Вже більше 20 років на багатьох кухнях можна побачити витончені рейлінгові системи, часто замінюють громіздкі навісні і сушильні шафи, а іноді функціонують і спільно з ними.
Спочатку рейлінги здавалися екзотикою доступною тільки людям з високим достатком, а потім поступово стали буденним елементом кухонного дизайну.
Що таке рейлінги, які вони бувають, як їх правильно вибрати і встановити &8212; про це ви дізнаєтеся в цій статті.
Навіщо потрібні рейлінги
Рейлінг в перекладі з англійської означає &8212; перекладина, що і відображає сутність всієї системи. Тобто, рейлинговая система & 8212; це кілька трубок з тримачами для посуду і поличок, які кріпляться до стіни.
На системі зручно зберігати посуд, яка повинна бути весь час під рукою: ополоники, мірні склянки, друшляк, ложку для макаронів, текстиль. Все це дуже зручно, адже якщо потрібно щось взяти в процесі готування досить просто простягнути руку.
Якщо у вас маленька кухня , на рахунку кожен сантиметр і гостро стоїть питання про оптимізацію функціонального простору, повірте, без рейлінгової системи вам не обійтися.
Крім функціонального навантаження, Сучасні рейлінгові системи також є стильним елементом сучасного кухонного інтер'єру. Модні плоскі рейлінги прекрасно впишуться в модний хай-тек , мінімалізм, лост і модерн.
Існує кілька видів рейлінгів
1. Традиційні та найпоширеніші &8212; горизонтальні. їх можна розташовувати в ряд або секція над секцією. Полички і контейнери розташовуються на гачках.
2.Вертикальні системи можна встановити на бічній стінці шафки або по стіні між підлогою і стелею. На цій системі найчастіше встановлюють полички.
3. Підвісні системи підвішуються до стелі. Зазвичай до такого рішення приходять господині дуже просторих кухонь з островом-робочою зоною по центру.
Як вибрати
Перше від чого потрібно відштовхуватися при виборі рейлинговой системи &8212; розмір кухні. Якщо приміщення невелике, то і розмаху для системи трохи. Кілька коротких трубок біля мийки, поруч з плитою і під шафками відмінно розвантажать робочий простір і принесуть максимум користі.
Якщо кухня побільше, то можна придбати трубу довжиною близько метра і навісити на неї набагато більше допоміжних конструкцій.
Для функціонального облаштування зовсім великих кухонь краще запросити професійного дизайнера, щоб він склав систему індивідуально &8212; можливо навіть над декількома зонами.
У продажу можна знайти трубки різних діаметрів, довжин і навіть кольорів. Тримачі і заглушки можна підібрати в стилі модерн або ретро, розрізняються навіть гачки від різних виробників.
Все залежить виключно від уподобань господині. Якщо інтер'єр оформлений в стилі «хай-тек», то в нього відмінно впишеться хромований Рейлінг або матовий нікель, для класичних стилів підійдуть білі системи або покриті під золото, для ретро краще підібрати систему під античну бронзу або античну мідь. Існують навіть системи чорного кольору для особливих естетів віддають перевагу мінімалізм або модерн.
Встановлення
Вибираючи місця розташування рейлінга по кухні, необхідно враховувати її конфігурацію. Стандартні рекомендації & 8212; рейлінги дуже зручні в районі мийки і в робочій зоні кухні.
Трубка кріпиться на висоті 40-50см від стільниці, а якщо зверху розміщуються шафки, то потрібно відступити від його низу на 5-7см.Трубки з нержавіючої сталі мають більшу міцність, ніж алюмінієві, тому власники на них можуть розташовуватися на відстані до 70см один від одного.
Якщо рейлінги алюмінієві, то власники потрібно кріпити на відстані не більше півметра один від одного. Якщо бічна сторона підвісного або підлогового шафи не впирається в стіну або в кухонну техніку &8212; її теж можна використовувати для установки короткого рейлинга.
Рекомендації щодо розміщення
- При виборі навісних елементів завжди розташовуйте ті, якими частіше користуєтеся ближче до робочої зони.
- Біля плити будуть гармонійно виглядати прихватки, електрозажігалки, полички зі спеціями, Тримачі для ополоників, лопаточок для котлет, ложок для спагетті, кулінарних щипців, лопатки для вог. Прямо над плитою вішати нічого не потрібно, щоб посуд не забрызгалась жиром, а ось збоку &8212; саме те. Біля плити можна повісити тримач для кришок.
- У мийки необхідні Тримачі для рушників, сушки, полички для губок, гачки для йоржиків.
- На навісних полицях краще зберігати дерев'яні Обробні дошки &8212; вони швидше просихають.
- Для тих, хто часто користується фольгою або пакувальної плівкою в рулонах є в продажу також спеціальні тримачі з зубчиками, що дозволяють швидко і рівно відірвати потрібну довжину.
- Над робочою поверхнею зручне місце для тримача для ножів.
- Фужеродержатель можна повісити над барною стійкою або в окремому місці.
Рейлінгові системи однаково добре кріпляться як на стіну, так і на фартух з кахельної плитки або іншого матеріалу. Єдиний матеріал, до якого не вдасться закріпити Рейлінг &8212; фартух із загартованого скла.
Передбачити необхідність установки рейлинга в цьому випадку потрібно до замовлення фартуха. Справа в тому, що загартоване скло не піддається ніякої обробці після його виготовлення.
Тому заздалегідь потрібно розрахувати де будуть знаходитися кріпильні отвори для власників і при замовленні фартуха вказати ці розміри виробнику.
Інструкція по установки рейлінга
- Кріплення зазвичай йде в комплекті з власниками. Для кріплення власників потрібно нанести розмітку на стіну олівцем за допомогою рівня і відзначити місця, де вони будуть розташовуватися.
- У цих місцях слід просвердлити отвори діаметром 6-8мм для установки пластикового дюбеля. Залежно від матеріалу стіни або обробки вибирається свердло.
- Через втулку вкручується саморіз. Далі на втулку одягається тримач. Тримач фіксується на втулці маленькими гвинтами. Заздалегідь перевірте, щоб гвинти після установки виявилися знизу &8212; так вони будуть менш помітні.
- Після цього можна встановити сам Рейлінг. Заздалегідь подивіться які гачки ви придбали &8212; якщо закриті, то перед установкою труби їх потрібно одягнути. Кутові ділянки кріпляться на соединителях, які об'єднують прямі ділянки з кутовими.
- Необхідно простежити, щоб з кожного боку від власника залишалося однакову відстань. Труби також фіксуються до власників маленькими гвинтами.
- Після цього встановлюємо заглушки і можемо розвішувати навісне обладнання. Якщо трубка потребує укорочення, її можна обрізати ножівкою по металу.
Зібрати рейлинговую систему на невеликій кухні можна за півгодини своїми руками. Ніяких спеціальних інструментів для цього не потрібно. Однак є системи, які більш складні в установці &8212; наприклад, останнім часом з'явилися у продажу системи рейлінгів з підсвічуванням. Основне завдання підсвічування & 8212; не скільки висвітлити робочу поверхню, скільки підкреслити красу кухонного інтер'єру химерної грою світла.