Назад
Дизайн П - подібної кухні (90+ фото прикладів)

Навигация по разделу

П-подібна кухня – це особливе планування, для якої характерне розташування гарнітура, побутової техніки та систем зберігання за трьома суміжними стінками. Вона схожа на букву П.найчастіше однією з боковин П-подібної кухні виступає півострів або барна стійка.

Основні моменти дизайну П-подібної кухні

До оформлення дизайну кухні потрібно підходити гранично відповідально – це дозволить забезпечити максимальний комфорт всім, хто буде нею користуватися. Візьміть на замітку наступні рекомендації.

Рознесіть раковину, плиту та холодильник на різні боки

Кожна сторона П-образного кухонного приміщення повинна виконувати Індивідуальне завдання. На одній розташуйте зону для зберігання, до складу якої входить холодильник, шафи-пенали і висуваються ящики. На другий-зону для миття продуктів і кухонного начиння. На третій-плиту, духовку, мікрохвильову піч. Разом вони формують трикутник, забезпечують раціональну організацію простору.

Не використовуйте кілька верхніх шафок

Гарнітур буде виглядати легше, а кімната просторіше. Встановіть кілька високих шаф-пеналів і ретельно продумайте нижній ярус. Місць для зберігання вистачить.

Встановіть пенальні шафи по краях гарнітура

Пенальні шафи з холодильником варто розмістити по краях гарнітура – на кінцях букви П.у сучасних кухнях часто створюють вбудований модуль з високих шаф: «розчиняючись» в просторі, вони радують власників підвищеною місткістю.

Встановіть шафи на одній стіні у вигляді двоярусної конструкції або висотою до стелі

Якщо стелі на кухні низькі, а освітлення слабке, не привертайте уваги до стельової поверхні. Віддайте перевагу низьким шаф з горизонтально розташованими відкидними дверцятами.

Або встановіть меблі з фасадами, ідентичними кольору стелі і стінових поверхонь, в цьому випадку стеля буде здаватися більш високим, а кімната просторіше.

По можливості встановіть раковину біля вікна

Власники будинків і квартир, які розмістили раковину поруч з вікном, отримують можливість милуватися мальовничим видом. Мийка біля вікна в центральній частині кімнати-це зручно, А П-подібне планування ідеально підходить для реалізації такої задумки.

Але в квартирах, розташованих в типових багатоповерхівках, подібне рішення важче втілити в реальність. Головною перешкодою стає висота підвіконня. У більшості випадків він набагато нижче, ніж потрібно для робочої поверхні. Доведеться підводити комунікації до віконного отвору (в ряді випадків без насоса неможливо обійтися), як-то вирішувати проблему з батареєю, підібрати оптимально складається змішувач.

Зробіть центральним елементом кухонного інтер'єру витяжку

Витяжка в сучасному або класичному стилі, якщо розташувати її в центрі, прикрасить інтер'єр кухні з П-образної компонуванням.

Грамотно використовуйте кути

Намагайтеся по максимуму використовувати наявний простір, задійте кути. Жоден сантиметр корисної площі не повинен бути забутий або втрачений.

Підбирайте фасади в тон стін, віддавайте перевагу світлій палітрі

Це відмінне рішення, якщо кімната малогабаритна, щоб предмети обстановки її не захаращували. Вибирайте світлі відтінки, такі як бежевий або кремовий. Ще одне вдале рішення-білий колір.

Розставте акценти в малогабаритній кухні за допомогою фартуха над робочою зоною, стільниці, кухонної техніки, текстильних виробів і аксесуарів. Завдяки їм інтер'єр не буде здаватися одноманітним і похмурим.

Зробіть одну сторону гарнітура коротшою

Хороша ідея – розширити прохід і залишити більше простору для зони, де буде відбуватися прийом їжі.

Не використовуйте дешеву фурнітуру

Користуватися кухонною зоною З П-образної компонуванням буде набагато комфортніше, якщо укомплектувати її надійною фурнітурою. Виробниками пропонуються різноманітні рішення: від чарівного куточка до висуваються кутових поличок, що мають конфігурацію перевернутої вісімки. Ви можете використовувати висувні кошики, що крутяться полки-каруселі. Все це недешеве задоволення, але витрати не будуть марними – це своєрідна інвестиція.

Деякі дотримуються думки, що без висуваються і крутяться полиць тумба вмістить в себе більшу кількість посуду і припасів. У цьому є частка істини, але мало хто захоче, тягнутися за кухонним начинням в дальній кут шафи, перед цим витягнувши звідти половину речей. Фурнітура зробить експлуатацію гарнітура більш простою і зручною, підвищить його функціональність.

Подбайте про хороше освітлення

Для кухонного приміщення з П-образної компонуванням цей момент особливо значущий. Освітлення на стелі недостатньо, потрібно локальна підсвічування стільниці.

У робочій зоні можна зробити підсвічування над навісними шафками гарнітура. Рекомендуємо встановити точкові світильники, вони можуть бути врізними або накладними, або ж скористатися світлодіодною стрічкою.

Для підсвічування раковини зі стільницею використовуйте точкові світильники на стельової поверхні або пару підвісних.

Обідня зона на кухні з П-образної компонуванням також вимагає додаткового освітлення (навіть якщо мова йде про барній стійці). Добре впораються з поставленим завданням два підвісних світильника або компактна люстра.

Плюси і мінуси

Кухонний інтер'єр З П-образної компонуванням має як плюси, так і мінуси. Такі кухні зручні для готування. Раковина, плита і холодильник знаходяться на мінімальному видаленні один від одного. Всю роботу можна виконувати з найменшими переміщеннями: діставати продукти, мити їх, шинкувати, ставити на плиту. Всі речі знаходяться під рукою, в результаті приготування їжі займає найменшу кількість часу, господиням не доводиться витрачати багато сил.

У П-образних кухнях багато місць для зберігання і просторі робочі поверхні.

Гарнітури такого типу відрізняються симетричністю. Це особливо значимо для приміщень, витриманих в класичній стилістиці.

Недолік полягає в тому, що численні шафи роблять кухню громіздкою, візуально звужують вузьку кімнату.

Робоча частина меблів займає занадто багато простору. Якщо приміщення малогабаритне, місця для повноцінної обідньої групи не залишається.

Є важкодоступні місця в кутових шафках, що вимагає використання розумної фурнітури, а це значно збільшує вартість меблів.Такі гарнітури виготовляють на замовлення за індивідуальними параметрами.

Якщо приміщення просторе (від 16 кв.м) і широке, буде потрібно «Острів».

У звичайних квартирах не завжди є можливість облаштувати кухню з такою компонуванням. Перешкодою може стати невисокий підвіконня, вихід на балконний майданчик, незручне розташування дверей і комунікацій.

П-подібна кухня з вікном посередині

При наявності в П-образної кухні вікна, його легко зробити функціональної інтер'єрної складової. Для цього потрібно розмістити стільницю на підвіконні. Ідею легко втілити в життя, якщо висота підвіконня від підлоги становить 80-90 см, в іншому випадку потрібно брати до уваги перепад висот.

Якщо віконний отвір розташований по центру, інтегруйте в середину раковину або залиште місце порожнім. На підвіконні можна розмістити пряні трави в горщиках, побутову техніку або вбудувати розетки в укоси.

При наявності в кімнаті двох вікон, зробіть все так само, як описано вище, а навпроти другого отвору встановіть барну стійку.

Рекомендація: не розміщуйте поруч з вікном плиту, інакше на скла буде потрапляти жир.

П-подібна кухня без вікна

У будинках, розташованих в приватному секторі, нерідко зустрічаються кухні, в яких немає вікна. Вони виглядають більш похмуро через відсутність природного світла, зате власники ніяк не обмежені в розміщенні предметів обстановки.

Гарнітур і техніку розташовують уздовж стін, залишаючи ту, де знаходиться отвір дверей, вільної.

У подібному випадку необхідно ретельно продумати світловий сценарій. Це може бути одна яскрава люстра або численні точкові світильники в районі основних зон – над раковиною, стільницею і плитою.

П-подібна кухня з»островом"

«Острів» розташовують в кухонних приміщеннях розміром від 20 кв.м, оскільки навколо має залишатися простір не менше 90 см з кожного боку. Це ідеальне рішення для квартири зі студійним плануванням. "Острів" служить додатковою робочою поверхнею, місцем для прийому їжі і сховищем.

На замітку! функцію «півострова», що створює додатковий простір для зберігання кухонного начиння, що розмежовує приміщення, може виконувати кухонна тумба.

П-подібна кухня з барною стійкою

П-подібна кухня з барною стійкою – це ідеальний варіант для квартири студії. Хоча таку ідею можна реалізувати і в просторому житлі, будь то міські апартаменти або заміська нерухомість.

Барну стійку задіють, коли є необхідність в зонуванні. Вона може бути інтегрована в меблі, розташовуватися врівень зі стільницею або трохи вище, привертаючи до себе увагу. Необов'язково розміщувати її з краю – інтегрована в Меблі, вона може розташовуватися навпроти віконного отвору.

У плануванні, що передбачає наявність балкона, барну стійку розташовують на підвіконні, демонтуючи склопакет. Це хороша заміна обіднього столу. За стійкою можна снідати на самоті або удвох. Вона відмінно доповнить собою стіл в суміжному приміщенні.

Маленька П-подібна кухня

П-подібний гарнітур в малогабаритній квартирі підійде людям, які бажають домогтися раціональної організації простору. Подібне планування дає можливість організувати містке сховище, простору робочу зону, розмістити всю необхідну побутову техніку. Стіл, що представляє собою частину гарнітура, на підвіконні або у вигляді барної стійки забезпечить економію простору, якщо перемістити його в інше приміщення не представляється можливим.

Не допускайте перевантаження малогабаритної кімнати верхніми шафами, радимо зробити їх вузькими і подовженими. Колір ідентичний кольору стін» розчинить " шафи в просторі. Відмінна ідея замінити їх відкритими поличками. У маленькому приміщенні вони більш практичні, оскільки позбавлені дверей.

Візуально розширити кімнату допоможуть світлі відтінки, для прикраси користуйтеся яскравими або темними акцентами.

Кухонні інтер'єри З П-образної компонуванням практичні і місткі в тому випадку, якщо вони правильно спроектовані. Продумайте дизайн кухні з урахуванням індивідуальних запитів, її площі та інших особливостей.

Зараз читають
Біла кухня з дерев'яною стільницею: 60+ фото прикладів
Біла кухня з дерев'яною стільницею: 60+ фото прикладів
Дизайн білої кухні з дерев'яною стільницею. Вибір кольору стільниці і фа ...
Біло-зелена кухня: 60+ фото прикладів, правила поєднання білого і зеленого кольору
Біло-зелена кухня: 60+ фото прикладів, правила поєднання білого і зеленого кольору
Дизайн кухні в біло - зеленому кольорі. Правила поєднання білого і зелен ...
Скіналі для кухні: поради щодо вибору і 100+ реальних фото прикладів
Скіналі для кухні: поради щодо вибору і 100+ реальних фото прикладів
У цій статті ми детально розглянемо можливі варіанти дизайну скіналі для ...
Новое youtube видео