Назад
Дизайн маленької ванної кімнати: 150+ реальних фото прикладів

Навигация по разделу

Власникам невеликих ванних кімнат здається, що мала площа обмежує їх в можливості стильно і з комфортом облаштувати інтер'єр. Але навіть найменше приміщення можна зробити затишним і функціональним. Маленька кімната виходить більш оригінальною за рахунок раціонального використання простору і сміливих дизайнерських рішень.

Кращий стиль для маленької ванної кімнати-мінімалізм

Стиль мінімалізм вважається одним з кращих для дизайну ванної кімнати. Він не тільки зручний в повсякденному житті, але і містить всі необхідні елементи і є еталоном по організації простору в приміщенні.

При оформленні слід враховувати, що стиль мінімалізм має деякі характерні особливості:

 1. При оформленні ванної в даному стилі важливу роль відіграє лаконічність, використовується мінімальна кількість предметів, тим самим звільняється більше корисного простору в приміщенні.
 2. Кожна зона приміщення продумується і опрацьовується окремо, тому всі елементи розміщуються з ретельним плануванням і ергономікою.
 3. Всі форми в кімнаті відрізняються простотою, геометрія тут гранично проста, використовувані матеріали – глянець або скло. Наприклад, дзеркало має бути класичної форми, перегородка – зі скла, а освітлення – точкове.
 4. Мінімалізм передбачає виділення кожному предмету інтер'єру декількох функцій. Наприклад, вбудована Сантехніка, дзеркало з підсвічуванням, шафа з дзеркальними дверцятами, пуф і кошик для білизни в одному і багато іншого.
 5. Однією з важливих особливостей мінімалізму вважається вибір різних фактур. Для оформлення часто використовуються контрастні матеріали і покриття. Наприклад, одна зі стін кімнати може бути виділена будь-яким акцентом в порівнянні з іншими, в тому числі природними матеріалами – деревом, бетоном, цеглою, штукатуркою та іншими.
 6. Мінімалізм відрізняється легкістю, тобто має на увазі наявність різних легких конструкцій зі скла або металу. При цьому можна використовувати підвісні елементи або сантехніку.

При всіх перерахованих особливостях ванна в стилі мінімалізм не виглядає нудною або бляклою. Навпаки, кожна її лінія ретельно продумана, а в інтер'єрі відчувається особливий шарм. Для більш виграшного образу і зорового розширення простору можна використовувати виграшні відтінки і текстури.

Яку плитку вибрати

Для того щоб правильно підібрати плитку у ванну, потрібно визначитися, з якою метою вона використовується – для захисту від вологи або для прикраси кімнати. Вибір сучасної плитки для ванної величезний, можна використовувати деякі хитрі прийоми для того, щоб візуально збільшити її розміри і розташувати в ній все найнеобхідніше.

Правильно розташувавши плитку, можна візуально додати об'єм приміщенню, але не слід декорувати нею всю поверхню кімнати:

 1. Оптимальним варіантом буде укладання в центрі стіни вертикальних смуг з великих прямокутників і квадратів.
 2. Якщо розташувати на підлозі плитку з орнаментом, можна створити ілюзію килимового покриття.
 3. Використання глазурованої поверхні може звузити простір, тому від такої плитки краще відмовитися.
 4. Правильний розмір і форма плитки дають більш виражений ефект збільшення простору, ніж колірна палітра. Наприклад, великий кахель для вузької ванній створить ефект простору в кімнаті.
 5. У маленькій ванній плитку краще викладати поперек, а не паралельно формі стелі.

Для маленьких приміщень краще використовувати плитку з глянцевою поверхнею. Переважно вибирати матеріали світлих тонів, плитка з текстурою цегли, каменю або дерева зіграє роль збільшувача простору.

Душ замість ванни без кабіни

Коли в будинку одне приміщення для здійснення водних процедур, постає нелегкий вибір між повноцінною ванною, душовою кабіною і душем з підлогою. Але головним плюсом душа з підлогою вважається економія простору. При облаштуванні душа з підлогою необхідно правильно розташувати стік, щоб вся вода не накопичувалася на підлозі і не затопила ванну кімнату.

При облицюванні ванної кімнати з душем, необхідно використовувати матеріали, які здатні витримувати часті перепади висот і підвищену вологість. Плитку можна використовувати будь-яку, вона допоможе запобігти намокання прямовисних поверхонь в приміщенні. Для позначення зони купання необхідно виділити вільний кут кімнати і використовувати для нього оздоблювальний матеріал контрастного кольору або з орнаментом.

Всі технічні комунікації ховаються під облицювання, а кріплення для лійки монтується і кріпиться прямо на стіну. Для зручності можна зробити ніші в стіні, які будуть використовуватися як система банного приладдя. Якщо ці отвори зробити досить високо, їх не торкатиметься вода.

Також можна встановити невелику лавку або піднесення у вигляді лавочки. Для того щоб відокремити душ від решти кімнати, досить обгородити його прозорою шторкою зі спеціальної тканини. Як варіант, можна використовувати загартоване скло, яке не буде намокати і прилипати до тіла, як тканинна шторка.

Туалет з інсталяцією

Дуже зручним рішенням для маленької ванної кімнати стане розміщення по одній стіні інсталяцій і душового зливу в єдиний каналізаційний потік. Сьогодні можна знайти велику різноманітність різних моделей і конструкцій сантехніки. Слід заздалегідь розібратися в пристрої і призначення необхідних для санвузла аксесуарів, що дозволить оцінити можливість їх підключення до каналізаційної системи та водопостачання.

Для маленької ванної краще відразу підібрати інсталяцію, яка укомплектована унітазом. По суті інсталяція-це кріплення сантехніки до стіни на спеціальній металевій рамі.

Її установка має ряд переваг:

 • Вона дозволяє візуально збільшити простір, виглядає легко і повітряно.
 • Така конструкція не займає місця на підлозі, тому виглядає набагато естетичніше. У приміщеннях з інсталяцією простіше робити прибирання, так як труби і елементи комунікації приховані в стіні.
 • Інсталяції кріпляться не до самої стіни, яка може не витримати важкий унітаз, а до рами. Така конструкція надійна і рідко виходить з ладу.
 • Туалети з інсталяцією відрізняються безшумністю змиву води.

Хоча така Сантехніка відрізняється більш високою ціною, вона стане оптимальним рішенням для малогабаритного приміщення.

Пральна машина під раковину

Розміщення пральної машини під стільницею з раковиною вважається класичним варіантом для ванної малих розмірів:

 1. В першу чергу ця ідея дозволить не хитруватися з підведенням комунікацій, адже всі вони будуть проходити під стільницею.
 2. Така конструкція буде виглядати гармонійною і цілісною, без зайвих елементів.
 3. Зазвичай місце під раковиною у ванній кімнаті залишається невикористаним, а в даному випадку буде зайнято пральною машиною.
 4. Раковина над пральною машиною не має тумбочки і не має ніжок, має злив в сторону, а не вниз. Слід підбирати пральну машину відповідно до розмірів раковини. У продажу навіть є спеціальні комплекти з раковини і пральної машини, які підходять один одному за розміром.
 5. Для зовсім маленького приміщення краще вибирати компактну пральну машину невеликої місткості. Хоча прати доведеться кілька разів, але при малій площі приміщення – це єдиний вихід для створення зручності.

Не використовуйте відкриті полиці для зберігання

Навіть найменша ванна стане затишною і місткою, якщо правильно використовувати вільний простір і знайти місце для кожного предмета. Інтер'єр будь-якого приміщення без порядку не має сенсу, а порядок слід підтримувати за допомогою закритих систем зберігання.

Завдяки невеликим розмірам і різноманітності форм, полки, власники, рейлінги, гачки можна розміщувати в тих місцях, де вони дійсно необхідні. Саме ці елементи виручають власників невеликих ванних кімнат, дозволяючи зберігати велику кількість речей в обмеженому просторі. Такі елементи створюють додатковий комфорт, адже все необхідне знаходиться під рукою.

У маленькій кімнаті немає сенсу вішати звичайне дзеркало, краще змайструвати за ним шафа і використовувати простір раціонально. Те ж саме можна сказати про умивальнику, який краще забезпечити шафою з орними дверцятами або висувними полицями. Якщо в приміщенні є шафа, його внутрішні дверцята можна оснастити невеликими полицями або власниками для зберігання аксесуарів.

Якщо в приміщенні стоїть ванна, то можна раціонально використовувати простір під нею, обладнавши її розсувним екраном. Багато господинь зберігають там тази, порошки та іншу побутову хімію, значно економлячи простір в кімнаті.

Використовуйте в матеріалах обробки світлі кольори

Інтер'єр маленької ванної передбачає створення оптичної ілюзії, яка розрахована на візуальне розширення простору в приміщенні. Такого ефекту найпростіше домогтися шляхом використання переважно світлих відтінків з додаванням яскравих елементів.

У маленьких приміщеннях світлий повинен виступати основним тоном, а яскраві кольори – використовуватися як акценти. Темні фарби роблять інтер'єр важким, крім того, на них більш помітні краплі води. Якщо дизайн переважно білий, то його можна розбавити яскравими акцентами, наприклад невеликими кольоровими полицями.

Візуально обсяг приміщення можна збільшити яскравим колірним плямою, для цього стіни можна обробити плиткою теплих світлих тонів, а підлога – чорної або комбінацією чорної або білої плитки.

Велике значення в сприйнятті площі грає освітлення кімнати. Простір ванної має бути рівномірно наповнене світлом. Для візуального розширення кімнати потрібно використовувати як стельове, так і настінне освітлення за допомогою додаткових приладів. Якщо в кімнаті є полки або ніші, їх також можна доповнити підсвічуванням.

Для маленького простору ванної кімнати важливо застосувати незвичайну планування, яка дозволить розставити в приміщенні всі необхідні елементи і створити зручність для щоденного користування. Невелика площа кімнати вимагає створення достатньої кількості місць для зберігання, вибору світлої плитки і об'єднання різних елементів інтер'єру.

Дизайн маленької ванної кімнати (реальні фото приклади)

Зараз читають
Бежева кухня: інтер'єр, поєднання кольорів (100+ реальних фото)
Бежева кухня: інтер'єр, поєднання кольорів (100+ реальних фото)
Інтер'єр кухні, виконаний в бежевих тонах – класика дизайну. Беж завжди ...
Дизайн маленької спальні: 70+ фото прикладів та ідей оформлення
Дизайн маленької спальні: 70+ фото прикладів та ідей оформлення
Як оформити дизайн маленької спальної кімнати. Корисні ідеї та поради з ...
Новое youtube видео