З'явився в кінці дев'ятнадцятого століття модерн досі вважається одним з найпопулярніших стилів оформлення інтер'єру. Його основний принцип & 171; форма слідує за суттю & 187;, тобто на перше місце виноситься функціональність речі, а її візуальне оформлення вдруге.
При цьому модерн не можна назвати неестетичним. Лаконічність, простота ліній, натуральний матеріали і витончений декор. Тож не дивно, що цей стиль відмінно підходить для оформлення інтер'єру кухні &8212; кімнати, яка повинна бути в першу чергу зручною, в другу &8212; затишною.
Основні ідеї стилю модерн
Як і будь-який інший стиль, модерн має характерні риси. Ви можете намагатися дотримуватися всіх правил або ж вибрати кілька особливостей, доповнивши їх на свій розсуд.
Для кухні в стилі модерн властиві такі риси :
- Велика кількість дерев'яних елементів, бажано з характерним вираженим малюнком деревини. це може бути як обробка підлоги або стелі, прорізів, так і декор.
- Намагайтеся дотримуватися м'яких, плавних ліній. ніяких різких кутів і складних вигинів.
- Вітаються тварини, рослинні орнаменти. останнім часом нерідко на кухні в стилі модерн додають етнічні мотиви.
- Використовуйте скло. Це особливо актуально для кухні в хрущовці, яку ви плануєте оформити в стилі модерн.
- Прозорі або відображають скляні елементи додадуть приміщенню простору. іноді його використовують в поєднанні з металевими деталями, але вони не обов'язкові і грають скоріше допоміжну роль.
- Не перестарайтеся з текстилем. досить буде штор і, при необхідності, оббивки кухонного куточка.
- Для кухні в стилі модерн велике значення мають просторі вікна. в ідеалі це повинен бути еркер або арка. Тому в звичайній квартирі подумайте, як обіграти вікно, щоб візуально його збільшити.
- Мозаїки, вітражі та арки &8212; практично маст-хев для модерну. це може бути фреска, скляний візерунок або розпис на вікні. Прикрасьте кухню на свій смак.
- Віддайте перевагу м'яким, ніжним відтінкам. наприклад пісочному, бежевому, кремовому, кольором топленого молока.
- Яскраві кольори допустимі тільки в якості невеликих колірних акцентів і ні в якому разі не повинні грати головну роль.
- Створити інтер'єр в стилі модерн на маленькій кухні досить складно. для нього важлива наявність великої кількості вільного простору і чітке зонування. Тому більше модерн підходить просторим приміщенням & 8212; студіям, кухням в приватних будинках або кухням, поєднаним з залом або їдальнею.
- Меблі повинна бути не тільки красивою і відповідної стилю, але і функціональною. вибирайте ту, що зроблена з дерева. Втім, допустимі затишні крісла і диванчики &8212; якщо площа дозволяє. Вітається меблі нетрадиційної, навіть злегка химерною форми.
- Ніякої суворої фактури! тільки м'які лінії, злегка розмиті контури і теплі тони.
Модерн химерно поєднує в собі зовнішню простоту і безліч вимог, Без який витримати чистоту стилю практично неможливо. Пропонуємо вам розібрати покроково кожен елемент інтер'єру кухні Для того, щоб ви змогли оформити ідеальний дизайн в стилі модерн.
Чистова обробка
Основа будь-якого інтер'єру &8212; ремонт. Не став винятком з цього правила і модерн. Стіни в цьому стилі ні в якому разі не можна обклеювати шпалерами. Віддайте перевагу дерев'яним панелям. Якщо цей варіант вам здається дорогим або не дуже красивим, подумайте про штукатурку або рідких шпалерах.
Головне, не прагніть вибрати матеріал складної фактури. Максимальна природність і простота. Перевагу віддавайте світлим, природним відтінкам. В цьому випадку навіть на маленькій кухні модерн буде виглядати бездоганно.
Що стосується підлоги, відмовтеся від плитки та лінолеуму. Ваш вибір & 8212; максимально натуральні матеріали. Паркет або ламінат, трохи темніше стін, будуть дуже доречні. Важливу роль відіграє і фактура. Не варто циклювати підлогу лаком & 8212; матове покриття більше підходить для модерну.
Стелю можна обштукатурити або зробити навісним. У другому випадку вам підійде пофарбований гіпсокартон, підвісні стелі або складальне покриття з деревини. Правда, останній варіант досить дорогий і вимагає досить складного догляду.
Труби і перекриття краще заховати &8212; вони доречні хіба що в стилі лофт. використовуйте для цього гіпсокартонний або дерев'яний короб. Втім, можна проявити фантазію і перетворити комунікації в частину декору. Спробуйте пофарбувати їх або прикрасити мозаїкою.
Двері для дверних прорізів слід вибирати округлої форми, без зайвих деталей. Краще вибирати дерев'яні або скляні моделі. Віддайте перевагу простим круглим дверним ручкам в стилі модерн & 8212; ніякої химерної форми!
Меблі
Основне призначення меблів для кухні в стилі модерн &8212; максимум функціональності. Тому купуйте тільки те, що дійсно потрібно.
Відмінний вибір &8212; багатофункціональні кухонні гарнітури з вбудованою побутовою технікою і безліччю відсіків для зберігання. Постарайтеся відмовитися від великої кількості поличок &8212; модерн вітає лаконічність. З матеріалів вибирайте вже згадане дерево, якісний пластик, акрил, загартоване скло.
Фактура краще глянцева, особливо якщо вам необхідно облаштувати невелику кухню. Приділяйте увагу дрібницям: дверні ручки зробіть прихованими (так дверцята буде відкриватися натисканням на кнопку) або, навпаки, химерної незвичайної форми, з дерева або металу.
Смисловим акцентом кухонного гарнітура в стилі модерн може стати фартух. Якщо зробити стільницю і фасади однотонними, а фартух прикрасити орнаментом або мозаїкою, виглядати конструкція буде дуже стильно.
Якщо на кухні ви облаштовуєте їдальню зону, зверніть увагу на круглі столи . Ефектно виглядає поєднання дерев'яної ніжки складної форми і простий круглої скляною стільницею. ДО РЕЧІ! Ні в якому разі не накривайте її скатертиною &8212; зайвий текстиль в стилі модерн категорично не вітається.
Купуйте стільці округлої форми з м'якими сидіннями або віддайте перевагу м'яким кухонним куточках . Останній варіант зручний і з точки зору функціональності: там можна облаштувати додаткові місця для зберігання.
Побутова техніка
Тут діють ті ж правила, що і щодо меблів. Намагайтеся досягти максимум функціональності, не забуваючи при цьому і про зовнішній вигляд. Бажані матеріали &8212; метал або дорогий, якісний пластик.
Що стосується кольору, то тут свободи більше. Побутова техніка може стати яскравим акцентом вашої кухні. Тому рекомендуємо придивитися до нестандартних варіантів.
Особливу увагу слід приділити дрібній побутовій техніці. Модерн вимагає наявності вільного простору, тому важливо передбачити для неї певне місце. В ідеалі вся Дрібна побутова техніка повинна бути захована в шафку або, як мінімум, акуратно розставлена в спеціальній ніші.
Продумайте форму холодильника і духової шафи. Зараз в магазинах можна знайти незвичайні овальні прилади, які ідеально вписуються в стилістику модерну. Обійдуться вони значно дорожче простих варіантів, але результат вас безумовно порадує.
Освітлення
Правильне світло і вибір джерел освітлення дуже важливий для інтер'єру в дизайні модерн.
Якщо говорити про класичне розуміння цього стилю, то вам необхідно створити затишну атмосферу з приглушеним світлом. Однак на кухні це не дуже зручно &8212; для комфортної роботи вам необхідно яскраве освітлення.
Тому зараз акценти трохи змістилися.
Сучасний модерн передбачає комбіноване освітлення. Наприклад, затишне бра або невелика люстра над їдальнею зоною і точкові світильники над робочою.
Втім, допускається і освітлення точковими світильниками всієї площі кухні. Якщо ж ви вирішили використовувати класичні люстри, пам'ятайте, що модерн не терпить химерності. Плоскі світильники, округла люстра-куля білого або бежевого кольору &8212; те, що вам потрібно.
У випадку зі світильниками також дозволено відійти від звичних гладких ліній і звернутися до геометричних фігур. На тлі округленої меблів дуже ефектно виглядатиме довгаста прямокутна лампа або рівний квадрат.
Що стосується самих ламп, то рекомендуємо вибирати ті, що має теплий спектр світла. По-перше, так кухня буде виглядати набагато затишніше. По-друге, в цьому випадку ваші очі втомлюються менше, ніж від холодних білих тонів.
Декор
Незважаючи на свою зовнішню простоту, оформлення кухні в стилі модерн вимагає граничної уважності до деталей. Остаточно надати характерний шарм допоможе правильний підбір декору.
Важливо розуміти, що аксесуарів не повинно бути багато, проте всі вони зобов'язані підкреслювати мінімалізм і лаконічність сучасного інтер'єру.
Для вікон вибирайте максимально прості штори. Хорошим варіантом стануть рулонні або римські . Забарвлення повинна бути однотонною, хоча дозволені і легкі, тонкі орнаменти або абстрактні візерунки.
Текстилю намагайтеся уникати. Скатертина цілком замінять підставки під тарілки. Втім, без деяких речей обійтися навряд чи вийде. Рушники і прихватки вибирайте однотонні, невеликі. Можете придбати текстиль яскравих відтінків & 8212; на світлій кухні він стане чудовим барвистим акцентом.
Від прикрас краще відмовитися. Їх роль виконають стильні годинники в мінімалістичному стилі або красиві однотонні тарілки і келихи. Однак багато посуду залишати на відкритих місцях теж не варто &8212; модерн не терпить нагромаджень.
Пам'ятайте, що будь-який декор в цьому стилі повинен бути в тому числі і функціональним, тому від незліченних серветочок, вазочок і картин доведеться відмовитися.
Вибір кольору
Як ми вже писали, для модерну характерне використання світлих тонів. Вся гамма бежевого, персикового, палевих відтінків до ваших послуг. Не зайвим буде і використання традиційного білого кольору.
Однак це не означає, що ви повинні відмовитися від яскравих відтінків. Блакитний, червоний, помаранчевий, зелений можуть стати прекрасними акцентами і додати кухні фарб. Використовуйте яскраві штори або побутову техніку, поставте в якості декору кілька тарілок насиченого тону.
З іншого боку, сучасне трактування модерну допускає деякі вольності. Наприклад, для фасадів гарнітура ви можете використовувати будь-які приглушені відтінки синього або зеленого, залишаючи все приміщення в м'яких бежевих тонах.
Такий інтер'єр виглядає дуже стильно, при цьому немає ризику, що він вийде надмірно монотонним і, як наслідок, нудним.
Якщо вам подобається загальний настрій модерну, проте ви хочете додати фарб, зверніть увагу на більш сучасну версію цього стилю &8212; Тіффані. При збереженні всіх правил модерну, він дозволяє використовувати насичені кольори будь-якого ступеня яскравості на одному з елементів інтер'єру.
Наприклад, ви можете встановити яскравий чорно-жовтий гарнітур в кухні з бежевими стінами. Правда, необхідно врахувати, що подібний прийом пов'язаний з чималим ризиком &8212; якщо неправильно підібрати декор, то все чарівність модерну просто піде, так як його затьмарить яскраві меблі.
Більш класичні варіанти передбачають складну кольорову гру. Модерн допускає поєднання відразу декількох відтінків близької гами, тому ви можете поекспериментувати з переходами тонів. Часом таке оформлення виявляється дуже виграшним. Тим більше, воно підходить і до маленьких, і до великих кухонь.
Якщо ви віддали перевагу Монокольоровий інтер'єр, рекомендуємо все ж додати кілька акцентів. Характерні для модерну кольору & 8212; червоний, синій, теракотовий, ніжний лавандовий. Всього кілька деталей і навіть одноколірна кухня буде виглядати дуже свіжо і оригінально.
Стиль модерн, при всій своїй зовнішній традиційності, залишає широкий простір для експериментів. Ми впевнені, що за допомогою нашої добірки ви знайдете кілька гідних ідей, які захочете реалізувати на своїй кухні.