Яскравий і насичений пурпурний, званий кольором фуксії, зараз все частіше використовується в дизайні інтер'єрів кухні. Колір здорово освіжає приміщення, робить його світліше і позитивніше.
Однак, як і будь-який яскравий відтінок, він вимагає правильного поводження. У цій статті ми розповімо вам, як використовувати різні тони фуксії, щоб створити гарний і оригінальний інтер'єр.
Особливості кольору
Незважаючи на те, що багато хто помилково вважає фуксію одним із відтінків рожевого, це &8212; самодостатній колір, який має свою історію. Колір фуксії має безліч подтонів & 8212; від яскравих світлих до насичених темнуватих.
Він вважається одним з найпопулярніших і багатогранних відтінків пурпура, тому часто ці визначення використовують як синоніми.
Він чудово виглядає в інтер'єрі як маленької, так і великої кухні, якщо дотримуватися деяких правил:
- Колір фуксії & 8212; насичений, яскравий і самодостатній відтінок. Тому поєднувати його з помітними квітами необхідно дуже обережно, інакше інтер'єр кухні вийде занадто помітним. Це стомлює очі і дратівливо впливає на психіку.
- Найкраще подібні тони виглядають в глянсовому виконанні, тому якщо вам подобаються матові Фасади, доведеться ретельно продумувати інтер'єр.
- Пам'ятайте, що яскраві поверхні привертають до себе увагу, тому стежити за їх чистотою доведеться дуже ретельно.
- На маленьких кухнях краще уникати переважання кольору фуксії, додавайте його в якості декоративних акцентів. Настільки насичені тони здатні візуально зменшити приміщення. Обійти цей ефект можна, але це зажадає певних дизайнерських талантів і надмірної уваги до кожної деталі інтер'єру.
- Для кожного стилю і способу оформлення можна підібрати відповідний відтінок фуксії &8212; від ніжного до яскравого і яскравого.
Як бачите, Фуксія &8212; досить універсальний тон, тому використовувати його можна по різному. Давайте подивимося, як найбільш вигідно його обіграти.
Поєднання кольору
Незважаючи на свою уявну примхливість, цей колір легко комбінується з найрізноманітнішими відтінками, від очевидних до найнеймовірніших.
Білий
Традиційне поєднання на кухні: колір фуксії з білим. Завдяки чистоті білого, пурпурний розкривається, стає глибше і цікавіше. З ним поєднуються всі відтінки фуксії, від самих м'яких до помітних і насичених.
Подібну кухню можна оформити практично в будь-якому стилі інтер'єру: від класичного до хай-тека , якщо вибрати відповідні тони. Ефектний прийом & 8212; комбінація білих шафок і нижніх ящиків кольору фуксії. Таким чином кухня виглядає гармонійно і, як не дивно, візуально стає вище і просторіше.
Однак врахуйте, що з надмірно насиченими відтінками фуксії білий може занадто сильно контрастувати, що викликає роздратування і стомлює очі. Тому в цьому випадку краще використовувати його варіації &8212; молочний, світло-кремовий.
Вони будуть виглядати набагато гармонійніше.
Чорний
Чорний в поєднанні з фуксією виглядає дуже елегантно і благородно.
Однак врахуйте, що пурпурний в такій комбінації здається ще глибше і насиченішим. Тому використання поєднання неприпустимо для маленьких кухонь : йому потрібно просторе приміщення, щоб в повній мірі розкритися.
До того ж, фуксія з чорним невелику кімнату зробить ще менше, а в деяких випадках, наприклад, коли вікна виходять на північ, ще й темніше.
Сірий
Цікаво виглядає Фуксія в поєднанні з сірим. Тут можна поекспериментувати з відтінками: світлий зробить тон пурпура м'якше, а темний підкреслить його глибину.
Постарайтеся знайти гармонію, щоб не спотворювати колірну гамму. І пам'ятайте, що чим менше приміщення, тим світліше повинні бути відтінки.
Зелений
Несподівано привабливо виглядає комбінація фуксії з зеленим. М'який салатовий тон зробить приміщення веселіше, позитивніше. Не варто змішувати кольору в рівній пропорції.
Наприклад, дуже вигідно виглядають світло-зелені стільці на тлі стіни кольору фуксії. Тут важливо правильно підібрати комбінацію: відтінки повинні поєднуватися, а не перекреслювати один одного.
Кава
Якщо ви хочете створити вишуканий і м'який, затишний інтер'єр, поєднуйте насичені відтінки фуксії з кавовим, темно-бежевим. Необхідно злегка освітлити кухню? Вибирайте світлий беж пісочних і кремових тонів.
Примітно, що це поєднання добре виглядає як в матовий , так і в глянцевому виконанні, тому ви можете дозволити собі деякі експерименти.
Рожевий і блакитний
Різні тони рожевого і блакитного теж підходять до пурпурного, так як є його складовими. Так можна створити повітряну кімнату в стилі пін-ап або Шеббі-шик. Намагайтеся виділити один домінуючий відтінок: всі кольори тут самодостатні, а тому, якщо змішати їх в рівній пропорції, кімната вийде занадто строкатою і незатишною.
Ідея! Не обов'язково різко окреслювати межі переходу кольорів. В цьому випадку як не можна доречним буде легкий градієнт з плавним перетіканням фарб. До того ж, якщо ви розташуєте його вертикально, кімната буде здаватися візуально вище, а горизонтально &8212; ширше.
Деревні відтінки
Коричневі, деревні відтінки теж підходять для кухні в кольорі фуксії. Використовуйте переважно теплі тони, інакше приміщення вийде занадто суворим, незважаючи на яскравість пурпура. Добре зарекомендували себе венге, молочний шоколад, кавові відтінки.
Непогано виглядають кімнати, оформлені в коричневому кольорі з яскравим пурпуровим гарнітуром. Якщо останній зробити матовим, з приглушеними тонами, то інтер'єр цілком підійде для кухні в класичному стилі.
Сріблястий
Хочете створити романтичний інтер'єр? Експериментуйте з відтінками срібного. Це можуть бути як невеликі деталі, так і об'ємні елементи інтер'єру. Останній прийом відмінно підходить для інтер'єрів в стилі хай-тек.
Фуксія непогано буде виглядати в кухнях лофт . Для цього вам необхідно підібрати приглушені тони і обробити приміщення світлим або темним цеглою, без явного догляду в рижіну. Як не дивно, елегантний пурпур добре виглядає в нарочито-грубої обробці, пом'якшуючи її і додаючи їй лиску.
Дизайнерські прийоми для кухні в кольорі фуксії
Найчастіше різні відтінки фуксії використовують для фасадів кухонного гарнітура. Ви можете використовувати як глянцеві, так і матові фактури. Колір досить універсальний, тому дозволяє застосування практично будь-яких матеріалів.
Глянцеві рішення підходять для сучасних стилів. Вибирайте гарнітури округлої або прямої форми без складних ліній: пурпур може не дуже естетично спотвориться, відбиваючись в дзеркальній поверхні.
Відтінки краще яскраві, насичені. Добре продумайте, з чим будете комбінувати їх. В іншому випадку навіть найдорожчий гарнітур буде виглядати не дуже вдало.
Для класичних інтер'єрів рекомендуємо вибирати матові поверхні. Позбавлені блиску, вони виглядають набагато благородніше, а завдяки витонченості пурпура, виглядають досить цікаво.
Експериментуйте з фарбуванням фасадів: не обов'язково робити їх однотонними. Цілком допускаються різноманітні дво-і навіть триколірні рішення. Наприклад, ви можете пофарбувати низ в колір фуксії, а для верху вибрати будь-який відтінок з рекомендованих вище.
Крім того, можна спробувати пофарбувати фасади в шаховому порядку, зробити градієнт або різкий перехід тону. Не бійтеся експериментувати &8212; пурпур цілком демократичний в цьому відношенні!
У виборі стільниці Ви теж можете відчувати себе вільно: камінь, кольорова панель, дерево або його імітація. Якщо ви впевнені, що тони гармоніюють між собою &8212; пробуйте!
Не варто намагатися оформляти кухню повністю в кольорі фуксії: це занадто стомлює очі. наприклад, гарнітур ви можете розбавити фартухом нейтрального кольору. Або ж, навпаки, використовувати для його оформлення плитку кольору фуксію, а стільницю і верхні шафки розфарбувати іншими тонами.
Якщо ви зупинилися на яскравому фіолетовому фартусі, експериментуйте. На такому кольорі дуже ефектно виглядають різноманітні принти і Аерографія. Для сучасних інтер'єрів використовуйте скляні панелі і встановіть за ними приховане підсвічування: так малюнок буде набагато об'ємніше, а кухня придбає незвичайний футуристичний вигляд.
Не бійтеся поєднувати фуксію з натуральними матеріалами. Як не дивно, відтінок гармонує навіть з еко-стилем, який віддає перевагу природним кольорам. Головне підібрати не дуже кричущий тон і вписати його в інтер'єр.
Якщо говорити про обробку, то не варто фарбувати всі стіни в колір фуксії &8212; в такому приміщенні дуже скоро ви почнете відчувати втому. А ось оформити таким чином одну стіну, зробивши інші нейтральними &8212; цілком допустимо.
Спробуйте використовувати шпалери фуксії в поєднанні з дерев'яними панелями або декоративною штукатуркою нейтральних кольорів. Що стосується декору, цілком допускаються шпалери з принтом, Мозаїчна плитка або навіть складне настінне панно. Єдине, на що варто звернути увагу &8212; поєднання відтінків. Один з них обов'язково повинен пом'якшувати пурпур, особливо якщо останній переважає.
Підлогу кольору фуксії виглядає дуже неординарно. Якщо ви зважилися на такий прийом, відмовтеся від цього кольору в іншому оформленні, за винятком декількох невеликих декоративних елементів. В іншому випадку приміщення буде здаватися занадто строкатим, а це не додасть йому вишуканості і стилю. Винятки &8212; стилі поп-арт і шеббі шик, де деякий наліт кричущих фарб може виявитися цілком доречним.
Стеля кольору фуксії & 8212; ще один нестандартний хід. Наш фаворит &8212; натяжні стелі насичених відтінків. Якщо ви хочете зробити приміщення візуально вище, віддайте перевагу глянсовою або, як мінімум, сатиновою фактурою. Частина полотна ви можете спустити на стіну, надавши таким чином кухні нестандартний вигляд.
Оформлення обідньої зони з використанням кольору фуксії теж слід проводити за правилами. Не варто вибирати всі меблі пурпурних відтінків & 8212; так вона буде занадто кидатися в очі, відволікаючи увагу від решти інтер'єру.
Однак ви можете використовувати такий прийом, якщо злегка пом'якшити його: наприклад, розмістіть обідню групу навпроти бежевої стіни, а на стіл покладіть мереживну білу скатертину. На перший погляд таке поєднання може здатися навіть злегка вульгарним, проте виглядає воно дуже елегантно і вишукано. До того ж, таким чином кухня в кольорі фуксії буде гармонійно виглядати навіть в класичних інтер'єрах і бароко.
Якщо ж ви хочете додати грайливості сучасному інтер'єру, спробуйте підібрати кілька різнокольорових стільців. Це можуть бути як різні відтінки фуксії, так і стільці контрастних кольорів: салатового, кольору морської хвилі, жовтого, синього. Переконайтеся, що вибрані вами тони присутні в невеликій кількості в основному інтер'єрі, інакше обідня група буде виглядати злегка чужорідної.
Якщо ви побоюєтеся використовувати занадто викликають тони в інтер'єрі, використовуйте фуксію в якості елемента декору. Це можуть бути яскраві і незвичайні підставки під гаряче, незвичайний посуд або навіть... фуксії в горщиках! Останній прийом відмінно підійде для стилів кантрі, бохо, Шеббі, прованс. Так ви вб'єте відразу двох зайців: додасте на кухню бажаний відтінок і зробите повітря більш здоровим, наповнивши його чарівним ароматом фуксії.
У монокольорових кухнях світлих тонів хорошим доповненням можуть бути килимки пурпурних квітів. Не бійтеся, що вони здадуться занадто яскравими: навпаки, паласи пожвавлять інтер'єр і зроблять його більш затишним. Детальніше про килимах можна почитати в цій статті .
Підведемо підсумки? Якщо задуматися, колір фуксії підходить практично до будь-якого стилю інтер'єру. Тому Ви можете використовувати його на кухнях, оформлених самим різним чином. Головне, підібрати правильні відтінки і гармонійно поєднувати їх.
Сподіваємося, з нашими порадами ваша кухня стане справжнім витвором дизайнерського мистецтва!