Назад
Кухня в брежневке: реальні фото приклади, особливості дизайну

Навигация по разделу

Основна проблема, що виникає при облаштуванні інтер'єру кухонь в квартирах-брежневках — це невеликі розміри приміщень, що не дозволяють втілити в життя сміливі дизайнерські плани.

Площа кухні в таких оселях становить всього 7 км.метрів, що дуже мало для створення дійсно комфортних умов. Однак впадати у відчай не варто, так як гідне рішення проблеми все ж існує.

Якщо постаратися, то навіть найкомпактніша кухня перетвориться в ідеальне місце для щоденних прийомів їжі і посиденьок в колі рідних.

сміливі рішення доречні і на невеликій кухні.

Особливості дизайну кухні в брежнєвці

Щоб інтер'єр такої кухні виглядав максимально гармонійно, а саме приміщення дійсно було комфортним і зручним для всіх домочадців, слід дотримуватися деяких правил.

дуже важливо раціонально використовувати простір в приміщенні.

Стелі в таких кухнях високі, тому є можливість зробити дворівневі стелі, використовуючи для цього гіпсокартон. Такий метод варто використовувати, щоб зонувати приміщення і облаштувати в ньому точкове освітлення, за допомогою якого можна візуально збільшити простір.

Натяжна частина стелі надає глибини і додає світла.

Зробити кухню більш просторою і світлою допоможе натяжна дзеркальний (глянсовий) стелю. З його допомогою можна надійно приховати будь-які недоліки основи. Він виглядає дуже дорого і стильно.

можливі варіанти колірного оформлення стелі.

Дуже важливо використовувати правильну колірну гамму при створенні інтер'єру кухні в брежнєвці. Краще рішення-максимально світлі відтінки при обробці стелі, стін і навіть підлоги. Меблі в такому приміщенні також краще встановити світлу.

світлі тони меблів і стін завжди можна доповнити яскравими елементами.

Для обробки стель можна використовувати і такий економний варіант, як ПВХ-панелі. Вони теж повинні бути світлими.

ПВХ-панелі також можуть бути різних кольорів, але білий колір універсальний і виглядає акуратно.

Для оздоблення стін можна використовувати миються шпалери — краще, щоб вони були світлими і однотонними. Великий яскравий орнамент візуально наближає предмети, тому такий варіант обробки стін в даному випадку не підходить. При бажанні, стіни кухні можна просто пофарбувати, використовуючи фарбу світлих тонів — бежеву, білу, світло-сіру, пастельну і так далі.

при оформленні стін також можна використовувати шпалери під фарбування.

Для облаштування такої кухні слід вибирати Г-подібну або лінійну планування інтер'єру.

Г-подібне планування дозволяє ефективно задіяти кут приміщення.

Рекомендується підібрати стіл овальної або круглої форми.

Круглий стіл на одній ніжці дозволить заощадити місце.

Також підійде прямокутний стіл, який можна встановити в кутку, або поставити впритул до стіни.

цікавий варіант кутового столу.

Весь текстиль повинен бути напівпрозорим, легким і світлим — в першу чергу це стосується штор або фіранок.

чим більше світла в приміщенні, тим об'ємніше воно виглядає.

Хаотично розташовані на стінах декоративні елементи будуть відволікати увагу від недосконалих габаритів кухні, вони зроблять приміщення більш затишним і цікавим.

можна повісити годинник, невеликі картини, полички з декоративними елементами

Глянцеві або дзеркальні вставки на фасадах меблів також візуально збільшать приміщення і наповнять його світлом.

глянцеві елементи добре відбивають світло.

Великі аксесуари, величезні вази і букети в кухні-брежнєвці використовувати не варто.

великі горщики для квітів також краще не використовувати, тому що вони закриють світло з вікна.

Якщо в приміщенні встановлена хороша витяжка, рекомендується повністю прибрати двері, замінивши їх на простору арку.

для арки можна підібрати оригінальний наличник.

Можна також замінити звичайні двері на розсувну конструкцію «купе».

розсувні двері також бувають скляними.

Де розташувати холодильник на кухні-брежнєвці

Жодна кухня не може обійтися без холодильника, який є одним з основних побутових пристроїв на ній. Якщо приміщення дуже маленьке, можна відмовитися від кухонного комбайна, мікрохвильової печі, мультиварки, але холодильник, в якому зберігаються швидкопсувні продукти, повинен бути на ній обов'язково.

Так як цей агрегат дуже громіздкий і займає досить багато місця, слід добре подумати про те, куди його найкраще встановити, щоб він не порушував гармонію інтер'єру. Варіантів може бути кілька.

важливо пам'ятати, що виробники не рекомендують встановлювати холодильник поруч з плитою.

Кут — дизайнери радять все масивні предмети ставити до стіни, по можливості, в кут. Саме це місце буде ідеальним для холодильника. Щоб заощадити дорогоцінні квадратні метри, слід вибирати найвищу і вузьку модель холодильника.

Прямо над ним можна розташувати кілька полиць для зберігання різної кухонного начиння. Таким чином, кут буде використаний максимально раціонально.

Якщо кухонний гарнітур буде зроблений на замовлення, то можна без проблем спроектувати додатковий шафа над холодильником.

Біля дверей — це місце також досить популярне. Обидва варіанти відмінно підходять для установки холодильника. Щоб між ним і гарнітуром не було зазорів, рекомендується замовляти меблі для кухні-брежневки, виконану за індивідуальними параметрами. Тоді всі предмети відмінно впишуться в інтер'єр, і навіть саме невелике приміщення стане зручним і комфортним.

таке планування гарнітура дозволяє максимально задіяти наявний простір для зберігання.

Під робочою поверхнею — якщо сім'я невелика, продуктів потрібно не особливо багато, то краще всього придбати невеликий холодильник, який вільно поміститься під барною стійкою, обіднім або робочим столом. Як правило, висота такого агрегату дорівнює приблизно 50 см.швидше за все, морозильна камера в ньому буде відсутній, або вона буде занадто маленькою.

морозильну камеру можна поставити окремо в іншому приміщенні квартири.

За межами кухні — якщо в самому приміщенні місця для холодильника не знайшлося, слід вирішити цю проблему кардинально. Встановити агрегат можна в коридорі, або на балконі (якщо він критий). Підійде також передпокій і комора — головне, вибрати місце, де холодильник точно не буде нікому заважати.

на балконі краще поставити холодильник в тому місці, куди менше потрапляють сонячні промені.

Де встановити газову колонку на кухні-брежнєвці

Якщо кухня невелика, то місць для зберігання в ній катастрофічно не вистачає. Газова колонка-необхідний пристрій, відмовитися від якого неможливо. Однак існує кілька різних способів надійно його заховати і зробити свою кухню більш просторою.

крім громіздкості, колонка ще й має не дуже естетичний вигляд, тому доречно буде заховати її за фасадами гарнітура.

Перенесення в коридор — такий захід може бути використана лише в тому випадку, коли кухня дійсно дуже маленька, а вільне місце в ній необхідно для розміщення інших важливих предметів.

Важливо розуміти, що перенесення колонки за межі кухні можливо виключно при дотриманні деяких умов:

  • Коридор повинен бути просторим, відстань між двома його протилежними стінами має становити не менше одного метра;
  • Загальний обсяг приміщення, в яке виноситься газова колонка, повинен бути не менше 7,5 кв. метрів, а висота стелі - не менше 2,35 метрів;
  • Газова колонка може встановлюватися тільки на капітальну стіну;
  • У приміщенні повинен бути обладнаний вентиляційний канал.
можна підібрати розміри шаф під розмір колонки, і тоді все разом буде виглядати досить гармонійно.

Перенесення газової колонки в межах кухні — спірне рішення, проте здійснити таке завдання можна. Встановити агрегат можна в кутку, де він буде найменше помітний, і не буде заважати.

Однак слід розуміти, що перенесення колонки на велику відстань, навіть в межах кухні — це вже Заміна побутового пристрою, що вимагає прокладки нових газових комунікацій. Доведеться узаконювати цей процес, витративши на це чимало часу.

Кут, в якому знаходиться колонка, також краще прикрити фасадом.

Встройка колонки в шафу, найоптимальніший спосіб маскування газової колонки. Однак він не завжди законний, так як в деяких містах заборонено ховати газову колонку за сторонніми конструкціями.

Перш ніж приступати до даного процесу, слід проконсультуватися у фахівців. Якщо такий агрегат має відриту газову камеру, то краще замаскувати його фальш-шафою, у якого відсутні верх і низ. Якщо газова камера закрита, то шафа може бути справжнім. Газову колонку слід встановлювати на одному рівні з навісними тумбами.

так можливо розташувати тільки колонку без відкритої газової камери.

Оформлення кухні-вітальні в брежневке

Об'єднання кухні з вітальнею в невеликій брежневке — хороше рішення, проте поставитися до подібного завдання слід з усією серйозністю. Щоб отримати органічний інтер'єр і комфортну атмосферу, необхідно використовувати деякі дизайнерські прийоми.

у разі поєднання кухні і вітальні необхідно встановити дуже потужну витяжку.

Зонування простору — зробити це можна декількома способами. Одне з рішень-установка барної стійки, яка розділить робочу і вітальню зони кухні. Крім того, вона може повністю замінити собою обідній стіл, служити стільницею для розташування кухонного начиння, бути просто місцем відпочинку і служити за своїм прямим призначенням.

Такий елемент дизайну також стане справжньою окрасою інтер'єру кухні-вітальні. Внизу під барною стійкою можна розташувати побутову техніку, або обладнати шафку для зберігання посуду.

до барній стійці потрібно буде підібрати відповідні по висоті і зручності стільці.

Організація освітлення — найкраще використовувати для цього точкові світильники, розташовані по периметру приміщення, а також під шафами, полицями і тумбами робочої зони. Щоб особливо виділити зону вітальні, рекомендується встановити в її центрі, прямо над обіднім столом, красиву люстру.

точкові світильники можна заховати в карнизах по периметру кухні.

Оформлення поверхонь — для обробки різних зон кухні-вітальні в брежнєвці слід використовувати різні матеріали. Наприклад, в якості підлогового покриття для зони вітальні можна підібрати ламінат, а підлогу в робочій зоні облаштувати за допомогою плитки або керамограніта.

буде краще, якщо рішення статі в кухні і вітальні будуть перегукуватися між собою за кольором.

Те ж саме стосується і стін — в обох зонах вони можуть відрізнятися і за кольором, і за фактурою. Важливо, щоб вибрані оздоблювальні матеріали гармоніювали між собою, створюючи єдиний ансамбль інтер'єру.

лінію переходу від одного матеріалу до іншого на підлозі необов'язково робити по прямій, можна і по діагоналі, як в даному випадку.

Острів — така споруда стане відмінним роздільником робочої і вітальні зон в кухні-вітальні. Його можна виконати у вигляді широкої барної стійки, або у вигляді великої робочої поверхні. Таким роздільником цілком може стати і звичайний обідній стіл.

проектуючи кухонний острів, важливо враховувати загальні габарити кухні.

Меблі — розділити приміщення на зони можна за допомогою меблів, розставленої в певному порядку. Найчастіше для цієї мети використовують диван. Замість нього можна встановити високий шафа, відкриті стелажі, шафа-купе.

краще, якщо диван буде виконаний з матеріалів, погано всмоктують запахи.

Які прийоми допоможуть зробити кухню-брежневку більш просторою

Щоб візуально збільшити кухню-брежневку, важливо грамотно використовувати лінії, кольори, світло. Існують і інші хитрощі, які допоможуть домогтися поставленої мети.

велика кількість світла завжди позитивно позначається на сприйнятті розмірів приміщення.

Не варто перевантажувати невелике приміщення різним декором: витіюватими фасадами, ліпниною, складними візерунками. Найкраще дотримуватися принципів лаконічності і строгості.

таку кухню легше утримувати в чистоті.

На такій кухні немає місця великим картинам в масивних рамах, важким підлоговим вазам і квітковим горщикам, численним сімейним фотографіям на стінах. Занадто перевантажена подібними речами кухня буде схожа на лавку лахмітника.

Декор доречний, але в невеликих кількостях.

Щоб приміщення не виглядало занадто холодним і непривітним, частина посуду дозволяється залишити на увазі, красиво розташувавши її на відкритих полицях.

тут також важливо не перестаратися: посуд повинен гармоніювати з іншими елементами.

Значно заощадити простір допоможуть рейлінги і високі шафи з безліччю відділень для зберігання кухонного начиння.

на ринку зараз представлені всілякі конструкції, що дозволяють заощадити місце на невеликій кухні.

Кухня-брежневка реальні фото

Зараз читають
Як вибрати ламбрекени для кухні: 60 реальних фото прикладів
Як вибрати ламбрекени для кухні: 60 реальних фото прикладів
Як вибрати ламбрекени для кухні. Різновиди, вибір кріплення і матеріалу, ...
Новое youtube видео