Назад
Світла ванна кімната: 180+ реальних фото прикладів

Навигация по разделу

Інтер'єр ванної кімнати, витриманий в світлих тонах, має чимало плюсів. Такий декор налаштовує на розслаблення, вселяє почуття умиротворення. При бажанні в подібну композицію можна включити кілька строкатих контрастних елементів. Зупинимося на плюсах і мінусах такого дизайну докладніше.

Плюси і мінуси ванної кімнати в світлих тонах

До переваг світлого дизайну ванної відноситься:

  1. Зорове збільшення площі.
  2. Можливість втілення в різних стилях.
  3. Універсальність в поєднаннях.

Таке оформлення виглядає повітряно. Ванні кімнати зазвичай володіють скромними розмірами, не мають вікон. Світло в таких приміщеннях не буває зайвим. За світлими поверхнями доглядати простіше, ніж за темними, на них менш помітні розводи і бризки.

Білий, сірий і бежевий тони можна комбінувати з різними відтінками, така палітра вважається психологічно комфортною, не робить дратівної і гнітючої дії.

Подібні інтер'єри, що називається, поза часом, вони роками зберігають свою актуальність. Дивлячись на них, складно сказати, в якому році виконувався ремонт. Світла обробка не виходить з моди.

Відсутність вікна або його малі розміри, брак освітлення компенсує світла палітра, глянець. Такі поверхні відбивають світло, служать ідеальним фоном для декоративних аксесуарів.

Перетворювати інтер'єри набагато простіше, коли фон нейтральний.

Світлі поверхні створюють відчуття чистоти. Пастельні відтінки легко поєднувати між собою. Одне і те ж приміщення з різними аксесуарами буде виглядати по-різному. Оновлювати обстановку світлою ванною можна так часто, як тільки захочеться з мінімальними тимчасовими і матеріальними витратами.

Мінуси у таких інтер'єрів також є. Біла гамма у деяких людей викликає асоціації з лікарняними палатами. Ця проблема легко вирішується за рахунок грамотного підбору декору.

За світлими стінами доглядати просто, чого не можна сказати про підлогу. Щоб уникнути проблем з прибиранням рекомендується вибирати покриття середньої насиченості. Білосніжну плитку на підлозі вимити начисто майже нереально.

Суперечки на тему загальної практичності санвузла, оформленого в світлих тонах, ведуться давно. Тут багато що залежить від обраного відтінку і матеріалу. Світлі непористі поверхні утримувати в чистоті легше, ніж темні. На них непомітна пил. Матові рельєфні накопичують забруднення, насилу піддаються очищенню.

Надто світла монохромна ванна може здатися нудною, важливо як слід продумати баланс світлого, який домінує в інтер'єрі, з додатковими акцентними вкрапленнями. Наприклад, додати в композицію помаранчеві або зелені штори. Питанню, чим розбавити світлий інтер'єр, ще приділимо увагу.

Світлі кольори для ванної кімнати

Світла палітра досить велика. Перерахуємо кілька відтінків, які вважаються найпопулярнішими.

Білий

Білий інтер'єр ванної — класичний. Щоб він не здавався стерильним, як палата в лікарні, варто додати кілька яскравих акцентів. Або скористатися фактурними матеріалами, поєднанням матових і глянцевих поверхонь. Домінуючий білий колір в інтер'єрі також можна розбавити кольоровою мозаїкою.

Непогано виглядає поєднання білосніжних стін і сірого кам'яної підлоги.

Бежевий

Природно виглядає бежевий інтер'єр ванної. Вона буде служити комфортабельним місцем для відпочинку.

У таких інтер'єрах відсутні різкі контрасти з переходами.

Бежеві інтер'єри навіть більш популярні, ніж колишні. Їх вважають практичними, на таких поверхнях не видно вапняного нальоту.

Бежева палітра різноманітна, до неї відносять кремовий, пшеничний, кавовий, пісочний тони.

Світло-сірий

Респектабельно виглядають світло-сірі інтер'єри санвузлів. Це ще один класичний варіант оформлення. У більшості випадків в сірому кольорі оформляється підлогу. У ванній він брудниться швидко, а на такому тлі забруднення практично невидні.

Блакитний

Інтер'єр ванної в ніжних блакитних тонах викликає стійкі асоціації з морською стихією. Подібне оформлення розташовує до прийому водних процедур. У блакитному кольорі зазвичай підбирають плитку на стіни.

Популярністю також користується біло-блакитне поєднання.

Чим можна розбавити світлі кольори у ванній кімнаті?

Додати інтер'єру ванної більш цікавий вид можна за рахунок невеликих колірних акцентів. Світлий дизайн розбавляють за допомогою строкатих або темних тонів. Тут багато що залежить від обраної стилістики та індивідуальних переваг.

Головне, щоб акценти не виходили на перший план, вони повинні розбавляти, а не домінувати.

Традиційна чорно-біла комбінація, наприклад, виглядає контрастно, але до душі не кожному. При створенні світлого інтер'єру ванної в дусі мінімалізму все-таки варто придивитися до чорного сантехнічного обладнання.

Бежевий непогано поєднується з шоколадним, для розведення світлого сірого використовують графіт. Ставка на один колір дозволить отримати дизайн санвузла в сучасній стилістиці.

Строкаті відтінки, наприклад жовтий, синій або зелений, слід використовувати в співвідношенні до основного 1:10. Такий прийом додасть інтер'єру потрібний настрій. Яскравими можуть бути фіранки або Кошики для білизни. Перетворювати інтер'єр за рахунок таких деталей нескладно і невитратно.

Який стиль вибрати для світлої ванної кімнати?

Світлі відтінки з успіхом застосовуються в інтер'єрах в різних стилях. Така палітра вважається традиційною для прованського, мінімалістичного, класичного напрямку, модерну, неокласики. Її також доречно використовувати в скандинавському дизайні.

Класичний

Класичні інтер'єри ванної зазвичай оформляють в вершкової, білосніжною і бежевій палітрі. Світлі відтінки виглядають аристократично, підкреслюють благородний колір мідних, бронзових змішувачів. У класиці рекомендується застосовувати теплу палітру, наприклад персикові тони або слонову кістку.

Неокласика

Світла ванна в дусі неокласики здається більш сучасною. Її декорують з використанням контрастних відтінків на меблевих фасадах і кахлі.

Прованський

У Сонячному прованському кліматі застосовуються монохромні поєднання. Перевага віддається прохолодним натуральним відтінкам. Вітається використання чистого білого кольору, світлого блакитного, лавандового, бірюзи.

Мінімалізм

В аскетичному мінімалізмі має бути мінімум меблів і декору. Монохромний білосніжний або світлий беж прекрасно вписуються в таку стилістику.

Модерн

Світлі відтінки домінують і в модерні. Найчастіше використовується білосніжний і сірі відтінки. Допустимі різноманітні колірні комбінації пастельних тонів, аксесуари контрастного кольору. Окрасою інтер'єру служить локальна декоративне підсвічування. При бажанні її можна зробити кольоровий, інтегрувати в дзеркала, предмети обстановки. Ефектно виглядає підсвічування по периметру ванної.

Скандинавський

Ванна в скандинавській стилістиці зазвичай декорується в чисто білій палітрі або світло-сірої. Прохолодна оттеночная гамма врівноважується за рахунок натурального текстилю, меблів і дерев'яних аксесуарів.

Контемпорарі

Ще одне вдале рішення – інтер'єр ванни в стилі контемпорарі. Цей напрямок включає в себе риси різних стилістик. Стиль позбавлений жорстких рамок, йому властива варіативність.

У таких інтер'єрах використовуються лаконічні силуети, нейтральна колірна палітра, зручні і практичні меблі, матеріали натурального походження або їх імітація. Затишною ванну робить декор. Стиль прекрасно підходить для скромних за розміром приміщень.

Хай &8212; тек

В ультрасучасному хай-теке застосовуються білий і сірий відтінки. Вони органічно доповнюють поверхні зі скла, металу, дзеркала.

Лофт

Світлим можна зробити навіть лофт. Для відтворення такого дизайну використовують меблі, виконану з ЛДСП або металу, бетонну обробку стін.

Маленька ванна кімната в світлих тонах

Світлі тони ідеально підходять для маленької ванної, оскільки мають здатність візуального збільшення простору. В оформленні бажано задіяти теплі світлі відтінки, вони здаються більш природними.

Візуально розширити приміщення можна ще й за допомогою дзеркал. Потрібного ефекту допоможе домогтися скляна плитка, дзеркальна стеля.

Класичну ванну рекомендується замінити більш компактною душовою кабіною зі скла. Для зонування простору можна використовувати перегородки з склоблоків, пропускають світлові промені і надають легкість інтер'єру.

Завершений вигляд приміщенню додадуть полки і дверцята зі скла. Інтер'єр в цьому випадку точно не буде здаватися перевантаженим.

Візуально додати обсяг санвузлу допоможе велике кольорова пляма. Для цього стінові поверхні оформляють в світлих тонах, а підлогу роблять темним або строкатим.

Презентабельно виглядає підлогу з чорно-білої плитки, покладеної в шаховому порядку.

Акцентувати увагу можна на одній зі стін або зоні, де знаходиться душова кабіна – її декорують в контрастній гамі або виділяють за допомогою декоративної плитки з візерунком.

Контраст також застосовується до дзеркальних рамок, фасадів шафок. Але в цьому випадку від акцентної стінки рекомендується відмовитися. Не варто переборщувати з строкатими деталями: це загрожує розфокусуванням уваги, і без того маленька ванна буде здаватися ще менше.

Збалансувати пропорції скромною за розміром кімнати допоможе світлий кахель прямокутної форми.

Горизонтальна розкладка візуально збільшує ширину приміщення, вертикальна «піднімає» стелі. Посилити ефекти допоможуть вставки-смужки з кахлю контрастного відтінку. Так оформляють всі стіни або виділяють одну.

Якщо ванна маленька, її площа становить всього 4-6 кв.м., це не означає, що про презентабельному і зручному інтер'єрі можна забути. Грамотний підхід до облаштування нівелює недолік, пов'язаний з площею.

Для маленької ванної слід вибрати гранично лаконічну стилістику: це може бути мінімалізм або хай-тек. Від використання класичного дизайну в його традиційній версії, як і від ар-деко з бароко краще утриматися.

Світла палітра стане оптимальним вибором, вона наповнить кімнату світлом і повітрям. Темні і надто строкаті тони для малогабаритних приміщень не підходять.

Стіни найкраще декорувати не штукатуркою або шпалерами, а плиткою. Пріоритет рекомендується віддавати мозаїці-невеликим за розміром квадратикам-або»кабанчику". Застосування великої плитки в малогабаритній ванній недоречно.

У скромному за розміром приміщенні відмінно буде виглядати кахель сірого, світлого блакитного і бежевого кольорів. Небажано використовувати вертикальні бордюри, вони візуально принижують стелю.

Розширенню простору посприяє глянсовий кахель.

На підлогу можна постелити керамограніт, керамічну плитку або розглянути варіант з наливними підлогами.

Непоганим рішенням вважається укладання кахлю в діагональному напрямку.

Стеля зазвичай роблять натяжною, віддаючи перевагу глянцевому фактурі, доповнюючи його точковим підсвічуванням по периметру.

Меблі для маленької ванної потрібно вибирати ергономічну і функціональну, уникати громіздких предметів.

У малогабаритному приміщенні не повинно бути елементів зі складним візерунком. Оптимальним варіантом стане використання меблювання з МДФ або пластика. Потрібно вибирати компактні моделі-це відноситься не тільки до меблів, але і до сантехніки.

Для крихітного санвузла відмінно підійде підвісний унітаз і лаконічна раковина, що володіє овальною або округлою формою.

Якщо площа дозволяє, можна інтегрувати в інтер'єр кам'яну або дерев'яну стільницю. Вона буде чудово виглядати в поєднанні з монохромним кахлем в світлій палітрі. Допустимо застосування плитки з геометричним або етнічним малюнком.

Інтер'єр ванної в світлих тонах хороший з кількох причин. Застосовувати можна як теплі, так і холодні відтінки. Тут багато що залежить від індивідуальних переваг, розмірів приміщення. Існує безліч ефектних комбінацій, з пастельній гамою можна сміливо експериментувати, розбавляти її більш яскравими вкрапленнями.

Зараз читають
Кухня кольору слонової кістки: 100+реальних фото інтер'єрів
Кухня кольору слонової кістки: 100+реальних фото інтер'єрів
Дизайн кухні кольору слонової кістки. Багатогранність відтінків, Краса і ...
Новое youtube видео