Назад
Стінові панелі для кухні: 100+ фото прикладів

Навигация по разделу

Одним з уразливих місць на кухні є кухонний фартух ― це стіна над робочою поверхнею близько мийки і плити. Під час приготування їжі на неї потрапляють бризки води і жиру. Захистити кухонний фартух можна за допомогою обробки, використовуючи стінові панелі.

Що таке стінові панелі для кухні?

Стінова панель для кухні являє собою вертикальний простір від стільниці до початку верхніх ящиків кухні. Стандартна висота фартуха не перевищує 60 см.

Кухонний фартух ― це друга зона кухні, яка піддається впливу води, перепаду температури і харчового забруднення. Його функціональний обов'язок-захищати стіни від попадання масляних крапель, але також він має декоративну складову.

Матеріал

Важливий критерій вибору покриття для стін ― матеріал, з якого він буде виготовлений. Кухонний фартух часто виконується з скла , пластика , МДФ і штучного каменю .

Пластик ― найпоширеніший варіант для декорування стін. Його головні переваги-низька ціна і універсальність. До того ж вироби з пластику не вимагають спеціального догляду. Повернути панелям гарний вигляд можна за допомогою доступних хімічних очищувальних засобів.

Покриття з пластику мають високу стійкість до вологи, а також звуко - і теплоізоляцію. Для їх установки не потрібно володіти спеціальними знаннями, а на монтаж йде не більше двох годин.

Пластик ― це матеріал, який легко піддається дизайнерським рішенням. Він може поєднувати в собі кілька колірних рішень, мати глянсовий блиск або фактурний малюнок.

Недоліки пластикових панелей:

  • Під впливом високої температури матеріал починає деформуватися;
  • Його поверхню легко подряпати або пошкодити.

МДФ, ДВП, ДСП. для створення кухонних фартухів виробники використовують листи ДВП. Для декоративних цілей більше підійдуть листи МДФ і ДСП.

Під час виготовлення кожен лист матеріалу обробляють спеціальним засобом, щоб збільшити міцність виробу. ДВП додатково покривають тонким пластиком ― - це захищає матеріал від вологи.

Недоліки МДФ, ДВП і ДСП панелей:

  • Низький поріг вагового навантаження, на панелі не можна вішати підвісні шафи і полиці;
  • Непереносимість вологи.

Ламінована ДСП ― практичний матеріал з доступною ціною. ЛДСП використовують для створення імітації цегляної кладки, дорогих порід дерев або натурального каменю. Матеріал часто встановлюють в багатоквартирних будинках, так як для приватного будинку він не підходить.

Недоліки ламінованих ДСП панелей:

  • Висока чутливість до перепадів температури;
  • Маленький термін експлуатації, ЛДСП не переносить хімічних миючих засобів.

Дерево. для кухонного фартуха використовують натуральне або шпоноване дерево. Природний і екологічно чистий матеріал добре підійде для будь-якого інтер'єру.

Дерев'яний масив обробляють воском, який захищає панель від вологи, комах і механічного впливу. Крім цього, його покривають шаром лаку, щоб структура матеріалу не деформувалася.

На дерев'яних стінових панелях необхідно постійно оновлювати захисне покриття.

На будівельному ринку натуральне дерево має високу ціну, проте вироби з сосни, липи або вільхи доступні кожному.

Недоліки дерев'яних панелей:

  • Дерев'яні елементи не варто встановлювати біля плити і джерел відкритого вогню;
  • Не можна мити виріб хлорвмісним засобом, а також допускати застій води біля стиків.

Скло ― матеріал, який часто зустрічається при створенні кухонного фартуха. Його головний плюс полягає в гігієнічності. На скляній робочій поверхні відсутні шви і стики, а значить, за нею легко доглядати.

Скляна панель допомагає створити незвичайні дизайнерські рішення. Наприклад, за скло можна помістити сподобалися постери або фотошпалери. На саме скло наноситься малюнок різними техніками-вітражний розпис, акрилові фарби, поклейка спеціальної плівки та інше.

Скляні панелі виготовляють із загартованого скла, а для збільшення міцності матеріал покривають захисною плівкою. При ударі скло не розлетиться на осколки, а просто трісне.

Недоліки скляних панелей:

  • Не можна змінити розмір виробу після виготовлення-різання неприпустима;
  • Поверхню необхідно ретельно підготувати;
  • Висока ціна.

Штучний камінь ― матеріал, стійкий до впливу багатьох хімічних засобів, високої температури і вологи. Виріб має високу щільність, верхній шар якого можна відполірувати, зробивши його максимально гладким і глянцевим.

Під час прибирання допустимо застосування дезінфектантів, щоб уникнути появи цвілі і грибків.

Штучний камінь складно пошкодити, але якщо це сталося, то подряпини і дрібні відколи можна піддати шліфовці.

Недоліки панелей зі штучного каменю:

  • Висока ціна;
  • Велика вага виробу;
  • Складність в установці і різанні матеріалу.

Форма виготовлення

Стінові панелі для кухні можуть бути виконані в трьох формах:

  • Рейкові ― недорога панель із пластику, її ширина 10-50 см.З'єднання рейок між собою відбувається за допомогою спеціального пазового з'єднувача, а до стінки панелі кріпляться за рахунок обрешітки. Невелика кухня може візуально стати більше, якщо використовувати світлі рейкові панелі. Вертикальне розташування зробить стелю візуально вище, а горизонтальне ― кухня стане довшим.

  • Плиткові. часто зустрічаються форми ― квадрат і прямокутник, їх розмір 30 × 30 см або 30 × 60 см.якщо на плитки нанесений деревний малюнок, змінюючи розташування квадратів, можна створити неповторний дизайн.

  • Листові вироби ― цільні плити довгастої форми, їх розмір 1,20 м на 2,40 м.на даний момент це найпоширеніший і практичний варіант серед покупців. Через велику форму листа проводити монтаж легко і зручно, а обробка не займе багато часу.

Колір і декор

Кухня зі стіновими панелями завжди виглядає оригінально і незвично. Для досягнення цього ефекту використовують матеріали в різних колірних рішеннях.

Білі

Білий колір є одним з універсальних, тому він грамотно впишеться в будь-який інтер'єр і стиль кухні . До того ж його легко поєднувати з яскравими відтінками меблів.

Для класичного варіанту білого кухонного фартуха використовуйте керамічну плитку. Більш цікавий варіант-імітація цегляної стіни, особливо якщо робоча зона буде оснащена додатковим підсвічуванням.

Чорні стінові панелі

Чорна панель на кухні завжди виглядає стримано і елегантно. Якщо в кухонний простір додати світлі меблі, вона створить контраст з панеллю, чому темний колір не буде виглядати похмуро або нудно.

Можливо, ви хочете темну кухню, але розміри приміщення не дозволяють це зробити. В такому випадку нехай базовим кольором буде білий, а фартух і робоча зона залишаться чорними. Цим рішенням ви збережете відчуття простору і задовольните свої запити.

Сірі

Сірий кухонний фартух ідеально виглядає в контрастних дизайнах, так як створює спокій і лаконічність. Якщо ваша стільниця зелена, жовта, червона або синя ― для панелей вибирайте сірі відтінки від світлого до темного.

Стінові панелі для кухні під цеглу

Оздоблення кухні стіновий панеллю під цеглу залишається однією з найпопулярніших. Цегла підходить для виконання будь-якого дизайнерського рішення, так як є складовою багатьох інтер'єрів.

Цегла, в тому числі і декоративний, поглинає світло. Його установка повинна проводитися в добре освітлених приміщеннях.

З фотодруком

Головні переваги цього рішення ― великий вибір матеріалу і можливість додати індивідуальний малюнок. Вам залишається вибрати спосіб нанесення зображення:

  • На плівку, після чого вона буде наклеєна на обраний матеріал;
  • Нанесення малюнка на основний матеріал.

У другому випадку зображення вийде більш яскравим, а фарба не буде відшаровуватися.

Під дерево

Для цього прийому використовують матеріал МДФ і принцип фотодруку. Це дозволяє створювати різноманітні дизайни і імітувати дорогі породи дерев. Таке рішення обходиться покупцеві значно дешевше, а сама панель підходить для більшості класичних стилів.

Під керамограніт

Стінова панель під керамограніт вдало виглядає в класичному інтер'єрі з великою кількістю меблів та побутової техніки. Використовуючи панелі в світлому відтінку і з нанесенням малюнка, можна імітувати в кухні стиль прованс .

Темні панелі підійдуть для сучасного стилю . Їх можна грамотно використовувати в невеликих кухонних кімнатах, а також в квартирах-студіях.

Під мармур

Імітація під білий мармур виглядає вишукано і благородно. Мармур найлегше інтегрувати в класичний стиль, а щоб він красиво відбивав світло, додайте додаткові джерела освітлення.

Імітацію під чорний мармур створюють за допомогою панелей зі штучного каменю. Вони будуть гармонійно поєднуватися в інтер'єрі в сучасному стилі.

Як кріпити стінові панелі?

Зовнішній вигляд стінової панелі буде залежати від того, наскільки була підготовлена сама стіна. Наприклад, матеріали МДФ і пластик легко гнуться, тому при монтажі вони можуть утворити хвилі; щоб цього не сталося, важливо знати, як правильно їх закріплювати.

Є два варіанти, за допомогою яких можна підготувати стіну до установки панелей:

Зашпаклювати поверхню. цей спосіб не вимагає ідеального вирівнювання стіни, але істотні перепади варто усунути.

Використовувати обрешітку в якості підстави для стінових панелей. для цього способу готують дерев'яні бруси 10 × 40 або 20 × 40 см.спочатку з них складають каркас по периметру майбутнього фартуха, після чого фіксують до стіни саморізами.

Наступний крок ― на відстані 50 см встановлюються напрямні. Вони будуть служити основою для панелей, щоб конструкція не просідала. Якщо у ваші плани входить установка рейлінгів , то в місцях їх кріплення необхідно встановити бруски.

Замість дерев'яної облицювання можна використовувати пластикові або металеві напрямні, але вони обійдуться дорожче.

Пластикові панелі стійкі до вологи, проте за добу до їх установки дерев'яні бруси рекомендується обробити антисептиком. Це робиться для того, щоб засіб встигло вбратися, а деревина повністю просохла.

Виділяють три методи установки стіновий панелі для кухні:

Рідкі цвяхи. швидкий і доступний варіант, але підходить лише для тих випадків, коли стіна вирівняна. Нанесіть засіб на ламель по периметру і зигзагоподібно по поверхні. Міцно притисніть панель до стіни. В інструкції подивіться, через який час відбудеться повне схоплювання. У цей період не чіпайте фартух.

Саморізи. якщо стіна була вирівняна за рахунок облицювання, вам не обійтися без саморізів. В цьому випадку місця кріплень маскуються декоративними заглушками. Якщо стіни на кухні обшиті гіпсокартоном, використовуйте дюбелі.

Плінтус і верхні ящики. спосіб підійде для тих, хто встановлює кухонний гарнітур цілком, фартух буде досить притиснути зверху і знизу. Для цього він повинен бути на 1-1,5 вище нижньої лінії навісних ящиків, які притиснуть панель зверху. Знизу панель буде придавлена плінтусом. Якщо у вас велика кухня, центр панелі додатково фіксуйте рідкими цвяхами.

Створити оригінальну кухню за допомогою стінових панелей зможе будь-яка людина. Головне-пам'ятати, що фартух ― це частина інтер'єру, він повинен гармонійно поєднуватися з дизайном або бути його контрастом. Закінчити монтаж фартуха можна додаванням підсвічування, яка вигідно підкреслить матеріал панелі.

Стінові панелі для кухні (фото приклади)

Зараз читають
Дизайн кухні без вікна: 70+ фото прикладів, поради з оформлення
Дизайн кухні без вікна: 70+ фото прикладів, поради з оформлення
Законність ідеї створення кухні без вікна, плюси і мінуси такого рішення ...
Рожева кухня: вчимося поєднувати рожевий колір з іншими відтінками (реальні фото)
Рожева кухня: вчимося поєднувати рожевий колір з іншими відтінками (реальні фото)
Дізнайтеся як поєднувати рожеву кухню з іншими квітами. 11 колірних ріше ...
Новое youtube видео