У ванній кімнаті не обійтися без унітазу, умивальника, ванни або душової кабіни, пральної машинки. Їх розподіл на досить скромній площі — не найпростіша, але вирішувана задача. Сучасні виробники орієнтуються на кожного покупця.
Тому крім великогабаритної сантехніки пропонуються компактні екземпляри для дуже маленьких ванних кімнат. Поради з оформлення дизайну, способи виключення основних помилок запропоновані в цій статті.
Порада 1. Стиль мінімалізму буде кращий для маленької ванної
Стиль мінімалізм має на увазі грамотну організацію і відсутність зайвих предметів в приміщенні. Ванна кімната в такому дизайні дарує відчуття вільного простору. При цьому дотримується гармонійне поєднання зручності і краси.
Особливості мінімалізму стосовно до ванної 3 кв. м:
Лаконічність. для стилю характерна відсутність громіздких меблів, мінімальна кількість декоративних елементів, використання простих оздоблювальних матеріалів, увага до гладких поверхонь.
Форми. використовують квадратні, прямокутні, круглі, овальні предмети. Єдина умова-всі елементи оформлення, включаючи окремі предмети (перегородки, полички, дзеркала), повинні мати одну форму.
Планування. по можливості організовують систему підвісних тумб і шаф. Кожну зону обладнають мінімальною кількістю предметів, залишаючи максимум вільного простору.
Багатофункціональність. зручність і швидкий доступ до необхідних речей — основна вимога мінімалізму. У маленьких ванних кімнатах ніші монтують в стіни і зберігають в них лазневі приналежності, встановлюють дзеркальні дверцята на навісних шафах. Ставлять пуф для зберігання окремих речей.
Ступінь освітлення в стилі мінімалізму підбирають помірним. Вбудовані світильники монтують в стелю, біля дзеркала. Підвісні люстри, різні настінні або настільні світильники "душать" простір. Тому краще відмовитися від їх використання.
Порада 2. Використовуйте світлі однотонні кольори без декору
Світла палітра відтінків привносить в компактну ванну кімнату відчуття чистоти і свіжості. Дизайнери радять використовувати для фону білий, бежевий, вершковий, персиковий, світло-жовтий і інші м'які, теплі монотона.
Таке рішення обумовлюється наступними перевагами:
- Світлі відтінки візуально збільшують простір, додаючи повітря і світла в замкнуте приміщення;
- За обробкою і сантехнікою в подібних тонах легко доглядати, а регулярна підтримка чистоти у ванній кімнаті-запорука здоров'я;
- М'які, теплі тони благотворно впливають на психологічний стан;
- На меблях і предметах не буде видно бризки, розлучення.
В якості оздоблювальних матеріалів краще використовувати кахельну плитку розмірами 20 × 30 см.занадто великі зразки візуально зменшують простір, а шви — сильно виділяються і висуваються на перший план. Альтернативний варіант-фарбування стін в однотонний колір.
Порада 3. Душ краще, ніж ванна
Душова без піддону — це родзинка в маленькій ванній кімнаті. Вона виглядає стильно і сучасно. Душ без піддону має ще масу переваг:
- Простота в обслуговуванні. Стіни і підлогу з кахлю легше відмити від мильних розлучень, ніж душовий піддон.
- Добре підлаштовується під будь-який розмір кімнати. Додатково, дизайнери рекомендують створити нішу в стіні під лазневі приналежності.
- Легкий вхід і вихід, що дуже важливо для дітей і літніх людей.
- При відсутності достатнього місця під монтаж конструкції, можна влаштувати душову з однією стінкою, або повністю відкритою.
- Власникам домашніх тварин буде легше мити своїх домашніх тварин після прогулянки.
- Відсутні складні пристрої. Стиль мінімалізм не передбачає наявності стиків з петлями, порогів, бортиків.
Єдиний недолік такого рішення — складне облаштування своїми руками. Для організації зливу в підлозі необхідно звернутися за допомогою до фахівців.
Добре, якщо під душ виділений один з кутів ванної кімнати. Таким способом максимізують простір малогабаритного приміщення. Душову доповнюють вбудованими світильниками, дзеркалом без рамки.
Порада 4. Підвісний унітаз краще, ніж підлоговий
Сучасна підвісна сантехніка — це ідеальне рішення для маленької площі. Додатково до унітазів виробники випускають біде, умивальники, раковини. Секрет полягає в особливостях монтажу, який надає конструкції міцність і довговічність.
Переваги підвісного унітазу:
- Естетика-зайві елементи ховаються за стіною, на виду залишається тільки чаша;
- Зручна прибирання простору-підлога під унітазом відкритий, стіни знаходяться у вільному доступі;
- Швидке укладання плитки - немає необхідності вирізати матеріал під ніжку унітазу;
- Низький рівень шуму — основна конструкція захована в стіні, тому злив доставляє менше шуму і незручностей.
Монтаж вимагає професійної участі або мінімальних базових знань з монтажу інсталяції. Бачок і вся зливна конструкція монтується в фальшстену. На виду залишаються тільки чаша унітазу і кнопка.
Порада 5. Вибирайте великий вузький шафа для зберігання
У маленьких ванних кімнатах не використовують навісні полиці, шафки і підлогові тумби. Все приладдя зберігають в одній шафі. Конструкція являє собою високий, вузький пенал з декількома секціями. Незважаючи на компактність, в такій шафі легко поміщається різна косметика.
Інший варіант — навісний довгастий шафка. Полиці бувають відкритими і закритими. У першому випадку вони захищені спеціальними нижніми широкими панелями, у другому — стандартними дверцятами.
Порада 6. Ставимо пральну машину під раковину
На ринку техніки для дому зустрічаються супервузькі пральні машинки. Вони легко підлаштовуються під маленькі розміри ванної кімнати. Якщо раковина позбавлена п'єдесталу, монтаж машинки проводиться легко і швидко.
Якщо раковина поєднана з тумбою, використовують один з двох можливих варіантів.
- Підлаштовування тумби під розміри машинки. на вільній основі конструкції виконується розмітка, відповідна розмірам нижньої частини техніки. Позначені межі вирізаються, і в отриманий простір монтується машина.
- Видалення тумби і заміна старої раковини на підвісний зразок. таке рішення не потребує серйозних фінансових вкладень. Підвісні раковини коштують в два рази менше стандартних конструкцій. При цьому вони випускаються в різних формах і розмірах.
Пральна машинка під раковиною заощадить значний простір у ванній кімнаті і додасть зручності під час експлуатації.
Порада 7. Не забуваємо про витяжку
Ванні кімнати з площею 3 кв.м позбавлені вікон. Тому для підтримки здорової обстановки природної вентиляції через двері буває недостатньо. На стелі і стінах, під предметами з'являється вогкість, цвіль, грибок, мікроорганізми, небажані комахи. Проблема вирішується монтажем витяжки.
У багатоквартирних будинках вже передбачений вентиляційний канал. Але зазвичай він не справляється з видаленням запахів і витягуванням повітря. Фахівці рекомендують організувати примусову систему вентиляції, але її монтаж довірити професіоналам.
Поради щодо вибору витяжки для ванної кімнати:
- Оптимальну продуктивність вентилятора визначають за допомогою простих обчислень: обсяг приміщення множать на його висоту і ще на 5.
- Установче отвір повинен відповідати розмірам вентиляційного пристрою.
- Допустимий рівень шуму — до 30 дБ.
- Оптимальний рівень захисту від вологи — IP 44 і вище.
- Наявність зворотного клапана. Він запобігає проникненню в санвузол сторонніх запахів, брудного повітря.
Існують і більш дорогі моделі витяжок. Вони оснащені сенсором вологості, сенсорним рухом: пристрій включається, коли людина заходить у ванну кімнату.
Основні помилки при облаштуванні маленької ванної кімнати
Навіть самі незначні недоліки в дизайні ванної кімнати 3 кв.м відображаються на її функціональності, рівні комфорту. Варто не нехтувати наступними порадами і усунути помилки на етапі організації нової обстановки.
Не використовуйте відкриті полиці для зберігання в маленькій ванній кімнаті
При неакуратному Русі весь вміст впаде на підлогу. Тюбики, баночки, стаканчики та інші упаковки будуть збирати пил, бруд, мікробів. На них з'являться мильні розлучення, вологі краплі.
Рейкова пластикова стеля застаріла
Пластик важко чистити, особливо у вузьких просторах. Фахівці рекомендують замінити стару конструкцію на натяжна стеля з глянцевим покриттям. Він не потребує частого обслуговування: досить протирати його один раз на місяць вологою ганчіркою.
Не використовуйте контрастні оздоблювальні матеріали в маленькій ванній кімнаті
Яскраві елементи порушують м'якість і спокій загального дизайну в мінімалізмі. Акцент на двох або трьох декоративних предметах буде достатнім.
Не кладіть прямокутну плитку вертикально
Вертикальне укладання плитки збільшує висоту приміщення, що неприпустимо в невеликій ванній кімнаті. Краще укласти кахель горизонтально, оскільки так відбудеться візуальне розширення приміщення. Щоб надати природності санвузлу, можна зупинитися на виборі квадратної плитки 20 × 30 см.
Висновок
Оформити дизайн ванної кімнати 3 кв.метра не складно, якщо врахувати поради дизайнерів і будівельних фахівців. Не варто вибирати яскраві відтінки, оздоблювальні матеріали з візерунками, великогабаритну сантехніку і меблі. Все повинно бути просто, компактно, стильно і зі смаком.
Дизайн ванної кімнати на 3 кв. метра (реальні фото приклади)