Назад
Стіл трансформер для кухні: як правильно вибрати

Навигация по разделу

Маленька кухня – проблема багатьох квартир як сучасної споруди, так і радянських часів. В одній кімнаті необхідно вмістити не тільки техніку, але і предмети меблів. Щоб звільнити простір і дотримати гармонію, можна використовувати меблі-трансформер. Найчастіше такими меблями є столи. Розповімо детально про них.

Як правильно вибрати стіл-трансформер для кухні?

При виборі столу-трансформера для кухні слід враховувати цілий ряд нюансів. Розберемося з кожною особливістю детальніше.

Принцип трансформації

  • Настінна модель . Вона нагадує стіл в поїзді. Стільниця зазвичай невеликого розміру, вона кріпиться до стіни. З такою стільницею йде діагональна стільниця, яка також відкидається.

  • Відкидна кришка . Тут кріпити стіл до стіни не потрібно. А складається він шляхом вертикального опускання стільниці.

  • Продовження підвіконня . Після розкладання стільниця стає єдиним цілим з підвіконням. Висувається або піднімається – варіант залежить від способу розкладання. Головна перевага-максимальне використання природного освітлення. У деяких випадках по краях стільниця поєднується з пеналами.

  • Аналог барної стійки . Розміщуються стільниці уздовж стіни, а при необхідності висуваються. Відмінно поєднуються з додатковими нішами для техніки та іншими системами зберігання.

  • У вигляді висувної полиці. найчастіше подібні стільниці – продовження шафи.

  • Викочування столу . Складається варіант з двох складових, друга частина викочується з першої. У деяких випадках рівні стільниць вирівнюються, а іноді залишаються в різних площинах.

  • Трансформер-книжка . Бічні стільниці є відкидними частинами, які кріпляться до середини, зазвичай невеликої ширини. Кожну сторону можна піднімати окремо, під них висуваються опорні ніжки.

  • Розкладний . Стільниця складається також з двох частин, які в складеному положенні лежать одна на іншій. При розкладанні розміри столу збільшуються в два рази. Мінусом такої моделі вважається її громіздкість.

  • Розсувний зі вставками . Зазвичай такі вставки розташовуються з боків або в центрі, дозволяючи значно збільшити площу стільниці. Розкладання здійснюється шляхом витягування додаткової секції або перевороту.

Матеріал виготовлення

Матеріал, який використовується для виготовлення, впливає на термін експлуатації столу і його зовнішні дані. матеріал повинен відрізнятися хоча б наступними характеристиками:

  • Безпека;
  • Стійкість до змін вологості та температури;
  • Простота в експлуатації;
  • Гарний зовнішній вигляд;
  • Висока міцність.

Довідка! при виборі матеріалу столу звертають увагу на те, щоб він поєднувався з іншими деталями інтер'єру.

Найпопулярніші матеріали для кухонного столу-трансформера:

  • Дерево. якісний та екологічно чистий варіант. Добре переносить зміни температури, але при цьому вимагає періодичної обробки. Головний недолік-висока ціна.
  • МДФ. за більшістю характеристик плита схожа з натуральним деревом. Екологічно безпечний матеріал, оскільки для його виготовлення береться природна смола. Найчастіше відбувається за допомогою ламінування.
  • Скло. непогане рішення для маленьких кухонь , оскільки візуально збільшує простір. Варто враховувати, що матеріал крихкий і швидко брудниться. При зіткненні з іншими предметами видає неприємний звук.
  • Пластик. одні з головних переваг – невисока вартість і можливість вибрати з різноманітності квітів. Однак для частого використання не підходить, так як швидко дряпається і не витримує постійних температурних коливань.
  • ДСП. вважається найдешевшим матеріалом. Псується під впливом зміни показників вологи і температури. Меблі з ДСП рекомендується тільки для тимчасової експлуатації.

Варіант основи

Основа зазвичай виготовляється з дерева або металу. Кріпленням часто виступають шурупи, болти, клей або з'єднання «в шип».

В якості опори може бути тумба або ніжки. Для невеликого столу тумба є не кращим підставою, але, з іншого боку, вона може бути додатковою системою зберігання.

Оптимальним вважається стіл-трансформер з ніжками.

Популярними варіантами є:

  • З чотирма опорами. стандартний варіант, ідеально підходить для кухні.
  • З двома опорами. в цьому випадку опори встановлюються зазвичай з боків стільниці. Але сидіти біля них буде незручно.
  • З центральною опорою. стійка спирається на широку основу. Опора виконується з тим урахуванням, щоб при розкладанні зберігався баланс і меблі не перекидалася.

Плюси і мінуси

З переваг столів-трансформерів для кухні можна виділити наступні:

  • Ідеальний варіант для малогабаритних приміщень (завдяки невеликим розмірам в складеному стані знижує завантаженість кухні);
  • Мультифункціональність і універсальність (більшість моделей, особливо при індивідуальному виконанні, може використовуватися для різних цілях);
  • Розкласти стіл-трансформер вдасться навіть дитині, при цьому столи оснащені системою захисту від випадкового складання;
  • Більшість моделей можна регулювати по висоті і ширині, розміщуючи за столом різну кількість людей;
  • Механізми сучасних моделей міцні і служать довгий час;
  • У магазинах представлено безліч варіантів, що розрізняються за матеріалом, розмірами і способом розкладання-кожен вибере ідеальний для себе;
  • Відносно невисока вартість завдяки невеликим габаритам.

До недоліків столу-трансформера відносять наступні:

  • Постійна експлуатація складного механізму, через що він швидко приходить в непридатність.

Які бувають?

Перед покупкою столу-трансформера для кухні потрібно ознайомитися з можливими варіантами.

Круглий

Такий стіл відноситься, скоріше, до розсувних. Завдяки простому, але продуманому механізму малогабаритний стіл можна перетворити на великий, за яким поміститься вся сім'я. Кругла форма додає приміщенню затишку і романтики. При цьому вписується в будь-який інтер'єр кухні.

Довідка! Психологи стверджують, що за круглим столом люди відчувають себе комфортніше і більш відкрито, оскільки кожен відчуває себе рівним іншим.

Розкладний

Такі меблі в зібраному вигляді зазвичай буває прямокутної форми і легко встановлюється до будь-якої стінки, не займаючи багато місця. Головна перевага полягає в тому, що навіть при розкладанні можна регулювати розмір столу – є варіант розкласти тільки одну частину або відразу дві.

Важливо, щоб такий стіл можна було легко розкласти одній людині. Це потрібно спробувати при покупці, оскільки є моделі, які вимагають допомоги з боку при розкладці. А це не завжди зручно.

При покупці також звертають увагу на якість каркаса, оскільки йому доведеться витримати не одне розкладання. Найкраще, якщо будуть металеві деталі, в крайньому випадку – дерев'яні. Наявність пластика в корпусі говорить про ненадійність меблів і її нетривалої експлуатації.

Обов'язково потрібно перевірити плавність розкладання, все повинно бути без ривків, при цьому трансформація не повинна вимагати зусиль.

Розсувний

Принцип трансформації цього столу трохи відрізняється від попереднього варіанту. Такі моделі характеризуються наявністю вставок, завдяки яким стіл збільшується в розмірах.

Такий стіл максимально зручний, адже в складеному стані він займає мінімум місця, а після трансформації може вмістити велику кількість гостей. При цьому габарити також можна регулювати – при необхідності розсовувати одну, дві або більше частин.

Розсувний стіл може бути будь-якої форми: овальної, круглої, квадратної або прямокутної.

Настінний

При виборі такого варіанту потрібно врахувати, що перемістити стіл в іншу кімнату при необхідності вже не вдасться. Зазвичай настінні столи-трансформери вибирають для дуже маленьких приміщень (наприклад, квартир-студій). Також помістити за настінним столом велика кількість гостей не вийде при всьому бажанні. Тому якщо в будинку часто бувають гості, краще б придбати додатковий розкладний або розсувний стіл-трансформер, який можна заховати.

Стіл-трансформер для маленької кухні

Наступні рекомендації допоможуть грамотно вибрати стіл-трансформер для маленької кухні:

  • Визначитися з місцем розміщення меблів. Щоб людині було комфортно сидіти за столом, для нього потрібно виділяти не менше 80 см вільного простору. Зазвичай такі столи встановлюють поблизу стін або підвіконь.
  • При розрахунку габаритів потрібно враховувати не тільки вільний простір, але і кількість посадочних місць за столом (важливо розуміти, що вільне місце повинно бути не тільки для членів сім'ї, але і хоча для 2-3 гостей).
  • Брати до уваги конфігурацію моделей. Наприклад, прямокутна стільниця дозволить посадити до шести чоловік, в той час як квадратна – лише чотирьох.
  • Дизайн столу повинен відповідати загальному інтер'єру кухні. В іншому випадку предмет меблів буде привертати багато уваги, через що кімната втратить гармонійність.

Важливо! овальний стіл не найкраще рішення для маленької кухні, оскільки саме така форма займає найбільше місця.

Стіл-трансформер – відмінне рішення для невеликої кухні. Ці меблі допомагають зберегти вільний простір в повсякденному житті і при цьому вмістити велику кількість гостей за одним столом. Грамотно підібраний варіант значно заощадить місце на кухні і подарує господині простір.

Зараз читають
Дизайн кухні в стилі шале: 50+ фото прикладів
Дизайн кухні в стилі шале: 50+ фото прикладів
Дизайн кухні в стилі шале. Основні правила оформлення, практичні поради, ...
Кухня в стилі лофт: 50+ фото прикладів дизайну сучасної кухні
Кухня в стилі лофт: 50+ фото прикладів дизайну сучасної кухні
Дизайн кухні в стилі лофт, плюси і мінуси, основні особливості оформленн ...
Мікрохвильовка на кухні: варіанти розміщення, реальні фото
Мікрохвильовка на кухні: варіанти розміщення, реальні фото
Дізнайтеся куди можна поставити мікрохвильовку на кухні, що б при цьому ...
Новое youtube видео