Назад
Планування маленької кухні: 70 фото прикладів, ідеї та варіанти

Навигация по разделу

Маленькі кухні, на жаль, це не лише спадщина недавнього минулого. Зустрічаються вони і в сучасних квартирах. При покупці такої квартири перед господарями постає питання, яке планування вибрати, щоб зробити таку кухню затишною і функціональною.

мінімалізм і практичність є невід'ємною частиною дизайну інтер'єру маленької кухні.

Яку планування вибрати

Головне завдання планування маленької кухні – використання кожного сантиметра корисної площі. Як розставити меблі, щоб кухня була в першу чергу зручною для господині? Існують кілька стандартних планувальних рішень: лінійна розстановка меблів, кутова П-подібна, g-подібна. Давайте розглянемо найбільш бажані варіанти.

гарнітур в маленькій кухні обов'язково повинен бути акуратним, з закритими полицями, без помітних рельєфів.

Кутове планування

Це найкращий варіант для влаштування невеликих кухонь. Меблі розташовується уздовж двох суміжних стін двома перпендикулярними лініями. Такий спосіб розміщення дозволяє навіть скромну площу ефективно використовувати.

вбудовані ящики, висувні полиці, гачки і магніти на дверцятах, що крутяться кутові каруселі – все це дозволить зручно розмістити всю вашу кухонне начиння.

Плюси такого рішення очевидні:

  • Дотримання правила кухонного трикутника: спокійно можна розмістити мийку, плиту і холодильник на відстані витягнутої руки. Це дозволить господині не намотувати метри в біганині по кухні.
  • Сучасні кухні (і модульні, в тому числі) з кутовий компонуванням місткі і компактні одночасно: завдяки технологічній фурнітурі дорогоцінний простір не буде втрачено.
  • Зручне зонування. При такому плануванні зонування напрошується само собою: з'являється вільне місце для обіднього столу зі стільцями, а можна навіть розмістити кутовий кухонний диванчик.
в дизайн кухні маленької площі добре впишуться спокійні відтінки з нейтральним характером.

Єдиний мінус такого рішення &8212; воно не підходить для вузьких витягнутих кухонь. навіть якщо форма приміщення більше тяжіє до прямокутника здійснити таку розстановку буде вже важко.

Найчастіше в маленьких кухнях виконується сувора Г-подібна розстановка меблів і великої побутової техніки. Мийка розташовується в кутку гарнітура, холодильник і плита праворуч і ліворуч. Іноді на маленькій кухні може навіть розміститися барна стійка. У найменшій кухні вона здатна замінити повністю обідній стіл.

Матеріали який будуть використовуватися для обробки кухні повинні бути якісними і стійкими до перепадів температур.

Пряме планування

У багатьох випадках пряме планування є оптимальним рішенням для маленьких кухонь. Особливо це актуально для вузьких витягнутих приміщень. Це варіант, при якому елементи кухонного гарнітура розміщуються уздовж однієї стіни.

Раковину можна розміщувати в будь-якому зручному краю,там де розташовані комунікації, в тому випадку коли планування лінійна.

Звичайно, лінійна розстановка мийки, плити і холодильника не завжди зручна, так як вона порушує принцип трикутника &8212; основний в кухонній ергономіці. Тому в більш просторих приміщеннях лінійний кухонний гарнітур зазвичай комбінують з півостровом або навіть з островом.

ідеальна кухня спланована таким чином, щоб після приготувань і страв весь посуд вільно містилася в шафи.

Лінійне або пряме планування таким чином буде кращим варіантом:

  • Для маленької сім'ї, в якій приготування займає небагато часу;
  • Для вузьких кухонь;
  • Для студій;
  • Якщо ваша перевага &8212; більш зручна їдальня зона на шкоду кухонної функціональності.
на сучасній кухні можливі варіанти глянцевих або гладких поверхонь, а так само можна використовувати для дизайну однотонну плитку.

Які плюси прямого планування можна перерахувати:

  • Це найпростіший і легко втілюваний варіант;
  • Кухонні гарнітури для такого планування найдоступніші за ціною;
  • У кухні звільняється більше простору, вона здається більш світлою і не захаращеною.

Звичайно, для довгої кухні таке місце розташування буде не найзручнішим &8212; господині доведеться багато бігати уздовж робочих місць.

шафи для маленької кухні краще вибирати під самою стелю.

Яке планування не підходить для маленької кухні

На жаль, на маленькій кухні доведеться відмовитися від всіх ідей по створенню острова або навіть півострова &8212; вони просто не вмістяться в приміщення. Чи не підійде П-образна і ще більш хитромудра G-планування &8212; ви ризикуєте залишитися без обідньої зони.

Втім, такий варіант допустимий, якщо в квартирі є окрема їдальня. Тоді можна на кухні залишити невелику вбудовану барну стійку для ранкової кави, а стіл і стільці будуть знаходитися в кімнаті.

барна стійка на маленькій кухні може замінити громіздкий обідній стіл.

Дворядна лінійна планування допустима на маленькій кухні, але з урахуванням деяких нюансів . По-перше, шафи потрібно буде купувати невеликої глибини. Таке планування оптимальна, якщо ширина приміщення як мінімум 2,2 м &8212; тоді вийде вмістити 2 ряди меблів глибиною 60см і залишати метровий прохід між рядами. Один ряд кухонних меблів доведеться робити коротше, щоб вмістити туди столову зону. На вигляд виглядати такий варіант буде як вагончик.

ще одна ідея для приміщення з невеликою квадратурою – об'єднання суміжних просторів за рахунок схожого візуального оформлення в єдиній гамі.

Які меблі вибрати і як правильно розставити

Підбираючи меблі та побутову техніку для маленької кухні, краще скористатися спеціальними дизайнерськими 3D програмами, щоб не помилитися з габаритами.

розставляти меблі варто так, щоб вона не заважала пересуванню.

Кухонний гарнітур

На жаль, не кожна типова кухня поміститься в маленьку кухню. Звичайно, поняття маленька для кожного своє & 8212; кому-то і 10 метрів маленька кухня. Однак найчастіше в типових планувальних рішеннях хрущовок, брежневок і навіть ранніх сталінок зустрічаються кухні площею 6 квадратів, 5,7 і навіть 4 кв.м. у таку кухню краще робити гарнітур на замовлення, звужений, з кутовими функціональними шафками і високий.

для малогабаритної кухні оптимальним варіантом будуть овальні або круглі форми, які вже самі по собі не передбачають чітких рівних ліній, що робить приміщення ширше і просторіше.

Розстановка меблів повинна вирішувати 2 головні завдання: функціональність і мінімалізм. надлишків меблів в невеликій кухні бути не повинно, але вона повинна вирішувати всі завдання зберігання. Якщо дозволяє висота стель, можна розглянути навіть можливість установки верхнього ряду шафок під стелю, куди можна прибирати маловикористовувану техніку.

чим менше речей на маленькій кухні, тим краще,необхідно організувати зберігання так, щоб все, що зазвичай розміщується на стільниці , було заховано по ящиках і шафках.

Вибираючи меблі, замовляйте світлі глянцеві фасади. Вони будуть відображати освітлення, і кухня буде здаватися просторіше. Скляні та дзеркальні вставки теж будуть добре виглядати. Якщо в квартирі планується поява маленьких дітей, замовте меблі із закругленими кутами & 8212; це підвищить її безпеку. добре виглядають в маленьких кухнях столи, скошені (завужені) в сторону вхідних дверей.

прекрасна ідея візуального розширення простору – поставити в дальньому кутку найвищий предмет (наприклад, холодильник).

Стіл і барна стійка

Розташування обідньої зони безпосередньо залежить від розмірів кухні. У кухні площею 6 квадратів і трохи більше можна розмістити стіл і стільці біля вільної стіни або біля вікна. При розміщенні обідньої зони біля вікна можна навіть поставити вузький кухонний диванчик спиною до вікна.

якщо сім'я складається з двох-трьох чоловік, то плита може бути на дві конфорки і займати мало місця.

Стандартні дивани має ширину сидіння 60 см.але для кухні можна знайти і моделі з глибиною 40 см. звичайно, вони не будуть особливо комфортні для тривалого проведення часу за столом, але для прийому їжі буде достатньо.

кухонний куточок відмінний варіант для великої родини.

У менші за розмірами кухні доведеться шукати вузькі столи або зовсім користуватися вузьким відкидним від стіни столиком. Хороший варіант &8212; зняти підвіконня з вікна і замовити комбінований стіл-підвіконня, захоплюючий частина стіни. такі вироби виготовляються зі штучного каменю, коштують не особливо дорого, а виглядають досить ефектно.

підвіконня доцільно продовжити і розширити і, в залежності від висоти, перетворити його в стіл, робочу поверхню або зробити лавкою.

Маленькій родині можна обмежитися барною стійкою замість столу. вона збільшить функціональність кухонного приміщення, створивши оригінальну обстановку. Відмінною ідеєю буде поєднання барної стійки і підвіконням. Для дворівневої стійки, друга частина якої кріпиться на металеву консоль, буде розумно зверху помістити традиційні підставки під фужери, полички для фруктів. А під стійку можна засунути високі барні стільці.

візуально розширити приміщення допоможуть точкові яскраві світильники, розташовані по периметру стелі, а також над навісними шафками і поличками.

Куди поставити холодильник

Стандартний вид звичайних хрущовок &8212; холодильник в коридорі. Звичайно, це не найзручніший варіант розміщення, так як бігати до нього господині доведеться постійно, до того ж він захаращує прохід. Вбудований холодильник на кухні допоможе зберегти ергономічність приміщення і не буде захаращувати проходи.

найкраще, якщо побутова техніка буде вбудовуваної і буде створювати єдину композицію з кухонним гарнітуром.

Втім, можна розмістити холодильник і окремо від гарнітура, якщо дозволяє конфігурація приміщення. Наприклад, його можна поставити біля дверей, особливо якщо вона розташована асиметрично. Якщо на кухні є ніша & 8212; туди можна поставити холодильник навіть зі збільшеними габаритами.

простий дизайн кухонного гарнітура можна урізноманітнити за допомогою цікавого фартуха, наприклад, помістивши за склом фотошпалери.

Стандартний невеликий холодильник зазвичай ставлять на початку або в кінці лінії меблів. Добре вписуються в будь-який інтер'єр вузькі холодильники & 8212; зараз можна купити техніку глибиною 54 см.

Якщо кухня об'єднана з лоджією, відмінне місце для установки холодильника &8212; на лоджії. Звичайно, правило кухонного трикутника в цьому випадку буде порушено, але звільниться місце на кухні. не можна ставити холодильник поруч з плитою, радіатором і газовою колонкою.

Колір

Маленька кухня за визначенням повинна бути світлою. Чим світліше кухня, тим просторіше відчувається приміщення. Світлі меблеві фасади, світлі стіни, короткі шторки, додаткове освітлення & 8212; це основні рекомендації.

досить універсальними варіантами для малогабаритної кухні є жалюзі і рулонні бамбукові вироби.

Темна підлога додасть приміщенню глибину, а яскраві контрасти &8212; у вигляді фартуха або елементів декору допоможуть кухню розквітнути. Що стосується освітлення, то додаткове підсвічування можна зробити над робочою зоною і біля обіднього столу.

легкі штори для маленької кухні не повинні бути темними.

Як зробити кухню просторіше: корисні поради

Найрадикальніший спосіб зробити кухню просторіше &8212; об'єднати її з поруч розташованої кімнатою або з балконом. Однак все це затратно і несе перепланувальні проблеми з державними структурами.

Холодна тональність підлоги від білого і сірого до темного не акцентує увагу і візуально збільшує простір.

На кухні можна створити ілюзію простору:

  • Світле оформлення дизайну, білий глянсовий стелю, глянцеві або скляні фасади, дзеркальний холодильник &8212; про все це ми вже писали.
  • Використовуйте буквально всі міліметри площі &8212; задійте функціонал підвіконня, поставте високі шафи пенали, повісьте верхній ряд шаф.
  • Оптимізує кухонний простір вбудована техніка. Рознесіть по різних місцях плиту і духову шафу, сховайте посудомийку і холодильник в високі шафи;
  • Використовуйте нестандартні дверцята &8212; відкриваються гармошкою або зсуваються. Звичайно, фурнітура для таких елементів буде коштувати дорожче, але вони дозволять заощадити простір.
  • Поставте кутові шафки: вони допомагають використовувати кожен сантиметр. Поворотно-висувні полки будуть викочуватися самі, коли відкривається дверцята, а полки-каруселі і зовсім не мають далеких кутів.
якщо використовувати білий колір не тільки в обробці, але підібрати меблі в білому кольорі, буде здаватися, що простір зовсім не має кордонів.

Найчастіші помилки при планування кухні

Ну і наостанок хотілося б вказати на найчастіші помилки при планування маленьких кухонь:

  • Якщо кухня зовсім маленька &8212; не намагайтеся впихнути в неї невпіхуемое. Чимось доведеться пожертвувати &8212; наприклад, перенести обідній стіл в сусідню кімнату.
  • Не забувайте про вхідні на кухню двері &8212; її полотно при відкриванні з'їдає метр корисної площі. Або взагалі її приберіть і замініть аркою або спробуйте такий варіант як двері-гармошка.
  • Не потрібно намагатися вмістити на кухню громіздкий гарнітур &8212; краще складіть 3D проект і зробіть меблі на замовлення. Це збереже вам нервові клітини при користуванні кухнею на довгі роки.
аксесуари повинні бути обрані в тій же колірній гамі, що і основна палітра інтер'єру маленької кухні.

Варіанти планування маленької кухні реальні фото приклади

Зараз читають
Новое youtube видео