Назад
Кухня по фен-шуй: вибір кольору і розташування кухні, фото приклади

Навигация по разделу

Фен-шуй &8212; стародавнє китайське мистецтво, що розповідає про те, як налагодити свій побут так, щоб він благотворно впливав на життя людини. З точки зору фен-шуй кухня &8212; одне з найважливіших місць в будинку.

Це &8212; одне з сердець будинку, де зосереджено безліч енергетичних потоків.

якщо при розстановці меблів на кухні враховувати правила фен-шуй, вона буде виглядати затишніше.

Правильної розстановкою меблів і декору на кухні можна залучити в будинок добробут, процвітання, удачу, здоров'я. Давайте подивимося, як це зробити.

Загальні правила оформлення кухні по фен-шуй

Як і будь-яке китайське мистецтво, фен-шуй не допускає недбалості. Якщо ви хочете розставити меблі та прилади згідно з давнім вченням, необхідно враховувати кожну дрібницю.

Вважається, що всі п'ять елементів повинні бути присутніми на кухні &8212; дерево, вогонь, вода, метал і земля. Кожній з них відповідають певні предмети. Важливо розмістити їх в правильних місцях так, щоб створити гармонійний зв'язок, але не спровокувати конфлікт між елементами.

зонування кухні &8212; один з наріжних каменів вчення фен-шуй.

Не варто захаращувати кухню: світла енергія Ци, що несе з собою добробут і радість повинна вільно проходити по кухні.

Як ми вже писали, дрібниць в плануванні кухні не буває. Обідній стіл по фен-шуй необхідно вибирати відповідно з розмірами приміщення. Він не повинен бути занадто маленьким, інакше на ньому не поміститься багатство. Але і занадто великий стіл перегородить потоки Ци.

Що стосується форми, то ідеальною вважається кругла або овальна &8212; щоб негативні емоції не затримувалися на кутах столу. Втім, квадратний або прямокутний стіл теж дозволений. А ось від складних г-образних, напівкруглих або будь-яких нестандартних форм доведеться відмовитися &8212; вони привертають невдачу і проблеми зі здоров'ям.

ідеальна форма столу & 8212; кругла

Роль грає і матеріал. Оптимальний вибір &8212; дерево або камінь. А ось прозорі матеріали, такі як скло і деякі види пластику &8212; не найкращий варіант. Вважається, що через прозору поверхню їжа, яка символізує достаток і багатство, провалюється в нікуди, не затримуючись у господаря.

Якщо у вас вже є такий стіл, обов'язково накрийте його скатертиною.

Стільці слід вибирати з високими спинками &8212; чим вона вища, тим більше доброчинної енергії проходить через людину під час прийому їжі. Це сприяє здоров'ю і загальному самопочуттю.

відмовтеся від табуретів на користь стільців зі спинками &8212; це зробить прийом їжі більш корисним.

Важливий і вибір кухонного гарнітура. Фен-шуй не вітає наявність відкритих поличок, краще вибирайте меблі з дверцятами. Якщо ж ви не втрималися і купили гарнітур з полицями, постарайтеся згладити негативний ефект. Сипучі продукти зберігайте в круглих банках, посуд приберіть в шафи з дверцятами.

Також простежте, щоб на відкритому місці не стояли гострі предмети &8212; ножі, виделки, ножиці.

Не вітається розміщення навісних шаф і полиць над обіднім столом &8212; це заважає людям насолодитися їжею в комфорті.

Ключовий елемент будь-якої кухні &8212; зона готування, так званий робочий трикутник. Формувати його по фен-шуй необхідно з граничною обережністю: за його елементи відповідають контрастні стихії, які не повинні перетинатися між собою.

дуже важливо правильно спроектувати робочий трикутник, виділивши своє місце для кожної зони

Найкраще розташовувати трикутник в південній частині кухні &8212; по-перше, південь максимально лояльний до будь-яких кутах. По-друге, приготування в цьому місці сприяє розвитку вашого фінансового благополуччя. І навпаки, розташована в північній частині приміщення, зона готування буде потихеньку відводити ваше багатство за межі квартири.

Важливо: з цих же міркувань не можна ставити плиту поруч з вікном! Весь ваш добробут просто вислизне через кватирку!

Питання плити, насправді, обговорюється досить строго. Її не слід встановлювати біля входу або прямо навпроти нього &8212; так, щоб готує не бачив тих, хто заходить на кухню. Втім, цю рекомендацію можна обійти &8212; повісьте над плитою дзеркало, де буде відображатися кожен вхідний.

Дзеркала поглинуть негативну енергію.

Крім того, не можна розташовувати плиту безпосередньо поруч з раковиною. Мийка несе в собі енергію води, а плита &8212; вогню. Конфліктуючи між собою, вони можуть загасити потоки здоров'я і добробуту в вашому домі. Те ж відноситься і до холодильника.

Найкраще розташовувати їх трикутником, розміщуючи між ними меблі і гарнітур. Саме з фен-шуй і прийшло до нас поняття робочого трикутника.

Холодильник краще ставити в північній зоні, а мийку &8212; в східній. Таке розташування максимально ефективно для залучення енергії Ци.

вдалий приклад формування робочого трикутника.

Багато хто ставить під раковину відро для сміття. Це в корені невірно! Енергія води, змішуючись з руйнівною енергією ін, поширюваної сміттям, розноситься по всьому будинку.

Але і на виду відро залишати не варто. Постарайтеся розмістити його непомітно, подалі від раковини. Відро для сміття по фен-шуй має бути накрите кришкою. Крім того, важливо виносити його кожен день, щоб не збирати негативну енергетику.

Важливо: як і плиту, раковину не можна ставити під вікно &8212; вона вимиє весь ваш добробут.

Правильне розташування техніки і меблів приверне в ваш будинок багатство, удачу і здоров'я.

Прикрашаємо кухню по фен-шуй

Правильний вибір і розстановка декору не менш важливі, ніж підходяща меблі і техніка в потрібних зонах кухні.

Ви можете як примножити ефект від основного оформлення кухні, так і повністю звести його нанівець.

Фен-шуй рекомендує поставити на кухні хоча б пару живих квітів &8212; їх тепла енергетика землі приверне в ваш будинок спокій і порядок. Однак тут теж є свої правила:

  • Не слід ставити їх поруч з мийкою або варильною поверхнею . Енергії води і вогню будуть конфліктувати з землею. Крім того, це просто шкідливо для рослин &8212; від перепадів вологи і температури вони можуть загинути.
  • Вибирайте рослини відповідно до розмірів кухні &8212; на великий добре ставити вазони, а на маленькій &8212; невеликі квіти в горщиках.
  • Всупереч традиції, підвіконня &8212; не найкраще місце для рослин. енергія землі буде йти з вашого будинку за вікно.

Що стосується того, які саме квіти ставити &8212; вибір за вами. Головне, щоб вони викликали у вас посмішку і приємні емоції.

не відмовляйтеся від живих квітів &8212; вони подарують відчуття спокою і затишку.

Втім, деякі рослини здатні скорегувати не дуже вдале розташування кухні. Так, для північної частини будинку вибирайте ті, у яких гострі листи &8212; наприклад, драцена. Добре підійдуть і яскраві квіти на зразок фіалок & 8212; вони розбавлять прохолодну атмосферу.

А ось на східній краще ставити круглі рослини, такі, як грошове дерево. Вони залучають благополуччя і згладжують надлишок енергії вогню.

Картини теж потрібно вміти вибирати. Фен-шуй повністю заперечує прикраса кухні сценами насильства, військових дій, стихійних катастроф. Чи не підходять хижаки & 8212; навіть якщо ви їх любите, підсвідомо таке зображення буде викликати у вас страх.

Картина повинна викликати приємні емоції.

Малюнки, що прикрашають кухню, повинні нести теплі, світлі емоції. Віддайте перевагу натюрмортам, сімейним портретам, пейзажам. Крім того, ви можете вибрати традиційні китайські гравюри &8212; наприклад, з черепахами або слонами. Вони збільшать потік ваших доходів.

Вибирайте картини, які ближче до стихії вогню (червоні, помаранчеві, жовті тони) або дерева (коричневі, зелені).

червоні відтінки принесуть багатство.

Такий живопис не тільки прикрасить вашу кухню, але і посилить потік світлої енергетики. Важливо і розташування картин: люди, що сидять за столом, повинні мати можливість милуватися нею.

А ось над плитою картини вішати не варто &8212; вогонь &171;спалить&187; їх енергетику.

Багато хто любить вішати на кухні годинник. Це і практично, і красиво. Однак важливо правильно їх підібрати. Вибирайте круглі або ж хвилясті моделі, без зайвих вигинів і гострих кутів. Краще, якщо вони будуть виконані з дерева. Однак якщо ви хочете повісити їх на Західну стінку, допустимо використовувати металеві годинник.

кращий вибір для кухні & 8212; Круглий годинник.

Це дозволить залучити на кухню.енергію металу, яка сприяє розвитку творчих здібностей і завзятості в досягненні цілей.

Ще один важливий аспект &8212; вибір посуду. Зверніть на нього особливу увагу, якщо ставите тарілки і чашки на відкриті полиці.

Важливо : весь посуд повинен бути цілим. Навіть через маленький скол випливає ваше благополуччя і щастя! Тому без жалю викидайте надбитий посуд.

Вибір форми залежить повністю від вас. Круглі тарілки і чашки накопичують в собі енергію домашнього вогнища, даруючи відчуття затишку. Квадратні&171; відсікають & 187; негативні потоки, роблячи їжу більш корисною.

якщо посуд стоїть на відкритому місці, вона повинна бути цілою і красивою.

Ми радимо купити два набори &8212; круглий для сімейних трапез і квадратний на випадок приходу гостей.

У питанні квітів також немає особливих обмежень. Єдине, не рекомендується використовувати посуд чорних і занадто темних тонів &8212; вони накопичують негатив. Деякі кольори впливають на поведінку людини. Обідає з синіх тарілок стає спокійніше і розважливі, зелені дарують додаткову енергію, а червоні гармонізують сімейні відносини.

І все ж головне, щоб відтінок вам подобався.

Не забудьте і про матеріали. Найкраще використовувати на кухні керамічну, глиняну, дерев'яний посуд. А ось від пластика доведеться відмовитися &8212; він містить в собі негативні заряди.

вибір матеріалів відіграє важливу роль у фен-шуй.

Що стосується кухонного начиння, то мідь і кераміка краще алюмінію і сталі.

Розташування кухні

На всі вищезазначені фактори ви можете вплинути, прагнучи зробити свій будинок гармонійним і щасливим місцем. А як бути з розташуванням кухні? На жаль, мешканці квартир не можуть змінити його.

Подивимося, що з цього приводу говорить вчення фен-шуй.

Найбільш сприятливе розташування &8212; на півдні і південному сході. Чи не найблагополучнішою вважається кухня на Заході і північному заході. Вважається, що саме звідти приходять потоки негативної енергії Інь.

Однак виправити ситуацію можна: додайте більше теплих, яскравих фарб, властивих енергії вогню і землі &8212; помаранчевих, жовтих, зелених, червоних.

теплий тони &8212; відмінне рішення для кухні на заході.

Не зашкодить на такій кухні і невеликий акваріум &8212; вода відтягне негативну енергетику на себе.

Якщо двері на кухню розташована безпосередньо навпроти вхідних дверей, рекомендуємо повісити на вході в кухонне приміщення &171;музику вітру&187;. Вона затримає негативну енергетику, яка може пробратися в ваш будинок з вулиці.

Якщо ж кухня розташована поруч з санвузлом або ванною, прикрасьте двері невеликими нитками з намистинами, бажано дерев'яними. Це запобіжить&171; витоку & 187; багатства.

Вибір кольорів по фен-шуй

Колір також відіграє значну роль. При виборі тону для чистової обробки стін або колір кухонного гарнітура, рекомендуємо звернутися до знань фен-шуй.

Пам'ятайте, що кожній стороні світла відповідають певні кольори, які краще використовувати, щоб не допустити конфлікту стихій. Тому на південній кухні краще відмовитися від відтінків синього і чорного, а на східній &8212; від глянсового металіка.

Виняток &8212; Північна і Північно-західна сторони приміщень, про них ми писали трохи вище.

Є також універсальні кольори. Білий, Бежевий, пастельні відтінки зеленого або жовтого принесуть умиротворення на будь-яку кухню.

Чистота білого кольору подарує вам спокій.

Відмовтеся від занадто яскравих відтінків &8212; насичений червоний, синій, зелений або жовтий не тільки втомлюють очі. У них сконцентровано дуже багато енергетики відповідної стихії, а значить, рано чи пізно це викличе конфлікт. Подібне загрожує різким погіршенням Вашого добробуту і навіть хворобами.

Не рекомендується використовувати на кухні дзеркальну плитку &8212; вона візуально нагадує розбите дзеркало, а значить може залучити в ваш будинок нещастя.

Намагайтеся не поєднувати занадто багато кольорів &8212; з точки зору фен-шуй комбінації з трьох відтінків цілком достатньо. І переконайтеся, що вони не конфліктують між собою &8212; бажано, щоб кольори стін і гарнітура ставилися до однієї стихії.

чим гармонійніше колірна гамма кухні & 8212; тим щасливіше жителі цього будинку

Освітлення по фен-шуй

Відповідно до фен-шуй, освітлення може як залучити удачу, так і відвернути її від вашого будинку. Для кухні це особливо актуально.

Майстри фен-шуй рекомендують за допомогою світла розділити кімнати на дві зони &8212; робочу і їдальню. У першій знадобиться яскраве світло. Використовуйте люстру або кілька точкових світильників.

точкові світильники в робочій зоні підвищують концентрацію.

У другій краще встановити невелику настінну лампу або бра. Віддайте перевагу округлим формам світильників & 8212; гострі кути відсічуть хороший апетит.

Кілька джерел освітлення залучать потоки Ци у ваш будинок. Крім того, важливо не перекривати денне світло з вікна &8212; намагайтеся рідше опускати штори і не змушувати підвіконня.

Фінальні штрихи

Втім, мало залучити позитивну енергетику на кухню за допомогою фен-шуй. Її ще необхідно утримати.

Скористайтеся для цього нашими рекомендаціями:

  • На кухні не повинні знаходитися сторонні предмети &8212; тільки те, що має відношення до готування і прийому їжі. Інакше потоки енергії розосередяться і стануть слабкіше.
  • На столі і відкритих поверхнях теж краще залишати тільки необхідний мінімум . Чим більше вільного місця &8212; тим більше багатства на ньому поміститься. Намагайтеся максимально звільнити простір.
  • Енергія Ци не любить безлад. підтримуйте на кухні порядок &8212; вчасно витирайте пил, кожен день виносьте сміття, дбайте про чистоту посуду і начиння.
  • Якщо побутова техніка зламалася, відразу ж несіть її в ремонт або викидайте. несправні прилади акумулюють негативну енергію.
  • Важливо і вчасно усунути текти крана &8212; через неї витікають ваше здоров'я і краса.
  • Не потрібно намагатися зібрати на кухні безліч талісманів &8212; вони можуть конфліктувати між собою.

Головний принцип фен-шуй &8212; гармонія, чистота і свобода. Якщо ви будете дотримуватися його, удача і щастя надовго оселяться у вашому домі.

Зараз читають
Рейкова стеля на кухні: 20+ реальних фото прикладів
Рейкова стеля на кухні: 20+ реальних фото прикладів
Як вибрати рейкова стеля для кухні. Різновиди, таблиця з плюсами і мінус ...
Декоративна штукатурка на кухні: гайд за вибором, реальні відгуки, 30+ фото прикладів
Декоративна штукатурка на кухні: гайд за вибором, реальні відгуки, 30+ фото прикладів
Декоративна штукатурка в інтер'єрі кухні. Як вибрати, особливості догляд ...
Як відбілити кухонні рушники: 9 ефективних методів
Як відбілити кухонні рушники: 9 ефективних методів
9 ефективних способів відбілити кухонні рушники в домашніх умовах. Чому ...
Новое youtube видео