Назад
Паралельне планування кухні: 50+ фото прикладів, переваги і недоліки, розміщення гарнітура і техніки

Навигация по разделу

Паралельної називають планування кухні, при якій два ряди меблевих модулів встановлюються уздовж двох паралельних стін. Такий спосіб облаштування приміщення поступається за своєю популярністю кутовий і П-образної плануванні, проте з його допомогою можна створити практичний, функціональний і зручний інтер'єр.

Щоб облаштувати дворядну кухню, яка буде відповідати всім запитам і вимогам домочадців, варто прислухатися до деяких порад.

Переваги та недоліки

Даний вид планування кухні має масу достоїнств. Цей варіант можна назвати ідеальним, коли мова йде про облаштування довгого, витягнутого приміщення.

Дворядне розташування меблевих модулів дозволяє максимально раціонально використовувати кухонний простір, створюючи комфортні умови для господині і всіх домочадців.

Завдяки відсутності торцевих елементів і кутових шаф, такий гарнітур буде коштувати набагато дешевше, ніж П-подібна або кутова кухня .

Паралельна планування має на увазі грамотне розташування кухонного гарнітура і решти меблів, а також зручне зберігання кухонного начиння. Численні модулі і відсіки дозволяють вмістити достатню кількість предметів, без яких не обійтися господині.

На кухні, облаштованій подібним чином, кожна річ буде знаходитися на своєму місці. Крім того, дворядна планування дозволяє облаштувати достатню кількість робочих поверхонь — таким чином, на кухні зможуть спокійно працювати від двох осіб, при цьому всім їм буде зручно і комфортно.

А ще завдяки даному способу на кухні можна з легкістю розташувати всю необхідну побутову техніку.

На жаль, паралельне планування має і свої недоліки. Вона не підійде для облаштування невеликого приміщення, через труднощі з організацією в ньому повноцінної обідньої зони.

Крім того:

  • Щоб отримати такий гарнітур, доведеться робити індивідуальне замовлення — справа в тому, що готову кухню складно грамотно вписати в приміщення витягнутої форми.
  • Бажано не облаштовувати приміщення подібним чином, якщо воно є прохідним — господині доведеться постійно стикатися з домочадцями.
  • Кухонні меблі, встановлена уздовж стін в два ряди, виглядає масивно і захаращує простір, і вузька кухня з таким плануванням може виглядати вкрай непрезентабельно.
  • Якщо кухня занадто простора, то Відстані між усіма кутами так званого «робочого трикутника» можуть бути занадто великими, створюючи незручності господині.

Для облаштування яких кухонь ідеально підійде паралельне планування

Вибирати дворядну планування кухні рекомендується в таких випадках:

  • Якщо кухня має витягнуту прямокутну форму і підібрати для неї стандартні меблі досить складно.
  • Якщо ширина кухні становить приблизно 2,5 метра.
  • Якщо на кухні є вихід на лоджію або балкон, і наявність додаткових дверей не дозволяє використовувати Г-подібний або П-подібний гарнітур.
  • Якщо кухня квадратна, але господарі житла вирішили встановити обідній стіл в центрі кухні.
  • Якщо при плануванні квартири місце для кухонного гарнітура вдалося знайти лише в холі або коридорі.

Практичні поради

1. Поділ зон дворядної кухні за функціями.

Якщо в будинку немає маленьких дітей або домашніх тварин, які люблять плутатися під ногами, можна з одного боку приміщення організувати зону для приготування їжі, встановивши в ній плиту, мийку, робочу поверхню і посудомийну машину.

З протилежного боку слід облаштувати зону для зберігання — в ній повинні знаходитися висувні системи зберігання, винна шафа, буфет, холодильник, а також шафа-пенал з вбудованою в ньому духовкою або мікрохвильовкою.

2. Створення зручної та безпечної робочої зони.

Щоб користуватися такою кухнею було максимально зручно, варто в одному ряду встановити мийку, плиту і робочу поверхню, розташувавши неподалік холодильник.

Всі ці елементи повинні розташовуватися досить близько один до одного, щоб господині не доводилося бігати по всій кухні з гарячою сковородою або каструлею в руках. Ідеально, щоб холодильник розміщувався навпроти робочої поверхні і раковини.

3. Установка або заміна дверей.

Якщо двері відкриваються всередину кухні — значить, вона «краде» і без того дефіцитне простір. Таку конструкцію слід замінити повністю, зробивши так, щоб двері відкривалися назовні.

Також можна зовсім від неї відмовитися, і облаштувати арочний отвір. Якщо даний варіант не підходить, слід звернути увагу на зсувні або складні міжкімнатні двері.

4. Облаштування двох рядів різної довжини.

Якщо кухня невелика, то кожен сантиметр її простору — на вагу золота. Щоб виділити більше місця для облаштування обідньої зони, або просто зробити приміщення більш просторим, один ряд меблів можна зробити більш коротким або вузьким.

Домогтися цього можна за допомогою вузької побутової техніки — наприклад, можна придбати варильну поверхню з двома конфорками замість повноцінної плити, встановити високий вузький холодильник шириною всього 55 см, використовувати вузьку посудомийну машину, і так далі.

Щоб вкоротити ряд, можна відмовитися від установки одного з його модулів. Отримати достатньо місця для зберігання кухонного начиння в даному випадку слід за рахунок висоти меблів — навіть під самою стелею можна організувати спеціальні полки і відсіки.

5. Установка обіднього столу.

Ідеальний варіант, що дозволяє грамотно організувати обідню зону — установка столу біля однієї зі стін, з укороченим рядом. Якщо кухня досить маленька, від використання повноцінного обіднього столу рекомендується повністю відмовитися.

Замість нього можна розмістити вузьку барну стійку, або ж спорудити подобу обіднього столу з широкого підвіконня, доповнивши його відкидний стільницею.

Якщо прохід на кухні досить широкий, обідній стіл можна встановити посередині. При цьому важливо, щоб стільці були досить компактними, а шафи обох рядів варто забезпечити не орними, а розсувними дверцятами.

Сам стіл повинен бути досить легким, щоб його можна було відсунути в будь-який момент.

6. Вибір кольору при облаштуванні інтер'єру кухні.

Дизайнери радять робити ставку на білий колір, так як він допомагає зробити приміщення більш просторим. Білими можуть бути стіни, стеля, а також фасади меблів, встановленої уздовж двох паралельних стін. Також рекомендується використовувати в інтер'єрі глянцеві поверхні, дзеркала і скло.

Якщо з якої-небудь причини білий колір господарям житла не подобається, можна підібрати інші світлі відтінки: бежевий, світло-жовтий, пудровий, пастельний, блідо-рожевий, колір яєчної шкаралупи або слонову кістку.

Дизайнерський прийом, що допомагає робити приміщення більш просторим — зробити так, щоб стіни збігалися по тону з фасадами меблів.

7. Організація правильного освітлення.

На вузькій кухні з паралельним плануванням ні в якому разі не можна використовувати тільки одну центральну люстру, яка тільки зіпсує інтер'єр. Розширити візуально приміщення і наповнити його світлом допоможуть точкові світильники, встановлені по всьому периметру стелі.

Обов'язково слід встановити основну люстру над робочою зоною, також не варто забувати і про меблевої підсвічуванні. Щоб кухня виглядала максимально затишній , рекомендується організувати різнорівневе освітлення — для цього необхідно використовувати торшери, настінні бра і підлогові лампи.

8. Використання навісних полиць замість масивних шаф.

Якщо на кухні облаштовано достатньо місць для зберігання посуду, продуктів, начиння і т.д., тоді можна кілька масивних навісних шаф замінити на легкі відкриті полиці. Вони допоможуть зробити кухню більш просторою і не такою тісною.

Єдине, про що слід пам'ятати — з полиць доведеться постійно витирати пил. Що стосується залишилися навісних шаф, то вони повинні бути обладнані відкидними фасадами, що відкриваються вертикально вгору.

Встановлені на такій кухні масивні шафи, обладнані орними дверцятами, категорично не підходять до паралельної плануванні, так як вони тільки підкреслюють компактні розміри і тісноту приміщення.

9. Організація привабливого декору вільної стіни.

При облаштуванні дволінійного планування кухні, як мінімум одна стіна залишається вільною. Щоб приміщення виглядало привабливо, необхідно подбати про правильне її декоруванні.

Якщо на такій стіні відсутнє вікно, рекомендується розташувати на ній красиву картину, панно, сімейні фото. Можна також прикрасити її відповідними за стилем фотошпалерами , або шпалерами з незвичайним малюнком (бажано, щоб він був горизонтальним).

Взагалі весь декор слід розташовувати по горизонталі, такий прийом допоможе трохи «розширити» вузьку кухню і скорегувати її пропорції.

10. Вибір штор для декорування вікна.

Як правило, вікно на такій кухні всього одне, воно впадає в очі в першу чергу, і його з цієї причини необхідно правильно декорувати.  вибір штор залежить від того, який вид видно з вікна - якщо він красивий, то цілком достатньо встановити прості римські або рулонні штори нейтрального забарвлення.

Якщо ж пейзаж не радує особливою красою, необхідно підібрати красиві штори або портьєри, спадаючі м'якими складками. Дуже гармонійно при подібній плануванні будуть виглядати короткі легкі фіранки цікавою забарвлення.

Широке підвіконня можна використовувати як полицю для горщиків з кімнатними рослинами.

11. Вибір стилю оформлення інтер'єру.

Облаштовуючи інтер'єр своєї кухні з паралельним плануванням, необхідно вибрати найбільш гармонійний стиль, повністю відповідає побажанням домочадців, і гармонує з заданими параметрами приміщення.

Це може бути один із сучасних стилів-таких, як хай-тек або мінімалізм . Обидва вони передбачають використання простих і лаконічних конструкцій, максимально функціональних, з вбудованою побутовою технікою.

Такий підхід до облаштування кухні ідеально поєднується з основною концепцією дворядного планування. Якщо є бажання, можна вибрати і більш традиційні стилі — класичний , прованс, кантрі, Шеббі-шик, середземноморський.

Важливо не перевантажувати такий інтер'єр меблями, використовуючи тільки найнеобхідніші предмети.

Паралельне планування кухні (фото приклади)

Зараз читають
Маленька кухня з барною стійкою: як зробити кухню ще зручніше ( реальні фото)
Маленька кухня з барною стійкою: як зробити кухню ще зручніше ( реальні фото)
Маленькі кухні потребують новаторських підходах до організації простору. ...
Дизайн спальні площею 6 кв.метрів: 70+ фото прикладів
Дизайн спальні площею 6 кв.метрів: 70+ фото прикладів
Як правильно оформити меленькую спальню площею 6 кв. метрів. 70 + фото п ...
Дизайн маленької ванної кімнати: 150+ реальних фото прикладів
Дизайн маленької ванної кімнати: 150+ реальних фото прикладів
Корисні рекомендації з облаштування маленької ванної кімнати. 150 + реал ...
Новое youtube видео