Теплий і витончений фісташковий колір не дарма користується популярністю у дизайнерів: він легкий, повітряний, візуально робить кухню світліше.
Крім того, він добре поєднується з більшістю кольорів і легко вписувати в будь-який стиль оформлення & 8212; від класичного до хай-тека .
Особливості фісташкового кольору на кухні
Незважаючи на уявну простоту, фісташковий колір набагато глибше, ніж може здатися на перший погляд. Поєднання жовтого і зеленого тонів гармонійно перемішується, забезпечуючи природний і не важкий природний відтінок.
Однак у цього колір є свої нюанси, які необхідно враховувати, проектуючи кухню в фісташковому кольорі :
- Фісташкові відтінки невибагливі і легко поєднуються з найрізноманітнішими тонами. однак занадто перевантажені відтінки їм не підходять: велика кількість декору може знищити легкість кольору.
- При цьому фісташковий гармонійно виглядає з будь-якими типами меблів . Легкий повітряний столик або грубий гарнітур з цільного масиву дерева на його тлі будуть виглядати бездоганним.
- Психологи вважають, що використання фісташкового в інтер'єрі здатне розслабити втомленого людини і подарувати йому почуття спокою.
- Особливість фісташкового в тому, що, на відміну від інших квітів, він практично не має подтонів. тому поєднання кольорів в інтер'єрі фісташкової кухні завжди передбачувано. Це & 8212; незаперечна перевага, так як деякі комбінації можуть істотно змінити основний відтінок не в кращу сторону.
- Зверніть увагу на те, що фісташковий не підходить для створення монохромних інтер'єрів . Він потребує колірних доповненнях, інакше кухня вийде занадто блідою. Виняток &8212; приміщення, де використовуються різні фактури фісташкового. Однак і в цьому випадку необхідно бути надзвичайно обережними: інакше існує ризик, що кімната буде виглядати нудно і безлико.
- Візуально фісташковий робить приміщення світліше і більше. тому частіше його велика кількість рекомендують для маленьких кухонь, що виходять на північну або західну сторону. Для південних просторих приміщень краще використовувати його в якості яскравого акценту.
Поєднання кольорів
Як ми вже говорили, фісташковий колір добре поєднується практично з будь-якою кольоровою палітрою. Однак все ж є явні фаворити, які виглядають виграшніше інших.
Коричнево-Фісташкова кухня &8212; класичне рішення, яке дивовижно виглядає в будь-якому стилістичному рішенні. Кімната в подібному оформленні буде виглядати затишною і одночасно вишуканою. Експериментуйте з відтінками дерева, але відмовтеся від занадто світлих &8212; на їх тлі фісташковий буде виглядати блідіше.
Чорно-фісташкове оформлення виглядає дуже помітно. Воно ідеально вписується в сучасні інтер'єри, особливо в стиль хай-тек. Найкраще підбирати для нього глянцеві фактури &8212; так комбінація розкриється яскравіше. Поєднання не підходить для невеликих приміщень &8212; воно вимагає простору, так як чорний візуально краде простір.
Жовті та помаранчеві кольори роблять кухню позитивнішою та сонячнішою. Таке рішення найкраще підходить для невеликих кімнат, вікнами виходять на північну або західну сторону.
Свіжості можуть додати блакитний, Блакитний, перловий відтінки. Акуратніше поєднуйте їх в приміщеннях в сучасному стилі: така комбінація з фісташковим не надто виграшно виглядає у великій кількості металевих деталей. Найбільше подібна палітра підходить для кухонь в стилі прованс, американський кантрі, Шеббі.
обережніше з таким поєднанням в приміщеннях, вікна яких виходять на північну сторону &8212; вони будуть здаватися занадто холодними.
До універсальних рішень також відноситься біло-Фісташкова кухня. Білий можна використовувати будь-якого подтона, проте намагайтеся уникати занадто холодних відтінків: вони візуально будуть контрастувати з теплотою зеленуватого горіхового кольору. У цьому випадку спробуйте додати в інтер'єр ще один колір &8212; це може Фуксія, бордо, сапфіровий синій, насичений шоколадний. Поекспериментуйте з природними, природними тонам &8212; вони впишуться в композицію як не можна краще і помітно пожвавлять її.
Сірий колір теж поєднується з фісташковим, але необхідно правильно підібрати відтінок. Наприклад, металік або мокрий асфальт завдяки своїй глибині заграють.
А ось ненасичені світлосірі тони не тільки самі будуть виглядати блякло, але і &171;погасять&187; теплоту фісташкового. Тому проектуйте кухню обережно. Непоганою ідеєю буде додати один-два більш насичених тони &8212; рекомендуємо вибирати з природної палітри або ж навпаки, зупинитися на яскравому кольорі, наприклад, лимонному.
Основна принадність фісташкової кухні &8212; в її теплоті і природності. Якими відтінками ви б не вирішили розбавити основну гаму, постарайтеся не порушити загальної гармонії, інакше ефект вийде прямо протилежний.
Фісташкова кухня в різних стилістичних оформленнях
Незважаючи на свою природність, цей колір добре виглядає практично в будь-якому стилі, аж до найсучасніших. Пропонуємо Вам широку добірку фото, яка продемонструє фісташковий в різних проявах.
Класична Фісташкова кухня &8212; традиційне рішення для тих, хто цінує затишок і домашню обстановку. Завдяки м'якості цього кольору він чудово підходить до дерев'яних гарнітур та інших меблів.
Ще одна перевага фісташкового в класичному інтер'єрі &8212; можливість додати в обстановку кімнати найрізноманітніші кольори і відтінки в невеликих кількостях. Зазвичай яскраві кольори погано підходять до класики, але гармонійність і ніжність основного тону пом'якшують їх агресивний ефект.
Ідеально виглядає фісташковий на кухнях в стилі прованс. Йому характерні саме природні, природні тони, тому в якості основи він буде дуже доречний.
Спробуйте поєднувати домінуючий відтінок з несподіваними комбінаціями: колір морської хвилі, ніжний лаймовий або приглушений багряно-Помаранчевий покажуть себе з нового боку.
Звертайте увагу на те, що прованс не сприймає різких переходів відтінків. Саме для нього добре підійде плавний градієнт з зеленого або жовтого в фісташковий.
Цими ж правилами керуйтеся, якщо хочете відтворити фісташкову кухню в кантрі-стилі. Спробуйте додати його в якості насиченого акценту на штори або як елемент декору. Фісташковий відмінно поєднується з червоним і синім, характерними для цього стилю відтінками.
Ідея: яскраво-жовті штори в фісташкову клітку виглядають дуже незвично і стильно.
У сучасних інтер'єрах, таких як хай-тек, фісташковий краще поєднувати з темними тонами глянсовою фактури. Це може бути чорний або темно-коричневий, шоколадний. Як варіант, спробуйте оформити кухню в біло-фісташкової палітрі &8212; таке рішення добре підійде для маленьких кімнат.
В цілому ж фісташкові елементи дозволено додавати в приміщення будь-якого стилю, від бохо до ультрасучасного хай-тека. Десь він здатний стати основою колірної гами, а десь зможе вдало підкреслити інтер'єр, будучи незвичайним колірним акцентом. Багато що залежить від обраної вами палітри і загального оформлення кухні, тому не бійтеся експериментувати.
Фісташковий колір в інтер'єрі кухні
Незважаючи на легкість і можливість гармонійного поєднання з широкою палітрою відтінків, фісташковий колір все ж залишається досить вимогливим. Тому, якщо ви хочете додати його в інтер'єр, особливо в якості домінуючого елемента, ретельно продумайте підсумкову композицію. Інакше ви ризикуєте отримати занадто світлу або майже безбарвну візуально кухню.
Якщо ви хочете оформити в цьому відтінку стіни, акуратно підбирайте матеріали. Це можуть бути шпалери , рідка штукатурка , плитка або навіть фальшпанелі . Дуже ефектно виглядають фісташкові шпалери в поєднанні з панелями, що імітують деревину або світлий, фактурний камінь. Плінтуса, як підлогові, так і стельові, в цьому випадку прийнято оформляти білими або бежевими &8212; так вони підкреслять чистоту фісташкового відтінку. Втім, для хай-тека дозволені чорні.
Ідея: якщо ви хочете прикрасити стіни принтом, враховуйте, що занадто помітні фарби і об'ємні Малюнки можуть вбити особливості відтінку. Тому віддайте перевагу білим або коричневим візерункам етно-тематики.
Фісташковий підлогу може виглядати ефектно, проте потрібно зауважити, що доглядати за таким світлим покриттям &8212; завдання не з легких. Подумайте, чи зможете ви прибирати кухню щодня, щоб зберегти її красу. Крім того, вибирайте найбільш легкі в очищенні матеріали. Складні підлоги з рельєфною фактурою не підійдуть. Крім того, фісташковий просто не гармонує з ними: вибирайте ламінат, лінолеум або плитку.
Колір стелі залежить від того, як оформлена вся кухня. Наприклад, якщо ви вибрали фісташковий гарнітур, стелю краще зробити бежевим або білим. Пофарбувати ж його в колір горіха можна, якщо ви віддали перевагу білих меблів. Крім того, враховуйте колір стін на кухні: їх відтінок повинен гармоніювати з тоном стелі.
Фісташкові штори виглядають дуже ніжно і елегантно, проте вони неприпустимі в поєднанні з однотонними стінами: так фіранки просто зіллються з обробкою і кімната стане візуально менше. Для пофарбованих таким чином стін ви можете вибрати білі штори. Непогано виглядають дерев'яні жалюзі або Рол-штори.
Тип фіранок рекомендуємо вибирати в залежності від стилю оформлення кухні і конфігурації приміщення. Крім того, для світлих штор дуже важливо правильно визначити їх щільність, інакше в сонячних кімнатах вони не зможуть виконувати функції захисту від надмірного світла.
Фартух на фісташковій кухні може бути практично будь-яким. Ви можете оформити його тон-в-тон, а можете підібрати яскравий контрастний відтінок: наприклад, блакитний, бірюзовий або червоний. Спробуйте прикрасити його яскравим принтом, фрескою або мозаїкою. Результат ВАС приємно здивує.
В якості матеріалів використовуйте плитку, фальшпанелі, кераміку &8212; допустимо все, що вписується в обраний стиль оформлення.
Вибираючи меблі для кухні, враховуйте зроблену Вами чистову обробку. Наприклад, фісташкові стіл і стільці в обідній групі найкраще виглядатимуть на білому або, навпаки, яскравому контрастному тлі. З огляду на делікатність відтінку, краще відмовитися від масивних предметів меблів: вибирайте легкі предмети без складних, занадто вигадливих ліній.
На тлі ж фісташкових стін найкраще виглядає меблі з темних порід дерева: наприклад, венге. Або ж поекспериментуйте з металевими, пластиковими стільцями і столами контрастних відтінків.
Що стосується гарнітура, все залежить від стилю оформлення кухні. Фісташковий чудово виглядає як в сучасній глянсовій фактурі, так і на зістарених фасадах з патиною. Звертайте увагу на форму кухні: вона повинна вписуватися в обраний інтер'єр і гармоніювати з конфігурацією кімнати.
Врахуйте, що фісташковий колір візуально розширює гарнітур. Поекспериментуйте з прихованою підсвічуванням: так гарнітур стане зовні глибше, що створить ефект обсягу і легкості на вашій кухні. Однак не захоплюйтеся таким прийомом в маленьких приміщеннях: може вийти ефект дисбалансу.
Не варто забувати і про предмети декору. У більшості стилів оформлення фісташкові прикраси будуть дуже доречні. Це може бути як один-два великих предмета, так і набір декоративного посуду, красивий чайний сервіз або серія фотографій в фісташкових рамочках.
Однак і перестаратися теж не варто: більшість стилів оформлення негативно ставляться до великої кількості декору. Краще вибрати кілька дійсно гідних елементів, ніж захаращувати кухню. Тим більше, підтримувати порядок в останньому випадку буде важко, а фісташковий колір дуже вимогливий до чистоти.
Використання фісташкового кольору на кухні здатне подарувати приміщенню затишок і зробити його по-справжньому оригінальним. Впевнені, з нашими порадами у вас вийде створити кухню вашої мрії!