Еркер &8212; це частина приміщення, багатогранний виступ з трьома (рідше &8212; більше) вікнами. Його часто використовують, щоб додати невеликим кімнатам додаткову корисну площу. Іноді він передбачений початкової плануванням будинку, іноді в еркер перетворюють балкон або лоджію.
Кухня з еркером &8212; це не тільки зручно і функціонально, але і дуже красиво. Таке планування приміщення виглядає дуже ефектно. До того ж, в еркері ви можете обладнати окрему їдальню зону &8212; на маленьких кухнях Часто це зробити дуже складно.
Варіанти планування та зонування
Наявність На кухні еркера &8212; відмінна можливість надати приміщенню нестандартний вигляд, при цьому забезпечивши собі комфорт і зручність. є кілька типових варіантів планування кухні з еркером.
Найпопулярніший варіант &8212; використовувати виступаючу зону в якості їдальні.
Якщо дозволяє розташування комунікацій, ви можете перетворити еркер в робочу зону. Однак тут є нюанси &8212; не завжди реально провести водопостачання і каналізацію. Якщо ж ви хочете встановити газову плиту, узгодити перепланування труб практично неможливо.
Багато хто використовує еркер як зону відпочинку з диванами, книжковими полицями тощо. Це зручно і практично, особливо якщо в квартирі немає місця для вітальні.
Малопопулярний в Росії, але дуже ефектний прийом &8212; використання еркера під зимовий сад.
При цьому зонування може відрізнятися не тільки за функціональним призначенням, але і за типом. Кухня з еркером з чітким поділом зазвичай додатково комплектується ширмою, фіранкою, складаний перегородкою. Іноді таким чином в еркері оформляють приміщення, яке не має відношення до кухонної тематики &8212; наприклад, невеликий кабінет або дитячу ігрову зону.
Однак набагато частіше зонування оформляють умовно &8212; так, щоб еркер був повноправною частиною кухні.
Ідеї для кухні з еркером
Як бачите, існує безліч варіантів оформлення кухні з еркером. Пропонуємо розглянути найцікавіші і функціональні ідеї докладніше. Однак пам'ятайте, що ваша фантазія обмежується розміром і формою прибудови. Крім того, деякі елементи планування доведеться узгодити в ЖЕКу.
Для того, щоб перенести робочу зону в еркер, необхідно провести туди всі комунікації. У деяких будинки отримати дозвіл дуже складно.
Однак якщо ви зумієте затвердити план змін, то результат вас порадує :
- Така кухня виглядає дуже стильно і незвично;
- Робоча поверхня додатково Освітлена природним світлом;
- Безпосередньо в приміщенні можна зробити повноправну столову зону.
Однак є і мінуси. Подібна перепланування обійдеться вам в чималу суму. Крім того, враховуйте, що повісити навісні шафи над стільницею не вдасться, а значить, від них доведеться відмовитися або придумати, як розмістити їх на стінах. Крім того, такий варіант не підходить для невеликих еркерів.
Важливо: гарнітур швидше за все доведеться робити на замовлення і нестандартної форми, що істотно збільшить бюджет на ремонт.
Більш популярне рішення &8212; облаштування їдальні зони в еркері. Денне світло, візуальна відгородженість від робочого простору ... це і зручно, і красиво. Ви можете встановити там стандартний кухонний куточок або поставити диван. В останньому випадку еркер може стати чудовою зоною відпочинку.
Рекомендуємо вибирати стіл за формою еркера. Так приміщення буде виглядати органічно.
Іноді еркер зовсім невеликий. Говорити в такому випадку про їдальні або робочій зоні в прибудові безглуздо: вони там просто не помістяться. У цьому випадку ви можете використовувати його для невеликої зони відпочинку. Наприклад, з барною стійкою і барними стільцями .
Часом під барну стійку переробляють підвіконня. Це зручно, функціонально, стильно і недорого. Крім того, в ніші підвіконня ви можете розмістити кухонний інвентар і запаси. Вдале рішення для невеликої кухні з еркером.
Незвичайний прийом для кухні в американському стилі &8212; винесення в еркер кухонного острова. Виглядає це дуже несподівано. Однак переконайтеся, що розміри еркера дозволяють доступ до острова з усіх боків &8212; в іншому випадку ви ризикуєте зіткнутися з певними незручностями в процесі роботи.
Якщо ви хочете оформити еркер під незвичайні цілі, подумайте про його ізоляції. Зимовий сад добре виглядає за розсувними дверима, а Кабінет краще відгородити непрозорими перегородками.
Добре продумайте дизайн-проект приміщення: вам необхідно, щоб еркер не заважав роботі на кухні.
Декор: прикрашаємо еркер
Яке рішення Ви б не прийняли, вам доведеться подбати про прикрасу вашого еркера.
Тут є загальні правила:
- Не варто перевантажувати прибудову великою кількістю декоративних елементів. найчастіше еркери роблять не дуже просторими, тому масивний декор просто зіпсує їх.
- Основна перевага будь-якого еркера &8212; великі вікна, що забезпечують додаткове світло. тому відмовтеся від щільних штор з ламбрекенами , багатошарових конструкцій і жалюзі . Ваш вибір &8212; легкий тюль або жалюзі з напівпрозорими або дерев'яними ламелями.
- Якщо ви хочете візуально відокремити еркер від решти приміщення, але не плануєте робити повне зонування, подумайте про декоративних арках з гіпсокартону . Вони підкреслять поділ зон. До того ж, такі арки можна замовити будь-якого розміру і форми, тому їх нескладно вписати в будь-який стиль оформлення інтер'єру.
- До речі, про стиль. ви можете як витримувати загальну атмосферу на кухні, так і погратися з різними поєднаннями.
- Дуже ефектно виглядає еркер з контрастними основному приміщенню шпалерами. в цьому випадку стелю і підлогу краще робити однотонними.
- Дуже часто еркер піднімають над загальним рівнем підлоги. це стильно і зручно, проте врахуйте, що так ви віднімаєте до 30 сантиметрів висоти стін. Для невисоких кухонь цей прийом не підійде.
Що стосується інших прикрас, тут ви вільні вибирати. Картини, квіти, декоративні люстри &8212; все це може прикрасити ваш еркер, якщо підходить до стилю оформлення приміщення.
Однак проявіть почуття міри: як ми вже писали, не варто перевантажувати еркер великою кількістю декору.
Вибираємо стиль
Спочатку еркери проектувалися... як оборонні споруди в фортецях. Однак тепер вони служать повноправною частиною міських квартир і приватних будинків. І оформляють їх абсолютно по різному: в залежності від призначення і стилістики кухні.
Давайте подивимося, як виглядають еркери в різних стилях інтер'єру.
Для кухні з еркером в класичному стилі характерні світлі тони і натуральні матеріали. Вибирайте легкі, повітряні штори і елегантні фактури. Тут краще не експериментувати з призначенням еркера &8212; красива їдальня зона впишеться ідеально.
А ось на кухні в стилі прованс еркер частіше переробляють під робочу зону з плитою і раковиною. Такий підхід повністю відповідає традиціям стилю: якомога більше світла і простору.
На кухні в американському стилі еркер можна обіграти, щоб вдало розташувати кухонний острів. Спробуйте поекспериментувати. Наприклад, вибрати нестандартне розташування. Поставте стіл симетрично робочої поверхні, перенесеної в еркер. Крім того, його можна перетворити в барну стійку. Це & 8212; приклад максимально ефективного використання приміщення.
Важливий нюанс: переконайтеся, що габарити кухні дозволяють подібний підхід. Якщо площа менше 14 квадратних метрів краще пошукати інші варіанти.
Для кухні в стилі модерн характерні нестандартні прийоми оформлення еркерів. Нам подобається такий варіант: темна робоча зона відокремлює яскраву територію еркера. За рахунок контрасту кольорів і фактур приміщення виглядає дуже стильно.
Втім, для кухні в стилі модерн можна знайти безліч цікавих рішень.
Кухня в стилі неокласика теж дає великий простір для фантазії. Використовуйте сучасні матеріали, експериментуйте з поєднанням фактур. Рекомендуємо оформити в еркері лаунж-зону & 8212; в такому стилі вона виглядає бездоганно.
Зверніть увагу! якщо ви не хочете перевантажувати приміщення великою кількістю шаф, використовуйте приховані резерви меблів. Наприклад, замовте диван з вмонтованими висувними шафами.
Оформляєте кухню з невеликим еркером в стилі лофт ? Саме час перетворити підвіконня еркерних вікон в барну стійку. Це ідеально відповідає духу лофт.
Плюси і мінуси
Як бачите, дизайнерські можливості оформлення кухні з еркером практично безмежні. Однак люблять їх не тільки за це: таке планування має безліч переваг. Втім, і без недоліків не обійшлося.
До достоїнств таких приміщень відносяться:
- Можливість оформити будь-яке, навіть саме нестандартне розташування меблів і побутових приладів.
- Збільшення корисної площі.
- Додаткове природне освітлення, як наслідок &8212; економія на рахунках за світло.
Мінусами можна вважати:
- Перепланування кухні з еркером, особливо якщо ви хочете перенести в нього робочу зону, обійдеться досить дорого.
- Так як в приміщенні багато вікон, вам доведеться більше платити за опалення.
- Насправді, грамотно організувати простір на такій кухні не дуже просто. Найімовірніше вам знадобиться вдатися до послуг дизайнера.
Як бачите, основні недоліки кухні з еркером пов'язані з необхідність залучення фахівців і додатковими витратами. Однак, на наш погляд плюси незрівнянно більше. Тому сміливо рекомендуємо оформляти кухню таким чином!