Будівельний ринок пропонує покупцям величезний асортимент плитки самих різних кольорів, розмірів і фактур. Цілком природно, що багато хто з незвички можуть загубитися в такому розмаїтті. Для того щоб не зробити помилку при виборі плитки для ванної кімнати, ознайомтеся з наступними порадами від експертів.
Порада 1. Вибирайте плитку з імітацією натуральних матеріалів
Все більшої популярності серед дизайнерів набирає плитка, що імітує різні натуральні матеріали. Особливо улюблені багатьма моделі з імітацією мармуру і натурального каменю. Не меншим успіхом користується плитка з деревної текстурою, з імітацією травертину і навіть бетону.
Така плитка виглядає елегантно і дорого. При цьому вам не потрібно побоюватися, що дерево, наприклад, вздуется при підвищеній вологості, а камінь розкришиться. На якому саме варіанті варто зупинитися, вирішувати, безумовно, вам. Так що ознайомтеся з особливостями найбільш популярних варіантів плитки, що імітує натуральні матеріали.
Імітація травертину
Травертин-це особлива гірська порода, яка часто використовується в якості облицювального або будівельного матеріалу.
Довідка! саме з травертину зведений знаменитий амфітеатр Колізей.
Дізнатися цей матеріал просто: він володіє вираженою пористою текстурою і світлим забарвленням (зазвичай відтінки травертину варіюються від світло-бежевого до сірого).
Плитка здатна відмінно зімітувати цю гірську породу. За допомогою спеціальної технології виробництва можна дотримати всі тонкощі і плавні переходи природних відтінків цього каменю, повторити всі його пори і шорсткості. Є і повністю відшліфовані варіанти, якщо вам раптом не подобається текстурная плитка.
Травертин здатний перетворити приміщення, оскільки він наповнює простір м'яким світлом. Природна краса такої гірської породи не вимагає додаткових прикрас і буде виглядати елегантно в будь-якій ванній кімнаті.
Переваги плитки:
- Природний малюнок травертину створює затишну і розслаблюючу обстановку;
- Пастельні відтінки дозволяють візуально розширити приміщення;
- Матеріал підходить як для класичних, так і для сучасних інтер'єрів: лофт, Шеббі-шик, Давньогрецька естетика;
- Має безліч варіантів розмірів, форм, кольорів і текстур.
Імітація дерева
Різко зросла популярність екостилів в інтер'єрі зробила затребуваними моделі плитки, яка імітує деревну поверхню.
Звичайна кахельна плитка в приміщеннях з підвищеною вологістю (покладена в мокрих зонах, наприклад) може повністю зруйнувати єдність композиції і концепцію будь-якого обраного Вами природного дизайну. При цьому облицювання натуральним деревом у ванній кімнаті неможлива, оскільки висока вологість і постійні температурні перепади просто «вб'ють» дорогий оздоблювальний матеріал. В цьому випадку на допомогу приходить стилізована під дерево плитка.
Важливо! при виборі такої плитки пам'ятайте, що в природі деревне орнамент в спилах не повторюється. Ви не зустрінете ніколи трьох однакових сучків, що йдуть поспіль один за одним. Так що якщо ви хочете, щоб плитка максимально точно відображала деревну породу і виглядала натурально, вибирайте покриття з великою кількістю варіацій фактури.
У випадку з плиткою, що імітує дерево, ви можете навіть комбінувати два різних тони – це не буде виглядати дешево або неприродно, навпаки, зробить покриття ще більш натуральним візуально.
Бетон
Не менш популярним (особливо в європейських країнах) є стиль лофт, характерною особливістю якого є стилізація під цегляну кладку. Таке оформлення стін та інших поверхонь в приміщенні стало настільки затребуваним, що багато дизайнерів стали називати його побитим.
Саме тоді на зміну вже обридлому всім цеглі прийшла Індустріальна Стилістика. Вона має багато спільного з класичним лофт, однак при цьому відрізняється від нього імітацією необробленого (фактурного) бетону в настінних і підлогових покриттях.
Плитка, яка повторює бетонну текстуру, стане відмінним ненав'язливим фоном для будь-якого інтер'єру, в тому числі і для оформлення ванної кімнати. Такий матеріал додасть родзинку простору, залишаючись при цьому нейтральним і оттеняющим навіть найяскравіші і сміливі дизайнерські рішення.
Промислова естетика добре виглядає і з елементами стріт-арту, неоном і яскравими квітами. Так що якщо ви давно хотіли креативно оформити свою ванну, то придивіться до цього дизайну плитки.
Камінь
Прагнення звести стиль інтер'єру до елегантного і благородного мінімалізму породило підвищений інтерес до фактур, які імітують натуральний або напівкоштовний камінь. Природно, що особливою популярністю став користуватися мармур. Але не тільки Мармурова фактура цінується користувачами при оформленні ванної кімнати.
Добре виглядає плитка, що повторює текстуру натурального каменю, в класичних інтер'єрах, в інтер'єрах в стилі бароко або рококо. Її можна укласти на підлогу або оформити їй настінну поверхню. Можна навіть комбінувати таку плитку з іншими варіантами матеріалу.
Важливо! Плитка з такою текстурою відрізняється не тільки естетичністю, але ще і міцністю, і довговічністю. Але не варто вибирати для ванної кімнати або санвузла матеріали, в яких є металеві вкраплення і елементи.
Мармур
Плитка, яка імітує мармуровий малюнок, доречно виглядає в багатьох приміщеннях. Хоча найчастіше її вибирають для оформлення санвузла, ванної кімнати або передпокою.
Важливо! більшість дизайнерів радить бути обережними з таким типом. З ним дуже легко переборщити. Велика кількість мармурових поверхонь може зробити приміщення холодним і незатишним. Найкраще комбінувати таку плитку з іншими, більш «теплими» текстурами і матеріалами.
Стилі, яким підходить плитка з імітацією мармуру:
Класика. мармур завжди асоціюється у багатьох з класичними і дорогими стилями. Таку плитку можна використовувати на підлозі і на стінах, доповнивши покриття ліпниною, дорогими породами дерева (або їх імітацією), гранітом і щільним «важким» текстилем.
Хай-тек. найчастіше хай-тек схиляється до глянцевих поверхонь, які роблять приміщення більш об'ємним і світлим. Але в нього добре впишеться і велика мармурова плитка в холодних кольорах. Ви можете комбінувати її з пластиковими, металевими, скляними і дзеркальними елементами, щоб підтримати єдність хай-тек-концепції.
Скандинавський стиль. мармур чудово поєднується зі скандинавським мінімалізмом. Але для того щоб така плитка органічно вписалася в дизайн приміщення, вибирайте облицювання світлих відтінків і комбінуйте її з більш «теплими» фактурами, наприклад деревом або текстилем (як і у випадку з класикою).
Лофт. підійде плитка, що імітує мармур, і стилю лофт. Але в цьому випадку краще віддати перевагу темним кольорам і більш вираженим текстурам. Можна спробувати скомбінувати чорну і сіру кераміку з грубими «важкими» матеріалами (бетоном або металом).
Плитка печворк
Печворк – це імітація клаптикового матеріалу на поверхні стін або підлоги. Плитка, виконана в такому дизайні, нагадує килим, циновку, ситець, шовк, рогожку і інші варіанти натуральних тканин.
Така облицювання має квадратну форму і індивідуальний малюнок, виконаний в єдиному стилі зі збереженням всіх відтінків.
Важливо! з цим облицювальним матеріалом дуже легко переборщити, зробивши приміщення занадто строкатим. Так що краще оформляйте цим матеріалом тільки одну стіну або тільки підлогу у ванній кімнаті. Решта поверхні оформите однотонної плиткою, в якій будуть повторюватися відтінки провідної стіни або підлогового покриття, виконаного в стилі печворк.
«Тканина» в такій плитці рідко буває яскравих або кислотних кольорів. Дизайнери вважають за краще вибирати пастельні і приглушені відтінки, що створюють у ванній затишну і розслаблюючу атмосферу.
Особливо популярні наступні кольори:
- Сірий;
- Оливкова;
- Бежевий;
- Ніжно-блакитний;
- Рожевий.
Одноколірний кахель з текстурою
Оформлення ванної кімнати однотонним кахлем, які мають текстуру, навряд чи коли-небудь втратить актуальність. Ця плитка ідеально впишеться в будь-який стиль інтер'єру і буде виглядати виграшно з найрізноманітнішими елементами декору.
Важливо! Не варто брати одноколірний кахель без будь-якої текстури. Такий облицювальний матеріал завжди виглядає дешево і без смаку. До того ж він занадто мазкий і крихкий для ванної кімнати.
Порада 2. Чим більше плитка, тим краще
З розміром плитки для ванної кімнати не все так просто. Орієнтуватися потрібно на комбінацію відносини сторін і розміру. Наприклад, квадратну плитку можна вибирати тільки велику (мінімум 60 × 60 см). Квадрати меншого розміру підійдуть тільки для оформлення акцентної стіни, яка передбачає будь-якої візерунок (наприклад, вже згадуваний печворк).
Важливо! бувають і рідкісні винятки, коли дрібна плитка підходить під певний стиль інтер'єру. Однак тут варто враховувати, що швів буде занадто багато, що візуально зробить приміщення менше.
В тренді зараз плитка великих розмірів. Вважається, що такий облицювальний матеріал робить ванну кімнату більш дорогою і елегантною, до того ж для такого оформлення потрібно менше затірки для швів. Плюс до всього великі елементи візуально розширюють простір.
Але не слід сліпо слідувати моді. Велика плитка-це, звичайно, прекрасно, але орієнтуватися потрібно на габарити вашої ванної кімнати. Розмір плиткових елементів повинен бути пропорційний розміру приміщення.
Дотримуйтесь пропорції і при поєднанні плиткових елементів різного розміру. Наприклад, якщо в якості підлогового покриття ви вибрали плитку 30 × 30 см, то для настінного покриття потрібно вибирати плитку, кратну 30 см (10, 15, 60, 90 см).
Порада 3. Купуйте плитку з обрізним краєм
Плитку, у якій є обрізаний під 90 градусів край, називають плиткою або безшовної плиткою. Завдяки цій особливості матеріал укладається так, що шви здаються практично непомітними.
Раніше технологія обрізного краю використовувалася виключно люксовими брендами. Зараз же багато бюджетних виробників випускають таку плитку. І вона, безумовно, завжди буде краще звичайної. У таких моделей практично немає мінусів, вузькі шви виглядають виграшно при будь-якому типі кладки.
Важливо! при покупці ректифікату обов'язково ретельно підбирайте колір затірки, щоб зробити шви максимально непомітними.
Порада 4. Не використовуйте плитку з малюнками і смужками
При виборі плитки для ванної кімнати постарайтеся уникати моделей з малюнком або смужками. По-перше, Активний принт може зіграти злий жарт з приміщенням, зробивши його візуально менше і без смаку. До того ж занадто строкатий орнамент буде постійно рябіти в очах і порушувати гармонію стилю.
А по-друге, ви замучитеся укладати таку плитку. Адже тут доведеться підганяти Плиткові фрагменти під малюнок або смуги. Це не тільки займе у вас багато сил і часу, але ще і виллється, можливо, у великі витрати (адже допустити помилку при обрізанні плитки під потрібний розмір дуже легко, а ось докупити точно такий же матеріал може бути проблематично).
Порада 5. Краще вибрати матову плитку, ніж глянсову
Матова поверхня завжди виглядає більш виграшно. Вона не відбиває світло, має більш спокійну і приємну оку поверхню. Це ідеальний варіант для підлоги, оскільки він має злегка шорстку поверхню, яка допомагає уникнути ковзання при підвищеній вологості. Але, на жаль, на матовій плитці будуть видні сліди від бризок.
Альтернативою матовому матеріалу служить глянсова плитка. Але у такого покриття набагато більше недоліків навіть в порівнянні з конкурентною матовою плиткою. Ці поверхні нестійкі, укладати їх на підлогу у ванній кімнаті – це підвищувати ризик отримати серйозну травму. До того ж плитка відбиває світло і виглядає більш дешевою. Так що краще уникати такого покриття.
Порада 6. Вибирайте підлогову плитку з керамограніта
Більшість дизайнерів радять укладати на підлогу не керамічну плитку, а керамограніт. Цей матеріал більш твердий і важкий. Він відмінно імітує натуральні матеріали, стійкий до механічних пошкоджень, не ковзає, добре переносить підвищену вологість, перепади температур і велику вагу.