Чистота і акуратність кухні залежить не тільки від того, як часто ви миєте підлоги і протираєте робочі поверхні. Дуже важливо для створення атмосфери акуратності приділяти увагу дрібницям.
Ви можете очистити кухню та весь її вміст, але жовтуватий кухонний рушник з плямами може зіпсувати все враження. У цій статті ми розберемося, як відбілити кухонні рушники і повернути їм свіжий вигляд навіть після найстійкіших забруднень.
Чому кухонні рушники слід часто прати
Деякі помилково вважають, що прати текстиль, в тому числі і кухонний, слід тільки тоді, коли на ньому з'являються видимі забруднення. Щодо кухонних рушників це в корені невірно.
Зверніть увагу! фахівці рекомендують прати кухонний рушник не рідше, ніж раз в три-чотири дні.
Це пов'язано з тим, що в якій би чистоті не містилася кухня, на ній все одно накопичується безліч бактерій. Сире м'ясо і риба, брудні овочі, дріжджі, спеції... їх сліди приваблюють різні мікроорганізми, які в живильному середовищі швидко розвиваються.
Кухонні ж рушники можна вважати джерелом підвищеної небезпеки. Якщо не прати такий рушник більше тижня, на ньому може розвинутися кишкова паличка, деякі види якої не сприйнятливі навіть до антибіотиків.
Якщо міркувати з цієї точки зір, сумнівна ідея білих рушників на кухні (вони ж так швидко брудняться!) навіть краща: через їх маркості ви будете частіше прати текстиль, а значить, уникнете розвитку патогенних бактерій.
Лайфхак! можна замінити тканинні рушники на паперові. Це набагато простіше і гігієнічніше. Правда, витрати істотно зростуть.
Легше запобігти проблемі
Замість того, щоб шукати способи ефективно відбілити кухонний рушник із застарілими плямами, ви можете спробувати уникнути необхідність таких радикальних заходів.
Ми зібрали для вас список рекомендацій, які допоможуть підтримувати рушники в чистоті без особливих зусиль :
- Перш за все, заведіть для рушників своє місце, віддалене від джерел забруднення. гачки на стіні &8212; не данина радянській моді, а дійсно зручний спосіб зберігати текстиль у відносній чистоті.
- Подумайте, як ви використовуєте текстиль . Білий рушник & 8212; не найкращий вибір для того, щоб витирати пролився на стіл м'ясний сік або збирати краплі з підлоги. Для цих цілей краще завести губки і мікрофіброві ганчірочки.
- Рушник вимазався? Це привід для термінового прання. не чекайте, поки пляма в'їсться: простіше запрати його свіжим, ніж потім довго виводити.
- Відбілити білий вафельний рушник простіше, ніж махровий. на останніх бруд накопичується в рази швидше. Тому віддайте перевагу першому варіанту.
- Після прання обов'язково пропрасуйте рушник. так бруд буде менше до нього приставати. Як не дивно, цей метод дійсно працює.
Як бачите, нічого особливо складно в рекомендаціях по догляду за рушниками немає. Але що робити, якщо на якомусь з них виникли стійкі плями або тканина придбала неприємний відтінок? Зараз розберемося!
Як відбілити кухонний рушник: народні засоби
Звичайно, ви можете скористатися будь-яким з широкого арсеналу магазинних засобів і відбілювачів на будь-який смак і гаманець. Однак на кухні, де постійно знаходяться продукти харчування, хочеться максимально уникнути появи хімії. Саме тому ми зібрали для вас добірку натуральних засобів по відбілюванню рушників. Вибирайте метод, який доведеться вам до душі!
Спосіб 1. Відбілюємо кухонні рушники гірчицею
Зрозуміло, в даному випадку мова йде не про міцну або діжонської гірчиці. Вам знадобиться гірчичний порошок, сухі перетерті зерна приправи.
Ніяких складнощів метод не містить: вам потрібно розвести порошок в чистій гарячій воді до густої кашкоподібної маси. Акуратно нанесіть його на рушник, особливе місце приділяючи плям. Врахуйте, що застарілі жирні плями з рушники таким чином ви не виведете.
Однак невеликі плями, сліди різноманітних рідин гірчичний порошок відмінно видаляє. Крім того, він освіжає рушник, повертаючи йому первозданну білизну.
Зверніть увагу! цей метод не підходить для штучних тканин &8212; гірчичний порошок може змінити колір волокон на неохайний жовтий.
Спосіб 2. Відбілюємо кухонні рушники борною кислотою
Копійчане аптечне засіб може виявитися досить ефективним в боротьбі з органічними плямами і неприємним сіруватим нальотом на рушник. Вам знадобитися розчинити дві столові ложки в п'яти літрах теплої води.
У розчин покладіть рушники на дві години. Якщо плями застарілі & 8212; може знадобитися пару раз повторити процедуру (поки плями не посвітлішають). Потім просто виперіть рушники звичним для вас способом. Але не використовуйте відбілювачі & 8212; в цьому випадку вони можуть спрацювати трохи не вірно, залишивши розлучення на тканині.
Важливо! цей метод підходить тільки для грубих бавовняних або вафельних рушників. Не використовуйте їх для тонких або махрових &8212; борна кислота може пошкодити делікатну тканину.
Спосіб 3: Відбілюємо кухонні рушники за допомогою марганцівки
Рожева марганцівка на перший погляд не здається ефективним відбілюючим засобом. Однак багато відгуків хвалять цей метод за простоту та доступність.
Перш за все, виперіть рушники так, як ви звикли. Втім, від використання відбілюючих засобів варто відмовитися &8212; досить простого мила або порошку.
У тазик окропу насипте приблизно склянку порошку для ручного прання і розмішайте. Потім додайте трохи марганцівки. Слідкуйте за кольором води & 8212; вона повинна придбати легкий рожевий відтінок, а не стати насиченого кольору фуксії.
Потім покладіть рушники в миску і почекайте, поки розчин повністю охолоне. Після цього кілька разів прополощіть їх у чистій воді. Тканина повинна засяяти первозданним білому кольором.
Зверніть увагу! якщо ви переборщите з кількістю марганцівки, є ймовірність, що ваш рушник забарвиться в рівномірний рожевий відтінок. В якійсь мірі теж спосіб оновити зовнішній вигляд текстилю на вашій кухні, але чи варто діяти так радикально?
Спосіб 4. Відбілюємо кухонні рушники за допомогою зеленки
Цей метод може викликати ще більше сумнівів, ніж попередній. Мало хто знає, що діамантова зелень також може надати потужний відбілюючий ефект. Однак працювати з нею потрібно ще обережніше, ніж з марганцівкою, тому такий варіант підходить не всім.
Перш за все, розчиніть 15 крапель зеленки в склянці води кімнатної температури. Добре розмішайте. Суміш не повинна містити опадів і бути рівномірного кольору.
Влийте її в таз води, а потім покладіть акуратно розправлені рушники. Залиште на годину, періодично перевертаючи. Потім прополощіть в чистій воді.
Важливо розуміти, що якщо ви недостатньо добре розмішати брилиантовую зелень у воді або переборщіть з її кількістю, на рушник можуть виникнути не дуже естетичні зелені розлучення. Тому будьте гранично обережні.
Важливо! цей метод не виведе плями, але поверне білизну махрових і байковим рушників.
Спосіб 5: Відбілюємо рушники содою і господарським милом
Якщо рушник потребує радикальних методах, ви можете скористатися сумішшю соди і господарського мила.
Натріть брусок мила, потім додайте до стружки 50 грам соди. Додайте все це в каструлю ємністю приблизно 3-4 літри. Добре перемішайте.
Прокип'ятіть рушники протягом півтора-двох годин. Таким способом ви зможете вивести будь-які, навіть самі застарілі плями жиру та іншої кухонної бруду і ефективно відбілити тканину. Крім того, метод набагато більш щадний, ніж використання хімічних відбілюючих засобів. Однак він не підходить для штучних тканин &8212; їх не варто піддавати кип'ятінню.
Ремарка! при всій своїй ефективності метод має пару нюансів. Перш за все, це запах. Аромат господарського мила подобається далеко не всім. Крім того, при кип'ятінні з каструлі може полізти піна, тому залишати її без нагляду ми категорично не рекомендуємо.
Спосіб 6: Відбілюємо рушники нашатирним спиртом і перекисом водню
Два ефективних аптечних засоби можуть надати вам допомогу і в підтримці порядку на кухні. Метод ефективний, простий і досить дієвий, якщо вам не потрібно виводити занадто застарілі плями. Втім, і в цьому випадку він допоможе, якщо ви повторіть процедуру 3-4 рази.
На п'ять літрів води додайте по столовій ложці кожного засобу. Зверніть увагу, що температура повинна бути близькою до окропу, проте кипіти воді категорично не можна &8212; активні речовини зникнуть.
Потім покладіть рушники на півгодини в розчин. Кілька разів відіжміть їх і ретельно прополоскайте. При необхідності повторіть. Відгуки на форумах кажуть, що таким чином сіре або жовтуватий рушник світлішає буквально на очах.
Важливо! у деяких людей буває алергія на нашатир. При контакті з гарячою водою запах стає різкішим, тому якщо ви не впевнені в тому, чи добре переносите нашатирний спирт, від методу доведеться відмовитися.
Спосіб 7: Відбілюємо рушники за допомогою крохмалю
Звичайний картопляний крохмаль здатний повернути кухонного текстилю білизну, якщо забруднення не дуже застарілі.
Вам знадобитися ретельно випрати рушники. У тазі з теплою водою розчиніть півтори склянки крохмалю і добре розмішайте розчин. Після цього покладіть туди рушники на п'ять-шість годин.
Не віджимаючи, розвісьте їх і дочекайтеся повного висихання. Полоскати текстиль не варто. Таким чином рушники придбають сяючу білизну.
Приємний бонус! крім яскравого кольору тканина придбає характерну накрохмалену структуру. Це дуже красиво виглядає. Правда, незрозуміло, наскільки це зручно для використання на кухні і як довго збережеться ефект &8212; але спробувати варто.
Спосіб 8: Виварювання
Старий метод, яким користувалися ще наші бабусі, все ще не втратив своєї ефективності. Все, що вам потрібно &8212; відро або велика каструля, трохи мила або порошку, вода.
Просто додайте трохи миючого засобу у воду, покладіть туди рушники і кип'ятіть кілька годин, поки не помітите, що тканина посвітлішала. При бажанні можна обійтися і без миючих засобів. Їх цілком замінить сода або лимонна кислота в невеликій кількості. Цей метод по праву вважається одним з найпростіших і невитратних.
Важливо! як би не хотілося піти найпростішим шляхом, враховуйте, що багато тканини просто не можна кип'ятити. Крім того, навіть найміцніше вафельний рушник від виварювання стоншується і є ризик після декількох таких сеансів отримати не дуже симпатичну ганчірку, а не акуратне кухонне рушничко.
Спосіб 9: Як відбілити кухонні рушники маслом
При тому, що найчастіше на кухні доводиться боротися з жирними плямами, метод викликає подив. Однак всі, хто спробував, його хвалять. Ризикнемо?
Необхідно підготувати спеціальну суміш:
- 2,5 великий ложки рослинної олії;
- 1 велика ложка відбілювача;
- Півсклянки прального порошку;
- 5 літрів води.
У цій суміші вам потрібно замочити рушники на 3-4 години, а потім випрати, як зазвичай. Плями підуть, а рушники засяють білим кольором.
Висновок автора! на наш погляд, така кількість порошку в поєднанні з відбілювачем впораються і без масла. Так що сенс маніпуляцій не дуже зрозумілий.
Хімічні засоби для відбілювання
Як бачите, існує безліч цікавих способів відбілити кухонні рушники в домашніх умовах без використання хімічних засобів. Однак якщо у вас немає бажання проводити експерименти над своїм текстилем, часу на тривале замочування або методи не підходять вам з інших причин, доведеться зайти в господарський магазин.
Зараз ви можете знайти безліч альтернатив домашнім способам відбілювання кухонних рушників . Найефективнішими, згідно відгуками сайту Айрекоменд, вважаються :
- Білизна. звичний і недорогий відбілювач, який підходить більшості тканин.
- Vanish для білих тканин й, який вважається одним з найбільш щадних;
- Засіб для видалення плям і відбілювання від Amway. багато хто відзначає, що воно відмінно справляється з будь-яким типом плям і повертає білизну навіть найстарішим рушникам.
Способів безліч! Вибирайте той, що вам до душі!