Назад
Ванна кімната сірого кольору: реальні фото приклади

Навигация по разделу

Деякі вважають, що сірий колір в інтер'єрах виглядає нудно. Насправді його можна дуже цікаво обіграти. Палітра сірого досить широка, в неї входять як світлі, так і темні відтінки. Тут багато що залежить від того, яка саме гамма буде обрана, саме це і визначає кінцевий візуальний ефект. Інтер'єр може виглядати лаконічно, оригінально або сучасно. Одні роблять акцент на витонченості, інші – на розкоші.

Особлива увага приділяється декору. Він робить сірий інтер'єр ванної затишним і комфортабельним. У сірого відтінку є переваги і недоліки. Їх варто проаналізувати всім, хто збирається ремонтувати ванну.

Плюси і мінуси сірого кольору в дизайні ванної кімнати

Ключове гідність сірого кольору полягає в його універсальності. Він чудово вписується в різні стилістики. Його можна використовувати і в хай-теке, і в східному дизайні. Для цього достатньо підібрати відповідний відтінок.

У сірого кольору є й інші достоїнства, вони пов'язані з:

  • Нейтральністю;
  • Хорошою сполучуваністю з будь-якими іншими квітами;
  • Здатності візуально коригувати площу приміщення.

За допомогою цього кольору легко створюється атмосфера затишку і спокою. Його позитивно сприймає більшість людей, він не доставляє психологічного дискомфорту.

Сірий можна поєднувати як з яскравими відтінками, так і з приглушеними. Він дозволяє домагатися оригінальних ефектів в дизайні приміщень. Має здатність візуального розширення і звуження простору. Тут все залежить від того, який саме відтінок застосовується.

Якщо ванна кімната малогабаритна, фахівці радять віддавати перевагу перловим тонам – це посприяє її візуальному збільшенню.

Недоліки у сірого кольору також є, якщо використовувати його у великій кількості, інтер'єр вийде нудним і одноманітним. Але ця проблема легко вирішується за рахунок додавання декількох строкатих відтінків.

Фахівці з дизайну інтер'єрів з досвідом не рекомендують декорувати санвузол в темно-сірій палітрі, вона діє на психіку гнітюче. Якщо довго споглядати таке оздоблення ванної кімнати, настрій зіпсується без вагомих на те причин.

Темно-сіра гамма у багатьох викликає апатію. Її небажано застосовувати в малогабаритній ванній кімнаті, приміщення буде здаватися ще менше, ніж є насправді.

Який стиль вибрати для ванної кімнати в сірому кольорі?

Попелясті відтінки поєднуються з усіма сучасними стилями. У мінімалістичному дизайні світла сіра обробка прекрасно доповнить білосніжну сантехніку. Сірий колір виражає цей стиль, уособлює його скромність.

Мінімалізм

Мінімалістичні інтер'єри гарні своєю функціональністю, зайвих предметів в них немає. Головне завдання полягає в організації простору таким чином, щоб по максимуму приховати об'ємні і дрібні складові сантехнічного обладнання у ванній кімнаті, залишивши при цьому якомога більше місця і сонячного світла.

У зв'язку з цим в інтер'єрах, витриманих в такій стилістиці, практично завжди застосовується великоформатна плитка з гладкою поверхнею і прихована інсталяція у вигляді стійки під унітаз. Змішувачі, раковини та інші інтер'єрні складові володіють геометричним дизайном. Декоративних аксесуарів в мінімалістичному оздобленні ванної майже немає.

Лофт

У горищі рекомендується використовувати залізо-сірі та графітові тони. Нікельовані і хромовані будуть чудово виглядати на тлі бетонних стін. Інтер'єри, витримані в дусі індустріального лофт, відрізняються брутальністю, в них часто використовується поєднання графітових відтінків.

Ще одне вдале рішення для індустріального стилю – текстури з шорсткостями. У сірому кольорі найчастіше оформляють підлогу. Забруднення на таких поверхнях майже непомітні. Його зазвичай викладають плиткою, в лінійках багатьох виробників є варіанти під бетон.

Бароко

Сірий колір допустимо застосовувати навіть в розкішному бароко. Таку обробку стін доповнюють презентабельними напівколонами і масивної купіллю на позолочених ніжках.

Класичний

Для класики і неокласики рекомендується вибирати агатові і галькові відтінки, що підкреслюють витонченість обстановки. Їх нерідко поєднують з білосніжними або синіми тонами.

Неокласичний

У неокласичних інтер'єрах домінує прозоре і чисте скло в поєднанні з холодним металом – алюмінієм або хромом. Пол декорують сірої плиткою або використовують покриття під мармур.

Зігріти інтер'єр дозволяють акценти зі світлого дерева. Особлива роль відводиться освітленню. Найчастіше це система у вигляді точково розташованих світильників, наприклад, галогенних, інтегрованих в підвісну стелю. У такій стилістиці зайві елементи декору не використовують.

Перерахуємо ще кілька напрямків, що ідеально підходять для сірого кольору.

Скандинавський

Такі інтер'єри виглядають модно і лаконічно, в них присутні Сучасні акценти. Впізнавані і при цьому лаконічні рішення, створюють стійкі асоціації з затишком і вивіреної просторової ергономікою.

 

Ядром скандинавського стилю виступають світлі відтінки, включаючи білосніжний і сірий, а також матеріали натурального походження. В обробці активно використовується деревина і камінь. До особливостей скандинавського дизайну також зараховують хороше освітлення приміщень. Поверхні оформляють так, щоб вони відображали світлові промені.

Поставленої мети можна досягти шляхом застосування блискучих меблевих фасадів, великих дзеркал. Оптичне збільшення приміщення за рахунок глянцевих поверхонь – прийом, який часто використовується в малогабаритних кімнатах.

Хай-тек

Сірий колір в обов'язковому порядку використовують в хай-тек інтер'єрах. Подібне оформлення виглядає концептуально. Ванна кімната, оформлена в дусі хай-тека, багатьом може здатися холодною і стерильною. Це і є головна фішка стилю. Від застосування теплих відтінків рекомендується відмовитися, перевага віддається сірим, темно-синім і білосніжним.

У комбінації з сірим допустимо застосування контрастних кольорів, наприклад, червоного або жовтого. У хай-тек інтер'єрах неодмінно повинні бути скляні, металеві та пластикові блискучі поверхні.

Прованс

Кілька вдалих відтінків сірого можна підібрати навіть для прованської стилістики. Вони будуть виглядати гранично природно, передавати його теплу естетику.

Оформлення «гламурної» ванної кімнати в сірій гамі також допускається. Переважати тут повинно два кольори-глянсовий сірий і золотистий. Стіни декорують мозаїкою. Змішувачі вибирають сирі або позолочені. В інтер'єрі повинні домінувати гладкі і глянцеві поверхні.

Мозаїчні малюнки на стінах виглядають дуже ефектно, їх часто доповнюють керамічними рельєфами, дерев'яними панелями з просоченням, що захищає їх від вологи. Елементами декору служать мильниці і позолочені шкатулки, темне дерево, скло з кришталем. Приміщення також можна прикрасити за допомогою світильників або лампи з абажуром.

З якими квітами поєднується сірий в дизайні ванної кімнати

Сірий колір універсальний, його можна поєднувати практично з усіма відтінками.

Білий

Поєднання сірого з білим вважається традиційним і наповнює приміщення легкістю. Такий дует вибирають з метою створення розслабленої і безтурботної атмосфери. Білий бажано застосовувати помірно, інакше він перекреслить унікальність сірого, який повинен домінувати. Завдання білосніжних відтінків полягає в тому, щоб підкреслити достоїнства графітової гами.

Чорний

Сіро-чорний дует асоціюється з розкішшю і респектабельністю. Грамотне використання цих відтінків дозволяє уникнути ефекту похмурості, надає приміщенню вишуканий вигляд.

Коричневий

Шоколадні тони сприяють зігріванню монохромного приміщення, роблячи його затишним. Особливо вдало виглядає поєднання сірого з деревними відтінками.

 

Подібна комбінація відтінків є хорошим вибором особливо для малогабаритних приміщень. До родзинок такого дизайнерського проекту можна віднести благородний вигляд. Надати солідний вигляд інтер'єру допоможе мармур і плитка для підлоги з малюнком.

Найвдаліше таке оформлення виглядає в приглушеному форматі відтінків. Окремої уваги заслуговує раковина, яку можна обрамити сірою рамою. Якщо додаткове місце для зберігання у ванній кімнаті відсутня, слід встановити умивальник з тумбою.

Блакитний

Димчасті відтінки добре уживаються з синіми і бірюзовими. Від таких інтер'єрів віє прохолодою, вони підкорюють своєю витонченістю.

Поєднання синіх і сапфірових тонів надає інтер'єру урочистий вигляд. Бліді волошкові і блакитні відтінки налаштовують на відпочинок, вселяють почуття умиротворення. Завдяки незначній контрастності світлий синій в дуеті з сірим виглядає приємно і гармонійно. Сапфірові тони привносять в інтер'єр ванної нотки урочистості.

Сіра плитка у ванній кімнаті

Сіра обробка стін у ванній виглядає лаконічно і в той же час в ній є певні нотки розкоші. Плитка такого кольору особливо в поєднанні з білосніжним сприяє створенню ретроатмосфери, яка переживає черговий пік популярності. У сірій гамі стіни у ванній можна оформити не тільки за допомогою кахлю, але і за рахунок фарбування.

Великогабаритну сіру плитку зазвичай використовують для просторих і добре освітлених ванних кімнат.

У малогабаритних приміщеннях рекомендується застосовувати ніжні сірі відтінки. В ідеалі це повинна бути глянсова плитка.

Забезпечити ефект подовження кімнати допоможе прямокутний кахель, який розташовується горизонтально, оптично витягаючи стіни.

Сірий підлогу

Сірий колір можна використовувати не тільки в обробці стін, але і в підлоговому покритті. Оригінально виглядає кахель, форма якого нагадує стільники. Плитка шестикутної конфігурації привносить в інтер'єр свіжі нотки, стає головною родзинкою.

Маленька сіра ванна кімната

Сірий колір добре підходить для оформлення невеликої за розміром ванної кімнати. Колірні комбінації і текстуру на етапі створення такого дизайну можна використовувати найрізноманітніші. Інтер'єр маленької ванної легко урізноманітнити за рахунок аксесуарів.

Сірий колір нейтральний, тому відкриває море можливостей для вибору стилю, в якому буде витримано оздоблення малогабаритного санвузла.

Під маленькою ванною мається на увазі кімната площею від 3,5 до 5 кв.м. при виборі аксесуарів для скромної за розміром кімнати пріоритет віддається функціональним елементам. Світильники повинні володіти строгими геометричними формами. Домінувати може не один, а два кольори. Полички краще сильно не змушувати, як і стільницю.

Візуальному розширенню простору посприяють сталеві, хромовані, скляні поверхні. В обробці також можна використовувати екзотичну деревину або голий бетон.

У випадку з ванною площею від 5 кв.м. простору для маневру трохи більше. Романтично налаштовані натури використовують в оформленні пастельні відтінки, часто поєднують сірий з рожевим. Доповнюють інтер'єр ванної жіночними аксесуарами, квітковими візерунками на текстилі і в обробці стін.

Освіжити оздоблення кімнати можна за допомогою свіжих квітів. За рахунок атмосферного освітлення і ароматерапії створюються ідеальні умови для прийому водних процедур. У такій обстановці легко розслабитися, налаштуватися на позитив.

Для сірої маленької ванної більше підходить мінімалістичний дизайн. В оформленні також задіють білий відтінок, натуральну деревину, вони підкреслюють інтимність дизайну. Елементи декору потрібно використовувати помірно, на першому плані повинна бути функціональність. В умовах малогабаритного простору важливо зуміти зберегти ергономіку.

Оцініть численні переваги сірого інтер'єру ванної кімнати на особистому досвіді. Використовуйте цей колір правильно, щоб оздоблення приміщення радувало протягом довгого часу, налаштовувало на розслаблення, комфортний прийом водних процедур.

Зараз читають
Новое youtube видео