Назад
Як вибрати електричну варильну панель і на що звертати увагу при її покупки

Навигация по разделу

Уявити сучасну кухню без побутової техніки неможливо. Одне з центральних місць в кухонному обладнанні займає плита. Втім, все частіше її замінюють варильною панеллю & 8212; електричної, газової або індукційної.

сучасні електричні панелі здатні замінити професійну кухню.

У цій статті ми детально розглянемо плюси і мінуси електричної варильної панелі і розповімо, на що звертати увагу при її покупці.

Варильна панель: що це?

Важливо розуміти, що варильна панель &8212; це не частина плити. На відміну від останньої, варильна плита не є безпосередньою частиною конструкції. Вона може встановлюватися як над духовкою, так і окремо від неї в будь-якому місці кухні.

Духовку можна встановити як під панеллю, так і в будь-якому зручному місці.

Зручність варильних поверхонь не тільки у виборі місця розміщення &8212; такий прилад легко підібрати під свої запити і дизайн кухні. Втім, цим їх плюси не вичерпуються.

Переваги і недоліки електричних варильних поверхонь

Останнім часом варильні панелі стають все популярнішими. Багато замінюють ними звичні електричні або газові плити.

якісна варильна поверхня прослужить вам довгі роки.

Причин цьому кілька :

  • Перш за все, питання компактності. Установка духової шафи і варильної панелі, як не дивно, займає набагато менше місця, ніж стандартна плита.
  • Можливість самому вибирати розташування електроприладів. наприклад, встановити варильну панель на стільниця гарнітура , а духовку вбудувати в шафу на рівні очей &8212; багато хто відзначає, що це набагато зручніше стандартного розташування.
  • Питання гігієнічності. напевно, кожна господиня знайома з ситуацією: краплі або навіть шматочки їжі при занадто інтенсивному помішуванні або кипінні падають за плиту. Навести порядок потім досить складно. З варильною панеллю, встановленої прямо на стільницю, така проблема виключена.
  • Економічність . Хороша електрична варильна поверхня споживає значно менше електроенергії, ніж стандартна плита.
  • Дизайнерські можливості . Сучасні Варильні поверхні & 8212; не обов'язково звичний всім квадрат. Кругла або каплевидна форма, складна геометрична фігура ... будь-які кольори і конфігурації дозволяють підібрати відповідний гаджет саме для вашої кухні.

Втім, не обійшлося і без мінусів :

  • Керамічна або скляна електрична варильна поверхня вимагає дуже обережного поводження & 8212; при фізичному впливі на них можуть виникнути відколи;
  • Установка вручений поверхні & 8212; не найпростіша затія, тому знадобиться залучати фахівців;
  • Багато хто скаржиться, що сенсорне управління варильних панелей може бути занадто чутливим, через це налаштувати прилад з незвички важкувато;
  • Хороша електрична варильна панель коштує досить дорого.

Як бачите, в основному мінуси пов'язані з необхідністю акуратного поводження і значними витратами на покупку і установку. В цілому ж панель & 8212; зручний прилад для домашньої кухні.

підібрати панель можна під дизайн будь-якої кухні.

Давайте детально розберемося з тим, якими бувають Варильні електричні панелі.

Різновиди

Основна складність у виборі варильної поверхні &8212; безліч характеристик, які необхідно враховувати при покупці. Для того, щоб прилад не розчарував вас, доведеться ретельно вивчити всі тонкощі.

важливо правильно вибрати панель, щоб не розчаруватися в покупці.

Щоб полегшити вам процес підбору підходящої вручений панелі, ми склали докладний гайд, що охоплює всі основні характеристики.

Яка варильна панель краще: електрична, індукційна, газова?

Це, мабуть, перше питання, яке спадає на думку людині, яка вирішила придбати варильну поверхню. Момент, насправді, досить принциповий &8212; від типу плити залежить особливість роботи вашої панелі і зручність її використання.

Газ під склом &8212; один з модних варіантів. Така панель виглядає дуже ефектно, а живий вогонь під жароміцним склом додає затишку, але при цьому повністю безпечний. З мінусів таких плит можна відзначити їх підвищену вартість і необхідність проводити газ. Крім того, установка повинна бути ретельною: найменша неакуратність спровокує витік газу. Та й займають такі панелі більше місця, ніж інші два типи.

Красиво і зручно, але вимагає знання технологій установки.

Складніше справа йде з електричними і індукційними панелями. На перший погляд вони виглядають абсолютно ідентично, проте принцип дії двох приладів кардинально різний.

Електрична варильна панель працює за рахунок встановленого всередині резистора, який перетворює електричний струм в теплову енергію. Таким чином поверхня нагрівається, передаючи високу температуру встановленої на ній посуді. Цей метод роботи найбільше схожий з класичними плитами, звичними багатьом. Приємний бонус електричних варильних панелей & 8212; велика кількість матеріалів, що дозволяють підібрати модель під будь-який стиль оформлення кухні .

електричні варильні панелі бувають найрізноманітніших конфігурацій.

«Индукціонки» працюють інакше – для них посуд грає роль провідника, на який подаються вихрові індукційні струми, які створюються високочастотним генератором, що знаходяться під кожною конфоркою. Тобто, під час роботи такої поверхні гріється тільки кухонне начиння, а сама панель залишається холодною.

Це робить панель набагато безпечнішою &8212; обпектися практично неможливо. Однак їй необхідний спеціальний посуд &8212; багато матеріалів просто пропускають індукційні струми, не піддаючись їх впливу.

Плюс індукційної варильної панелі в тому, що вона абсолютно не гріється за межами конфорки.

Яку плиту вибрати: індукційну, газову або електричну? Вирішувати вам! Продумайте, які особливості для вас принципові і приймайте зважене рішення. Однак електричні панелі вважаються найбільш надійними та простими у використанні &8212; враховуйте цей фактор.

До того ж, тип харчування &8212; не єдине, про що Вам слід подумати. Розглянемо, з якими варіаціями електричних панелей ви можете зіткнутися в магазинах побутової техніки.

Що таке залежна і незалежна варильна поверхня?

Ще один принциповий момент при виборі електричної панелі &8212; залежну або незалежну модель купувати. Багато хто не розуміє цих термінів, а потім розчаровуються в покупках.

Залежна варильна поверхня безпосередньо з'єднана з духовою шафою. При цьому зовсім необов'язково розташовувати їх в безпосередній близькості один від одного. Якщо протягнути кабель, прилади можуть бути встановлені на будь-якій відстані. Однак це не завжди зручно: система управління розташована на духовій шафі, тому вам доведеться підходити до нього кожен раз, коли знадобитися додати або зменшити температуру.

залежна панель встановлюється в зв'язці з духовою шафою.

Незалежна варильна поверхня ніяк не прив'язана до духовому шафі і може бути встановлена навіть без нього. Панель управління розташована безпосередньо на вручений поверхні, що, безсумнівно, дуже зручно. З іншого боку, бували випадки, коли втекла вода заливала панель і кнопки (якщо мова йде не про сенсорному управлінні) можуть почати залипати.

незалежна варильна панель встановлюється окремо від духовки.

Який варіант вибрати?

Залежна панель підійде тим, хто любить готувати &8212; без духової шафи в цьому випадку не обійтися. Крім того, ви гарантовано отримаєте техніку, оформлену в єдиному стилі і вам не доведеться підбирати комплект самостійно. З іншого боку, якщо зламається один елемент, з ходу вийде вся конструкція.

Незалежна варильна панель підійде тим, хто не відчуває потреби в духовці. Якщо ж ви вирішите встановити її, то розташувати зможете в будь-якому місці. Правда, обійдеться комплект дорожче і підбирати його доведеться самостійно.

Нагрівальні елементи електричної панелі

Крім системи нагріву варильні панелі розрізняються також і нагрівальними елементами. Без сумніву, їх вибір найбільш широкий саме для електричної вручений поверхні.

Всього зустрічається чотири типи нагрівальних елементів.

Чавунні конфорки. Традиційні круглі млинцеві конфорки, оснащені електричними спіралями нагріву, один з найнадійніших варіантів. Крім того, коштують вони недорого. Ставлять їх найчастіше на електричні варильні панелі з нержавіючої сталі або емальованої сталі. Вони міцні і довговічні, а пошкодити їх, напевно, практично неможливо. Однак є і мінус & 8212; такі конфорки довго гріються і довго остигають, а значить, витрата електроенергії буде вище, ніж у інших типів.

надійний і недорогий нагрівальний елемент.

На Склокерамічні плити нерідко встановлюють рапідні конфорки, виготовлені зі сплаву нікелю і хрому. Такі конфорки розігріваються всього за 10-12 секунд і остигають дуже швидко, що економить вашу електроенергію. Нерідко на панелі знаходяться рапідні спіралі різної форми, які підходять під різні габарити посуду.

Рапід конфорки зручні і безпечні.

Один з найефективніших типів &8212; Галогенні конфорки. Потужна галогенна лампа, встановлена під спіраллю, забезпечує велику кількість тепла і стрімке нагрівання. Незважаючи на те, що плита відрізняється високою потужністю, електроенергії вона споживає небагато.

Галогенні конфорки нагріваються дуже швидко.

З іншого боку, така конструкція дуже сильно гріє всю варильну поверхню, тому поводитися з нею потрібно обережно &8212; інакше високий ризик обпектися.

Hi-Light конфорки &8212; це нагрівальний елемент стрічкового типу, встановлений на азбестове підставу. Основна їх перевага & 8212; можливість максимально точного вибору температури нагріву і простота управління.
ставлять їх найчастіше на склокерамічні поверхні. Завдяки поєднанню доступної ціни і простоти в управлінні хай-лайт конфорки користуються великою популярністю.

якщо на конфорці хай-лайт немає посуду, вона не гріється.

Важливо! крім типу нагрівальної конструкції, необхідно правильно підібрати діаметр. Виходьте з ваших потреб. Наприклад, для каструлі об'ємом 2-3 літри вам знадобиться конфорка діаметрів 14-15 сантиметрів, 3-5 літрів &8212; близько 18 сантиметрів, а для великих ємностей від 6 літрів &8212; не менше 22 сантиметрів.

Потужність

Один з основних параметрів, на які вам варто звернути увагу &8212; робоча потужність варильної поверхні. Її сумарний показник залежить від розмірів і кількості конфорок, швидкість нагріву і тип нагрівального елемента.

різні за розміром конфорки споживають різну кількість енергії.

Більшість електричних варильних поверхонь коливається в межах від 3 до 10 кіловат.

Багато стандартні моделі мають чотири конфорки, в яких 3 кВт припадає на найбільшу конфорку, по 1,5 кВт на дві середніх і до 1 кВт на одну малу.

Це пов'язано з різним цільовим використанням конфорок :

  • Малі підходять для варіння кави, розігріву їжі або невеликих каструль до двох літрів;
  • Середні підійдуть для ємностей до трьох літрів і приготування різних овочевих страв;
  • Великі підійдуть для смаження м'яса і Готування у великих каструлях.

Яку потужність і конфігурацію вручений поверхні вибрати? Вирішувати вам. Однак враховуйте не тільки розмір сім'ї і свої потреби, а й стан проводки. Старі комунікації можуть просто не витримати потужний прилад.

Розмір

В залежності від габаритів вашої кухні, необхідно вибрати оптимальний розмір вручений електричної панелі. Всього в габаритах враховують три параметри: ширина, довжина і товщина (відстань, на яке панель йде вглиб гарнітура).

варильні панелі бувають різних форм і розмірів.

Виробники давно стандартизували розміри варильних поверхонь.

Вам можуть запропонувати наступні типи приладів :

  • Шириною від 26 до 40 см., на яких розташовуються дві конфорки (як правило, передня конфорка малої потужності, задня – високою).
  • Шириною від 40 до 48 см., на яких розташовуються три конфорки (трикутником), при цьому ручки управління панеллю можуть бути розташовані вертикально або горизонтально. Рекомендуємо заздалегідь продумати, який варіант зручніше для використання.
  • Шириною від 49 до 60 см.це класичні моделі з 4 конфорками (зрідка з 3).
  • Шириною більше 61 см., де можуть бути встановлені 4 або 5 конфорок з зонами розширення різної форми. такі моделі розраховані на сім'ї, де багато і активно готують.

Довжина більшості варильних панелей стандартна & 8212; приблизно 50 сантиметрів, що відповідає стандартній ширині стільниць гарнітура. Однак можливі варіанти, тому рекомендуємо провести попередні виміри.

Що стосується ширини, то цей параметр варіюється від трьох до шести сантиметрів і залежить від обраної моделі і типу нагрівального елемента, тому звертайте на нього увагу, щоб не вийшло, що панель &171;залазить&187; в нижній шафа.

Вага також залежить від обраної моделі, тому вона може варіюватися від двох до восьми кілограмів. В цьому випадку ми рекомендуємо враховувати не тільки ваші переваги в технічних характеристиках, але і матеріал, з якого виготовлений ваш гарнітур: наприклад, ДСП просто не витримає вбудовану техніку вагою в сім кілограм і може деформуватися.

Тип управління

В залежності від способу управління варильною поверхнею, виділяють два види &8212; сенсорний і механічний. Кожен з них має своїх шанувальників і супротивників.

Сенсорна панель управління дозволяє більш точно відрегулювати температуру. Крім того, датчики управління надійно захищені від попадання вологи і жиру, а значить, така модель прослужить вам довше. Однак і стоять вони вище.

сенсори дозволяють максимально точно підібрати температуру.

З іншого боку, якщо чутливий сенсор вийде з ладу, ремонт влетить в копієчку, тоді як замінити ручку і реле труднощів не складе. Механічні моделі управляються за допомогою кнопок, поворотних ручок і важелів. Вони відрізняються меншою точністю, зате коштують дешевше і прості в управлінні. Якщо ж дотримуватися Правил користування варильною поверхнею, проблем з ними не виникне.

просте і надійне механічне управління.

Зараз у продажу зустрічаються моделі з комбінованим типів управління, однак, на наш погляд, це не дуже конструктивно &8212; вам доведеться запам'ятовувати правильні комбінації, що не завжди зручно.

Матеріал

У цьому огляді не можна не обійтися без ключового пункту &8212; матеріалу, з якого виготовлений корпус вручений панелі електричного типу. Виробники використовують три матеріали, кожен з яких має свої переваги та недоліки &8212; емальовані, нержавіючі та склокерамічні.

Давайте детальніше розглянемо кожен вид.

Один з найпопулярніших варіантів для використання на домашній кухні &8212; емальована електрична варильна панель.

Емальовані Варильні поверхні виглядають дуже стильно.

Список її достоїнств досить широкий :

  • Доступна, в порівнянні з іншими моделями ціна;
  • Широкий дизайнерський і колірний асортимент;
  • Стійкість до перепадів температур і механічних навантажень;
  • На такій поверхні не залишаються сліди від води і відбитки пальців;
  • Вони дуже прості в догляді і довгий час не втрачають свій зовнішній вигляд;
  • Висока стійкість до впливу різноманітних кислот і жирів.

Необхідно однак враховувати, що у них є і недоліки. Наприклад, при падінні на емаль важкого предмета на ній неминуче з'являться відколи й подряпини. Тому звертатися, незважаючи на її міцність, з нею потрібно дбайливо.

Трохи дорожче вам обійдеться електрична варильна панель з нержавіючої сталі. Основне її гідність & 8212; міцність. Щоб пошкодити таку поверхню доведеться докласти чималих зусиль, тому прослужить вона вам довгі роки. Панелі з нержавіючої сталі стійкі до механічних пошкоджень, добре переносять високі температури і різкі температурні перепади.

міцна і надійна нержавіюча сталь практично не схильна до механічних пошкоджень.

Матеріал екологічно чистий і позбавлений багатьох недоліків, проте догляд за ним досить складний: найменша крапля або випадкове торкання залишають сліди на поверхні. Тому чистити плиту з нержавійки доведеться практично після кожного використання.

Сучасний і зручний матеріал &8212; склокераміка. Склокерамічні електричні варильні панелі користуються великою популярністю через свого стильного зовнішнього вигляду.

міцна і екологічна склокераміка.

Однак на цьому переваги не вичерпуються:

  • Догляд за ними дуже простий. Досить просто протерти поверхню неворсистою ганчірочкою.
  • Поза нагрівальним елементом поверхня залишається холодною.
  • Панель не вбирає запахи їжі і відрізняється стійкістю до жиру і кислот;
  • За рахунок властивостей матеріалу швидко нагрівається і так само швидко остигає, економлячи вам електроенергію.

Однак недолік у них той же, що і емальованих поверхонь &8212; при падінні матеріал може тріснути. Особливо чутливі вони до точкових ударів, наприклад, падаючого ножем вниз лезу.

Важливо! якщо ви пролили рідину, що містить цукор, на склокераміку, негайно вимкніть панель і швидко видаліть пляму. В іншому випадку цукор змінить структуру матеріалу і залишиться пляма, яке нічим не можна вивести.

Широкий вибір кольорів електричних панелей зі склокераміки, різноманітність дизайнів і простота в догляді зробили їх одними з найпопулярніших на даний момент.

Такими ж властивостями володіють і варильні панелі із загартованого скла, проте вони набагато міцніше. Але і коштують часто дорожче склокерамічних моделей.

Загартоване скло може бути дуже різноманітним.

Додаткові функції

Сучасні електричні панелі роблять готування їжу набагато зручніше, ніж старі аналоги.

Сучасні варильні панелі можуть мати багато функцій.

Багато з них мають дуже корисні варіанти:

  • Автоматичне вимикання при попаданні на них рідини;
  • Таймер, що вимикає панель після певного часу;
  • Відстрочений старт готування;
  • Захист від дітей;
  • Контроль температури незадіяної поверхні.

Продумайте, які опції вам потрібні &8212; мабуть, вони коштують зайвих пари тисяч рублів за рахунок своєї зручності.

На що звернути увагу при купівлі електричної панелі

Для того, щоб покупка вас не розчарувала, скористайтеся нашими рекомендаціями:

  • Продумайте, скільки конфорок вам необхідно . Ви живете наодинці чи не часто готуєте? Досить буде моделі з парою конфорок. Вона не займе багато місця і коштує значно дешевше великих варильних панелей.
  • Вирішіть, де ви будете її встановлювати. виходячи з цього вибирайте форму, розмір і конфігурацію вручений поверхні.

До речі! перевірте, чи поміщається ваш посуд на конфорки. Тягнути з собою каструлі в магазин не потрібно. Просто виріжте з паперу листи відповідного діаметру.

  • Визначтеся з необхідним набором функцій.
  • Почитайте в інтернеті відгуки про придивилася моделі.
  • І, звичайно, звертайтеся тільки в перевірені інтернет-магазини.
правильний вибір &8212; запорука комфортного користування панеллю.

Все ще не можете визначитися? Тоді вам необхідно ознайомитися з нашим рейтингом ТОП-10 кращих електричних варильних панелей 2018 року ! Впевнені, там ви знайдете собі модель до душі. Приємних покупок!

Зараз читають
Планування маленької кухні: 70 фото прикладів, ідеї та варіанти
Планування маленької кухні: 70 фото прикладів, ідеї та варіанти
Варіанти планування на маленькій кухні. Як правильно вибрати і розставит ...
Як вибрати холодильник для дому: поради щодо вибору від фахівця
Як вибрати холодильник для дому: поради щодо вибору від фахівця
Як вибрати хороший холодильник для дому. Поради від фахівця, загальні ре ...
Новое youtube видео