Питання збереження продуктових запасів &8212; один з найважливіших для кожної господині. Саме тому вибрати якісний, надійний і місткий холодильник буває не так і просто. У цій статті ми зібрали докладні поради про те, як вибрати холодильник і що потрібно знати при його покупці.
На що звернути увагу
Вибирати холодильник виключно за ціною, зовнішнім виглядом і кількістю полиць всередині не варто. Так ви навряд чи купите функціональний і довговічний апарат. А ось пройтися по списку зібраних нами параметрів рекомендуємо &8212; кожен з них може зіграти важливу роль в зручності експлуатації.
Правда, знайти модель, що поєднує всі необхідні вам якості може бути важко. Але не неможливо &8212; широкий асортимент магазинів дозволяє підібрати відповідний холодильник для будь-якої кухні і будь-яких потреб.
Зробіть виміри
Ретельно продумайте, куди будете ставити холодильну шафу. Вам необхідно заміряти глибину, ширину і висоту обраного простору. Простіше, якщо холодильник буде стояти просто на кухні, наприклад, в ряд з гарнітуром або окремо від нього. Тоді досить переконатися, що він поміститься на обраному місці.
Нюанс : враховуйте, що задня стінка холодильника не повинна впритул прилягати до стіни. В цьому випадку ви перекриваєте доступ вентиляції. Через це механізм може перегрітися і вийти з ладу.
У разі, якщо ви плануєте встановити холодильник в нішу, ширина і висота холодильника будуть грати чи не вирішальну роль. Розширити або збільшити вже спроектовану нішу складно, тому вам доведеться робити виміри дуже ретельно.
Не забувайте накинути по 2-3 сантиметри до ширини і висоті і мінімум 7 &8212; до глибини. Таким чином ви забезпечите вентиляцію і зможете без праці висувати холодильник при потребі.
Окремо необхідно сказати про вбудованих холодильниках. Найчастіше їх вибирають до проектування гарнітура, а потім розміри меблів підганяють під техніку. Якщо ж вам необхідно замінити холодильник, вибирайте той, чиї розміри точно відповідають попереднику.
Важливо! враховуйте, що самостійно проводити заміну не рекомендується. Ви ризикуєте пошкодити як холодильник, так і гарнітур.
Як бачите, вибір холодильника за габаритами має свої нюанси. Якщо ви не впевнені, краще викликати професійного замірника або звернутися за консультацією в магазин.
Вибір конфігурації: об'єм морозильної камери та форма холодильника
Визначившись з розмірами потенційного холодильника, переходите до його формі. На перший погляд може здатися, що вибирати нема з чого &8212; всі холодильники візуально приблизно однакові. Однак мова зараз не про візуальне оформлення: від конфігурації холодильника у багато залежить розташування, обсяг і зручність користування морозильною камерою.
Найпопулярніші моделі &8212; ті, де морозилка знаходиться внизу. вибирати такий холодильник варто тим, хто активно користується морозильною камерою або для сім'ї з 3-4 чоловік. Найчастіше обсяг морозильного відділення становить 80-120 літрів, а всередині встановлено 2-3 полки.
Холодильники з верхнім розміщенням морозилки частіше вибирають ті, хто не особливо потребує морозильному відділенні. Обсяг там менше &8212; до 70 літрів. Іноді зустрічаються компактні моделі, де цей показник становить всього 4-6 літрів. Однак для сімейного Користування вони не дуже зручні.
Для любителів робити продуктові запаси має сенс подумати про холодильнику Side-by-Side. моделі включають в себе дві вертикально розташовані камери одного розміру &8212; холодильну і морозильну.
Обсяг кожної з них може досягати 350 літрів. Такий холодильник підходить любителям морозити фрукти і овочі або про запас запасатися продуктами, що вимагають заморозки.
Однак рекомендуємо перед покупкою переконатися, що він не займе половину вашої кухні &8212; все таки для невеликих кухонь в традиційних квартирах ця модель навряд чи підійде, незважаючи на всю свою зручність.
Обсяг побутового холодильника
Незважаючи на найширший модельний ряд холодильників, за обсягом їх можна розділити на кілька типів:
- Компактні холодильники об'ємом 50-100 літрів розраховані на тих, хто живе на самоті і вважає за краще не зберігати вдома особливо рясні запаси продуктів. Така модель не займе багато місця на кухні, проте у них є свої мінуси. Практично всі маломірні холодильники дуже галасливі, а за рахунок невеликого морозильного відділення вимагають розморожування практично раз в тиждень.
- Стандартні холодильники, розраховані на сім'ю з 2-3 чоловік зазвичай роблять об'ємом 150-250 літрів, включаючи морозильне відділення. такі холодильники досить різноманітні за вартістю, конфігурації, функціонального наповнення. Добре продумайте, чи вистачить вам їх корисної ємності або все ж варто подумати про більш об'ємної моделі.
- Для великої родини добре підійдуть двокамерні холодильники об'ємом від 250 до 380 літрів. єдина незручність таких &8212; необхідність подумати, чи помістяться вони на вашій кухні. Обсяг холодильника Сайд-бай-сайд починається від 400 літрів. Причому на холодильне і морозильне відділення він припадає в рівних частках. Якщо ви звикли робити запаси і маєте велику родину &8212; це найкраще рішення. Якщо, звичайно, ви придумаєте, куди поставити настільки габаритну техніку.
Вибираємо холодильник за типом заморозки і розморожування
Багато хто задається питанням про те, який холодильник краще вибрати &8212; ноу фрост або крапельний? Щоб прийняти правильне рішення, необхідно ознайомитися з відмінностями між двома методиками заморозки і вивчити, як відбувається процес розморожування в різних типах холодильників.
- У краплинному холодильнику охолодження і заморожування відбувається за рахунок того, що на задній стінці апарату поступово утворюється волога, яка замерзає. коли компресор досягає заданої температури, лід тане. Таким чином в холодильнику підтримується постійна температура і оптимальний рівень вологи. При цьому холодильне відділення розморожується автоматично, а морозильник вимагає ручного розморожування 1-2 рази на рік. Зрозуміло, така частота актуальна тільки для сучасних моделей &8212; наприклад, в Радянському Союзі господині повинні були розморожувати морозильник мінімум раз на місяць.
- При виборі холодильника системи НоуФрост охолодження відбувається за рахунок подачі холодного повітря в холодильне і морозильне відділення. таким чином, конденсат і іній не утворюються, а температура знижується набагато швидше.
Правда, у сучасної системи є свій недолік: незакриті продукти обвітрюються під потоками повітря, а запахи перемішуються.
Наш вибір : якщо говорити про те, який холодильник краще &8212; крапельний або НоуФрост, однозначно відповісти не можна. Кожен тип має свою перевагу. Тому ми пропонуємо подумати вам про моделі з комбінованою системою охолодження. у них холодильне відділення охолоджується крапельним методом, а морозильне &8212; системою НоуФрост. Такі холодильники не вимагають ручного розморожування і досить прості у догляді.
Кліматичні класи холодильника
Буквені позначення на етикетках на дверцятах мають критично важливе значення при виборі холодильного агрегату. Який кліматичний клас віддати перевагу? Це залежить від температурних умов у вашому домі:
- Кліматичний клас N добре працює при температурах від 16 до 32 градусів. По суті, це універсальне рішення для середньої смуги Росії. Правда, якщо температура влітку піднімається вище верхньої межі, приміщення, де стоїть холодильник має додатково охолоджуватися, а взимку не допускається використання агрегату в неопалюваному приміщенні.
- Клас SN & 8212; рішення для тих, хто думає, який холодильник вибрати для дачі. Він переносить перепади температур від +10 до + 32, тому підходить для погано опалювальних приміщень.
- Клас ST з градацією від +18 до +38 підійде жителям південних регіонів, де влітку температура нерідко переступає за позначку в 30 градусів.
- Вікна невеликої кухні виходять на південну сторону, живете в жаркому кліматі або в приміщенні відсутня вентиляція? Зупиніться на холодильнику Т з діапазоном від 18 до 43 градусів вище нуля. Коштують вони дорожче інших, проте не ламаються навіть при найспекотніших погодних умовах.
Клас енергоспоживання
Якщо ви хочете вибрати бюджетний холодильник, варто звертати увагу не тільки на його вартість, але і на клас енергоспоживання &8212; таким чином ви можете істотно скоротити витрати на електрику. Всього виділено 7 класів енергоспоживання, названі латинськими літерами &8212; від А до G.
За еталон прийнятий клас з &8212; вважається, що він споживає 100% електроенергії, а його коефіцієнт дорівнює одиниці. Однак в даному випадку еталон не означає кращий показник.
Наприклад, холодильник класу А вживає 50% або 0,5 коефіцієнта від еталону. Це означає, що витрати на електрику будуть в два рази менше, ніж при покупці холодильника з класу. А ось моделі типу G вживають вже 150%, тому ви будете переплачувати за електрику в півтора рази.
Тому не купуйте холодильник максимально привабливої ціни, не перевіривши клас енергоспоживання: цілком ймовірно, що уявна вигода обернеться переплатою вже в найближчі півроку, а трохи дорожча модель окупиться за кілька місяців.
Додаткові функції в холодильнику
Сучасні холодильники зовсім не обмежуються базовим функціоналом &8212; охолодженням і заморожуванням. Тому серед параметрів вибору не на останнє місце ми поставили додаткові функції.
Отже, чим може бути оснащений ваш новий холодильник:
- Антибактеріальне покриття запобігає розвитку бактерій і шкідливих організмів. Це означає, що в холодильнику не буде розвиватися неприємний запах, а продукти стануть псуватися набагато повільніше. Втім, це зовсім не означає, що вам тепер можна тижнями зберігати їжу &8212; пам'ятайте про здоровий глузд.
- Подача сигналу, якщо двері закриті не до кінця &8212; дуже корисний варіант. Таким чином ви уникнете незаплановане розморожування холодильника і збережете температуру. Крім того, холодильники, які часто забувають закрити, швидше ламаються.
- Режим прискореної або суперзаморожування стане в нагоді адептам здорового харчування. Схильні до шокового впливу низьких температур продукти замерзають практично моментально, тому в них зберігається максимум вітамінів та інших корисних речовин. Крім того, структура практично не порушується, як часто буває при повільному нерівномірному заморожуванні.
- Режим суперохолодження схожий з режимом прискореної заморозки, проте діє він в холодильній камері. Така опція особливо актуальна влітку, коли хочеться швидше охолодити напої або продукти, принесені з магазину.
- Камерна зона свіжості підтримує температуру в районі нуля градусів. Ця опція дуже зручна для зберігання м'яса або риби без їх заморозки протягом декількох днів. Продукти зберігають всі вітаміни, але при цьому не псуються.
- Камера може ділиться на вологу і суху зони для продуктів , що вимагають різні умови зберігання. Перша підходить для овочів і фруктів, вологість тут досягає 90%, що дозволяє продуктам зберігатися в ній довше, ніж у звичайній холодильній камері. Друга, з вологістю до 50% призначена для м'яса, риби, морепродуктів.
- Система заморожування льоду дозволяє швидко наморозити лід зручними кубиками, не використовуючи додаткові прилади.
Тип управління холодильником
Вибираючи холодильник, звертайте увагу і на тип управління. Механічні вважаються більш надійними. регулювання температури проводиться за рахунок повороту спеціальної ручки або важеля. Однак найчастіше такі холодильники не оснащені додатковими опціями.
Сучасна електронна система являє собою дисплей, де наочно показана температура в холодильній і морозильній камері . Управляти таким холодильником досить просто &8212; вам необхідно вказати бажану температуру або активувати потрібну функцію, наприклад, шокову заморозку. Однак, згідно з відгуками, електронна система частіше виходить з ладу, а полагодити її самостійно під силу далеко не кожному.
Тип і кількість компресорів холодильника
Колекторний компресор , знайомий всім ще зі старих моделей, до сих пір вважається одним з найбільш економічних. Він працює, тільки поки холодильник охолоджується, а потім автоматично йде на паузу. Правда, у нього є відчутний мінус &8212; такі моделі часто дуже галасливі.
Інверторний компресор більш довговічний. Він працює постійно, злегка знижуючи або підвищуючи напругу в залежності від температури в холодильнику. Таким чином він уникає різких перепадів, які поступово зношують колекторний процесор. З іншого боку, витрата електроенергії вище, ніж у аналога.
Лінійний компресор має схожу будову з інверторним компресором за допомогою того, що в ньому немає зайвих точок тертя, так як поршні такого компресора працюють за рахунок електромагнітного поля. Це виключає зайвий шум під час роботи компресора і додатковий знос деталей компресора.
Однак є і відмінності лінійного компресора від інверторного. На відміну від інверторного, лінійний компресор, після досягнення заданої температури в камерах холодильника, відключається, а в необхідний момент заново відновлює свою роботу. Моделі з таким компресором коштують дорожче, враховуйте це.
У холодильнику може бути встановлений один або два компресори. другі швидше охолоджують агрегат, перші &8212; працюють економічніше. При наявності двох компресорів, якщо один вийде з ладу, другий здатний підтримувати температуру, нехай і охолодження буде проходити повільніше.
Вибираємо холодильник за рівнем шуму
Звичайно, кожен хоче купити безшумний холодильник. Давайте розберемося, як розрізняються агрегати за рівнем шуму.
Відповідно до державних норм, встановлений рівень шуму для холодильника повинен бути не більше 53 дБ.
При цьому вся техніка класифікується за затвердженою шкалою, згідно з якою гучність приладів ділиться на три рівні:
- Низький - від 25 до 34 дБ;
- Середній - від 35 до 44 дБ;
- Високий-більше 45 дБ.
Показник шуму залежить і від системи охолодження холодильника: норма для холодильного обладнання з системою noFrost – до 47 дБ; прилади з крапельної працюють з рівнем Гулу до 42 дБ.
Вибираючи холодильник, звертайте увагу на ці цифри. Сучасні моделі можуть запропонувати рівень шуму до 17 дБ. Однак чи дійсно вам потрібні такі показники, з урахуванням того, що за них доведеться переплатити практично в два рази, в порівнянні з холодильником того ж функціоналу і середнім рівнем шуму?
Це має сенс, якщо холодильник стоїть в кімнаті де ви спите або в квартирі-студіо. Якщо ж агрегат розміщений на окремій кухні, апарат з низьким або середнім рівнем шуму в кімнаті буде абсолютно не чути.
Загальні рекомендації
Який холодильник вибрати &8212; дорогий чи дешевий? Як знайти відповідну модель? На ці питання ви зможете відповісти самостійно, проаналізувавши вищенаведену інформацію.
До неї ми можемо додати ряд порад, які допоможуть вам не розчаруватися в зробленому виборі:
- Вибрати хороший бюджетний холодильник можна, якщо звернути увагу на не дуже розкручені торгові марки або вітчизняного виробника. наприклад, холодильники Атлант або Сатурн, які коштують набагато дешевше зарубіжних аналогів.
- При цьому не варто гнатися за занадто дешевою ціною ! НоуНейм виробники найчастіше економлять на комплектуючих і якостях збірки, тому Ви отримаєте неякісний прилад. Деякі ж холодильники і зовсім можуть бути небезпечні, так як містять токсичні матеріали.
- Зверніть увагу на запах. якщо з холодильної або морозильної камери пахне пластмасою, це привід відмовитися від покупки. Швидше за все, використовувався максимально дешевий пластик, якому не варто стикатися з продуктами.
- Полички краще вибрати скляні &8212; вони набагато гігієнічніше пластикових і легше миються. Крім того, переконайтеся, що полиці можна переставляти за рівнем &8212; це істотно спростить життя, якщо вам необхідно буде поставити в холодильник високу каструлю або пляшки.
- Оцініть &171;начинку&187; холодильника. іноді за додатковий відсік для яєць доводиться переплачувати до 1000 рублів. Подумайте, чи точно він вам потрібен? З іншого боку, повністю відмовлятися від різних ємностей нераціонально &8212; багато з них, наприклад, ящики для овочів, вельми зручні.
- Дверцята повинні щільно прилягати до стінки холодильника, герметично закриваючи внутрішній простір.
- Віддайте перевагу моделям з гумовим прошарком &8212; вона допомагає забезпечити стабільну температуру всередині холодильного і морозильного відділення і запобігає розмороженню.
- Деякі моделі виробників Лібхер або Бош мають можливість переважити дверцята холодильника на іншу сторону. вибирайте їх, якщо у вас маленька кухня &8212; таким чином ви зможете заощадити простір і зробите експлуатацію приладу більш зручною.
- Звертайтеся тільки у великі магазини побутової техніки, які надають сервісне обслуговування. Холодильник & 8212; один з найдорожчих побутових приладів, який найчастіше купується мінімум на десять років. Тому можливість гарантійного обслуговування набагато важливіше разової економії & 8212; потім ви багаторазово переплатите за неї.
- Вибираючи холодильник за кольором, орієнтуйтеся на стилістичне оформлення своєї кухні . Сучасні виробники представляють широку лінійку колірних рішень для холодильників. Наприклад, Samsung може запропонувати до 30 кольорів, а LG &8212; більше сорока.
Якщо ж ви не можете визначитися з вибором кращого холодильника для вашої кухні, рекомендуємо ознайомитися з нашим рейтингом. У ньому ми зібрали кращі моделі різних цінових категорій &8212; від бюджетних до класу люкс.
Сподіваємося, що з нашою допомогою ви знайдете зручний і надійний холодильник для вашого будинку і сім'ї!