують, приховуючи його за фасадами навісної шафки, розташованого над робочою зоною.

Не можна розміщувати газову колонку поруч з газовою плитою, холодильником і витяжкою. Що стосується шафки, за яким вона захована — виготовляється він з особливих вогнетривких матеріалів.

Однак можна повністю обійтися без такого шафки. Досить встановити колонку між двома навісними шафками, після чого прикріпити фальшивий фасад, що закривається на магніт.

Важливо пам'ятати, що на кухні з газовою колонкою обов'язково має бути присутня вхідні двері, замінювати її аркою не можна ні в якому разі (ця вимога продиктовано інструкцією безпеки).

Побутова техніка - ідеальним варіантом слід назвати вбудовану побутову техніку, інтегровану в гарнітур. Краще, щоб вона мала компактні розміри.

Від деяких побутових приладів, які використовуються вкрай рідко, варто повністю відмовитися. Громіздку плиту рекомендується замінити на невелику варильну поверхню.

В одну з Ніш гарнітура можна вбудувати духовку компактних розмірів. Над робочою поверхнею варто розташувати витяжку (її конструкція також повинна бути невеликою). Прямо поруч з мийкою, в спеціальній ніші, можна встановити пральну машину.

Як поєднати вітальню і кухню в хрущовці

Перш ніж об'єднувати кухню в хрущовці з вітальнею, слід згадати про важливі технічні моменти. Чинне законодавство говорить, що власники квартир не можуть самостійно виносити мийку, плиту та інші кухонні прилади за межі квартири. При об'єднанні такого простору кухня, разом з усіма комунікаціями, повинна залишатися на своєму місці.

Обладнати кухню її по-новому прямо над житловою кімнатою сусідів знизу забороняється. Самовільно зносити несучу стіну між вітальнею і кухнею теж не дозволяється — зробити це можна лише при наявності особливого дозволу.

Не можна забувати і про потужну витяжці, або системі кондиціонування. У вітальню з кухні не повинні вільно проникати сторонні запахи. Не менш важлива система освітлення кухні-вітальні в хрущовці.

Щоб світла було достатньо і в робочій, і в вітальні зонах, слід встановити безліч точкових світильників, доповнивши їх основний люстрою над обіднім столом. При необхідності, також можна використовувати настінні бра в зоні вітальні.

Дуже серйозно потрібно підійти до зонування суміщеної кухні-вітальні.

Зробити це можна кількома способами:

  1. Півострів - в його ролі може виступати встановлений посередині стіл, або прикріплена до стіни стільниця. Важливо, щоб ці елементи гармоніювали і з зоною кухні, і з зоною їдальні.
  2. М'які меблі - наприклад, встановлений приблизно в центрі приміщення невеликий диван, а також кілька зручних крісел з компактним журнальним столиком.
  3. Дворівнева стеля - стильний і лаконічний спосіб розділити єдине приміщення на окремі зони так, щоб вони все одно виглядали єдиним цілим.
  4. Дворівнева підлога - з його допомогою можна трохи підняти зону кухні, крім того, така підлога надійно приховає всі кухонні комунікації від сторонніх очей.
  5. Розсувні двері - стильне і просте рішення, що дозволяє чітко визначити межі обох зон. Основною особливістю даного способу зонування кухні-вітальні можна назвати його здатність в будь — який момент швидко відгородитися від кухні-для цього потрібно просто засунути двері.
  6. Установка різного освітлення зон кухні-вітальні - один з найпростіших і популярних способів зонування приміщень.
  7. Ширми або штори - простий, дешевий і ефективний спосіб розділити зони вітальні і кухні.
  8. Живі рослини - відмінний спосіб красиво розділити приміщення, а також значно оживити його.
  9. Барна стійка - її роль може виконувати частина перегородки від стіни, що розділяє раніше кухню і вітальню. Для обробки стійки можна використовувати натуральне дерево, керамічну плитку, мозаїку або облицювальний камінь.
  10. Арка - такий спосіб зонування нерідко використовують власники невеликих квартир. Декорувати арку можна мініатюрними світильниками, розташованими прямо на її конструкції.
  11. Стіни різних тонів - ще один дуже доступний спосіб зонування приміщення кухні-вітальні. Кольори можуть бути в одній колірній гамі, або контрастними.
  12. Дерев'яна перегородка - використовувати такий спосіб зонування можна в сукупності з невеликим перепадом висоти стелі.

Як поєднати кухню в хрущовці з балконом

Поєднання кухні з балконом допоможе вирішити проблему облаштування маленького приміщення. Щоб організувати ідеальну зону кухні з максимальною функціональністю, не варто зносити повністю все стіну — дизайнери радять залишити нижню її частину разом з підвіконням. Дана конструкція здатна стати оригінальною частиною інтер'єру, перетворившись в барну стійку, або навіть в повноцінний обідній стіл.

Крім того, на об'єднаний з кухнею балкон можна винести холодильник. Таким чином, приміщення відразу звільниться і стане більш просторим. Щоб ця частина кухні виглядала більш привабливою, на місці колишньої стіни можна облаштувати арку, надавши їй цікаву форму.

Також необхідно подбати про хороше освітлення новопридбаної кухонної зони, розташувавши в ній необхідну кількість точкових світильників. Щоб приміщення дійсно виглядало єдиним цілим, для його обробки слід використовувати однакові матеріали. Звичайно ж, обидві зони повинні бути виконані в єдиному стилі.

Планування кухні в хрущовці відео

Маленьку кухню в хрущовці можна оформити зі смаком і зробити зручною. Реальний приклад дивіться в цьому відео.

Кухня в хрущовці вдале планування (реальні фото)

Зараз читають
Планування маленької кухні: 70 фото прикладів, ідеї та варіанти
Планування маленької кухні: 70 фото прикладів, ідеї та варіанти
Варіанти планування на маленькій кухні. Як правильно вибрати і розставит ...
Як вибрати холодильник для дому: поради щодо вибору від фахівця
Як вибрати холодильник для дому: поради щодо вибору від фахівця
Як вибрати хороший холодильник для дому. Поради від фахівця, загальні ре ...
Новое youtube видео